Detská izba

Spálňa pre dve dievčatá

Dve dcéry v rodine – to je bezhraničná radosť, zvonivý smiech, more šťastia a osobitná zodpovednosť rodičov vo veci optimálnej organizácie miesta na spanie pre ich princezné. A ak nie je možné poskytnúť každému dieťaťu samostatnú spálňu, potom je pre dospelých stanovená dôležitá úloha – vybrať správny dizajn spálne pre dve dievčatá, pričom sa zohľadnia záujmy a priania každého z nich. V tomto článku sa budeme zaoberať všeobecnými odporúčaniami a podrobnejšie sa budeme zaoberať niektorými dôležitými aspektmi tejto témy..

Hlavné body

Pre optimálny návrh detskej spálne pre dve dievčatá musia rodičia najskôr vziať do úvahy základné fyzické, psychologické a materiálne aspekty..

Rovnováha túžby a príležitosti

Pred opravou a výzdobou miestnosti by mali dospelí triezvo posúdiť náklady a vyčleniť potrebnú čiastku z rodinného rozpočtu, bez toho, aby boli dotknuté ostatné aspekty života všetkých členov rodiny. V inom prípade môže radosť z čakania na hotovú spálňu pre dievčatá vážne stmavnúť a pokaziť dojem z hotového výsledku..

Vlastnosti a vekové rozpätie dievčat

Skutočnosť, že farba a interiérový dizajn priestoru miestnosti by mala zodpovedať veku dieťaťa, je nepopierateľná a vyžaduje si určitý prístup k jeho realizácii. Rodičia by mali nakresliť jasnú paralelu medzi vekovými záujmami každého z dievčat, ich aktivitami a vhodným dizajnom celej miestnosti alebo oddelených priestorov. Úlohu organizácie interiéru môže uľahčiť prípad, keď majú dievčatá malý vekový rozdiel..

Hlavnou vecou pre rodičov je dodržiavať zásadu rovnosti, pretože aj malý dôraz na niečo, čo patrilo jednej z dcér, môže v druhej vyvolať vlnu žiarlivosti a agresie, čo nepochybne povedie ku konfliktu. Veľkosť políc, farba posteľných prikrývok a dokonca aj držiaky na perá sa musia zhodovať, prinajmenšom po prvý raz, kým sami neprídu a individualizujú svoj priestor..

Ak je vekový rozsah veľký, rodičia musia vziať do úvahy rozdiel v režime, záujmoch a iných sférach života, a preto pre každé dieťa vyberte individuálny nábytok a vymedzte zóny obrazovkami a priečkami

Veľkosť a tvar miestnosti

Veľkosť a tvar miestnosti zohrávajú pri jej návrhu dôležitú úlohu. Veľká štvorcová miestnosť alebo malá obdĺžniková izba – každá vyžaduje individuálny prístup a prehľadné usporiadanie pred tým, ako ju vybavíte ťažkým nábytkom. Tento aspekt je obzvlášť charakteristický pri umiestnení spálne v podkroví, ktoré nemá jasný tvar. Preto by ste mali s dievčatami vopred prediskutovať ich priania a preferencie..

Kľúčové odporúčania

Pri zdobení spálne pre dve alebo dokonca tri dievčatá sa odporúča dodržať niekoľko tipov od profesionálnych dizajnérov..

Zónovanie

Je potrebné mať na pamäti, že táto izba bude kombinovať herňu, detskú pracovňu a miesto na spanie a odpočinok, a preto je dôležité správne definovať hlavné oblasti.

 • Spací priestor by mal byť pohodlný a čo najbezpečnejší.. V dizajne sa uprednostňujú jemné pastelové farby, rozptýlené svetlo, absencia zásuviek, rôzne elektrické spotrebiče a zdroje prievanu v blízkosti postelí.
 • Herný priestor predpokladá prítomnosť voľného miesta priamo na hry a dostupnosť rôznych skriniek, políc a košov na umiestnenie hračiek, športových potrieb a technických zariadení.
 • Pracovná oblasť by mala prispieť k rozvoju mentálne a psychologické aspekty osobnosti a zlepšiť výkon. Jasné svetlo, individuálny pracovný nábytok, úložný priestor na písacie potreby a knihy – to sú hlavné požiadavky na túto oblasť pre deti..

Okrem týchto zón môžete zorganizovať ešte niekoľko ďalších: miesto pre kreativitu, šport, zbieranie alebo čítanie kníh. Je dôležité mať na pamäti, že kompetentné zónovanie je jedným z kľúčov úspešného fyzického a osobného všestranného rozvoja dieťaťa..

Existuje niekoľko možností rozdelenia jednej miestnosti.

 • Najjednoduchšia metóda zónovania je rozdelenie priestoru farebné a svetelné prevedenie.
 • Priečky drevené alebo sadrokartónové vám umožní maximalizovať individualizáciu priestoru.
 • Stropné alebo podlahové zásteny sú veľmi žiadané, pretože sú veľmi mobilné, ale v prípade potreby skôr statické.
 • Nábytok môže tiež slúžiť ako rozdeľovač zón: regály, skrinky, stoly vizuálne dokonale rozdeľujú miestnosť, ale táto metóda je vhodná pre dostatočne veľké miestnosti (od 14 štvorcov alebo viac).
 • Poschodové podlahy a horizontálne rozdelenie miestnosti môže ušetriť značný priestor, ale táto metóda zónovania by mala poskytnúť potrebný bezpečný pobyt pre dievčatá v spálni.

Interiérová dekorácia

Na optimálne usporiadanie nábytku musíte vziať do úvahy niektoré nuansy:

 • Každá detská spálňa pre dve dievčatá musí mať dve postele., dva stoly a dve stoličky. Šatník môže byť jeden, ale s povinným oddelením políc na bielizeň a oblečenie.
 • Nábytok môže byť usporiadaný rôznymi spôsobmi, v závislosti od miestnosti. Bolo by vhodné rozdeliť úzku, ale dlhú miestnosť na dve časti, z ktorých každá bude slúžiť ako individuálny priestor pre dievčatá, ale hraciu plochu je možné vytvoriť spoločnú a umiestniť ju do stredu. Malá miestnosť vyžaduje ergonomickejší prístup. V tomto prípade prídu na pomoc poschodové postele, ktoré môžu ušetriť veľa miesta. Štvorcová izba umožňuje umiestnenie postelí navzájom rovnobežne alebo v pravom uhle k stene, čo vizuálne zvýrazňuje oblasti na spanie a hranie, dokonca aj v malej miestnosti..
 • Multifunkčný mobilný nábytok môže byť záchrancom v malých miestnostiach: rozťahovacie postele, transformovateľné stoly, rozkladacie pohovky umožňujú malý čas na čiastočné prestavenie v miestnosti.
 • Herný priestor bude neúplný, ak v ňom nebude koberec pre dve dievčatá, čo si pri starostlivosti oň nevyžaduje veľa úsilia.
 • Detská spálňa by mala byť svetlá a slnečná. Nedostatok prirodzeného svetla je možné kompenzovať zdobením stien a nábytku svetlými pastelovými farbami alebo fototapetami s veľkými svetelnými vzormi..
 • Svetlo dodá miestnosti aj veľké zrkadlo., ale najlepšou možnosťou je mať pre každé dievča svoje vlastné „osobné“ zrkadlo, pretože to môže zabrániť určitým konfliktom počas „propagácie krásy“.

 • Samostatné nočné svetlo alebo stmievateľné žiarovky – jedno z riešení problému rôznych režimov u detí. Moderní výrobcovia ponúkajú široký sortiment nočných svetiel v podobe motýľov, hviezd, kreslených alebo rozprávkových postavičiek, ktoré malým princeznám v tme vytvoria zvláštnu rozprávkovú realitu..
 • Z pohľadu detských psychológov sú jemné svetlé odtiene ideálnymi farbami na výzdobu škôlky. olivová, marhuľová, ružová, mäta, pistácie, zlatá alebo broskyňová farba. Dizajn môžete doplniť zdobením interiéru jasnými prvkami: obrázkami, volánikmi, samolepkami na stenu alebo farebným nábytkom. Jasná červená, fialová alebo modrá môžu spôsobiť agresiu alebo depresiu, preto to nepreháňajte..
 • Lesklý strečový strop vizuálne rozšíri priestor a poskytne pole pre kreativitu, ako sestry môžu ľahko maľovať alebo zdobiť nálepkami, ktoré zobrazujú jasnú oblohu alebo svetlo nočných hviezd.
 • „Dievčenské“ doplnky spálňu citeľne oživia. Na tento účel môžu slúžiť plyšové hračky, kvety, fotografie, remeslá, plagáty s hviezdičkami, obľúbené disky a oveľa viac, ktoré sú zahrnuté v zozname obľúbených vecí pre dcéry.
 • Koše a boxy na hračky pomôžu udržať vo vašej miestnosti poriadok., rakvy na drobnosti alebo závesné organizéry, ktoré mladšiemu dievčaťu zabránia siahnuť po osobných veciach staršieho dievčaťa.

Najdôležitejšou vecou pri zdobení spálne pre dve dievčatá je, aby sa každé z nich cítilo útulne, pohodlne a v žiadnom prípade sa žiadne z nich necítilo zbavené lásky a rodičovskej starostlivosti.

V nasledujúcom videu nájdete ešte viac nápadov na dizajn interiéru spální pre dve dievčatá..