Krby

Inštalácia krbových kachlí

V modernom domácom dizajne zaujímajú krbové kachle osobitné miesto. Tento interiér nie je len krásnym prvkom výzdoby, ale dodáva domu teplo a pohodlie. Dnes, vďaka jedinečným myšlienkam štýlu, môžu byť krbové kachle inštalované ako v bežných bytoch, tak vo vidieckych chatkách alebo na vidieku. Väčšina dizajnérov sa preto vo svojich návrhoch snaží všetkými možnými spôsobmi nájsť voľný priestor pre oblasť krbu, ktorá sa stáva skutočným centrom bývania..

Originalita tejto položky je, že dáva domu relaxačné prostredie., blízki ľudia po každodennom zhone môžu pohodlne sedieť pri krbe pri šálke teplej kávy a v pokojnej atmosfére diskutovať o všetkých svojich každodenných problémoch. Tento symbol pohodlia je vhodný aj pre stretnutie s hosťami. Navyše k tomu všetkému vám moderné technológie umožňujú inštalovať krbové kachle sami s vlastnými rukami. Ak vlastník nemá stavebné schopnosti, je najlepšie kúpiť si hotovú verziu produktu alebo využiť služby špecializovanej spoločnosti a správne ho nainštalovať do domu pomocou profesionálnych remeselníkov..

Inštalačné funkcie

V poslednej dobe je stavebný trh predstavovaný obrovským výberom krbových kachlí rôznych značiek, preto bez ohľadu na to, či bude konštrukcia inštalovaná v súkromnom dome alebo v byte, existujú určité pravidlá pre jej inštaláciu. To platí najmä pre krbové kachle. "Bavorsko" a "Angara".

Správnosť ich inštalácie bude závisieť nielen od vzhľadu interiéru, ale aj od jednoduchosti použitia. Preto počas stavebných prác stojí za to zvážiť nasledujúce body:

 • Vzdialenosť medzi krbom a stenami musí striktne dodržiavať pokyny uvedené v pokynoch. Štruktúru nemôžete umiestniť blízko stien.
 • Pred začatím inštalačných prác je potrebné vykonať obklady stien.. Na tento účel sa spravidla odporúča používať nehorľavé materiály, ako sú keramické dlaždice a tehly. Povrch steny môžete dodatočne chrániť aj odolnými kovovými plechmi.
 • Inštalácia krbových kachlí sa vykonáva priamo na podlahu, aj keď má konštrukcia vstavané nohy. Inštalácia dodatočného pódia nie je povolená. Pretože má výrobok obrovskú hmotnosť, na zvýšenie pevnosti sa odporúča nahradiť stojany pod podlahové guľatiny, ktoré budú chrániť dosky pred ohýbaním..
 • Dôležitým prvkom krbových kachlí je komín. Najlepšie je vyviesť ho na ulicu, ale ak to nie je možné, komín je namontovaný vo vnútri a potom vynesený na strechu..
 • Komín umiestnený mimo obydlia, je vyrobený viacvrstvovo, čo ho ochráni pred podchladením rúrok, vzduchovým uzáverom a kondenzátom. Jednovrstvové rúry sa najlepšie vedú v interiéri a von na strechu cez podkrovie.
 • Aby sa v komíne vytvoril potrebný ťah, jeho priemer musí byť zvolený striktne podľa priemeru výstupného potrubia. Spojovacie časti konštrukcie nesmú byť natreté žiaruvzdornou farbou, pretože počas ďalšej prevádzky kachle vydávajú zápach farby.

Inštalácia v drevenom dome

Krbové kachle vyzerajú krásne vo vnútri drevených domov, ale ich inštalácia v takejto budove musí byť vykonaná správne, v súlade so všetkými predbežnými opatreniami.

Aby sa predišlo požiaru pri umiestňovaní tohto dekoračného prvku do dreveného puzdra, je potrebné vziať do úvahy nasledujúce bezpečnostné pravidlá:

 • Rámové krbové kachle inštalované v dome podľa projektu zariadenia pece.
 • Stena určená do ohniska, nevyhnutne vyrobené ako protipožiarne. Za týmto účelom sa dodatočne aplikuje vrstva tepelnej izolácie z kovovej zliatiny alebo hliníkovej fólie. Pri použití liatinového ohniska sa odporúča postaviť podstavec.
 • Počas inštalačných prác Osobitná pozornosť sa venuje ochrane povrchu pred účinkami vysokých teplôt. Sadrokartónové dosky sa často používajú ako spoľahlivá priečka, ktoré sa dajú ľahko uzavrieť kovovými mriežkami..

Podrobná inštalácia krbových kachlí v drevenom dome-v nasledujúcom videu.

Vo vidieckom dome z dreva návrhári odporúčajú nainštalovať rohové, predné alebo samostatne umiestnené krbové kachle.

Čelný model je zároveň priamo namontovaný do samotnej steny, rohová verzia je ideálna pre malé miestnosti a umožňuje vám jedinečne vyzdobiť interiér. Pri inštalácii konštrukcie nie je možné kombinovať steny krbových kachlí so stenami domu, pretože počas prevádzky je možný prejav deformácie dreva. Aby bola vykurovacia konštrukcia bezpečná, musia byť jej výstupy izolované tepelne odolnými materiálmi, ktoré chránia drevo pred ohňom.

Kroky inštalácie

Rovnako ako každý iný stavebný proces je inštalácia krbových kachlí namáhavá a vyžaduje si určité znalosti a zručnosti. Aby bola konštrukcia správne nainštalovaná, stojí za to prečítať si pokyny a nájsť vhodné miesto a potom začať pracovať, ktorý pozostáva z nasledujúcich fáz:

 • Montáž komína. Steny domu sú docielené ochrannou konštrukciou, pripravuje sa betónový podklad.
 • Tepelná izolácia potrubí. Vonkajšia časť rúrok je pokrytá tepelnou izoláciou, zateplená a pripevnená strešným plechom.
 • Inštalácia kovovej skrinky.
 • Pripojenie krbových kachlí. Tento proces sa vykonáva pomocou smaltovaných rúr. Vzdialenosť medzi rúrkami je vyplnená nehorľavým materiálom a spoj je ozdobený zásterou.

Upozorňujeme na video: ako nainštalovať krb vlastnými rukami.