Dvere

Dvere Argus

Dnes existuje pomerne veľa výrobcov rôznych typov dverí, a to platí pre zahraničné aj domáce výrobky. Dvere Argus sú dnes jedným z najžiadanejších medzi výrobkami domácich výrobcov. A aké je tajomstvo ich popularity, na to dnes prídeme.

Zvláštnosti

V prvom rade treba povedať, že značka Argus je domáci výrobca. Samotná spoločnosť sa nachádza v meste Yoshkar-Ola a vyrába dverné výplne viac ako 15 rokov. Je to tak dlhé obdobie existencie, že spočíva prvý znak tejto značky. Faktom je, že počas tejto doby boli špecialisti spoločnosti schopní podrobne študovať dopyt a požiadavky kupujúcich, čo znamená, že sa dokázali naučiť, ako vytvoriť produkt, ktorý plne spĺňa tieto požiadavky..

Druhou funkciou sú dostupné náklady pre kupujúcich tohto produktu. V porovnaní s podobnými modelmi dverí zahraničnej výroby majú domáce dvere Argus nižšiu cenu za podobnú a niekedy dokonca aj vyššiu kvalitu..

Pre samotného výrobcu a väčšinu jeho zákazníkov hlavné črty sú stále skryté v samotných dverách a procese ich priamej výroby:

 • Absolútne všetky použité materiály sú dôkladne testované na spoľahlivosť a bezpečnosť predtým, ako sú priamo uvedené do prevádzky. Je to nevyhnutné, aby v budúcnosti výrobky nepoškodzovali ľudí ani životné prostredie a zákazníci by si mohli vychutnať vysokú kvalitu svojho nákupu..
 • Spoločnosť zamestnáva iba skúsených a vysokokvalifikovaných špecialistov, ktorí si pravidelne zlepšujú profesionalitu a zavádzajú do výrobného procesu nové technológie..
 • Vo všetkých fázach výrobného procesu sa vykonáva medzistupňová kontrola. To vám umožní okamžite odstrániť chybné výrobky z výrobného cyklu..

 • Do skladu a priamo na ďalší predaj sú odoslané iba tie dverné krídla, ktoré plne spĺňajú všetky požiadavky na kvalitu, bezpečnosť a spoľahlivosť..
 • Zosilnená tuhosť dverného krídla zaisťuje stabilitu konštrukcie proti uvoľneniu a deformácii pri priamej prevádzke.
 • Používajú sa iba vysokokvalitné plnivá a laky. To umožňuje vytvorenie vysoko odolných dverí s exkluzívnymi vlastnosťami, ktoré ohromia kohokoľvek..
 • Špeciálne odnímateľné kovania poskytujú vysokú úroveň bezpečnosti a zabezpečenia.
 • Pánty zvýšenej pevnosti a volumetrické tesnenia sú zárukou pohodlia a trvanlivosti pri použití takýchto dverných krídel bez akýchkoľvek ťažkostí..

 • Použitie vysokokvalitných komponentov, ako aj špeciálnych montážnych dosiek, zaisťuje nielen spoľahlivú a kvalitnú inštaláciu takýchto pláten, ale aj ich pohodlnú a dlhodobú prevádzku..
 • Široký a štýlový sortiment dverných krídel rôznych typov.

Zvlášť by som rád poznamenal, že každých 90 dní sa overovacie testy výrobkov vykonávajú v súlade s GOST.

Po preštudovaní všetkých týchto vlastností je zrejmé, že Argus sa zameriava predovšetkým na výrobu a výrobu vysokokvalitných, bezpečných, odolných a spoľahlivých dverí rôznych typov a až potom na vlastný zisk..

Odrody

Dnes sortiment domácej spoločnosti Argus zahŕňa dva typy dverných krídel: vstupné a interiérové ​​modely, ktoré sú dnes veľmi obľúbené. Každý druh má svoje vlastné špecifické vlastnosti a výhody, preto by sa mali posudzovať oddelene a podrobnejšie..

Vstupné kovové plátna

Vyznačujú sa výrobou vysokokvalitnej ocele, ktorá odoláva veľmi nízkym teplotám, dokonca aj bez dodatočnej izolácie, a to všetko vďaka jedinečnému plnivu..

Táto možnosť dizajnu dverí je vhodná pre sklady, kancelárie, súkromné ​​domy a byty, obchody a letné chaty..

Dnes sa tieto dverné krídla predávajú v niekoľkých sériách: „Ekonomika“, „Staviteľ“, „Monolit“, „Rozpočet“, „Pohodlie“. Dvere v každom z nich majú svoje vlastné charakteristiky. Takýto produkt je potrebné vybrať v každom konkrétnom prípade na základe všeobecného popisu všetkých produktov v zbierke..

Pre mestské byty by ste mali zvoliť dverné krídla so zvýšenou zvukovou izoláciou, vysokou – 3 alebo 4 triedou ochrany. Je lepšie uprednostniť dvere zo série „Comfort“ alebo „Monolith“.

Pre súkromné ​​domácnosti, ako aj pre letné chaty, budú dvere z dvoch predchádzajúcich sérií, ako aj zo série „Builder“ vynikajúcou možnosťou. Nebude nadbytočné kupovať ďalšie pancierové dosky. Také plátna musia byť veľmi trvanlivé a spoľahlivé..

Pre sklady a obchody bude najlepšou možnosťou plátna série „Builder“, „Economy“ alebo „Comfort“. A tu budú vhodné aj špeciálne protipožiarne dvere..

Ak sa dvere nehodia kvôli prítomnosti neštandardných dverí, špecialisti spoločnosti môžu nainštalovať špeciálne obloženia alebo police na miesto nesúladu vo výške. Existuje tiež možnosť objednať si plátno požadovanej veľkosti jednotlivo.

V každom prípade môžeme s istotou povedať, že v ponuke silných a spoľahlivých oceľových dverí od spoločnosti Argus si každý zákazník nájde najvhodnejšie dverné krídlo..

Interiérové ​​drevené dvere

Hneď je potrebné poznamenať, že všetky interiérové ​​dvere tejto značky sú vyrobené z masívu. To im poskytuje vysokú kvalitu, trvanlivosť, ušľachtilý a štýlový vzhľad. Sortiment obsahuje širokú škálu modelov rôznych tvarov a farieb. Preto nebude pre kupujúcich ťažké vybrať si pre seba najvhodnejšiu možnosť..

Kupujúci takýchto drevených plátien by mali byť pripravení na to, že pôvodná farba výrobku sa počas prevádzky môže mierne zmeniť. Je to spôsobené samotnou textúrou dreva, tento ukazovateľ je tiež ovplyvnený druhom stromu, ako aj miestom jeho rastu. Na všetky tieto vlastnosti je kupujúci bezprostredne pred kúpou upozornený. Na výrazné zníženie zmeny farby používa výrobca rôzne textúry a farby, vďaka čomu je takýto rozdiel takmer nepostrehnuteľný..

technické údaje

Každý konkrétny model dverného krídla má svoje vlastné jedinečné vlastnosti, aj keď všetky majú spoločné:

 • Odolnosť proti vlámaniu je jedným z hlavných ukazovateľov spoľahlivosti a trvanlivosti dverného krídla. Čím vyššia je trieda tohto indikátora, tým spoľahlivejšie sú samotné dvere. Vstupné dvere tejto značky majú rôzne triedy odolnosti proti vlámaniu, od prvej do štvrtej. Prvá trieda zahŕňa výrobky z kolekcie „Economy“ a štvrtá „Comfort“.

 • Kovové časti sú vyrobené z oceľového plechu. Lacnejšie modely sú vyrobené z ocele s hrúbkou až 2 mm, drahšie sa skladajú z plechov s hrúbkou 4 mm.
 • Dvere Argus môžu byť tepelne odolné alebo konvenčné, pokiaľ ide o dokončovací materiál a izoláciu. Môžu mať tiež dodatočný ochranný povlak alebo môžu byť pokryté špeciálnym polymérovým povlakom. Existujú aj modely, ktoré majú vo svojom dizajne drevené vložky..

Najlepšie je vybrať modely označené termo – to bude znamenať, že tieto modely sú vybavené špeciálnym plnivom, ktoré spoľahlivo udrží teplo vo vnútri miestnosti, dokonca aj v najsilnejších mrazoch, a v horúcom období naopak nechaj to vo vnútri v pohode.

 • Pre súkromné ​​domy, ako aj pre všetky priestory s veľmi chladným a veterným podnebím, ako aj silnými mrazmi, budú špeciálne dvere s tepelnou prestávkou ideálnou možnosťou. Ich zvláštnosť spočíva v ťažkej hmotnosti a zvýšenej úrovni sily. Takéto dvere môžu vydržať aj na tých miestach, kde sa tesnenie rozbije na bežných plátnach. Také plátna sú ideálne pre preplnené miesta..

Vo všeobecnosti sa všetky dvere tejto domácej značky vyznačujú:

 • Na ich výrobu používajte iba vysokokvalitné a trvanlivé materiály;
 • Široký sortiment;
 • Dostupnosť rôznych modelov s rôznym stupňom ochrany;
 • Dlhá životnosť.

Rozmery

Dnes spoločnosť vyrába a predáva dverné krídla niekoľkých veľkostí..

Štandardné veľkosti zahŕňajú nasledujúce produkty:

 • 87×205 cm;
 • Rozmery 97 x 205 cm.

Spočiatku sa môže zdať, že rozsah takýchto veľkostí je malý, ale nie je tomu tak. Ako ukazuje prax, väčšina dverí je pôvodne určená špeciálne na inštaláciu dverí s takýmito parametrami..

V prípade, že uvedené rozmery nevyhovujú kupujúcemu, môžu mu byť ponúknuté buď hotové dvere akejkoľvek inej veľkosti, alebo ich môžu vyrobiť na objednávku..

Neštandardné dvere môžu mať takmer akúkoľvek veľkosť, ktorú požaduje zákazník.

Je potrebné vziať do úvahy také parametre, ako sú:

 • Šírka a výška dverí.

Ak sú veľkosťou príliš odlišní od štandardných, je lepšie zvoliť dvojlistový alebo jeden a pol dizajn..

 • Opäť platí, že čím sú dvere väčšie, tým musia byť odolnejšie a bezpečnejšie..
 • Typy a varianty armatúr, ktoré sa majú nainštalovať. Tu opäť všetko závisí od veľkosti plátna a želaní zákazníka..

Špecialisti spoločnosti spravidla po predbežnom rozhovore s klientom vytvoria náčrt budúcich dverí a až potom s klientom prediskutujú všetky tieto nuansy..

Je tiež potrebné pripomenúť, že cena dverného krídla nepriamo závisí od jeho veľkosti..

Materiály

Nemyslite si, že v sortimente značky sú uvedené iba oceľové alebo drevené plátna..

Na výrobu týchto výrobkov sa používajú tieto materiály:

 • Plast. Používa sa na výrobu kľučiek a niekedy aj na vytváranie políc v hornej časti dverí..
 • Sklo. Tento materiál sa používa hlavne pri vytváraní interiérových dverí. S jeho pomocou je zdobené samotné plátno..

 • Plnivo je špeciálny polyuretán alebo podobný syntetický materiál.
 • Na vytvorenie dverí, ktoré sa tesne a spoľahlivo, a niekedy aj ticho zatvárajú, sa používajú rôzne gumové alebo latexové tesnenia a elastické pásy..
 • Pancierové dosky sú vyrobené z vysokopevnostnej ocele alebo zo zliatiny ocele a titánu.
 • Na vytvorenie samotného plátna sa používajú dosky MDF. Medzi nimi je položená izolácia a plnivo a už na ne sú pripevnené oceľové platne.

V niektorých prípadoch je možné použiť špeciálne hliníkové prahové hodnoty. To platí najmä pre výrobu interiérových obrazov. Polymérne farbivá sa používajú na natieranie dreva alebo ocele požadovanou farbou a na dodanie určitej textúry. Niekedy používajú aj špeciálny lak na drevo, ktorý výrobku dodáva jas a chráni jeho povlak pred škodlivým a drobným poškodením..

Ešte raz by som rád povedal, že tieto dvere sú vyrobené iba z vysoko kvalitných surovín. Soľ a drevo používajú domáci i zahraniční výrobcovia. Niektoré materiály si vyrába priamo samotná spoločnosť. Dverové kovanie sa zvyčajne nakupuje od zahraničných partnerov, napríklad v Nemecku alebo Taliansku.

Vďaka použitiu práve takých kvalitných a spoľahlivých materiálov sa výrobcovi darí vytvárať také žiadané a obľúbené dverné krídla..

Ako rozoznať originál od falošného?

S rastúcou popularitou populácie dverí Argus sa počet falzifikátov na trhu dramaticky zvýšil. V tejto súvislosti sa mnoho potenciálnych kupujúcich pokúša zistiť, či je možné rozlíšiť pôvodné dvere tejto značky od falošných..

Napriek tomu, že výroba akéhokoľvek tovaru a jeho predaj pod falošným menom je v našej krajine, rovnako ako v mnohých ďalších, zakázaná, stále existuje veľký počet ľudí, ktorí chcú speňažiť náklady niekoho iného..

Pred kúpou akéhokoľvek druhu dverí Argus si musíte nielen prečítať tieto pravidlá, ale aj si ich zapamätať:

 • Každé dvere sú označené logom spoločnosti, ktorá ich vydala. Preto by ste si pred priamym nákupom mali plátno dôkladne preštudovať. Môže to byť obdĺžnikový alebo oválny štítok s logom Argus prilepeným k panelu plátna; môže byť vo forme menovky privarenej k rámu dverí s opakovaním obrysov loga; vo forme pečiatky vyrazenej na dverách s názvom samotnej značky.

 • Každé dverné krídlo má špeciálny obal vyrobený z vlnitej lepenky. Na obale je zasa nanesených niekoľko samolepiek s logom tejto značky..
 • Každý výrobok má pas, to znamená dokument obsahujúci názov modelu a materiály jeho výroby, dátum výroby, pokyny a výrobcu..
 • Každý model má svoje jedinečné sériové číslo a kód. To umožňuje špecialistom spoločnosti rýchlo nájsť falzifikáty na trhu a odstrániť ich..

Nakoniec niekoľko ďalších užitočných odporúčaní od špecialistov samotnej spoločnosti:

 • Značka je domáca, preto si v obchode ihneď overte, či sú všetky informácie v pase v ruštine.
 • Kancelária spoločnosti sa nachádza v meste Yoshkar-Ola a nikde inde. Neexistujú žiadne dcérske spoločnosti, žiadna predaná značka ani nič iné. Ak ste si istí, že ide o novú pobočku alebo sa spoločnosť presťahovala do iného mesta – uistite sa, že ide o falošný.

 • Ak máte po podrobnej kontrole samotného dverného krídla a jeho obalu stále pochybnosti o pôvodnom pôvode výrobku, pokojne si od predajcu vyžiadajte pas ku konkrétnemu modelu. Naši špecialisti ochotne poskytnú všetky potrebné dokumenty. Ak predajca začne nachádzať triky alebo povie, že sa stratil pas, je to falošný..

 • Nezabudnite, že dvere našej značky sa predávajú iba v značkových obchodoch s názvom značky a logom..

Znalosť a používanie týchto jednoduchých rád pri nákupe vám zaistí úspešný nákup akéhokoľvek typu dverného krídla od spoľahlivého výrobcu..

Viac informácií o dverách Argus nájdete v nasledujúcom videu.

Recenzie

Recenzie na jeho výrobok hovoria najjasnejšie o kvalite, pohodlí a trvanlivosti dverí tohto domáceho výrobcu. Od bežných kupujúcich sú najpozitívnejšie. Väčšina ľudí berie na vedomie širokú škálu rôznych modelov a ich atraktívny vzhľad. Všetky pozitívne recenzie sa tiež týkajú vysokej pevnosti a spoľahlivosti týchto dverových panelov, možnosti inštalácie dodatočnej ochrany na takmer všetky modely.

Pre niektorých ľudí je veľkým plusom to, že existuje možnosť individuálneho objednania dverného krídla akejkoľvek neštandardnej veľkosti. Zároveň ako významný plus kupujúci berú na vedomie skutočnosť, že si môžete vybrať nielen veľkosť produktu, ale aj jeho príslušenstvo, farbu a stupeň zabezpečenia. A samozrejme, všetci kupujúci bez výnimky pozitívne reagujú na náklady na tieto dvere..

Tieto výrobky tiež získavajú iba pozitívne recenzie od profesionálov. Skúsení odborníci zaznamenávajú vysokú kvalitu dverných krídel, ich spoľahlivosť a trvanlivosť. Mimochodom, mnoho stavebných a dokončovacích spoločností sa dnes snaží používať dvere tejto konkrétnej značky vo svojej práci..

Na základe týchto recenzií a pripomienok samotného výrobcu k jeho produktu môžeme s úplnou dôverou povedať, že Argus je dnes jedným z najlepších výrobcov rôznych dverí. To znamená, že táto domáca značka môže vážne konkurovať zahraničným spoločnostiam a je hodná pozornosti rastúceho počtu kupujúcich..

7 fotografií