Budovy

Alarm pre garáž: hlavné typy a ich vlastnosti

Alarm pre garáž: hlavné typy a ich vlastnosti

Každý vlastník akéhokoľvek súkromného majetku aspoň raz premýšľal, ako chrániť svoj majetok pred votrelcami. Naliehavosť tohto problému potvrdzuje viac ako jeden tucet prípadov lúpeží a krádeží. Nie vždy je možné byť stále na tom istom mieste, najmä ak ide o garáž, a najať si strážcu je veľmi nákladné. V takejto situácii bude alarm veľmi užitočným zariadením, vďaka ktorému bude nielen možné včas reagovať na zlodejov, ale aj ušetriť dobrý rozpočet..

Zvláštnosti

Existujú špeciálne miesta, v ktorých sú garáže neustále monitorované zamestnancami bezpečnostných spoločností, ale dochádza k situáciám, keď špecializované zabezpečenie nevšimne nejaký druh incidentu. Veľkú úlohu v tom zohráva ľudský faktor.. Pri použití elektrických alarmov bude bezpečnosť vašej garáže, letnej chaty alebo domu takmer 100% zaistená..

V prípade podozrivých akcií vo vašom majetku bezpečnostný systém vyšle na bezpečnostnú konzolu alarmový signál, po ktorom na miesto incidentu odíde výstroj, ktorý zabráni nezákonnému konaniu na vašom majetku..

Zlodeji sa môžu dostať do vašej garáže rôznymi spôsobmi, preto musíte garáž chrániť pred akýmkoľvek spôsobom vniknutia, na to je potrebné zostaviť plnohodnotný autonómny poplašný systém GSM, ktorý musí mať všetky komponenty.

Tie obsahujú:

 • Hlavný panel s GSM modulom – akýmsi centrom celého systému, vďaka ktorému funguje alarm a informácie sú odosielané do bezpečnostnej konzoly alebo telefónu. Panel by mal byť umiestnený ďaleko od očí na nejakom odľahlom mieste.
 • Otváracie senzory, ktoré sa spustia pri otvorení dverí, okien alebo brán, na ktoré sú nainštalované.
 • Zvukové a vibračné snímače – musia byť inštalované na miestach s najlepšou počuteľnosťou. Alarm sa spustí, ak pri rozbití stien alebo striech zaznie hlasný zvuk alebo vibrácie.

 • Pohybové senzory – je potrebné ich umiestniť po celom obvode garáže tak, aby sa každé miesto, a čo je najdôležitejšie, vchod, nachádzalo v ich zóne viditeľnosti. Signál sa spustí, keď sa objaví akýkoľvek pohyb.
 • V niektorých prípadoch môžete nainštalovať sirénu, ak váš poplašný systém nie je prepojený s bezpečnostnou spoločnosťou. Siréna je zariadenie, ktoré môže pomocou zvuku vydesiť zlodeja a upútať pozornosť okoloidúcich ľudí.
 • Môžete tiež nainštalovať mikrofón, ktoré budú použité na získanie presnejších informácií z miesta lúpeže.
 • Okrem alarmov proti vlámaniu môžete nainštalovať požiarny poplach (senzor), ktoré pomôžu zabrániť požiaru vo vašej garáži.

Názory

  Všetky garážové alarmy sú rozdelené do typov zodpovedajúcich rôznym charakteristikám.

  Interakcia softvéru:

  • Centralizované – druh mechanickej signalizácie, v ktorej výstražný signál interaguje s centrálnym systémom. Informácie najskôr smerujú na centrálnu monitorovaciu stanicu, kde sú spracované a až potom je vydaný poplašný signál. Tento typ je v zásade veľmi závislý od ľudských faktorov, takže nemôže vždy zaručiť včasnú odpoveď.
  • Autonómne – poplašný systém, ktorý pracuje bez vonkajšej kontroly a sám rozhoduje o prenose poplachového signálu. Autonómna signalizácia má mnoho výhod. Po prvé, doba odozvy je skrátená – informácie o alarme prichádzajú oveľa rýchlejšie, takže strážca má čas rýchlejšie reagovať. Za druhé, náklady na údržbu takéhoto alarmu sa znižujú, pretože nevyžaduje prácu ďalších ľudí (operátorov).

  Možno tiež poznamenať, že správa tohto typu je pomerne jednoduchá..

  Autonómne alarmy sú tiež rozdelené podľa spôsobu prenosu informácií:

  • Káblové – jednoduchý poplašný systém využívajúci na prenos informácií káble. Tento systém má mnoho nevýhod. Najdôležitejšími nevýhodami sú závislosť od elektriny a možnosť poškodenia kábla. Po tomto poškodení alarm prestane fungovať a jeho obnovenie trvá veľa času. Tiež je taký poplach pre zlodeja ľahšie zaznamenateľný, pretože kábel na niektorých miestach vedie po povrchu..
  • Bezdrôtový – signalizácia, v ktorej sa pri prenose nepoužívajú žiadne káble. Nevýhodou tohto návrhu sú vysoké náklady na zariadenie, ktoré sú kompenzované lacnejšou inštaláciou, a závislosť alarmu od batérií alebo akumulátorov..

  Alarmy je možné rozdeliť aj podľa ich funkčnosti:

  • Zabezpečenie – alarm je potrebný na detekciu nelegálneho vstupu do vášho majetku pomocou snímača pohybu. Ten je zase rozdelený na zvukové a svetelné podtypy v závislosti od senzorov, ktoré sú súčasťou tohto systému. Niekedy sú tieto dva podtypy kombinované v jednom.
  • Požiarny zbor – výstražný systém, ktorý dáva signál pri zistení požiaru na včasné varovanie.

  Takýto snímač reaguje na porušenie rýchlosti dymu.

  Schémy pripojenia snímača

  Na vyriešenie problému s inštaláciou všetkých senzorov sa môžete uchýliť k jednoduchej možnosti schémy:

  • Senzor otvárania musí byť nainštalovaný hneď vedľa brány, aby bola zaistená okamžitá reakcia.
  • Pohybové senzory musia byť umiestnené v protiľahlých rohoch garáže tak, aby každý meter spadol do zorného poľa jedného zo senzorov.
  • Hlavný panel zariadenia môže byť skrytý v akejkoľvek časti garáže, ale tak, aby to nebolo viditeľné, pretože je to hlavná súčasť celého systému, pretože tento panel má spätnú väzbu s majiteľom nehnuteľnosti.

  Ak prepojíte SIM kartu mobilného telefónu s alarmom, potom bude hlavná jednotka fungovať ako smerovač správ.

  • Zvukové a vibračné snímače by mali byť kvôli väčšej účinnosti umiestnené blízko vchodu a na konci garáže.
  • Siréna by mala byť bližšie k vchodu, aby ju mohli počuť okoloidúci.
  • Mikrofón je možné nainštalovať kdekoľvek s dobrou počuteľnosťou.
  • Najlepšie miesto pre požiarny hlásič je nad autom..

  V niektorých prípadoch je možné použiť simulátor alarmu, ale táto možnosť nemôže zaručiť stopercentnú bezpečnosť, pretože nie každý zlodej k tomu môže viesť..

  Ako nainštalovať?

  Teraz kompletná inštalácia akéhokoľvek druhu alarmu stojí veľa peňazí, takže ak máte aspoň minimálne znalosti v práci s GSM alarmmi, bude oveľa výnosnejšie vyrobiť a nainštalovať poplašný systém vlastnými rukami..

  Tento proces prebieha v niekoľkých fázach:

  • najskôr musíte vytiahnuť prvok v tvare gule zo snímača pohybu;
  • potom musíte vytiahnuť dosku zatlačením kovových nitov;
  • potom musíte k senzoru pripojiť relé, sirénu a batérie;
  • ďalším krokom bude inštalácia sirény a jednotky podľa vyššie uvedenej schémy;
  • ak sa rozhodnete nainštalovať káblový alarm, potom budete musieť vykonať podzemný kábel, aby nevyčnievali ďalšie káble a nevykazovali prítomnosť alarmu;
  • nakoniec je potrebné nakonfigurovať všetky senzory v citlivosti a ďalších parametroch.

  Ak systém začne strácať signál, môžete signál šírený hlavným panelom zosilniť, aby ste dosiahli maximálnu produktivitu. Aby ste to urobili, musíte nainštalovať špeciálny drôt na zosilnenie signálu, čo prispeje k rýchlejšiemu prenosu signálu..

  Obraz zabezpečenia môžete tiež doplniť inštaláciou jednej alebo viacerých kamier, ktorý by mal byť tiež pripojený k vášmu zariadeniu alebo bezpečnostnej konzole.

  Ak taký neexistuje, môže byť automobilový rekordér napájaný z batérie upravený ako strelecké zariadenie..

  tipy a triky

  S inštaláciou alebo používaním poplachových systémov pre garáže je spojených veľa nuancií. Ich znalosti pomôžu vyhnúť sa chybám pri inštalácii zariadenia.. Tu sú:

  • Pred inštaláciou alarmu budete musieť garáž izolovať aspoň na minimum, pretože len málo zariadení vydrží nízke teploty.
  • Auto budete musieť dať tak, aby nerušilo žiadny zo senzorov, pretože na to, aby systém plne fungoval, musí byť každý z nich v prevádzkyschopnom stave..
  • Nákup každého komponentu sa musí uskutočniť, pretože ste sa predtým oboznámili so všetkými prvkami. Každý snímač, alarm alebo ovládací panel musí byť vysoko kvalitný, multifunkčný a hlavne spoľahlivý, aby celý systém fungoval správne.. Nezabudnite, že lacné vybavenie nemá vždy vysokú kvalitu..

  • Aby ste vždy mali prehľad o tom, čo sa deje vo vašom dome, odporúča sa prepojiť kartu SIM so SIM kartou vloženou do modulu GSM a získať všetky informácie o tom, čo sa deje vo vašom mobilnom telefóne..
  • Nezabudnite na umiestnenie svojej garáže a vezmite do úvahy všetky vlastnosti takého usporiadania, aby signál o incidente dorazil rýchlo a v najlepšej kvalite..

  • Pri výbere typu alarmu, ktorý potrebujete, musíte vziať do úvahy vlastnosti a vlastnosti každého z nich..
  • Ak je poplašný systém spojený s akýmkoľvek bezpečnostným systémom, stojí za to poznať čísla všetkých strážcov, ktorých je možné kontaktovať počas poplachu vo vašej garáži..
  • Ak je to možné, stojí za to nainštalovať videokamery na úplné pozorovanie celej oblasti územia..

  Štandardný poplašný systém musí spĺňať nasledujúce technické možnosti:

  • najdôležitejšou vecou je samozrejme včasná identifikácia nebezpečnej situácie;
  • rýchle odoslanie upozornení SMS a / alebo upozornení na bezpečnostnú konzolu;
  • včasné upozornenie na porušenie teplotného režimu (ak existuje špeciálny snímač);
  • odstránenie / inštalácia alarmu na diaľku;
  • odstránenie / inštalácia alarmu pomocou špeciálnych kľúčov.

  Výrobcovia

  V súčasnej dobe je na trhu veľa výrobcov alarmov, takže je pre bežného užívateľa dosť ťažké porozumieť tomuto obrovskému sortimentu. Alarmový systém používa zaslúženú lásku k kupujúcim Alarm narušiteľa. Jeho charakteristika: sada alarmov obsahuje signalizačné zariadenie, panel, dva ovládacie panely. Funkciou tohto výrobcu je, že všetky snímače pohybu a siréna sú už súčasťou tela samotného alarmu. Puzdro je pripevnené k stene špeciálnym otvorom, v spodnej časti panelu sú vložené 4 batérie.

  Pohybový senzor pracuje v okruhu až 6 metrov.

  Podstata alarmu spočíva v tom, že potom, čo senzor zaznamená akýkoľvek pohyb, spustí sa hlasný alarm. Tento zvuk môže vydesiť všetkých nechcených návštevníkov..

  Výhody zariadenia:

  1. Nemá žiadne káble, čo vám umožňuje pokojne ho umiestniť úplne na akékoľvek miesto v objekte;
  2. Veľmi jednoduchá obsluha a inštalácia;
  3. Malá veľkosť;
  4. Hlasný zvuk sirény;
  5. Schopnosť nainštalovať niekoľko alarmov na jedno zariadenie, čo zvyšuje produktivitu každého z nich.

  S veľkým počtom výhod bude taký alarm vynikajúcou možnosťou inštalácie vo vašej garáži..

  Alarmový systém GSM je dnes jedným z najlepších spôsobov ochrany vášho majetku, najmä garáže. Takýto systém má obrovské množstvo výhod a môže vám zaručiť rýchle odoslanie informácií o incidente.. V súčasnej dobe existuje obrovský výber výrobcov a typov alarmov, ale môžete si vybrať ten správny iba po prečítaní charakteristík každého typu. Bez ohľadu na to, aký typ alarmu si kúpite, nezabudnite, že na zabezpečení nemôžete ušetriť, ale na ochranu priestorov si musíte kúpiť iba vysokokvalitné zariadenia..

  Vysokokvalitný a drahý alarm sa vyplatí oveľa rýchlejšie ako lacnejší analóg, ktorý vás môže v ťažkej situácii sklamať.

  Môžete zistiť, ako vytvoriť najjednoduchší alarm pre garáž vlastnými rukami, tým, že si pozriete video o niečo nižšie.