Dizajn krajiny

Terénne úpravy: zónovanie pozemku s rozlohou 20 akrov

Nedávno ste teda získali alebo zdedili takzvanú haciendu. A vy, ako každý nový majiteľ pozemku, chcete začať okamžite stavať.

20 akrov je pozemok, kde dostanete príležitosť naplno si splniť svoje dizajnérske sny. Tu môžete umiestniť všetky potrebné budovy, pridať dekoratívne prvky vo všeobecnosti – vytvorte taký krajinný dizajn, o ktorom ste v noci dlho snívali. Na prímestskej oblasti môžete ľahko vyčleniť voľný priestor pre bazén, ruský kúpeľ, skleník a ďalšie dekoratívne prvky.

technické údaje

Začnite vytvárať projekt na úpravu svojho pozemku, mali by ste jasne pochopiť, ako vypracovať plán pre danú lokalitu. Zamyslite sa, čo presne naň chcete umiestniť. Zamyslite sa nad prípravnými prácami, ktoré musíte urobiť. Ak máte pocit, že by ste to sami nedokázali, najmite si v prípade potreby pracovníkov.

Plánovanie rozvoja krajiny závisí od mnohých rôznych faktorov. Je potrebné vziať do úvahy najzákladnejšie charakteristiky, ktoré je potrebné vziať do úvahy pri vytváraní plánu.

Reliéf každého miesta je zvláštny. Vo svojom vidieckom dome môžete mať rovný povrch, kopce a rokliny. Poloha vášho budúceho domova a všetkých ostatných budov bude do značnej miery závisieť od stavu reliéfu lokality. Ak do svojej dachy budete viesť vodu, plyn, svetlo, potom tomuto aspektu venujte svoju pozornosť. Nakoniec to môže byť kľúčové.

20 akrov pôdy je veľmi veľké územie, ktoré môže zahŕňať rôzne reliéfne zóny. Tento sortiment sa možno stane skutočnou výhodou, ak budú budovy úspešne umiestnené na pozemku. Po naplánovaní krajinného dizajnu haciendy vopred bude pre vás oveľa jednoduchšie vykonávať terénne úpravy.

Tvar a ďalšie vlastnosti stránok

Váš pozemok môže mať tvar obdĺžnika, písmena G a inej konfigurácie. Je potrebné zaoberať sa procesom umiestnenia hlavných budov v súlade s tvarom pozemku. Práce na tvorbe krajinného dizajnu by mali vždy začať s distribúciou územia..

Je dobré, ak máte šťastie na pôdu a ukázalo sa, že je úrodná. A ak je pôda ťažká, na takejto pôde by ste mali zvoliť iné druhové zloženie rastlín ako na svetlo.

Proces výstavby budov bude úzko súvisieť s niekoľkými dodatočnými akciami. Pozemok vo vašom vidieckom dome môže mať heterogénne zloženie pôdy. Vykonávanie analýzy pôdy z rôznych častí vášho pozemku vám pomôže vyhnúť sa v budúcnosti zbytočným starostiam a papierovaniu..

Umiestnenie nádrží vo vašej chate má veľký význam. Hĺbka podzemnej vody je kritická. Musí sa to vziať do úvahy pri vŕtaní studní a vykonávaní drenáže miesta..

Zistite, či má vaša hacienda staré budovy, kanalizáciu a plynové potrubia. Rozhodnite sa, či tieto objekty zaradíte do krajinného dizajnu vášho územia.

Venujte pozornosť tomu, ako presne sa vaše územie nachádza vo vzťahu k svetovým stranám. To vám poskytne presné pochopenie smeru a sily vetra, ako aj množstva slnečného žiarenia. Tieto znalosti budete potrebovať pri stavbe lokality a terénnych úpravách jej územia. Môžete požiadať o špeciálnu analýzu svojich stránok. Poskytne vám najpresnejšie údaje.

Dávajte pozor na rôzne stromy a rastliny, ktoré môžete mať na svojom pozemku. Zamyslite sa nad tým, či by ste ich chceli zachovať, vrátane úpravy krajiny, alebo nie. Možno vám na haciende rastie starý zhnitý strom. Riskuje pád a zničenie budov alebo niekoho zranenie. Tento scenár je tiež potrebné zvážiť. Prirodzene, musíte sa zbaviť takýchto stromov pred začatím hlavnej práce. Ochráni vás to v budúcnosti pred zbytočnými ťažkosťami..

Zónovanie

Aby vnútorná infraštruktúra vášho pozemku fungovala presne a bez prerušenia, je mimoriadne dôležité urobiť správne vymedzenie celého územia do oddelených zón, ktoré môžu byť umiestnené oddelene, ale zároveň byť navzájom prepojené. ..

Budete musieť vypracovať plán, kde a aký typ budovy je lepšie postaviť. Na pozemku s rozlohou 20 akrov zvyčajne existuje:

 • Dom;
 • rôzne hospodárske budovy;
 • relaxačná zóna;
 • detské ihrisko;
 • umelo vytvorená nádrž.

Všetko závisí úplne od predstavivosti a vkusu majiteľa. Rozdelenie územia na samostatné zóny sa vykonáva s cieľom lepšie porozumieť tomu, kam umiestniť budúce priestory.

Zónovanie – rozdelenie pozemku na kúsky v súlade s ich plánovanými funkciami. Rozdelenie na zóny sa vykonáva s prihliadnutím na základné zákony návrhu a želania samotného majiteľa pozemku. Na pozemku sa rozlišujú tieto zóny:

 • Živý sektor – budovy, ktoré boli určené na bývanie ľudí. Tie obsahujú:
 1. samotná obytná budova;
 2. prístavba pre hostí alebo sluhov;
 3. altanka.

 • Ekonomická zóna. Táto zóna zahŕňa:
 1. kuchyňa;
 2. pivnica;
 3. skladové budovy;
 4. kúpeľ;
 5. drevorubač;
 6. kotolňa.

 • Relaxačná zóna – veľká plocha pozostávajúca zo všetkých druhov:
 1. miesta na oddych;
 2. výklenok.

 • O schôdzke zeleninové a záhradné zóny ľahké uhádnuť. Obvykle tam uverejňujú:
 1. Ovocný sad;
 2. záhradné postele;
 3. malý park.

Rozbite tam niekoľko postelí a v záhrade pestujte svoju obľúbenú zeleninu. Zasaďte sadenice a užite si úrodu šťavnatých jabĺk alebo hrušiek vo svojej záhrade. Rozbite pôvodnú kvetinovú záhradu.

Nezabudnite, že tieto zóny musia byť umiestnené tam, kde sú pôdne podmienky priaznivé pre pestovanie kvetov, stromov, zeleniny, ovocia, bobúľ.

 • Vodná zóna. Pre veľký pozemok by bolo lepšie zahrnúť túto zónu do návrhu ako samostatnú položku. Je to spôsobené tým, že práca na usporiadaní nádrží vyžaduje znalosti a zručnosti. Kompozícia obsahuje umelé nádrže a ďalšie konštrukčné riešenia.

Všetky tieto oblasti môžete prepojiť cestami a oddeliť ich rôznymi stromami, kríkmi alebo špeciálnymi záhradnými sochami. Dizajnéri prišli s krásnou frázou – živý plot. Môžete ho zasadiť na svojom webe. Ukáže sa to veľmi pekne, a čo je najdôležitejšie – funkčné.

Keď ste sa rozhodli pre umiestnenie zón, musíte ich schematicky vykresliť podľa špeciálneho plánu vašej haciendy. Zoberte do úvahy všetky jeho vlastnosti..

Nezabudnite, že pri práci na usporiadaní letnej chaty a plánovaní dizajnu by ste mali dodržiavať jeden štýl. Je lepšie si to vybrať na začiatku. To vám pomôže vyhnúť sa zlému vkusu. Keď sa rozhodnete pre štýl, v budúcnosti bude oveľa jednoduchšie vybrať si dekor a rastliny.

Existuje mnoho rôznych štýlov, ktoré sú celkom použiteľné na zdobenie krajinného dizajnu vašej haciendy. Vyberte si štýl s prihliadnutím na vlastnosti svojho webu a vlastné nápady na dizajn.

Štýly

Je veľmi ťažké presne rozhodnúť, ako usporiadať svoju haciendu s rozlohou 20 akrov a ktorou krajinou. Existuje toľko štýlov a každý z nich je svojim spôsobom dobrý a originálny. Rozloženie musí byť starostlivo premyslené.

 • Klasický dizajn je dobré ho použiť na veľkých pozemkoch. V tomto štýle je lepšie pri vytváraní hlavných budov a jednotlivých častí krajinného dizajnu dodržiavať prísnu geometriu. Zdá sa, že hosťom a majiteľovi stránky hovoria, že človek má kontrolu nad prírodou. Použitie klasického štýlu pri návrhu pozemku vyžaduje dôkladnosť a veľké finančné prostriedky. Tento štýl osloví pedantov a upratovačov..
 • Anglická krajina venuje veľkú pozornosť prírodným formám. Na prvom mieste je príroda a jej prírodné krásy. Formy, ktoré boli použité, by sa mali zamerať na silu prírody a potrebu podriadiť sa jej pravidlám. Na mieste by mali byť krásne dlhé uličky.

 • Francúzsky parkový štýl s “chata”. Mnoho ľudí bude milovať tento štýl. Hlavnou myšlienkou je harmónia a pohodlie. Popularita štýlu naberá na obrátkach. Propaguje koncept spojenia s prírodou a nespochybniteľnú poslušnosť jej zákonom. Pri vytváraní tohto štýlu môžete použiť výlučne prírodné materiály, ktoré budú v súlade s terénom. Minimalizujte prítomnosť prvkov vytvorených ľuďmi. Tento štýl sa ľahko čistí. Budete môcť ušetriť svoj rodinný rozpočet. Súhlasíte, to nie je nedôležité.
 • Exotické a tropické štýly platí aj pre pozemok s garážou. Je pravda, že vás budú stáť pekný cent. Na udržanie tak drahého štýlu budete potrebovať servisný personál..

 • Romantický štýl sa páči letným obyvateľom. Zozbieral v sebe rôzne štýly. Na registráciu takejto stránky neexistujú žiadne špeciálne pravidlá..
 • Štýl hi-tech veľmi trendy a dynamické. Na usporiadanie letného sídla v podobnom štýle sa používajú iba nové stavebné materiály. Obytné priestory a ďalšie prvky architektúry sú postavené pomocou všetkých najmodernejších technológií.
 • Barokový luxusný, sofistikovaný a umelecký štýl. Váš obľúbený pozemok bude vyzerať ako milión dolárov. Môžete ho použiť aj na ozdobu svojej letnej chaty, ale za starostlivosť a aranžovanie budete musieť vynaložiť úhľadnú sumu.

 • Alpský štýl Ideálne pre oblasti s malými svahmi. Ak máte pláň a chcete to zariadiť týmto štýlom, budete musieť zaplatiť veľa peňazí, aby ste dosiahli očakávaný výsledok..
 • Lesný štýl môžete ľahko vytvárať vlastnými rukami. Veľkou výhodou bude prítomnosť lesnej výsadby vedľa miesta. Musíte len urobiť záhradníctvo na haciende tak, aby sa váš les vytvorený ľuďmi harmonicky spojil s prírodným. Na vytvorenie tohto štýlu nebudete potrebovať veľa peňazí. Navyše nepotrebuje takmer žiadnu starostlivosť..

Začnite zostavením projektového projektu. Zvážte všetky zóny a štýl. Podľa tohto projektu naplánujete proces výstavby a terénnych úprav. Ak máte pochybnosti, že sa s úlohami dokážete vyrovnať, je lepšie vyhľadať pomoc profesionálov..

Pozemok je presne tým miestom, kde môžete naplno prejaviť svoju predstavivosť a realizovať staré sny o pohodlí a jednote s prírodou. Buďte pozorní, úhľadní, trpezliví a budete môcť z banálnej dachy urobiť raj z brazílskych televíznych seriálov.

Projekt krajinného dizajnu s rozlohou 20 akrov nájdete v nasledujúcom videu.