Kuchyňa

Ako nastaviť pánty na dverách kuchynskej linky

Akákoľvek nová vec kúpená do domu vždy prináša radosť. A teraz bol prinesený nový kuchynský nábytok, bola dokončená montáž jeho konštrukcie, predné dvere zabuchli za montážnym zariadením a … malá nepríjemnosť – dvere skrinky sa prehýbajú a nechcú sa tesne zatvárať.

Možno to považovať za dôvod frustrácie alebo sťažnosti na nábytkársku spoločnosť, ktorá predala neštandardný výrobok? Vôbec nie. Ako nastavím pánty na dverách kuchynskej linky? Chce to túžbu, dobrý skrutkovač a trochu času..

8 fotografií

Nastaviteľné na výšku

Možností na úpravu pántov na dverách kuchynskej linky môže byť niekoľko. Najprv musíte vizuálne určiť problémovú situáciu – dvere sa nezatvoria, jeden z ich rohov sa prehýba alebo presahuje jeden z okrajov skrinky? Ak je na jednu z týchto viet kladná odpoveď, hľadajte príčinu v úprave výšky.

V prípade, že je upevnenie dverí skrinky vo vnútri skrinky – dávajte pozor na jej štruktúru. Bude zrejmé, ktorý skrutkovač potrebujete – bežný alebo krížový skrutkovač. Na úpravu pántov vonkajšieho držiaka je spravidla potrebný krížový skrutkovač..

Pri otvorených dverách skrinky vložte skrutkovač do nastavovacej skrutky v časti časti, ktorá je bližšie k korpusu nábytku. Skrutku by ste mali povoliť, aby sa dvere mohli voľne pohybovať, a potom skrutku dotiahnuť tak, aby sa počiatočná poloha dverí zhodovala s dizajnom celej konštrukcie. Ak je skrinka veľká a dvere ťažké, môžete jej spodnú časť podoprieť nohou a prispôsobiť zapínanie.

V každom prípade je potrebné vytvoriť podmienky pre rovnomernú medzeru medzi dverami kuchynskej linky, aby sa rohy navzájom zhodovali. V montážnej konštrukcii môžu byť dve skrutky. Musíte uvoľniť ten, ktorý zaujíma druhú pozíciu od dverí. Týmto spôsobom môžete nastaviť dvere tam a späť, dosiahnuť správnu inštaláciu a potom zaistiť skrutkovačom..

Na prvý krát to nemusí fungovať, takéto experimenty vyžadujú málo skúseností a znalostí. Ak sa pri vyrovnávaní nedosiahol požadovaný účinok, znova uvoľnite skrutky a otvorením a zatvorením dverí kuchynskej linky dosiahnite požadovanú polohu a potom zaistite. Konečné upevnenie skrutiek musí byť pevné..

S skrutkovačom pracujte s maximálnou starostlivosťou. Pri vysokej hustote napínača môže skrutkovač spadnúť zo závitu a spôsobiť zranenie. Odporúča sa správne ho držať a rovnomerne rozdeľovať záťaž na skrutkovač.

Hľadanie dôvodov

Oprava zošikmenia trvá iba niekoľko minút a výsledok práce je vždy príjemný – chcem, aby nový kuchynský nábytok vyzeral perfektne a zošikmené dvere skrinky nepokazili vzhľad aktualizovaného interiéru..

Ale nie je to len nový nábytok, ktorý môže byť takým trápením. Dávajte pozor na svoje kuchynské skrinky, ktoré slúžia niekoľko rokov. Nezatvárajú sa dvere tesne, neprehýbajú sa, nie sú pokrčené? Začíname hľadať dôvod.

Jeden z nich najčastejšie spočíva v nerovnostiach podlahy, na ktorých sú umiestnené kuchynské skrinky. Kto z nás aspoň raz nedal pod stenu skrine pevne skrútený kus novín, čím „narovnal“ požadovaný uhol? Táto prax vedie k skresleniu nábytku v kuchyni. Najprv by ste mali vylúčiť takéto „stojany“ a potom vykonať postup pomocou skrutiek a skrutkovača.

Ak sa v byte začnú opravy, mali by ste okamžite premýšľať o vyrovnaní podláh. Po prvé, je to estetické a po druhé je to efektívne. Koniec koncov, aj malé nerovnosti v podlahe spôsobia poškodenie nábytku inštalovaného v mieste, kde sa nachádzajú. Rovná podlaha je zárukou odolného nábytku, ktorý vydrží mnoho rokov..

K deformácii dverí skrinky môže dôjsť aj po preskupení. Rozsiahle zmeny, keď sa chce kuchyňa transformovať, sa môžu prejaviť na stave skriniek. Zrazu sa dvere začnú prepadať a nezatvoria sa správne. Vizuálna kontrola opäť odhalí nerovnomernú medzeru medzi závesmi. Dvere je potrebné výškovo nastaviť a venovať pozornosť tomu, ako tesne priliehajú k základni celej konštrukcie skrinky.

Niekedy sa však stane, že musíte úplne vymeniť upevňovací mechanizmus. To sa môže stať, ak skrutky a skrutky nepozorovane vykĺzli a nie je čím ich nahradiť. V obchode s nábytkom si môžete vyzdvihnúť akékoľvek príslušenstvo, vrátane vhodného zariadenia na upevnenie dverí kuchynskej linky..

Ak sa taká práca považuje za náročnú a časovo náročnú, môžete požiadať o pomoc špecialistov nábytkových salónov, kde je služba montáže nábytku. Za poplatok k vám domov príde majster, ktorý diel odborne vymení. Môžete tiež použiť reklamy s návrhmi na montáž nábytku a jeho opravu..

Po predchádzajúcej dohode príde profesionálny remeselník so svojim nástrojom a nastaví skrutky, čím správne a dlho upevní dvere kuchynskej linky..

8 fotografií