Detská izba

Stôl a stolička rastúce s dieťaťom

Detský nábytok, najmä stôl a stolička, musí spĺňať mnoho požiadaviek: byť bezpečný, esteticky príjemný, funkčný a ľahko použiteľný. Je neprijateľné používať jeden model počas celého obdobia dospievania. V opačnom prípade môže nesprávna, nepohodlná poloha počas vyučovania, čítania a pitia spôsobiť veľa problémov. Obtiažne dýchanie a krvný obeh, skolióza, osteochondróza, bolesť krku a chrbta, chronická únava – to nie sú všetky choroby, ktorým sa dá vyhnúť zvolením správnej výšky pracoviska.

Výška stoličky by mala vychádzať z výšky dieťaťa. Úmerne k jeho výške sa musí zvýšiť aj výška stolu. Ročné nákupy pracovných miest však môžu výrazne zasiahnuť rodinný rozpočet.. Stoly a stoličky, ktoré rastú s vašim dieťaťom, sú dokonalým riešením tohto problému. Vďaka možnosti zmeniť polohu operadla, výšky sedadla, stola a podnožky je dieťa akejkoľvek veľkosti a veku (od dojčenského veku po mládež) veľmi pohodlné. A dlhá životnosť a atraktívny dizajn potešia celú rodinu..

7 fotografií

Hlavné charakteristiky

Rastúci alebo nastaviteľný písací stôl je optimálnym pracoviskom, ktoré má schopnosť prispôsobiť svoju výšku a sklon stolovej dosky výške dieťaťa, keď vyrastie. Množstvo pomocného príslušenstva je súčasťou sady alebo je zakúpené dodatočne. Ide o peračníky, bočné police, skrinky so zásuvkami, držiaky na ceruzky a mnoho ďalších..

Obdĺžnikové dosky majú zvyčajne zaoblené rohy pre bezpečnosť dieťaťa a protišmykový okraj pre notebooky a perá pre ľahké učenie..

Hlavné charakteristiky rastúcej tabuľky:

  • svetlé upokojujúce farby, aby nič nerušilo hodiny;
  • schopnosť zmeniť uhol sklonu dosky stola od 0 do 55 stupňov;
  • ochrana rohov a nôh špeciálnymi prekrytiami, ktoré zaisťujú bezpečnosť ostatných a podlahy;
  • jednodielna alebo rozdelená doska na rôzne aktivity.

7 fotografií

Výrobcovia rastúcich stoličiek používajú ako materiál drevo, plast, kov a tiež kombinujú konštrukcie. Tieto stoličky rastú spolu s dieťaťom. Preto je k nemu pripevnená celá sada upevňovacích prvkov, ktorá vám umožní kedykoľvek prispôsobiť veľkosť. A prítomnosť veľkého počtu úrovní vám umožňuje nastaviť najoptimálnejšiu výšku.

Konkrétne pre školákov je takýto nábytok dôležitou a užitočnou akvizíciou, pretože študent trávi na svojom pracovisku veľa času rôznymi druhmi vzdelávacích aktivít. Je veľmi dôležité sledovať jeho držanie tela, pretože v tomto veku sa objavuje väčšina nepríjemných a nezvládnuteľných chorôb chrbtice..

Ako si vybrať?

  1. Rozhodujeme o vekovej kategórii. Najpopulárnejšie sú stoličky, ktoré majú dve sedadlá (jedno sa zvyčajne používa ako podnožka). Obe sedadlá je možné nastaviť tak, aby sa na ne pohodlne usadili deti rôzneho veku – od dojčiat až po 16 rokov. Existujú však stoličky priamo určené pre školákov..
  2. Venujeme pozornosť výrobným materiálom. Drevo je považované za ekologický a neškodný materiál. Vďaka moderným metódam spracovania dreva sa drevený nábytok nebojí vysokej vlhkosti, teplotných výkyvov, agresívnych účinkov chemikálií pre domácnosť. Plastové stoličky sú menej odolné, ale jasnejšie a ľahšie.
  3. Odhadujeme náročnosť transformácie nábytku. V niektorých modeloch sú diely držané v drážkach -výklenkoch, v iných – pomocou skrutiek. Spojovacie prvky pomáhajú zvýšiť pevnosť výrobku.

Prehľad populárnych modelov

„Malý hrbatý kôň“

Detská rastúca stolička „Malý hrbatý kôň“ poskytuje pohodlnú polohu počas celého obdobia vyrastania dieťaťa akejkoľvek veľkosti. Tento model je univerzálny (hodí sa na akýkoľvek štandardný stôl), je odolný a ľahko sa používa, pretože stolička sa skladá z jednodielneho operadla a dvojice sedadiel, ktoré je možné ľahko premiestňovať.

Little Humpbacked Horse-desk je najlepšou voľbou pre malých vedcov! Hodí sa mu obyčajná stolička aj rastúca. To sa dosiahne úpravou výšky dosky stola a uhla pracovnej plochy (0% pri kreslení, 10% pri čítaní a písaní).

Za prítomnosti všetkých vyššie uvedených výhod sa cena priaznivo porovnáva s podobnými návrhmi zahraničných výrobcov.

Početné pozitívne recenzie dnes naznačujú veľkú popularitu nábytku. "Malý hrbatý kôň" v Rusku.

“Kotokota”

Rastúce stoličky “Kotokota” sú vybavené nielen niekoľkými sedadlami (jedno vo forme opierky nôh), ale aj zadržiavacím zariadením pre deti. Nastavenie výšky pomáha vytvárať najoptimálnejšie parametre pre správne držanie tela a poskytuje primeranú oporu v bedrovej chrbtici.

Tieto stoličky sú vyrobené z dreva a vďaka maľovaniu v rôznych farbách si aj tí najnáročnejší ľudia v tomto smere môžu vybrať model pre seba. Sedadlá sú pripevnené malými otvormi, čo robí transformáciu pohodlnejšou.

Rastúca školská lavica Kotokota Evo má dosku stola, ktorá je výškovo nastaviteľná (od 47 do 75 cm) a uhol sklonu (od 0 do 40 stupňov). Dodatočné prvky vo forme horných a bočných políc vám umožňujú zvýšiť funkčné vlastnosti modelu.

“Kid-Fix”

Stoličky “Kid-Fix” majú podobný dizajn ako vyššie popísané vzorky. Obľúbenosť a obľúbenosť je zaručená kvalitou materiálu (dreva), bezpečnosťou a funkčnosťou. Charakteristickou črtou je pomerne pevná šírka, takže stolička bude pohodlná pre dospelých aj pre deti. Model je vybavený sedadlami a opierkou na nohy. Pre najmenších je možné pridať zábrany, ktoré nedovolia dieťaťu vypadnúť. Môžete si tiež kúpiť mäkké kryty pre väčšie pohodlie..

8 fotografií

Stokke

Nórska značka Stokke má viac ako 80 rokov. Počas tejto doby prešli ich výrobky kolosálnymi zmenami, ale vždy sú zamerané na čo najväčší komfort a optimálnosť ich produktov. Inžinieri spoločnosti majú skutočne inovácie bezkonkurenčné. Hlavnou výhodou modelov Stokke je preto výnimočný dizajn na vytvorenie mimoriadneho interiéru a možnosť zdôrazniť váš individualizmus a imidž..

Vlastnými rukami

Ak je v rodine skutočný remeselník, ktorý vie používať nástroje ako skladačka, píla a kladivo, môžete si nábytok vyrobiť vlastnými rukami. Takéto stoly a stoličky je možné namaľovať v najobľúbenejších farbách dieťaťa; pre väčšie pohodlie je možné vyrobiť odnímateľné mäkké podložky na sedadlo a operadlo.

7 fotografií

Jednoduché pristátie, spoľahlivosť, trvanlivosť, bezpečnosť, kvalita materiálov, moderný štýl – to sú hlavné pozitívne aspekty pestovania nábytku, ktoré z neho robia nepostrádateľnú súčasť zariadenia detskej izby. Takéto modely navyše nielenže vytvárajú podmienky pre formovanie správneho držania tela, ale šetria aj rodinný rozpočet..