Budovy

Príklady rozložení kúpeľov s relaxačnou miestnosťou

Príklady rozložení kúpeľov s relaxačnou miestnosťou

Všetci majitelia súkromných domov snívajú o tom, že budú mať vlastnú parnú miestnosť. S prihliadnutím na moderné usporiadanie je možné takúto izbu nielen postaviť sami, ale aj kombinovať s terasou a relaxačnou miestnosťou a používať jednoduché a lacné materiály, a to aj napriek malej ploche..

Skvelé prírastky

Kúpeľný dom je u vás ako malé kúpele, pretože je už dlho dokázané, že parné miestnosti sú veľmi prospešné pre pokožku a telo, pretože odparujú všetky škodlivé mikroorganizmy a čistia póry.. Dobrá kúpeľňa sa skladá z niekoľkých častí.

 • Parná miestnosť – miestnosť, kde je sporák, ktorý môže byť elektrický, plynový alebo konvenčný. K dispozícii sú tiež police (miesta, kde môžu ľudia sedieť, ležať a ležať). Vzdialenosť medzi všetkými uvedenými predmetmi by mala byť približne 1 meter. Výška kúpeľne by mala byť striktne 2 metre, aby vzduch pri vyšších stropoch neerodoval a aby pri nízkych stropoch nestagnoval. Dvere do vane sa musia otvárať striktne smerom von, a nie dovnútra, inak to môže viesť k vlhkej a nepríjemnej teplote v šatni..
 • Šatňa – toto je miesto, kde sa ľudia chystajú vstúpiť do vane, to znamená, že sa vyzlečú, vezmú uhlie a metly.

 • Toaleta – Tu môžete umiestniť chladničku a uchovávať nápoje a jedlo. Stôl a stoličky budú tiež na svojom mieste, pretože môže byť škodlivé zostať dlho pri vysokých teplotách. Hlučnú spoločnosť je teda možné previesť z kúpeľného domu do odpočinkovej miestnosti. Tiež tam často dávajú televízor alebo stereo. Aby sa ušetrilo miesto, šatňa a hosťovská izba môžu byť prepojené.
 • Sprchovacia miestnosť – užitočná miestnosť na kúpeľ, je tam umiestnený sprchovací kút, v ktorom je voda ohrievaná kachľami, ak má sprchovací kút z parnej miestnosti priľahlú stenu. Môžete tam umiestniť aj toaletu..
 • Veranda a bazén – tieto atribúty nie sú potrebné, ale ich prítomnosť dodá vášmu kúpeľnému komplexu útulnosť a luxus.

7 fotografií

Ak vaše zariadenie obsahuje všetky uvedené doplnky, môžete sa bezpečne považovať za majiteľa ideálnej kúpeľne..

Rôzne stavebné materiály

Pri rozhodovaní o výstavbe vlastnej parnej miestnosti musíte byť opatrní pri výbere materiálu, aby ste maximalizovali a zlepšili účinok sauny.. Je postavený predovšetkým z dreva alebo iných moderných materiálov..

 • Trámy. Drevený kúpeľ je veľmi obľúbený. Vďaka svojmu vzhľadu nepotrebuje konečnú úpravu, samotný materiál je šetrný k životnému prostrediu a odolný voči teplotám. Pri spracovaní tyče sa získavajú ploché dosky, ktoré sú na seba presnejšie položené, čo pomáha správne vypočítať množstvo potrebného materiálu, čo vám ušetrí peniaze.

 • Záznamy. Tradičné riešenie, ktoré sa perfektne hodí do sauny. Pri výbere typu stromu stojí za to uprednostniť osinu, ostatné druhy sa neosvedčili, pretože môžu prasknúť z tepla alebo sa ohýbať, ak nie sú dostatočne vysušené, závisí to od dodávateľa a výrobcu. Najväčšou výhodou je šetrnosť k životnému prostrediu a rozumná cena.

 • Kovová kostra. Výhodou neobvyklého materiálu pre parnú miestnosť je rýchlosť montáže. Najprv sa vo výrobe zmontuje podľa plánu stavby, aby sa skontrolovalo, či sú všetky detaily na mieste, potom sa rozoberú a už postavia na vašom mieste. Materiál je lacný a jednoduchý. Neodporúča sa pri plánovaní dvojpodlažných kúpeľov a parných kúpeľov s verandou.

 • Penové bloky. Materiál je ideálny pre chaty, dvojpodlažné kúpele so spálňami, veľké salóniky, bazény a biliard. Konštrukcia tohto materiálu je odolná voči vysokým teplotám, v zime chráni pred mrazom a pri zahrievaní nevypúšťa toxické látky..

Pri výbere materiálu musíte pochopiť, že hlavným kritériom by mala byť požiarna odolnosť materiálu, preto existuje mnoho riešení, ktoré je možné použiť na spracovanie vonkajších a vnútorných strán stien..

Vlastnosti dizajnu

Aby sa predišlo potrebe prestavby a prestavby kúpeľne, počiatočnou fázou by mal byť návrh parnej miestnosti. Hotový projekt umožní rozhodnúť o nákupe materiálu a potrebného tovaru, čo vám ušetrí čas i peniaze. Na mieste parnej miestnosti s priľahlými miestnosťami musíte vybrať správne miesto.

Pri výbere miesta potrebujete vedieť niekoľko dôležitých bodov:

 • miesta, kde podzemná voda prechádza blízko povrchu, sú vylúčené;
 • ak sa ukáže, že je parná miestnosť umiestnená na kopci, problém s odtokom špinavej vody sa vyrieši prirodzeným spôsobom;
 • kúpeľný dom by mal byť umiestnený vo veľkej vzdialenosti od ostatných budov, vzdialenosť od vidieckeho domu by mala byť najmenej osem metrov, od studne asi 5 metrov;
 • ak je v blízkosti jazero alebo rybník, odporúča sa postaviť kúpeľný dom vo vzdialenosti 10-15 metrov od brehu, čo eliminuje potrebu postaviť bazén (problém s vodou vyrieši akýkoľvek vodný útvar v blízkosti) dodávka);
 • vchod do kúpeľného domu by mal byť umiestnený z juhu, aby v chladnom období snehové záveje neblokovali dvere;

 • je vhodné dať okná kúpeľne na západnú stranu, aby slnečné lúče hojne osvetľovali miestnosť;
 • kolmé usporiadanie dverí alebo konštrukcia predsiene vás ušetrí od nechceného prievanu;
 • dvere a okná v takýchto miestnostiach by mali byť malé, aby neuvoľňovali teplo;
 • veľký význam by sa mal venovať ventilácii a kvalite ventilačného systému;
 • v sprchovacom kúte je vhodné nainštalovať okno o niečo vyššie, ako je výška priemerného človeka.

Príklady projektov

V závislosti od vašich preferencií a možností si môžete vybrať schému pre parné miestnosti s prihliadnutím na veľkosť vášho webu. Nasledujú schémy kúpeľní rôznych veľkostí.

Malé

Napriek malému priestoru poskytujú moderné usporiadania dostatok príležitostí na čo najefektívnejšie využitie priestoru. Chodba a oddychová miestnosť nie sú často oddelené v malých dispozíciách – to umožňuje umiestniť kúpeľňu. Vonkajší interiér takýchto budov je atraktívny a dodáva útulnosť, ideálny pre malé firmy alebo rodinné dovolenky. Takéto budovy sa často stavajú s otvorenými verandami..

Priemer

Stredná veľkosť miestnosti umožňuje rozšírenie samostatnej obývačky a sprchy. Ako vidíte, priestor je využitý čo najefektívnejšie, je tu krásna veranda. Parné a sprchové miestnosti sú priľahlé, čo umožňuje použiť jednu nádrž na vodu.

Veľký

Veľké sauny znamenajú dvojposchodové alebo jednoposchodové budovy, kde môže byť spálňa, bazén a biliardový stôl. Táto možnosť je vhodná pre veľké spoločnosti a pre milovníkov luxusnej dovolenky..

Druhé poschodie sa najčastejšie používa na spanie..

Veľká jednopodlažná izba obsahuje veľkú relaxačnú miestnosť s pohovkami, bazén, samostatnú kúpeľňu, komoru a masážne miestnosti. Takýto kúpeľný komplex zahŕňa všetko, čo potrebujete, od parnej miestnosti po spálňu, vynikajúcu voľbu pre dobrý odpočinok. Vzhľadovo sú tieto štruktúry podobné domu, v ktorom môžete úplne žiť..

Prehľad moderného kúpeľného domu pre hostí nájdete v nasledujúcom videu.