Detská izba

Detská posteľná komoda

Keď sa v rodine objaví novorodenec, nedobrovoľne sa mu naskytne otázka získania postele a skrinky na plienky a tielka. Aby ste to urobili, musíte v miestnosti vyhradiť priestor. A ak je malý, rodina už stojí pred očividným problémom. Jeho ideálnym riešením je detská komoda, ktorá má všetku potrebnú funkčnosť..

Výhody a nevýhody

Detská komoda má veľa pozitívnych vlastností:

  • Dostupnosť úložného priestoru pre veci dieťaťa. Model je navrhnutý tak, že má veľké množstvo rôznych políc, zásuviek, kam môžete umiestniť úplne všetky veci malého muža..
  • Prítomnosť prebaľovacieho pultu. Stôl je prítomný v postieľkach pre novorodencov. Je veľmi vhodné zavinúť na ňom svoje dieťa.
  • Rozmanitosť vzorov. K dispozícii sú komody pre dve deti. V tomto prípade sa posteľ skladá z troch úrovní. Horné dve sú lôžka, z ktorých jedno je výsuvné. Najnižšiu vrstvu zaberajú škatule na bielizeň.

Niektoré poschodové modely nie sú transformovateľné. Sú statické a niekedy veľmi ťažkopádne. Na to, aby ste sa vyšplhali do druhého poschodia, je k dispozícii pohodlný rebrík. Takýmto posteliam na druhom poschodí často chýba strana, ktorá nie je bezpečná. Dieťa môže v spánku skolabovať. Preto sa odporúča kúpiť túto položku samostatne..

Pre školákov

Pre školopovinné dieťa bola vytvorená poschodová posteľ, ktorá tiež vyzerá ako komoda, len pôsobivých rozmerov. Miesto na spanie sa nachádza na vrchu boxov. Vedie k nemu schodisko. K dispozícii je dodatočná tabuľka na plnenie domácich úloh školy. Dá sa zatlačiť pod posteľ, čo je veľmi výhodné, ak v škôlke nie je dostatok voľného miesta.

Teenager

Pre dospievajúcich je k dispozícii skladacia verzia komody. Keď je zostavené, miesto na spanie je skryté pred zvedavými očami. Toto konštrukčné riešenie výrazne šetrí miesto. Matrac tohto modelu je bezpečne pripevnený špeciálnymi popruhmi, aby sa v zostavenej polohe nepohyboval..

  • Široký sortiment cien. Napriek rozsiahlej funkcionalite si môžete komodu kúpiť za výhodnú cenu. Je pravda, že rozpočtový model nebude mať veľa políčok..

Drahé postele stelesňujú zaujímavé dizajnové riešenia, majú veľa dekorov, ktoré zodpovedajú štýlu výrobku. V tomto ohľade je zaujímavá posteľ v tvare parníka v bielej a modrej farbe..

9 fotografií

Pre novorodenca

Tvorcovia tohto modelu poskytli všetky nuansy a vlastnosti životného štýlu matky a jej dieťaťa, aby bol dizajn čo najpohodlnejší..

Najväčšie plus takejto postieľky – prítomnosť prebaľovacieho pultu. Je vybavený malými bočnicami (niekedy mäkkými), ktoré sú akýmsi bezpečnostným systémom pre dieťa. Keď je potrebné zavinúť dieťa, nie je potrebné ho nosiť ďaleko od postieľky. Stačí ho položiť na stôl a vybrať plienku zo zásuvky. Všetko, čo potrebujete, budete mať vždy po ruke, čo je v noci veľmi dôležité.

Miesto na spanie je detská ohrádka s dosť vysokými bokmi. Odrastené dieťa bude rád robiť prvé kroky v posteli a matka bude zároveň úplne pokojná, pretože arénový systém nedovolí dieťaťu vypadnúť z postieľky..

7 fotografií

Mama často musí dieťa dlho uspávať. Ak je postieľka statická, dieťa musí byť hojdané v náručí. Vyžaduje to energiu a silu. Dieťa sa môže v noci prebudiť a musí byť znova hojdané. Model s kyvadlom je pre matky skutočným darom z nebies. Existujú postieľky, ktoré reagujú na zvuky dieťaťa, jeho pohyby. Takýto „inteligentný“ nábytok automaticky zapne hojdací režim a matka nemusí vstávať uprostred noci k svojmu dieťaťu. Posteľ zvládne všetko sama.

Kyvadlové postele sú k dispozícii v dvoch variantoch hojdačky – pozdĺžnej a priečnej. Pri inštalácii takéhoto modelu je potrebné vziať do úvahy amplitúdu vibrácií a umiestniť ho blízko steny, aby sa posteľ pri hojdaní nedotýkala..

7 fotografií

Tipy na výber

Kúpte si detské postieľky vyrobené z prírodného dreva. Je nielen trvanlivý, ale aj bezpečný pre zdravie dieťaťa. Drevo je starostlivo spracované, pokryté bezfarebným lakom a pôsobí vznešene. Ak sú na ňom zárezy, praskliny, takýto nábytok nie je možné kúpiť. Ľahko poškodzuje pokožku dieťaťa..

Ak bočný plot pozostáva z tyčí, vzdialenosť medzi nimi by nemala byť väčšia ako 5 cm. V opačnom prípade sa dieťa môže zraniť zasunutím ruky alebo nohy do lúmenu.

Dávajte pozor na pevnosť textílie obalu, ktorý prekrýva ohrádku. Keď sa objavia zuby, dieťa začne hrýzť všetko, čo mu príde do ruky. A obálka nie je výnimkou. Ak tkanina nemá dostatočnú pevnosť, nie je jej použitie bezpečné, pretože dieťa sa môže ľahko zadusiť kusmi materiálu alebo výplňou matraca..

Uprednostnite detskú postieľku s ortopedickým matracom. Urobí zdravý spánok dieťaťa, pomôže jeho kostre správne sa formovať..

Pokiaľ ide o farby, pri kúpe komody do postele v detskej izbe sa riaďte pohlavím dieťaťa. Pre dievčatá je ideálne použiť rôzne odtiene ružovej, béžovej, lila a pre chlapcov – modrú. Použite metódu kontrastov, kombináciu rôznych odtieňov tej istej farby, jasne červené akcenty.

Starostlivosť

Pre dieťa je veľmi dôležité, aby jeho miesto odpočinku bolo čisté. V tomto ohľade je každý deň potrebné utrieť posteľ špeciálnym prostriedkom, ktorý nielenže odstráni prach, ale má aj dezinfekčný účinok..

Na leštené povrchy je vhodný leštidlo. Musíte však použiť nástroj, ktorý neobsahuje škodlivé zložky, najmä acetón.

Nábytok by ste mali čistiť mäkkou semišovou tkaninou..