Dvere

Posuvné plastové dvere

Posuvné plastové dvere

Odkedy sa ľudstvo naučilo stavať domy a začalo vytvárať súkromné ​​priestory, vstupné a interiérové ​​dvere sa stali neoddeliteľnou súčasťou interiéru. Pretože dvere sú okamžite zarážajúce a každý deň vykonávajú veľké množstvo práce, ich výberu by sa mala venovať osobitná pozornosť. Správne zvolené dvere vám budú slúžiť mnoho rokov, pričom budú zdobiť interiér, vytvárať útulnosť a zachovávať ticho v miestnostiach. Posuvné plastové dvere sú s týmito charakteristikami celkom v súlade..

Vlastnosti a výhody

Plastové posuvné dvere si získali popularitu vďaka niekoľkým funkciám:

 • Jednou z hlavných výhod posuvných dverí je úspora miesta;
 • Plastové panely sú veľmi ľahké – dajú sa otvárať a zatvárať bez akéhokoľvek úsilia;
 • Posuvné dvere sú ľahko nastaviteľné, to znamená, že ich môžete otvoriť toľko, koľko potrebujete;

 • Majú vynikajúce zvukovoizolačné a tepelnoizolačné schopnosti;
 • Je veľmi ľahké sa o ne starať: na ich čistenie nie sú potrebné žiadne špeciálne zariadenia ani kvapaliny – hladký plast utrite mierne navlhčenou handričkou a budú opäť lesklé;
 • Plastová fólia nepodlieha korózii (to znamená, že nehrdzavie), nehnije a nepriťahuje lietajúci, skákajúci a lezúci hmyz;

 • Ďalšou dôležitou výhodou je finančná stránka. So všetkými svojimi pozitívnymi vlastnosťami sú plastové plátna oveľa lacnejšie ako drevené a kovové náprotivky..

Medzi nedostatky môžeme poznamenať nedostatok schopnosti zabuchnúť dvere, aj keď túto nevýhodu je možné transformovať na dôstojnosť – už nebudete cúvať pred zvukmi dverí búchajúcich z prievanu.

Ďalšou nevýhodou je neprirodzený pôvod plastu. Aj keď by umelosť materiálu nemala hrať veľkú rolu – plast sa predsa používa aj na skladovanie potravín a výrobu hračiek pre deti.

Dizajn

Posuvné plastové panely sú typom konštrukcie, keď sa krídla otvárajú rovnobežne so stenou (v opačnom smere od seba). Majú niekoľko typov:

 • Valček. Z výhod je možné poznamenať štýl a jednoduchosť inštalácie (roletové posuvné dvere je možné nainštalovať nezávisle). Mechanizmus je namontovaný na stene, preto dochádza k problémom, ako je zlá tepelná a zvuková izolácia, pretože medzi stenou a plátnom je malý priestor, aby sa dvere mohli posúvať po koľajniciach;

 • Kazeta. Fungujú veľmi podobne ako valčekový dizajn. Jediný rozdiel je v kazete, v ktorej sú skryté všetky pohyblivé prvky a dverné krídlo. Celá táto štruktúra je hermeticky inštalovaná v stene alebo pozdĺž steny. Kazetový mechanizmus umožňuje skutočne tesné zatvorenie dverí, čím sa vyhnete inherentným nevýhodám konštrukcie valčeka. Ak chcete namontovať kazetovú konštrukciu, musíte sa obrátiť na špecialistu – sami ju nebudete môcť nainštalovať. Jedinou nevýhodou tohto typu konštrukcie je vysoká cena, aj keď je na pozadí všetkých výhod ľahko vysvetliteľná.

 • “Kniha” – keď sa krídlo skladá z dvoch častí a skladá sa ako kniha;
 • “Harmonický” – krídlo pozostáva z niekoľkých plátien a pri posúvaní sa skladá ako harmonika.

Posledné dve možnosti sú vhodné pre prípady, keď sú dvere samy o sebe veľmi široké a steny vedľa nich sú úzke, to znamená, že nie je dostatok miesta na pohyb krídla).

Dizajn posuvných plastových pláten zahŕňa:

 • Plátno;
 • Otváracie mechanizmy;
 • Upevňovacie mechanizmy;
 • Armatúry.

Mimochodom, pri výbere plátna pre kazetovú konštrukciu vezmite do úvahy skutočnosť, že krídla sa pri posúvaní skrývajú v stenách, preto dávajte pozor na kovanie, najmä kľučky dverí. Vynikajúcou možnosťou by boli drážky na plátne namiesto držadiel..

Názory

Z nejakého dôvodu sú posuvné dvere najčastejšie inštalované v chatkách, balkónoch, v kúpeľniach a pri vchodoch do domu alebo bytu, aj keď sa dajú použiť aj vo vnútorných uličkách. Moderná voľba vám umožňuje vybrať si dvere akejkoľvek veľkosti, dizajnu a vyrobené z akéhokoľvek materiálu, čo takmer neobmedzene rozširuje možnosti ich použitia.

Posuvné dvere sú nasledujúcich typov:

 • Panelové (napríklad ako francúzske okná);
 • Panelová doska (pevné plátno);

 • Všetky lepené (optimálne inštalované na balkónoch a lodžiách alebo v letných chatkách – sú energeticky najefektívnejšie);
 • Portál (výška krídla od podlahy po strop).

Takže kdekoľvek sa rozhodnete nainštalovať plastové dvere, môžete si byť istí bezpečnosťou, zvukovou izoláciou a dlhodobým pohodlným používaním vašich posuvných plastových dverí..

Ako si vybrať?

Aby ste vybrali správne dvere, musíte sa v prvom rade rozhodnúť o mieste ich použitia – dvere na lodžiu sa líšia od vchodových, vnútorné dvere od balkónových. Podľa priestoru si môžete vybrať dvere s dôrazom na štýl, funkčnosť alebo bezpečnosť. Rozdiely spočívajú vo veľkosti, prevedení a materiáli krídla. Napríklad portálové dvere sú ideálne pre lodžiu v krajine – poskytnú maximálny prístup svetla vo dne, čo tiež ušetrí na elektrine, a nebudú obmedzovať výhľad na trávnik alebo okrasnú záhradu.

Inštalácia posuvných vchodových dverí zaručuje zvýšenú bezpečnosť vďaka viacerým uzamykacím bodom (najmä pre dvere s automatickým ovládaním).

Dvere z PVC profilu sú odolné voči vlhkosti a vzduchotesné, takže sú bezkonkurenčné pre každú izbu, vrátane kúpeľní a balkónov. Povlak vyrobený z polyvinylchloridu (PVC) neobmedzuje let fantázie a umožňuje vám vyrobiť dvere akéhokoľvek tvaru, dizajnu alebo farby – napríklad portálové dvere natreté prírodným drevom alebo panelové dosky ozdobené mramorom alebo kožou atď. PVC profil je považovaný za zlatú strednú cestu medzi plastom a hliníkom – je vzduchotesnejší ako plast a teplejší ako hliník.

Možnosti interiéru

Plastové posuvné plátna, napriek svojej modernosti, sú vhodné do akéhokoľvek interiéru, vrátane elegantného klasického dizajnu. V klasickej verzii môžu byť ozdobené pod stromom do obývačky a do jedálne si vyberte portálový obložený v štýle francúzskych okien.

Pre orientálny interiér je vhodný bambusový dizajn. V kúpeľni môžete nainštalovať zrkadlový list, a ak je vstup do kúpeľne priamo z chodby, urobte list zrkadlovo na oboch stranách. Tento trik, okrem skutočnej úspory miesta, priestor aj vizuálne zväčší..

Profil z PVC je ideálny na inštaláciu do detských izieb z nasledujúcich dôvodov:

 • Je ľahký, takže deti môžu ľahko otvárať a zatvárať dvere;
 • Posuvný dizajn zaručuje maximálnu bezpečnosť – za prvé sa nemôžete báť zaklopať na dieťa, keď otvoríte dvere, a za druhé, deti sú chránené pred zovretými prstami na držadlách aj na nohách;
 • Zvukovo izolačná schopnosť vám opäť umožní pokojne sa venovať svojmu podnikaniu bez strachu z prebudenia spiaceho dieťaťa;

 • Keď vojdete do miestnosti, určite viete, že za dverami sa nikto neskrýva. Tento dôvod sa vám môže zdať smiešny, ale v tomto prípade sa deti budú cítiť oveľa pokojnejšie ako pri otváraní hojdačkového modelu.

Suma sumárum, môžeme s istotou povedať, že pri výbere plastových posuvných dverí volíte bezpečnosť, pohodu, pohodlie a požadovaný vzhľad na mnoho rokov za oveľa nižšiu cenu ako pri akejkoľvek inej možnosti..

Ako fungujú posuvné plastové dvere, uvidíte v nasledujúcom videu..