Dizajn krajiny

Posuvné brány na skrutkových hromadách: konštrukčné prvky

Vstup na územie lokality je dôležitým prvkom pri stavbe domu. Posuvné brány na stĺpoch sú jedným z najobľúbenejších spôsobov, ako navrhnúť vchod. Dizajnové prvky úspešne kombinujú vysokú funkčnosť a atraktívny vzhľad.

Všetky plusy

Posuvné brány je možné nainštalovať ako na betónový základ, tak aj na skrutkové pilóty.

Používanie betónového základu je rokmi overená metóda. Využíva ho obrovský počet vlastníkov pozemkov a zároveň nemá žiadne problémy, pretože ako také v ňom nie sú žiadne mínusy.

Absencia mínusov neznamená, že je dizajn preverený časom a perfektný..

Inštalácia brán pomocou skrutkových pilót je relatívne nová metóda, ktorá má oproti betónovému základu niekoľko výhod:

 1. Možnosť inštalácie brány na akýkoľvek druh pôdy. Monolitické betónové základy by sa mali používať iba v oblastiach s tvrdou, neaktívnou pôdou. Stĺpcový základ umožní inštaláciu brány aj na močaristú pôdu.
 2. Zvýšená sila. Pri použití posuvných brán dochádza k veľmi vysokému zaťaženiu nosných prvkov konštrukcie: čím je otvor širší, tým je väčší. Podpora na skrutkových hromadách vám to umožňuje kompenzovať, čím sa zvyšuje odolnosť celého systému proti opotrebeniu.
 3. Zisková cena. Potreba rozsiahlych zemných prác pri použití skrutkových hromád ako podpery mizne. To má veľmi priaznivý vplyv na náklady na prácu, ako aj čas a úsilie vynaložené na inštaláciu..
 4. Minimálny počet konštrukčných prvkov.

V tejto súvislosti sa objavuje niekoľko výhod naraz:

 • kvôli absencii spodného vedenia nie je potrebné čistiť drážky koľajníc;
 • neexistuje horný priečnik, čo výrazne zvyšuje prípustné rozmery dopravy;
 • jednoduchá oprava v prípade rozbitia.

Výrazné dizajnové vlastnosti

Posuvné brány sa líšia od ostatných typov posuvných systémov predovšetkým tým, že sa otvárajú iba v jednom smere. To zahŕňa pridelenie veľkého priestoru pozdĺž plotu – jeden a pol krát viac ako je šírka výrobku..

Rozmery otvoru sa vyberajú jednotlivo na základe priestoru, ktorý je vo dvore k dispozícii, a značky auta. Dizajn sa perfektne hodí do rohových oblastí, čo pri iných posuvných prevedeniach nie je k dispozícii.

Posuvné brány na skrutkových pilótach nemajú spodnú koľajnicu a horný priečnik, preto brána spočíva iba na malej základni na otváracej strane. Drží ich zavesené počas jazdy a udržuje presnú výšku..

Na podpery je samozrejme súčasne kladené obrovské zaťaženie, ale hromady skrutiek to dokážu vydržať. Aby sa plátno stále nebavilo vo vzduchu, sú na strane oproti otvoru dve zachytávače, ktoré pomáhajú držať plátno pri zatvorenej bráne.

Rám dverí a výstužné rebrá sú zvyčajne vyrobené z profilovej rúry, dverné krídlo je vyplnené vlnitou lepenkou. Profilovaný plech sa líši v mnohých parametroch – vo výške, veľkosti, rôznych typoch pokrytia. Môže byť obojstranný alebo jednostranný-to určuje jeho cenu.

Je obzvlášť dôležité poznamenať automatizáciu. Elektrický pohon je mechanizmus, ktorý umožňuje krídlu pohybovať sa bez veľkého úsilia, preto stojí za to pristupovať k výberu veľmi zodpovedne.

Pri výbere musíte vziať do úvahy:

 • rýchlosť otvárania brány;
 • trecia sila v okamihu pohybu;
 • vložte veľkosť a hmotnosť.

Pri absencii príslušných zručností je lepšie zveriť elektrické vedenie špecialistovi. Tieto práce môžete vykonať kedykoľvek pri inštalácii brány..

Starostlivý výber dielov a komponentov umožní majiteľovi stránok nestarať sa o kvalitu dverí, ich spoľahlivosť a trvanlivosť.

Skrutkujte hromady a všetko, čo o nich potrebujete vedieť

Kotvenie hromád má oproti betónovej dlažbe viac ako jednu výhodu. Vysoká pevnosť a vhodnosť pre akúkoľvek pôdu sú hlavné, ale nie všetky ich výhody..

Ich inštalácia je rýchlejšia a jednoduchšia ako pri betónových dverách:

 • hromady môžu byť umiestnené za každého počasia: nezáleží na tom, či je pôda zamrznutá alebo naopak vlhká, môžu ísť do akejkoľvek pôdy a tam sa presadiť;
 • inštalácia hromád trvá menej času ako vytvorenie betónovej dlažby – v priemere trvá úplná inštalácia brány necelý deň;
 • proces je menej namáhavý: nie je potrebné pripravovať pôdu, miešať roztok, nie je potrebné vybavenie, špeciálne nástroje ani odstraňovanie prebytočnej pôdy. Stačí len naskrutkovať hromady, dokonca aj ručne, a pokračovať v inštalácii brány..

Nezabudnite, že vďaka špeciálnym povlakom sa hromady neboja korózie, čo ďalej predlžuje ich životnosť. Niekedy sa z nejakého dôvodu majiteľ rozhodne opustiť posuvné brány alebo ich jednoducho presunúť na iné miesto..

V takom prípade bude vždy schopný odstrániť hromady zo zeme a znova ich použiť, pričom polohu betónu nemožno zmeniť..

Ako si vybrať správne hromady

Mnoho majiteľov stránok pri nákupe hromád odrádza ich vysoká cena, ale v stavebnom biznise (a nielen) sa často stáva, že vysoká cena zodpovedá vysokej kvalite a s ňou aj dlhej životnosti. To je presne tento prípad.

Okrem toho sa akvizícia vyplatí už v počiatočnej fáze, pretože hromadu je veľmi jednoduché nainštalovať. Ak máte príslušné schopnosti, môžete to dokonca urobiť sami. Vytvorenie perfektnej betónovej dlažby je veľmi nákladný proces..

Drahý produkt vyžaduje starostlivý výber pri nákupe. Prvá vec, na ktorú je potrebné venovať pozornosť, je priemer hromady, od ktorého závisia rozmery brány. Na inštaláciu štandardnej posuvnej konštrukcie – asi štyri metre široké a dva metre vysoké – sa najlepšie hodia pilóty s priemerom 89 milimetrov.

Ak vlastník stránky plánuje väčšie rozmery, potom stojí za to vybrať hromady s väčším priemerom. Napríklad pri šírke pohyblivej časti 6 metrov je hromada už 108 mm. Nájdenie odporúčanej veľkosti je niekedy extrémne ťažké. V tomto prípade vezmite v smere zväčšovania priemeru, ale nie menej, inak stĺp neodolá hmotnosti konštrukcie.

Dĺžka je oveľa jednoduchšia. Bez ohľadu na rozmery brány sa odporúča vziať hromady s dĺžkou dva a pol metra. Zloženie „železa“ so zameraním na recenzie zákazníkov je najlepšie pozinkované alebo eloxované. Holý kovový náter je vybraný pre svoju schopnosť odolávať korózii. Ak sa hromady predávajú už natreté, otázka zmizne sama..

Pri výbere hromád by tiež stálo za to venovať pozornosť kvalite obrobku – priebehu špirály, kvalite švíkov a iným nuansám. Ale nie každý kupujúci bude schopný nezávisle rozpoznať nekvalitnú prácu, takže je lepšie vybrať si kvalitného a spoľahlivého výrobcu..

Prečo mu nedať príležitosť dokázať inému klientovi, že si svoju popularitu a dôveru spotrebiteľov zaslúži?

Proces inštalácie posuvných brán

Inštalácia posuvných brán nie je náročná, ale vyžaduje si určité znalosti v stavebníctve, preto je lepšie zveriť ju odborníkom. Ale ak chce vlastník stránky vykonávať prácu sám alebo je potrebné kontrolovať činnosť najatých pracovníkov, mal by porozumieť procesu inštalácie.

Inštalácia prebieha v deviatich krátkych krokoch:

 • Označenie miest inštalácie.
 • Vŕtanie štartovacích otvorov. Sú vykopané záhradným vrtákom hlbokým asi pol metra a o niečo menej ako prierez hromád..
 • Skrutkovanie hromád. Celkovo sú nainštalované tri hromady: dve pre podperu a jedna na opačnej strane pod stĺpikom, na ktorom budú namontované zachytávače. To sa dá urobiť ručne alebo pomocou špeciálnej techniky – táto metóda je oveľa rýchlejšia, jednoduchšia a presnejšia..
 • Zarovnajte vrcholy. Všetky hromady musia byť v jednej výške. Ktorý z nich je na vás, jediné pravidlo je tesne nad zemou.
 • Plnenie betónovou maltou.
 • Zváranie na hlavách.
 • Pripojenie vloženým prvkom. Dve hromady podpery sú kombinované s jedným spoločným vloženým prvkom, častejšie kanálom, na ktorý budú pripevnené valčekové podpery a pohon.
 • Inštalácia valčekových mechanizmov a automatického elektrického pohonu.
 • Priama inštalácia brány.

Všetko to vyzerá celkom jednoducho, ale v skutočnosti to tak nie je. Posuvné brány sú mimoriadne presnou technikou. Malá odchýlka vo výške hromád stačí na to, aby sa celá konštrukcia naklonila a nespadla do zachytávačov alebo sa dokonca začala dotýkať zeme, čo nepriaznivo ovplyvní činnosť mechanizmu brány.

Preto, ak vlastník stránky nemá dostatočné skúsenosti a kvalifikáciu, je lepšie zveriť inštaláciu brány odborníkom..

Zhrnutie všetkého, čo bolo predtým uvedené. Možno dospieť k záveru, že posuvné brány upevnené na skrutkových hromadách sú veľmi spoľahlivé, pohodlné a relatívne kompaktné zariadenie. Budú vynikajúcim doplnkom stránky a ozdobia ju samy sebou, budú nielen užitočným, ale aj praktickým dizajnovým prvkom..

Nepochybne majú veľa výhod oproti posuvným bránam inštalovaným na betónovom povrchu a krídlové brány v dôsledku rýchleho vývoja nových technológií prestali byť pre mnohých majiteľov pozemkov aktuálne relevantné..

Nezáleží na tom, pre ktorú bránu sa rozhodne nainštalovať, vždy by ste mali venovať pozornosť aj tým najmenším detailom a uprednostniť kvalitu pred nízkou cenou, pretože konštrukcia netoleruje nedostatky..

Celý proces inštalácie posuvných brán na skrutkové hromady je jasne znázornený na videu nižšie..