Detská izba

Detská poschodová posteľ s pracovným priestorom

Detská poschodová posteľ s pracovným priestorom vám umožní ušetriť miesto v detskej izbe: postieľka je na vrchu a v spodnej časti môžete umiestniť šatník, hrací priestor, stôl, pracovisko, boxy na hračky, nádoby na drobnosti a ďalšie interiérové ​​položky. Takýto nábytok vám umožňuje produktívne využívať voľný priestor. Navyše deti milujú poschodovú posteľ: výstup po schodoch hore je dobrodružstvo..

Vlastnosti a výhody

Existuje mnoho výhod modulárnych súprav detského nábytku, medzi nimi:

 1. Úspora miesta. Do jedného priestoru je možné umiestniť posteľ, stôl a šatníky, boxy na hračky a podobne, v závislosti od návrhu a konštrukcie..
 2. Organizácia vesmíru. Pre školáka je to vážny test – dať veci do poriadku v ich izbe, s multifunkčnými detskými komplexmi sa stáva oveľa pohodlnejším.
 3. Široký cenový rozsah. Každý môže nájsť prijateľnú možnosť.
 4. Veľký výber. Vybrať si pre každý vkus a farbu nie je problém, dokonca si môžete objednať posteľ aj podľa individuálneho projektu.
 5. Estetický vzhľad. Pôvodné farby, vyrezávané boky, zložité vzory alebo štýlový minimalizmus – taká posteľ premení každú škôlku.

8 fotografií

Odrody

Existuje mnoho typov modulárnych postelí, ktoré sa líšia tvarom, farbou, dizajnom atď. Takéto sady detského nábytku sú určené pre deti predškolského a školského veku, kombinujú niekoľko typov nábytku v jednom. Hojnosť možností je jednoducho úžasná: existujú modely s prebaľovacím pultom a komodou, s posteľou na poschodí a s pracovným priestorom v prízemí, poschodovou posteľou pre dvoch, s počítačovým stolom. Existujú aj také postele: priestranná pódiová posteľ so skladacou posteľou a stolom, so stolom, modely, kde je stena nad stolom otvorená alebo kde je dláždená policami.

Tieto postele možno rozdeliť do dvoch typov:

 • Pracovný priestor so stolom alebo hracou plochou sa nachádza nižšie, priamo pod posteľou, ktorá je na druhom poschodí.

 • Pracovný priestor je umiestnený na boku, posteľ nie je vysoká, je na strednej úrovni a sada nábytku je umiestnená po stranách..

Posteľný obrubník

Je to nízka posteľ s bočným priľahlým pracovným priestorom, ktorá môže byť vybavená výsuvným stolom. Ako schody sa najčastejšie používajú police alebo zásuvky. Takéto postele budú darom z nebies pre domy, kde sa škôlka nachádza v podkroví alebo v podkroví..

S pracovným priestorom

V tejto verzii dizajnu je posteľ nízka a na jej boku je pracovný priestor: stôl, stolička, veci potrebné na to, zásuvky, police atď. Stôl tu môže byť výsuvný alebo na kolieskach. Kroky sú tiež vyrobené originálnym spôsobom – kvôli poličkám, zásuvkám, regálom.

Vstavaný stôl

Existujú tiež vysoké možnosti pre poschodové podstavce. Tu už môžete urobiť stôl nie výsuvný, ale vstavaný. Výhodou takejto postele je, že má policové schody, veľký počet priestorných skriniek a zásuviek.

Na pódiu

Posteľ na pódiu je dosť veľká, takže do malej miestnosti nie je veľmi dobrou voľbou. Posteľ nie je pod stropom, ale na priemernej úrovni. V spodnej časti sú zásuvky alebo skrinky, kde si môžete usporiadať aj malý priestor na hranie.

Vysoké poschodové postele

Existuje veľa možností pre postele tohto typu: s pracoviskom, pre dve deti, s počítačovým stolom, návrhy s hracím priestorom, stolom, šatníkmi, policami atď. Táto verzia komplexu je vhodnejšia pre školákov – je väčšia, priestrannejšia a priestrannejšia..

Klasika

Klasická verzia postele – samotná posteľ je zdvihnutá nad podlahu a priestor nižšie je voľný, môže byť použitý na rôzne účely: zorganizujte tam pracovisko, priestor pre hry, nainštalujte prístelku, skrinky na veci alebo škatule na hračky.

S pracovným priestorom

Pracovná plocha kombinovaná s posteľou je najlepším riešením pre izbu školáka. Takýto komplex vám umožňuje lokalizovať všetky dôležité objekty na jednom mieste, čím ponecháte viac voľného miesta. Klasická verzia je miesto na spanie na vrchu a stôl alebo počítačový stôl, skrinky, police nižšie. Jedná sa o veľmi funkčný a kompaktný typ nábytku, ktorý pomôže dieťaťu zorganizovať život a vzdelávací proces..

Pracovná plocha je rozdelená na dve časti

Pod posteľou pod stolom nemôžete využiť všetok priestor, ale rozdeliť ho na dve zóny: jednu časť vezmite pod stôl, druhú pod skriňu, stojan alebo pohovku. Môžete tiež kombinovať rôzne časti dohromady. Veľmi výhodný je napríklad výsuvný stôl so zásuvkami alebo rebrík so stupňami skrine..

Poschodová na dve miesta

Táto možnosť je ideálna pre tých, ktorí majú v rodine dve deti. Dole aj hore sú miesta na spanie. Existuje obrovské množstvo rôznych variantov tohto dizajnu a originálnych modelov. Napríklad na vrchu je posteľ pre mladšie dieťa, pod – pre staršie dieťa..

Spodný modul

Poschodová posteľ s modulárnym komplexom umiestnená nižšie. Docela neobvyklá možnosť: v spodnej časti je nábytok, ktorý je možné akýmkoľvek spôsobom zložiť. A nad oknom (v tejto verzii modelu) je posteľ, na ktorú môžete vyliezť po schodoch.

Rohová doska stola

Ak chcete zväčšiť priestor na stole, môžete si vyrobiť rohovú dosku. Na jednej strane môže ísť do bočnej skrinky – to je veľmi výhodná možnosť, ak šatník zaujme hlavné miesto pod posteľou. Ak existuje túžba ďalej zväčšiť pracovnú plochu, môžete roh stola predĺžiť za hranice podkrovia. Niektoré modely sú ešte priestrannejšie a sú vyrobené zo stolovej dosky s písmenom „P“.

Čo hľadať:

 1. Stôl je možné polohovať v niekoľkých variantoch.
 2. Šatníková skriňa môže byť umiestnená v komplexe alebo môže byť vyňatá samostatne.
 3. Prítomnosť stojana s policami je voliteľná. Je dôležité zamyslieť sa nad tým, či to potrebujete alebo nie..
 4. Rebrík Existuje mnoho možností, ako to urobiť, od jednoduchých (s priečnikmi) po zložité (od zásuviek alebo po vysunutí). Každý si vyberie sám.

8 fotografií

Usporiadanie pracovnej plochy

Existuje niekoľko spôsobov umiestnenia stolovej dosky v komplexe postelí: veľký stôl, ktorý ladí s obvodom postele. Tento model vám umožňuje rozšíriť pracovný priestor a dať priestrannú pracovnú dosku. Na taký veľký stôl sa zmestia dve deti naraz..

Existuje niekoľko nábytkových zostáv, ktoré majú dlhú, ale úzku dosku. Toto nie je najpohodlnejšia možnosť, je lepšie zvoliť širokú dosku, aby dieťa malo miesto, kde by položilo ruky, umiestnilo notebook a učebnicu.

Stena nad stolom môže zostať voľná, alebo ju môžete vydláždiť policami. Môžu byť sekčné pre pohodlie umiestnenia učebníc, kníh a rôznych kancelárskych potrieb. Alebo naopak, rovnomerné a dlhé.

8 fotografií

Materiály

Materiály, z ktorých je vyrobený detský nábytok, sú vyrobené z ekologických a bezpečných materiálov. Tu sú hlavné:

 • drevo;
 • MDF;
 • kov;
 • Drevotrieska;

Najsilnejšie a najtrvanlivejšie postele sú kovové, najstabilnejšie a najľahšie sa čistia. Táto možnosť je vhodná pre deti, mládež a dospelých. Asi jedinou nevýhodou je jednotnosť dizajnu..

Drevená podkrovná posteľ je štýlovou možnosťou dekorácie interiéru. Náklady na tieto výrobky sú vyššie, pretože na výrobu sa používa prírodné drevo..

Nábytok vyrobený z MDF je lacnejší. Zároveň je to celkom bezpečná možnosť. MDF (jemne dispergovaná frakcia) je, zjednodušene povedané, triesky lisované pod tlakom.

Drevotrieska – laminovaná drevotrieska (drevotrieska). Samotný materiál nie je 100% ekologický, ale vďaka laminácii sa stáva úplne bezpečným pre zdravie. Tento druh materiálu má mnoho výhod, takže môžete vybaviť detskú izbu nábytkom z MDF a drevotriesky a nemusíte sa obávať ohľaduplnosti k životnému prostrediu. Ak chcete, môžete pri kúpe požiadať o certifikát kvality..

Ako si vybrať

Vzhľadom na nárast počtu spoločností ponúkajúcich rôzne nábytkové výrobky sa rozšíril výber modelov multifunkčných prevedení na poschodové postele. Dnes je možné objednať podkrovnú posteľ podľa individuálneho projekčného projektu alebo uprednostniť hotovú posteľ. Kúpiť také postele na internetových portáloch a obchodoch je jednoduché a dostupné.

Na čo si dať pozor pri kúpe poschodovej postele:

 1. Nárazníky. Keďže je posteľ v dostatočnej výške, je dobré zabezpečiť, aby dieťa počas spánku nevypadlo z postele. Prítomnosť silných stránok vytvára bezpečnosť.
 2. Stabilita. Poschodové postele sú spočiatku objemné, preto je dôležité, aby bola štruktúra stabilná: nezakopla a neprevážila.
 3. Upevnenia. Výrobok bude vystavený rôznym zaťaženiam, preto je dôležité skontrolovať, či sú upevňovacie prvky pevné, a v prípade poruchy sa dajú ľahko vymeniť..
 4. Rebrík Malo by byť pohodlné a trvanlivé: schody by mali byť vyrobené z kovu alebo masívneho dreva.
 5. Vzdialenosť medzi akciami. Výšku medzi škatuľami je potrebné vypočítať veľmi presne, v hornej časti by malo byť toľko miesta, aby si deti nebili do hlavy.
 6. Materiál. Drevo je najlepšia voľba. Ale ak existuje túžba ušetriť peniaze, môžete si vybrať výrobky z drevotriesky a MDF.
 7. Farebné spektrum. Pre dievčatá a chlapcov sú vybrané zodpovedajúce farby. Je potrebné venovať pozornosť želaniam samotného dieťaťa..
 8. Dizajn. Existuje veľa možností dizajnu a modelov: od klasických elegantných možností po tematické – vo forme auta, rozprávkového paláca, farebného vlaku. Dizajn si môžete vytvoriť sami.

8 fotografií

Pre deti od 3 rokov

Posteľ, zdvihnutá nad podlahu, by ste nemali brať, kým dieťa nedosiahne tri roky. Pre deti od 3 rokov boli vytvorené špeciálne modely detských postieľok s hracím priestorom: posteľ sa nachádza na vyššej úrovni, je zdvihnutá o 0,8 – 1 meter, najmä aby dieťa ľahko šplhalo.

Pre deti od 5 rokov

Ak má dieťa už 5 rokov alebo viac, môžete sa bližšie pozrieť na vyššie modely: od 1,3 do 1,6 metra. Pri takýchto úpravách je v spodnej časti pracovná plocha a úložný priestor..

Pre dievčatá

Samostatne stojí za zmienku postele, ktoré sú vytvorené špeciálne pre dievčatá, tu dizajnéri ukazujú svoju maximálnu predstavivosť. Prečo nie! Prelamované operadlá, vyrezávané zábradlia, reliéfy, police so zrkadlami – urobte z postele celé umelecké dielo. Okrem toho existujú modely vo forme hradu, paláca, karamelového domu – letu predstavivosti dizajnérov sa medze nekladú..

Pri všetkej tejto kráse funkčnosť komplexov vôbec netrpí. Stále je tu veľa úložného priestoru a kompetentná distribúcia priestoru.

Špičkové modely

Firmy vyrábajúce „podkrovia“:

 • Factory Legenda – nachádza sa v Petrohrade;
 • MebeLev sa nachádza v lokalite Naberezhnye Chelny;
 • YAROFF – táto továreň má sídlo v Jaroslavli;
 • “Meblenok” – spoločnosť v moskovskom regióne;
 • “LEL” – továreň v Krasnodare.

Továrenská legenda. Model „Legenda.4.2.“. Materiál – drevotrieska. Miesto na spanie je veľké – 80/190, takže sa dobre hodí pre teenagera. Stôl pracovného priestoru je vstavaný. Užitočnou funkciou je schopnosť zostaviť komplex na oboch stranách.

Cena – asi 15 000 rubľov.

Továreň Slavmebel. Model “Kuzya”. Materiál je tiež laminovaná drevotrieska. Miesto na spanie – 80/190. Modely sú vybavené výsuvným stolom, ktorý slúži aj ako rebrík. Táto možnosť je vhodnejšia pre predškolákov. Je možné si vybrať farbu: wenge, jelša, jablko, buk rôznych farieb.

Cena je asi 12 000 rubľov.

Firma Meblenok.RF. Ergonomický model-2. Určené pre deti od 2 do 3 rokov. Rozmery postele sú 90/190. Posteľ je potiahnutá ekologickým lakom bez zápachu, použité je prírodné drevo. Vybavené ďalšími nárazníkmi pre bezpečnosť.

Cena je asi 30 000 rubľov.

Továrenská legenda. Model “Legenda 22.1.”. Veľkosť zásob 80/160. Dole je priestor na hranie. Môžu byť zbierané v jednom alebo druhom smere.

Cena asi 7 000 – 7 500 rubľov.

Poschodová posteľ “Alice” -veľmi funkčný model s rozťahovacím stolom na kolieskach, vstavanou skriňou a zásuvkami. Skvelá možnosť, ako ušetriť miesto v miestnosti. Vyrobené z laminovanej drevotriesky. Miesto na spanie – 90/200. K dispozícii v rôznych farbách.

Cena od 12 000 do 13 000 rubľov.

Zaujímavé riešenia v interiérovom dizajne

Interiér miestnosti a všetky kusy nábytku musia byť zvolené v súlade s vekom a pohlavím dieťaťa. Pre malé deti a predškolákov môžete urobiť nástennú maľbu s obrázkami. V tomto prípade komplex postelí vo forme písacieho stroja alebo kreslenej postavičky dokonale zapadne do interiéru..

Ak je miestnosť vyzdobená pre dievča, potom je voľba rozprávkovej témy možnosťou, ktorá je výhodná pre všetkých. Tu podkrovná posteľ v podobe hradu alebo paláca ozdobí a doplní interiér spálne..

Pre chlapcov predškolského veku bude zaujímavá posteľ vyrobená v štýle domu na strome alebo pirátskej lode. Hrací a pracovný priestor budú zároveň v súlade s témou.

Pre staršie deti je štýl dôležitý. Graffiti maľba na stenách a hrubý loftový vzhľad podkrovnej postele alebo móla bude vyzerať veľmi štýlovo a moderne. Téma cestovania je tiež dobre prijatá: ekologický štýl bude zaujímavým a originálnym riešením..

Pre teenagerov sú stále dôležitejšie pódiové postele a postele s počítačovým stolom nižšie. V rovnakom čase stále viac dospievajúcich detí pozýva priateľov na návštevu, musíte sa venovať sedadlám. Tu poslúži poschodová posteľ s rozkladacou pohovkou pod alebo s výsuvnými sedadlami..

Pre starších študentov je vhodnejší moderný štýl so zaoblenými rohmi, lakonickými formami a plnými farbami v interiéri. Počítač sa stáva dôležitým prvkom, takže vytvorenie pohodlného a pohodlného pracoviska okolo neho je dôležitým bodom..