Budovy

Životné hacky pre garáž: užitočné tipy a zaujímavé nápady

Ideálna garáž nie je len alternatívou k otvorenému parku, ale aj miestom na uloženie náradia alebo záhradného náradia a samozrejme priestorom, kde relaxujú skutoční muži. A nejde o utópiu, pretože priestor si môže každý zariadiť tak, aby sa doň zmestilo všetko vyššie uvedené. Na to sú potrebné iba znalosti o životných hackoch pre garáž a schopnosť vytvárať veci vlastnými rukami..

„Inteligentná“ organizácia priestoru

Upratovanie priestoru v garáži začína globálnymi zmenami. Prvým krokom je rozdelenie priestoru na samostatné zóny a riešenie každej z nich zvlášť.. Existuje niekoľko spôsobov, ako uvoľniť miesto pre stoly, police alebo iné objemné položky..

 • Preglejkové panely na vertikálne skladovanie. Ak do bežnej preglejky vyvŕtate niekoľko rôznych otvorov, môžete do nich uložiť nástroje: skrutkovače, kliešte, kľúče atď..
 • Perforovaný panel. Ak chcete, aby bolo všetko usporiadané krajšie a prehľadnejšie, mali by ste zvoliť perforovaný panel. Za málo peňazí môžete získať jedinečnú dosku so sadou háčikov a podnosov, do ktorej je veľmi výhodné uložiť všetky tie drobnosti, ktoré sa v okolitom chaose tak často strácajú.

 • Potrubné kontajnery. Väčšie nástroje, ako napríklad záhradnícke nástroje, je možné skladovať v špeciálne narezaných rúrach z PVC. Na vytvorenie pohodlného a multifunkčného kontajnera stačí rúrku rozrezať na niekoľko rovnakých kúskov a pripevniť ich na stenu. Do jedného potrubia sa zmestí niekoľko nástrojov, v závislosti od priemeru.
 • Ďalším užitočným životným hackom, ktorý je uvedený v samostatnom odseku, je používanie multifunkčných vecí. Stôl v garáži je možné súčasne použiť ako stojan alebo stoličku a vyhliadková jama môže byť vybavená policami vo výklenkoch. Praktické sú tiež skladacie konštrukcie, napríklad stolová doska na pántoch, ktorú je možné ľahko odstrániť jedným pohybom.

Ukladanie drobností

Potom, čo je priestor vizuálne čistejší a priestrannejší, môžete začať organizovať miesta na ukladanie najrôznejších drobností.. Tu je niekoľko zaujímavých nápadov, ktoré by si majitelia automobilov a remeselníci mali vziať na vedomie..

 • Magnetický držiak. Magnety je možné použiť nielen na ozdobu chladničky, ale aj na ukladanie drobných kovových predmetov. Magnetický držiak noža je možné upevniť v garáži tak, že naň položíte kľúče, matice a ďalšie veci, ktoré sú zvyčajne rozhádzané v škatuliach a neustále sa strácajú.
 • Závesný košík. Odpad, ktorý sa dostane na skládku, je tiež potrebné správne uložiť. Namiesto toho, aby ste pomocou koša zaberali podlahovú plochu, môžete z dreva urobiť jednoduché upevnenia a zavesiť ho na stenu. Ak máte dostatok nadšenia, môžete dokonca zavesiť niekoľko košov za sebou a triediť odpadky..

     • Odkladací kôš na odpadky. Na skladovanie vriec na odpadky existuje neobvyklý životný hack. Aby ste ich mali poruke, môžete ich zavesiť na držiak na papierové utierky. Toto riešenie, ktoré nie je na prvý pohľad zrejmé, uľahčí proces čistenia..
     • Visiace banky. Okrem magnetického držiaka môžete na uloženie drobností, ktoré potrebujete k práci, použiť aj dózy so skrutkovacími viečkami. Viečka sú pripevnené k spodnej časti políc a do samotných plechoviek sú položené samorezné skrutky, klince, skrutky atď. Kontajnery teda nezaberajú voľný priestor na policiach a súčasne , stále zostávajú voľne dostupné.

        • Formy na košíčky. Ďalšou temnou vecou, ​​ktorú nájdete v garáži nadšenca kreatívnych automobilov, sú formičky na košíčky. Tu sa používajú nie na zamýšľaný účel, ale všetky na rovnaké skladovanie malých matíc, spojovacích prvkov a skrutiek. Je to výhodné, pretože do každej formy môžete vložiť spojovacie prvky rôznych veľkostí a triediť ich týmto spôsobom.
        • Kontajner na opasok. Elektrická páska je ďalšia vec, ktorá by mala byť vždy po ruke. Aby sa nestratilo ani jedno pradienko, môžete z dosiek zhodiť jednoduchú nádobu na ich uloženie. Najvýhodnejšie je vložiť každú pásku do špeciálneho oddelenia..
        • Organizácia športových potrieb. Tí, ktorí vedú aktívny životný štýl, musia mať doma aj športové vybavenie. Aby ste zabránili tomu, aby sa gule valili po celej garáži, môžete natiahnuť dve pevné laná správnej šírky a zaistiť ich k podlahe a stropu. Ukazuje sa, že domáci úložný priestor na futbalové, basketbalové a volejbalové príslušenstvo. Lopty sa odtiaľ nebudú kotúľať, ale tú, ktorú práve potrebujete, bez problémov získate.

           Používame moderné technológie

           Moderná generácia má šťastie, pretože máme niečo, o čom sa našim otcom a dedkom ani nesnívalo. Technologický pokrok by sa nemal ignorovať, pretože niektoré nové trendy môžu výrazne uľahčiť život..

            Inteligentný prepínač

            Hlavným problémom mnohých garáží je nepohodlné umiestnenie vypínačov. Nie je možné sa k nim dostať bez naplnenia nejakej škatule, lopaty alebo skrinky na náradie. Moderní vývojári už tento problém dlho riešia. Na tento účel bola vynájdená inteligentná základňa.

            REDMOND SkySocket, doplnený energeticky úspornou žiarovkou vám umožní zapnúť osvetlenie aj pri vchode do garáže. Je možné ho ovládať priamo z obrazovky vášho smartfónu prostredníctvom aplikácie Ready for Sky.

            A pre tých, ktorí tomu chcú ušetriť čas, môžete základňu jednoducho nakonfigurovať tak, aby automaticky zapínala osvetlenie v garáži hneď, ako sa otvoria dvere..

             Ultra bezpečná zásuvka

             Mnohí sú oboznámení s problémom, keď zásuvka nevydrží zaťaženie kvôli tomu, že sa priebežne používa niekoľko elektrických spotrebičov naraz. Aby ste mohli vŕtať, montovať a osvetľovať miestnosť bez strachu z požiaru, musíte si kúpiť „inteligentnú“ zásuvku.

             Spotrebič REDMOND SkyPlug 100S ovládané z obrazovky smartfónu. A akonáhle sa záťaž zvýši, automaticky sa vypne. Môžete tiež nakonfigurovať, aby zásuvka prestala fungovať, akonáhle všetci vyjdú z garáže..

              Je to výhodné pre tých, ktorí neustále zabúdajú na odpojenie zariadení od siete. Takáto zásuvka okrem iného ušetrí aj peniaze za elektrickú energiu..

              Premyslená ochrana

              Ďalším zaujímavým životným hackom je inteligentná garážová ochrana. Aby ste sa nebáli útoku zlodejov, musíte nainštalovať spoľahlivý bezpečnostný systém, napríklad sledovač REDMOND RFT-08S. S jeho pomocou môžete (všetci rovnakí z obrazovky smartfónu) ovládať, kto vchádza a vychádza z garáže. Aplikáciu môžete navyše nakonfigurovať tak, aby monitorovala pohyb auta. Tak sa získa ďalšie činidlo proti krádeži..

              A tým, ktorí neustále strácajú kľúče, sa bude páčiť možnosť nájsť ich jediným stlačením tlačidla. Na obrazovke smartfónu ukazuje vzdialenosť k vytúženej kľúčenke a majiteľa zvukovým signálom upozorní, že sa našli kľúče.

               Starostlivý fanúšik

               Najnovšia moderná novinka – REDMOND SkyFan RAF-5005S. Tento fanúšik si miesto v modernej garáži rozhodne zaslúži. Na rozdiel od väčšiny analógov nefúka vietor nadarmo. Ak správne nakonfigurujete systém, bude sa môcť postarať o udržanie ideálnej mikroklímy v garáži. Môžete to tiež vopred zapnúť a vypnúť..

               To je výhodné v horúcom lete, keď nechcete prísť do dusnej garáže. Na cestách môžete zapnúť ventilátor, ktorý v krátkom čase ochladí miestnosť na príjemnú úroveň.

               Okrem týchto myšlienok na zorganizovanie garáže alebo priestoru pre dielňu existujú samozrejme aj ďalšie. Okrem toho môžete vždy prísť s niečím vlastným, vybavením priestoru s prihliadnutím na svoje vlastné priania..

               10 fotografií

               Ešte ďalšie nápady na usporiadanie garáže nájdete v nasledujúcom videu..