Detská izba

Kočík pre novorodencov

Od narodenia dieťaťa sa v živote veľa zmení a novopečení rodičia sa snažia dať svojmu dieťaťu len to najlepšie. Takáto otázka, ako je výber postieľky pre novorodenca, je však na prvom mieste..

Mladí ľudia aktívne vedú rozhovory so známymi a surfujú po internete v nádeji, že nájdu odpoveď na svoju otázku. V súčasnej dobe obchody ponúkajú obrovskú škálu všetkých druhov možností pre detské postieľky. Tu je však model, ktorý sa bude dieťaťu a rodičom páčiť?

Jednou z najobľúbenejších možností pre najmenších je kočík. Bez ohľadu na obmedzenú dobu používania takejto postieľky sa dieťa až do 5 mesiacov bude cítiť chránené a bude ľahšie ho hojdať..

Vlastnosti a výhody

Kočík má oproti bežnej postieľke množstvo výhod. Takéto modely sú kompaktné a mobilné, čo je nepochybne veľmi výhodné..

Detská posteľ má zvyčajne parametre 50 cm x 100 cm. Kolísky sú vybavené uzamykacími mechanizmami, majú kolesá a niekedy aj zariadenia na ukladanie detských vecí.

Vzhľadom na malý priestor kolísky dieťa lepšie spí a ľahko sa pohybuje v postieľke na požadované miesto. Napríklad počas spánku je možné postieľku premiestniť na rodičovskú posteľ alebo ju premiestniť po izbách..

Špeciálny mechanizmus navyše pomáha rýchlejšie hojdať dieťa alebo dočasne nahradiť ohrádku počas domácich prác..

Asi jedinou nevýhodou je krátka životnosť nábytku. Koniec koncov, dieťa rastie a vo veku 3 mesiacov sa pokúša vstať a prevrátiť sa. Preto po 3 až 5 mesiacoch nebude taká detská postieľka v žiadnom prípade bezpečná..

Napriek nesporným výhodám detskej postieľky by ste v žiadnom prípade nemali nechať novorodenca bez dozoru dospelých.

Detská postieľka alebo kočík: čo je lepšie

Nie každá rodina si môže dovoliť veľkú investíciu do svojho milovaného dieťaťa, a preto vo väčšine prípadov mladí rodičia uprednostňujú bežné detské postieľky. Obchody ponúkajú široký sortiment detských postieľok, ktoré sa zmestia dokonca až do veku 3 rokov.

K dispozícii sú pravidelné detské postieľky, kyvadlové postele, ako aj modely vybavené oblúkmi a odnímateľnými kolesami.

Po narodení sa však dieťa cíti v menej priestrannej citadele pohodlnejšie. Verí sa, že v tomto prípade sa dieťa cíti ako v maternici, a preto sa toľko netrápi..

Preto by ste pred výberom postieľky mali zhodnotiť svoje finančné možnosti a výhody pre seba a svoje dieťa..

Odrody

Prútie

Kolíska tohto modelu postele vyzerá útulne a krásne. Nábytok je vyrobený hlavne z viniča, listov rafie alebo ratanových stoniek. Všetky z nich sú ekologickými materiálmi, čo je veľmi dôležité. Kolísky sú odolné a spoľahlivé. Vnútro prenosnej tašky je ukončené prešívanou tkaninou, ktorá vám umožní udržať sa v teple.

Existujú modely vybavené klipmi na nasadenie. Rovnako ako postieľky, ktoré sú súčasťou sady, môžete svoje dieťa jemne pohojdávať. Ak si to však želajú, rodičia môžu kolísku pre pohodlie zavesiť..

Pozastavené

Postieľka je zavesená na strope pomocou háčika. Materiál pre kolísku môže byť veľmi odlišný. Prútené kolísky sú často zavesené, ale drevené modely sa dajú nájsť.

Moderné byty bohužiaľ nie sú určené na stropné konštrukcie ťažšie ako luster. Výrobcovia preto dopĺňajú modely závesných kolísok stacionárnymi podperami, ktoré sa ľahko prenášajú a zaberajú minimum miesta v miestnosti..

Elektronické

Vynálezy modernej technológie sú vyrobené z kovových alebo plastových materiálov. Model je vybavený osvetlením, mechanizmom pohybu a dokonca má možnosť zvoliť si melódiu. Pre pohodlie dieťaťa je možné hračky umiestniť na špeciálny oblúk nad kolísku. Nespornou výhodou elektronického modelu je možnosť nastavenia výšky postele.

Kolíska 2 v 1

Taká je neobvyklá kolísková posteľ. Model je určený pre deti do 3 rokov. Samotná kolíska má upevňovacie prvky, ktoré vám umožňujú upevniť ju na konštrukciu postieľky. Kolísku je možné použiť ako nezávislý prvok, vďaka ktorému sa dieťa voľne pohybuje po dome s rodičmi, a dokonca aj ako ohrádku.

Pri výbere postieľky stojí za to pamätať na bezpečnostné opatrenia. Boky by mali byť vysoké, aby neskôr dospelé dieťa náhodou nevypadlo zo svojho kláštora.

Prenosný

Prenosná kolíska bude vynikajúcim darčekom pre mladých rodičov. Preglejkový základ potiahnutý látkou umožní dieťaťu v ňom pohodlne sedieť. Tieto modely je navyše možné pripevniť k základni kočíka. Nosič je možné použiť aj ako obálku alebo prenosnú tašku na spanie.

Väčšina modelov má kapucňu, ktorá chráni hlavu dieťaťa. Povinnou súčasťou je kožené vrecko, ktoré slúži na ochranu nôh pred nízkymi teplotami.

Kočík na prenášanie

Kolíska je vybavená vysokými bočnicami pre bezpečnosť a pohodlie dieťaťa. V poslednej dobe sa vyrába stále viac kočíkov transformátorov, v ktorých je možné kolísku nahradiť sedačkou pre staršie dieťa. Také kolísky je možné použiť ako nosiče. Preto je pri výbere kolískového kočíka potrebné skontrolovať spoľahlivosť dizajnu a kvalitu držadiel kolísky..

Detská autosedačka

V súvislosti s nadobudnutím účinnosti legislatívy o bezpečnej preprave detí sa stali veľmi populárnymi takzvané detské nosiče. K autosedačke sú pripevnené špeciálne sedačky a zaisťujú dieťa bezpečnostnými pásmi. Tieto kolísky majú sklon 45 stupňov a sú určené pre deti mladšie ako 9 mesiacov..

Kolískovo hojdacie kreslo

Kolíska je vyrobená na spôsob ležadla. Stolička je pripevnená k špeciálnej podpore alebo kolieskam. Niektoré modely majú zariadenia na vykonávanie určitých funkcií. Dieťa v takej kolíske sa hojdá ako na hojdačke. Konštrukcie sú vyrobené z dreva aj plastu.

Materiály

Najpopulárnejšie sú, samozrejme, drevené postieľky. Materiál je priedušný, praktický a hlavne šetrný k životnému prostrediu. Kolíska je vyrobená prevažne z borovice, brezy a smreka. Ale kvalitnejší a drahší dub, buk alebo čerešňa. Každý vie, že vlastnosti nábytku priamo závisia od pevnosti surovín..

Drevo sa dobre spracováva a často existujú postele pokryté farbou alebo lakom. Zabaviť sa pri kreslení v batoľati je určite dobrý nápad, ale nemali by ste zanedbávať bezpečnosť svojho dieťaťa. Pri výbere drevenej kolísky musíte venovať pozornosť zloženiu spracovateľských látok. Preto je lepšie rozhodnúť sa pre možnosť čisto ošetreného dreva bez chemických náterov..

Plastové postieľky sú lacnejšie z hľadiska nákladov, ľahko sa prepravujú a udržiavajú. Pri kúpe takéhoto nábytku však stojí za to prečítať si certifikát a objasniť kvalitu a pôvod materiálov, z ktorých je konštrukcia vyrobená. Modely plastových postieľok sú basety, hojdacie lehátka atď..

Výhoda železných postelí spočíva v rozmanitosti a kreativite tvarov. Všetky kovové časti sú oplotené látkou alebo sieťami. Takýto nábytok je veľmi funkčný. Môžete si objednať skutočné umelecké dielo. Železné postele sú navyše vyrobené pre každý vkus:

 1. Detská postieľka;
 2. Rozkladacia posteľ;
 3. Výsuvná posteľ;
 4. Kolíska;
 5. Kyvadlové lôžko.

Dodatočné vybavenie a príslušenstvo

V závislosti od modelu sú kolísky vybavené podperami, pásmi, prístreškami. Detské postieľky s mobilom sú veľmi obľúbené. Ani jedno dieťa neostane ľahostajné k zábavnému kolotoču s hračkami nad hlavou. Niektoré detské postieľky sú navyše vybavené elektronickými jednotkami, ktoré vám umožňujú bez námahy spustiť režim pohybu v detskej postieľke, osvetlenie alebo len zapnúť hudbu..

Ako si vybrať

Pri výbere kolísky je najdôležitejšia kvalita konštrukcie..

Rozhodne by ste mali dbať na materiál a svedomitosť úchytov do postieľky. Všetky musia byť vyrobené z kovu. V opačnom prípade bude posteľ nespoľahlivá a krátkodobá..

Rovnako dôležitá je šetrnosť k životnému prostrediu základných stavebných materiálov. Ktorý rodič nechce, aby bolo dieťa zdravé? Ale bezohľadných výrobcov je pre každého dosť. Okrem preštudovania certifikátu kvality postele ho aj vizuálne skontrolujte a zhodnotte kvalitu obrazu a prítomnosť cudzích chemických pachov..

Aby bolo dieťa a rodičia v pohodlí, nábytok by mal byť mobilný a pohodlný. Pred cestou do obchodu by ste sa preto mali rozhodnúť, kam postieľku odložiť a ako ju v budúcnosti v prípade potreby premiestniť po byte..

Najpraktickejšie budú široké modely, ktoré nebránia pohybom rastúceho dieťaťa. Mladá matka si tiež musí uľahčiť prácu tým, že uprednostní prítomnosť takého príslušenstva, akým je košík na plienky alebo skladací prebaľovací pult..

Ak má detská postieľka kolesá, potom stojí za to uprednostniť modely s možnosťou ich zablokovania na uľahčenie fixácie na jednom alebo inom mieste..

Pre bohatých rodičov výrobcovia vybavujú kolísky elektronickým zariadením, ktoré je možné naprogramovať tak, aby vykonávalo určité funkcie. Ak sa teda dieťa prebudilo, mechanizmus sa spustí a dieťa sa plynulo pohupuje za zvuku uspávanky. Preto pri nákupe stojí za to skontrolovať fungovanie systému kolísky a opatrovateľky, aby náhodné zlyhanie nevystrašilo dieťa..

Pri výbere konkrétneho modelu dávajte pozor na prítomnosť koša alebo police na bielizeň. Takéto príslušenstvo pomôže uľahčiť starostlivosť o dieťa, pretože všetko, čo potrebujete, je umiestnené na dĺžku ramena..

Ak je možné kolísku výškovo nastaviť, je potrebné mechanizmus niekoľkokrát skontrolovať, či správne funguje..

Aby ušetrili peniaze a čas, niektorí rodičia používajú kočík aj doma. Pohodlie je zrejmé, nezabudnite však na bezpečnostné a hygienické opatrenia. Na takej postieľke sa predsa hromadí pouličný prach a zrážky, čo je pre malé dieťa nežiaduce..

10 fotografií

Ako to urobiť sami

Internet je plný ponúk detských postieľok rôznych typov na objednávku. Ale s veľkou túžbou a malou zručnosťou si môžete vyrobiť nábytok sami.

Tu je rýchly príklad výroby dreveného modelu..

Potrebný materiál a inventár:

 1. Dosky široké asi 30 cm;
 2. Jedna pomerne silná doska s hrúbkou asi 2 cm;
 3. Drevené tyče;
 4. Rámové lamely;
 5. Lepidlo;
 6. Lak na drevo;
 7. Skrutky;
 8. Fréza;
 9. Skladačka;
 10. Vŕtačka;
 11. Štetce.

Najprv musíte pripraviť kartónové šablóny na diely do postieľky. Ďalej sú diely vyrezané na frézke. Rám postieľky je zostavený z regálov a tyčí. Časti sú spojené skrutkami a kvôli najväčšej štrukturálnej pevnosti stojí za ich zlepenie. Čalúnenie nábytku je vyrobené z najprijateľnejšieho materiálu pre majstra..

Okrem toho môžete vyrobiť baldachýn z látky. Na to stačí pripevniť časť plátna po stranách a jednu zo strán upevniť pod strop.

Výhodou ručne vyrobenej postieľky je kvalita a šetrnosť k životnému prostrediu. Okrem toho sú farby a suroviny vybrané podľa vášho vkusu. Napriek tomu pred začatím používania nábytku nezaškodí skontrolovať stabilitu a zranenie..

Recenzie

Obzvlášť pochvalné chvály mamy spievajú do elektronických kolísok. Kvalitné materiály, markízy, mobily podplácajú nielen rodičov, ale aj skutočne pokojné deti. To všetko púta pozornosť čo najlepšie. A ako viete, deti majú záujem o krásne hračky a melodické zvuky..

Používatelia fóra sú veľmi potešení postieľkami, ktoré vydávajú zvuky prírody, a funkciou automatického hojdania dieťaťa. Najpopulárnejšie sú prenosné postieľky Mothercare a SIMPLICITY..

Zaujímavé riešenia v interiérovom dizajne

Postieľka do kolísky sa samozrejme harmonicky zmestí do akéhokoľvek dizajnu miestnosti, pretože štýl je ľahké podporiť farbou čalúnenia postieľky a baldachýnu. Napriek tomu existujú určité rozdiely.

Napríklad najuniverzálnejšou možnosťou by bola drevená alebo prútená kolíska v neutrálnych odtieňoch..

Pre sofistikovanejší a jemnejší dizajn miestnosti je vhodná kolíska s handrou alebo čipkou a ručne pletené boky s volánikmi vyzerajú úplne nádherne. Baldachýn môže byť tiež ozdobený umelými motýľmi, pomponmi alebo čipkami.

Hlavným kritériom pre výber kolísky je samozrejme praktickosť a pohodlie pre dieťa a rodičov. A všetky dostupné prostriedky a kreatívny prístup pomôžu zachovať celkový štýl interiéru..

8 fotografií