Šatníky

Posuvná skriňa Ikea

Väčšina moderných bytov nie je veľká. Preto, aby sa zachovalo čo najviac voľného miesta, sa dizajnéri pokúšajú použiť kompaktný nábytok, ktorý zároveň obsahuje všetko potrebné. Výrobu takého nábytku vykonávajú dizajnéri švajčiarskeho nábytku Ikea, obľúbeného po celom svete..

Vlastnosti a výhody

Posuvné šatníky z Ikea sú možnosťou, ktorá bude vyhovovať majiteľom súkromných domov aj tým, ktorí žijú v malom byte. V katalógoch tejto značky nájdete modely skriniek vhodné do akéhokoľvek interiéru, veľkosťou aj vzhľadom. Nábytok tejto značky je lakonický, jednoduchý a rafinovaný. Vďaka svojmu minimalistickému štýlu sa perfektne hodí do každého interiéru..

Zároveň je ďalšou vlastnosťou skriniek Ikea ich vysoká kvalita. Značkový nábytok, bez ohľadu na náklady, vydrží dlho. Jedinou zložitou súčasťou je inštalácia skriniek. Všetok nábytok z Ikea je montovaný. Návod na montáž je zároveň celkom zrozumiteľný a s inštaláciou takejto štýlovej skrinky sa dokáže vyrovnať takmer každý..

Šatníky sú okrem iného možnosťou pre ľudí všetkých úrovní príjmu. Bez ohľadu na to, aký je váš rozpočet na obnovu, vždy nájdete nábytok, ktorý vám vyhovuje z hľadiska ceny a kvality..

Pri nákupe nábytku z Ikea si môžete ihneď kúpiť buď samostatný šatník, alebo plnohodnotnú náhlavnú súpravu. Druhá možnosť je často výhodnejšia, pretože mnohé šatníky pôsobia príliš individuálne a nehodia sa do iných sád.

Vzhľad a obsah

Pri výbere posuvných šatníkov sú rovnako dôležité vzhľad aj obsah.. Ak hovoríme o vzhľade, potom najobľúbenejšie sú rohové skrinky a nástenné. Rohová skrinka je dobrá pre malú miestnosť. Je to dobré, pretože sa tam zmestí všetko oblečenie a ďalšie potrebné veci bez toho, aby zaberalo veľa miesta.. Nástenná skrinka však súčasne plní aj dekoratívnu funkciu, najmä ak používate napríklad štýlové možnosti dekorácie dverí, ozdobte ju nádhernými vzormi alebo na niektoré dvere nainštalujte zrkadlo v plnej dĺžke..

Práve pre veľké spálne, v ktorých rozmery umožňujú inštaláciu rozmerového nábytku, sa často používajú nástenné skrinky. Najlepšou možnosťou, ktorá ušetrí miesto, je vstavaná skriňa, ktorá je umiestnená priamo v nástennom výklenku.

Ďalšou zaujímavou možnosťou je šatníková skriňa. Táto mini šatňa je možnosťou, ktorá splní sny každému dievčaťu bez toho, aby zaberala príliš veľa miesta. Tam môžete oblečenie ukladať na police aj na vešiaky, pričom to všetko doplníte vstavaným zrkadlom a žehliacou doskou. Tento druh mini šatne je akýmsi kompromisom pre tých, ktorí chcú, ale nemôžu si dovoliť vziať si pod oblečenie plnohodnotnú izbu..

Klasický šatník tiež dobre zapadne do akéhokoľvek priestoru. Obľúbené sú najmä šatníky z Ikea, doplnené zrkadlovými dverami. Najlepšou možnosťou sú skrinky z odolného plastu, ktoré organicky vyzerajú v každom modernom dome alebo byte akejkoľvek veľkosti.

Pokiaľ ide o interiérový dizajn šatníka, hrá tiež dôležitú úlohu. Dobrý šatník z Ikea sa zmestí do všetkého, čo potrebujete. Dá sa rozdeliť na moduly, z ktorých každý bude ukladať rôzne veci..

V skriniach z Ikea sú police a regály šikovne kombinované s vešiakmi. Každá skriňa má praktický vešiak na šaty, kabáty a košele. Ostatné potrebné položky sú spravidla umiestnené na stredových policiach, ktoré sú už nainštalované na žiadosť zákazníka. Okrem toho budete mať vždy možnosť samostatne kúpiť háčiky, zásuvky alebo výsuvné koše, alebo dokonca úplne prerobiť dizajn skrinky..

Oblečenie a rôzne drobnosti je vhodné skladovať v šatníkoch z Ikea. Topánky a tašky je možné umiestniť do plastových košíkov nižšie, priamo na podlahu skrinky. A na najvyššej polici budú pohodlne umiestnené všetky veci, ktoré práve nepoužívate. Alternatívnou možnosťou sú zásuvky v spodnej časti skrinky..

Populárne modely

Medzi sortimentom Ikea existujú položky, ktoré už mnoho rokov nestratili popularitu..

Pax

Skrine z radu Pax sú dnes veľmi obľúbené..

Tento stavebný model dokonale zapadne do klasického aj moderného štýlu.. Milovníci prírodných materiálov a originálneho štýlu by mali takýmto skrinkám venovať pozornosť. Nábytok z tejto kolekcie sa vyznačuje klasickými rovnými tvarmi, ktoré sa perfektne hodia do akéhokoľvek interiéru..

Práve posuvné šatníky z tejto rady sú optimálne na uloženie veľkého množstva vecí. Budú vyzerať dobre v každej spálni alebo obývačke. Pre pohodlie výberu existuje niekoľko rôznych odtieňov naraz, ktoré je možné vybrať pre vlastnosti vášho interiéru..

Skrine z radu Pax môžu byť monochromatické alebo sa môžu skladať z viacfarebných modulov. To vám umožní rozšíriť hranice a prispôsobiť skrinky z Ikea vašim preferenciám vkusu..

Hemnes

Ďalšou aktuálnou možnosťou sú klasické šatníky z radu Hamness. Sú optimálne vhodné na dlhodobé používanie. V priebehu času sa taký nábytok stáva atraktívnejším a získava vintage vzhľad.. Na výrobu skriniek z tohto radu sa používa vysokokvalitné borovicové drevo, ktoré je navyše ošetrené transparentným lakom..

Morvik

Obľúbené sú aj šatníky Morvik. Vyrábajú sa v dvoch hlavných farbách – tmavo hnedej a bielej. Tieto skrinky vyzerajú veľmi jednoducho a lakonicky. Kompletnú sadu takejto skrinky je možné veľmi ľahko vymeniť a znova nainštalovať.. Zásuvky a police si môžete rozmiestniť podľa seba. Okrem toho môžete do skrinky vždy nainštalovať ďalší vešiak na uloženie príslušenstva..

Tento typ šatníkov je vhodný do malých spální, pretože je kompaktný a veľký. Dopĺňa ju štýlová zrkadlová fasáda.

Todalen

Pre tých, ktorí majú obmedzený malý rozpočet a hľadajú niečo čo najjednoduchšie a najdostupnejšie, je vhodná šatníková skriňa z radu Todalen. Nájdete ho iba v jednej farbe – taupe. Obvykle sa kupuje výlučne v súprave s inými komponentmi náhlavnej súpravy z tejto série.. Preto je nepravdepodobné, že by bol kombinovaný s iným nábytkom Ikea.. Vo vnútri je takáto skriňa veľmi jednoducho vyzdobená – je tu iba jednoduchá tyč na šaty a jedna horná polica..

Trisil

Ak sa vám predchádzajúca možnosť zdá príliš asketická a rozhodne sa vám do nej nezmestia všetky veci, potom by ste mali venovať pozornosť posuvným šatníkom z rady Trisil. V spodnej časti jeho tela sú štyri zásuvky naraz, dodatočne rozdelené na niekoľko sekcií. Vďaka tomu budete mať všetky svoje veci v poriadku..

Skutočné farby

O farbách skriniek Ikeev už bolo povedané – okrem dostupných farieb si môžete vždy vybrať niečo individuálne. Medzi sortimentom spoločnosti však existujú celkom štýlové možnosti..

Môžete si vybrať originálny šatník s neobvyklým dekorom aj jednoduchý a lakonický.

Väčšina šatníkov z Ikea je prezentovaná v základných monochromatických farbách. V trende sú biele, sivé a béžové skrinky, ktoré sa organicky hodia do každého moderného interiéru. Vo všeobecnosti dnes existuje viac ako dvanásť farebných možností.

Obľúbené sú aj šatníky so zrkadlovými dverami. Zrkadlový povrch zdobený nádhernými vzormi alebo dokonca výtlačkami vyzerá štýlovo a dokonca vám umožňuje vizuálne rozšíriť priestor miestnosti..

Hodnotenia zákazníkov

Najlepšie zo všetkých, módne šatníky z Ikea sa vyznačujú recenziami zákazníkov. Koniec koncov, iba tým, že zažijete tento druh nábytku na základe vlastných skúseností, môžete byť skutočne presvedčení o kvalite kupovanej položky..

Postoj k spoločnosti Ikea je vo všeobecnosti pozitívny nielen medzi Európanmi, ale aj medzi domácimi kupujúcimi. Nábytok tejto značky sa etabloval ako veľmi kvalitný. Kupujúci preto vždy vedia, za čo platia. Zároveň medzi ponúkaným sortimentom nájdete nielen drahý nábytok, ale aj cenovo dostupnejšie možnosti, ktoré budú dostupné aj pre študentov prenajímajúcich si byt..

Skrinky od Ikea sú veľmi priestorné a praktické. Zmestí sa do nich nielen všetko vaše obľúbené oblečenie, ale aj potrebné náčinie a položky, ktoré práve nepoužívate. Ak hovoríme o populárnych modeloch, treba poznamenať, že najobľúbenejšou možnosťou je klasický biely šatník.

Nábytok tejto značky je cenovo dostupné a ekonomické riešenie pre kupujúcich s akýmkoľvek rozpočtom a potrebami. V takejto skrini môžete mať všetky svoje veci perfektne zorganizované a zabudnete na chaos, ktorý u vás doma predtým vládol..