Detská izba

Oválne postieľky pre novorodencov

Mamy a oteckovia čakajú na zázrak a vyberajú všetko potrebné pre budúce dieťa, vrátane prvého nábytku. Všetky detské potreby by mali byť pohodlné, bezpečné a krásne. Medzi posteľami všetky tieto požiadavky najpresnejšie spĺňa posteľ oválneho dizajnu, ktorá je v poslednej dobe veľmi populárna..

Vlastnosti a výhody

Doteraz nie veľa rodičov ocenilo výhody postieľky oválneho tvaru. Medzi jeho hlavné nevýhody patrí ťažkosť pri hľadaní. Obyvatelia vnútrozemia nie vždy dokážu kúpiť také zariadenie, pretože takéto modely sa nie vždy predávajú v bežných dedinských obchodoch..

Šťastní majitelia oválneho lôžka môžu byť šťastní len sami za seba a potvrdiť všetky výhody jedinečného rookery..

Oválna transformačná posteľ môže byť súčasne prebaľovacím pultom (vo dne) a v noci – pohodlným miestom na spanie.

Výhody modelu:

 • Vďaka neostrým rohom sa deti nikdy nezrania, posteľ je v tomto ohľade úplne bezpečná;

 • Jednoduché zostavenie;

 • Oválny tvar pripomína dieťaťu maternicu matky, to znamená, že sa v ňom upokojuje a rýchlo zaspáva;

 • vhodný do malých miestností, pretože nezaberá veľa miesta, ako tradičná obdĺžniková posteľ;

 • môže byť upravený, čo robí oválne lôžko praktickým a funkčným;

 • taká posteľ vyzerá štýlovo, čo znamená, že sa perfektne zmestí do akéhokoľvek interiéru.

Okrem všetkého vyššie uvedeného môžu mať detské postele s oválnym chrbtom kyvadlový mechanizmus, vďaka ktorému môžu rodičia hojdať ospalé dieťa. Táto funkcia je celkom pohodlná, považuje sa za neškodnú a bezpečnú, pretože má uzamykacie zariadenie, a preto ani staršie dieťa nebude schopné vyložiť posteľ samo..

Odrody

Moderný trh s tovarom pre deti je k rodičom štedrý, takže mladé matky a otcovia sa často nevedia rýchlo rozhodnúť pre výber tej istej postieľky, ponuka detských doplnkov na spanie je taká veľká a pestrá. Čo kúpiť: kolískové hojdacie kreslo alebo kyvadlo, klasický model alebo transformátor? Našťastie existuje možnosť výberu a budúce matky a otcovia, kým sa im dieťa nenarodí, si môžu myslieť, ktorý typ postele je pre nich najvhodnejší..

Dnes existujú tieto typy oválnych postieľok:

 • Klasické modely;

 • Postele s komodou a extra zásuvkami;

 • Kyvadlové kolísky

 • Hojdacie kreslo

 • Playpens

 • Transformátory

Rozmery

Všetok detský nábytok, najmä na spanie, by mal byť pohodlný, podporovať rozvoj malého krehkého organizmu. Postele sa spravidla kupujú na niekoľko rokov, a aby ste sa nemuseli čudovať nad kúpou nového nábytku v prvých rokoch života dieťaťa, musíte si najskôr vybrať správnu veľkosť kolísky.

Transformačné postele oválneho tvaru zaujímajú vedúce postavenie podľa výsledkov predaja. Ich štandardná veľkosť je 190 x 80 cm.

Kolíska určená pre deti do šiestich mesiacov má skromné ​​rozmery – 90 x 45 cm a po 6 mesiacoch sa v takejto postieľke budú deti cítiť stiesnene. Preto rodičia, ktorí neplánujú vymeniť oválnu detskú posteľ do 3 rokov, si musia vybrať výrobok s veľkými rozmermi. Na tieto účely je najvhodnejšia kolíska 120×60. V takejto postieľke môžu deti spať, keď dosiahnu tri roky..

Ak chcú dospelí spať svoje dieťa v oválnej postieľke pred školskou lavicou, oplatí sa kúpiť miesto na spanie s rozmermi najmenej 140 cm x 70 cm.

Materiály

Detské postieľky sú vyrobené z rôznych materiálov. Nech sú však suroviny akékoľvek, hlavnou požiadavkou je šetrnosť k životnému prostrediu a absolútna bezpečnosť.. Ideálnym riešením v tejto záležitosti je drevo.. Jeho povrch musí byť bezchybne vyčistený, a ak je otvorený lakom, nemal by drsne zapáchať, čo naznačuje toxicitu.

Najlepšie druhy sú jelša, breza, borovica, javor, jelša. Bukové výrobky majú tiež dobrú výkonnosť, vyznačujú sa trvanlivosťou a pevnosťou, ale sú drahé..

Borovica je vynikajúcou alternatívou k drahému drevu. Toto plemeno je mäkké, pretože nábytok z neho sa rýchlejšie kazí, rýchlo sa na ňom prejavuje mechanické poškodenie..

K dispozícii je detský nábytok vyrobený z MDF. Oválna posteľ z tohto materiálu sa od dreva príliš nelíši, je rovnako odolná a bezpečná pre dieťa, čo sa nedá povedať o paneloch a preglejke na báze dreva. Žiadny špecialista neodporúča kupovať takéto výrobky.. Pri ich výrobe sa používa látka formaldehyd (jedovatá), navyše majú krátku životnosť.

Ako si vybrať

Dlho pred narodením dieťaťa si jeho rodičia lámu hlavu nad otázkou postieľky. Nie je žiadnym tajomstvom, že krehké detské telo obzvlášť ostro reaguje na všetko, čo sa deje okolo neho, a preto by si rodičia pred kúpou miesta na odpočinok a spánok mali pamätať na to, že:

 • Je lepšie vybrať si výrobky vyrobené z prírodných materiálov, napríklad z dreva. Je hypoalergénny, dýcha, ale nemali by ste vylúčiť kovové konštrukcie zo zoznamu možných nákupov. Sú praktické a dlho vydržia..

 • Všetky detaily postieľky pre malé batoľatá by mali byť impregnované a natreté netoxickými roztokmi. Počas prerezávania zúbkov deti často začnú hrýzť všetko, čo vidia pred sebou, a tak sa rodičia musia vopred postarať o špeciálne podložky do nábytku..

 • Optimálna vzdialenosť medzi tyčami postele je 7 cm. Ruky a hlava dieťaťa by v nich nemali uviaznuť.

 • Je lepšie nevyberať modely s pevnými bočnými prvkami a dnom, vzduch musí vždy cirkulovať.

Montážny návod

Akákoľvek oválna posteľ sa predáva v robustnom boxe, ktorý obsahuje všetky potrebné prvky na zostavenie postele doma, takže si každý rodič môže nezávisle zostaviť pohodlnú posteľ pre svoje dieťa, pretože v príručke bude vždy ľahko zrozumiteľný návod. súprava..

Zostavenie oválneho lôžka pozostáva z nasledujúcich krokov:

 1. inštalácia bočných panelov.
 2. Zostavenie rámu.
 3. Inštalácia základov pre dná.
 4. Inštalácia koliesok.
 5. Inštalácia bočných spodných dielov.
 6. Upevnenie bočných častí.
 7. Nastavenie spodnej časti postieľky.
 8. Inštalácia držiaka vrchlíka.

7 fotografií

Posledný a najpríjemnejší moment pri skladaní postieľky prejde na budúcu matku. Mladej žene stačí doplniť hotovú posteľ detskými doplnkami, akými sú krásny matrac, ochranné nárazníky a baldachýn, ktoré v lete ochránia spánok dieťaťa pred otravnými komármi, stanú sa jasným doplnkom interiéru, dodajú detskú psychologickú ochranu a ochranu pred prachom, svetlom, prievanom.

Aká je cena

Cena oválneho lôžka začína od 19 tisíc rubľov a môže dosiahnuť 130 000. Ale napriek pôsobivým nákladom väčšina mladých rodičov, ktorí sa stali majiteľmi tohto kusu detského nábytku, tvrdí, že výrobok plne spĺňa finančné prostriedky, ktoré naň boli vynaložené.

Recenzia najlepších modelov

Moderný trh s tovarom pre deti je veľký a rozmanitý, rovnako ako zoznam spoločností vyrábajúcich tovar pre deti je obrovský..

Mnoho spoločností sa vyznamenalo pri vytváraní vysoko kvalitných a spoľahlivých postelí oválneho tvaru.. Najznámejšie sú nórska spoločnosť Stokke, Comfortbaby, domáci RoyalSleep a HappyFamily. Práve títo výrobcovia si získali dôveru a najvyššiu pochvalu svojich rodičov za zodpovedný prístup k práci..

Postele vyššie uvedených spoločností sa ľahko montujú, na ich výrobu sa používajú iba kvalitné, bezpečné a ekologické prírodné materiály, žiadna drevotrieska.

Výrobky sú krásne, pohodlné a dostupné pre každého!

Recenzie

Oválne betlehemy sa nedávno stali verejnými. Pred niekoľkými rokmi si ich mohli dovoliť iba hviezdy a veľmi bohatí ľudia. Lôžka oválneho tvaru dnes nájdete v domácnostiach mnohých mladých rodín..

Prvá vec, ktorú si rodičia všimnú, je neobvyklý tvar postelí, ich krása a schopnosť harmonicky zapadnúť do interiéru. Páči sa mi funkčnosť a kvalita. Malé nároky niekedy uvádzajú farbu skrutiek a spojovacích prvkov, ale recenzie sú vo všeobecnosti len pozitívne.

To, že je posteľ prestaviteľná a má kolieska, si pochvaľujú najmä dospelí. Príťažlivá pre mladé matky a otcov je aj rozmanitosť modelov a farieb..

A ak sa budete riadiť mnohými recenziami na World Wide Web, môžeme konštatovať, že používanie oválnych postelí je pre mnohých radosťou a potešením. Ako poznamenávajú mamičky a oteckovia, oválny betlehem stojí za každý vynaložený rubeľ!

Zaujímavé riešenia v interiérovom dizajne

Na základe toho, kto bude v miestnosti žiť – chlapec alebo dievča, sa vytvorí interiér miestnosti. Detská postieľka hrá v tejto záležitosti najdôležitejšiu úlohu, pretože dieťa bude na tomto mieste odpočívať..

Oválne lôžka sú spravidla natreté bielou farbou, v tomto prípade sú rozdielom v pohlaví bočné ochranné strany a vrchlík.

Dievčatá si môžu vybrať ružový textil s princeznami, vílami a inými rozprávkovými bytosťami. Chlapci, podľa tradície, sú vhodné odtiene modrej s obrázkami zvierat, áut.

Oválna posteľ s vílami môže byť pokračovaním nápadu dizajnéra, ktorý vyzdobil izbu v štýle rozprávkového lesa, pričom posteľ s autami originálne vynikne na pozadí miestnosti v štýle pretekov štadión.