Bytový textil

Jalovcové vankúše

Už v detstve rodičia hovoria svojim deťom, že najlepším liekom na všetky choroby je spánok. Je tomu skutočne tak. V zhone každodenného života sú zaneprázdnení ľudia v neustálom strese. Deň za dňom sa hromadí únava a podráždenosť, človek je čoraz chorší. Telo potrebuje dobrý spánok na odpočinok. A aby nebol len zdravý, ale aj vyliečený, tradičná medicína odporúča používať borievkové vankúše..

Čo je to za rastlinu??

Jalovec je strom, ktorý má silnú živicovú vôňu. Všetky jeho zložky sa používajú v medicíne. Rastie hlavne na Sibíri a v južnom Rusku. Niekoľko druhov tohto liečivého stromu je uvedených v Červenej knihe. Silný zápach z rastliny sa objavuje aj počas jej počiatočného spracovania a dlho zostáva na koži rúk.

Na liečebné účely ľudia používajú korene, kôru, šišky a ihly rastliny..

Rastlina sa tiež často používa na liečbu dýchacích orgánov, obehového a nervového systému. Má príjemnú vôňu a nedráždi čuchové receptory.

Zvláštnosti

Moderní výrobcovia ponúkajú na výber obrovský sortiment výplní do vankúšov. Jedná sa o bylinky, drevo a ihličie. O vankúš z borievky je najväčší záujem.

Na takéto lekárske lôžkoviny sa používajú piliny z tohto stromu, starostlivo obalené odolnou tkaninou. Rozliatie plniva počas používania je úplne vylúčené. Veľkosti vankúšov sú prezentované pre každý vkus, od najmenších – 30×40 cm až po veľké veľkosti 60×60 cm, 50×70 cm. Jalovcový vankúš vám pomôže rýchlejšie zaspať, dezinfikuje dýchaný vzduch a podporí lepší krvný obeh v oblasti krku a ramien.

Vďaka voľne tečúcim vlastnostiam pilín má vankúš tvar, ktorý telo potrebuje pre pohodlný spánok.

Užitočné vlastnosti

Jalovcový vankúš plnený na spanie má nasledujúce prospešné vlastnosti:

 • Antimikrobiálne;
 • Posilňuje imunitný systém prostredníctvom čuchu;
 • Vykonáva prevenciu chorôb cervikobrachiálnej oblasti;
 • Upokojuje nervový systém;
 • Normalizuje spánok;
 • Uvoľňuje telo;
 • Lieči hypertenziu, dýchacie orgány;
 • Podporuje liečbu dermatitídy a iných kožných chorôb;
 • Dodáva telu vitalitu.

Kúpa takej jednoduchej a užitočnej veci vám umožní bez námahy zlepšiť zdravie celej rodiny. Vzhľadom na to, že jeho náklady nie sú príliš vysoké (300-600 rubľov), poskytnutie takého „domáceho lekára“ všetkým príbuzným nekomplikuje osobe s priemerným príjmom.

Ako si vybrať ten pravý?

Pri nákupe takej dôležitej veci v prvom rade venujú pozornosť zápachu. Malo by byť príjemné a nie odpudivé, ihličnaté. Ak stlačíte vankúš, nemal by pružiť ako penová guma. V ideálnom prípade produkt nadobudne tvar, ktorý je mu daný..

Pred nákupom sa musíte rozhodnúť, ktorý tvar vankúša bude pre použitie pohodlnejší. Existujú vankúše, štvorce, obdĺžniky.

Tkanina na vankúš by mala byť prírodná, nie syntetická. Na puzdre by mal byť pre pohodlie praktický zips. Dobrý výrobca vždy prišije do poťahu zips, aby kupujúci nemal pochybnosti o vypchávaní obliečok. Pre všetky vankúše s bylinkami a inými prírodnými výplňami sú ušité husté bavlnené a ľanové poťahy.

Niektorí remeselní výrobcovia šetria materiál a ostatné piliny jednoducho zmiešajú s borievkou.

Ak vankúš zapácha vlhkosťou, bol zle skladovaný, upečený a okrem húb a plesní sám o sebe neobsahuje nič dobré. Také niečo by ste si nemali kupovať..

Hodnotenia zákazníkov

Mnoho kupujúcich hovorí o zdravotníckych pomôckach veľmi lichotivo. Spotrebitelia uvádzajú osobné príklady použitia, hovoria o tom, ako táto vec má priaznivý vplyv na celkové zdravie.

Existujú však ľudia, ktorí zaznamenali vedľajšie účinky z vankúša, mali bolesti hlavy a celkovú nevoľnosť. Títo majitelia vankúšov z borievky neboli spokojní s ich nákupom.

Šťastným majiteľom tohto výrobku sa odporúča skladovať ho v tesne zviazanom vrecku, keď sa nepoužíva, aby sa zabránilo odparovaniu liečivých fytoncídov..

Kontraindikácie na použitie

Bolo by nesprávne hovoriť iba o pozitívnych vlastnostiach produktu a nehovoriť o kontraindikáciách. Preto sú tieto informácie potrebné na kontrolu..

Je zakázané používať borievkové vankúše v nasledujúcich prípadoch:

 • Ak existuje ochorenie kostrového systému;
 • Osoba trpí kožnými chorobami;
 • Existuje neznášanlivosť na piliny z borievky;
 • Precitlivenosť pokožky.

V každom prípade by ste nemali vykonávať samoliečbu a pred použitím vankúša je v týchto prípadoch potrebná konzultácia lekára. Aromaterapia, ak sa používa nesprávne, môže skôr uškodiť, než prospieť. Pohodlný a kompaktný vankúš z borievky sa bude hodiť doma aj na cestách. Zobrať to do auta a užiť si účinok éterických olejov na ceste nie je ťažké. Cestovanie s takou užitočnou vecou nielen zvýši imunitu, ale tiež uzdraví telo ako celok..

Viac o prospešných vlastnostiach borievky sa môžete dozvedieť z nasledujúceho videa.