Kuchyňa

Chladnička Beko

Moderný život diktuje svoje vlastné pravidlá a my ich akceptujeme, získavame nové a nové návyky. Niekto si už nevie predstaviť svoj život bez pohodlného auta, niekto nemôže urobiť ani krok bez mobilného telefónu. Ale je tu aj to, čo všetci ľudia potrebujú. Jedná sa o domáce spotrebiče. Len málo ľudí si pamätá, čo je upratovanie miestnosti bez vysávača alebo kuchyne bez plynového alebo elektrického sporáka a samozrejme skladovanie potravín bez chladničky..

Jedlá, ktoré jeme, majú priamy vplyv na naše telo. Čím je jedlo čerstvejšie, tým viac vitamínov a živín obsahuje, čo znamená, že sa cítime skvele. Ak však chladnička nevyhovuje povinnosti uchovávať potraviny čerstvé, nemali by ste riskovať a jesť potraviny podozrivo čerstvé. Aby ste nevyhodili pokazené a neutratili ďalšie peniaze za neustálu cestu do obchodu za novými a novými výrobkami, je dôležité vybrať správnu chladničku.

K dnešnému dňu existuje toľko rôznych modelov chladničiek, že oči bežia. Výrobcovia urobili veľký krok vpred a ponúkajú sortiment pre najnáročnejší vkus. Akákoľvek farba, veľkosť a cenový rozsah od minima po maximum – to všetko nájdete v každom obchode s domácimi spotrebičmi. Dnes obrátime svoju pozornosť na modelový rad spoločnosti Beko.

Vlastnosti a výhody

Spoločnosť Beko začala svoju činnosť vďaka inžinierovi Vehbi Kocovi v roku 1955. Je pravda, že sa viac zaujímal o výrobu materiálov pre stavenisko, ale musel túto myšlienku rýchlo opustiť. Výroba cestovín a konzervovaných potravín tiež nepriniesla úspech ani jemu, ani spoločnosti. A potom bolo rozhodnuté začať vyrábať žiarovky. Toto rozhodnutie bolo najsprávnejšie a spoločnosť začala povstávať.

Spoločnosť Beko bola pôvodne súčasťou skupiny Koç Holding Durable Goods Group. Krajina, kde sa nachádza sídlo organizácie, je každému známa – je to Turecko. Spočiatku spoločnosť vyrábala najrozmanitejšie elektrické spotrebiče a v roku 1959 bola vytvorená prvá chladnička. Do roku 1977 dobyli chladničky spoločnosti domáci trh v krajine a bolo rozhodnuté o vytvorení samostatného závodu na výrobu týchto zariadení..

Po krátkom čase, do roku 1990, spoločnosť vstúpila na medzinárodný trh. Práve vtedy sa značka Beko stala súčasťou veľkej spoločnosti Arçelik A.S. V súčasnej dobe spoločnosť vyrába celý rad domácich spotrebičov a je široko známa nielen v Európe, ale aj vo viac ako 100 krajinách..

Pokiaľ ide o Rusko, prvé výrobky Beko sa tu objavili v roku 1997. Po dvoch rokoch bola otvorená oficiálna kancelária a na konci roku 2006 bol spustený prvý závod v regióne Vladimir.

Dnes výrobca vyrába všetky nové modely chladničiek, ktoré vyhovujú potrebám ľudí. Inžinieri spoločnosti sa snažia vytvárať zariadenia, ktoré uspokoja najnáročnejšie a najnáročnejšie chute..

Výrobca si získal svoju slávu vďaka pohodliu vyrábaných zariadení a ich veľmi kompaktným rozmerom. Väčšinou majú všetci v hornej časti dosť veľkú mrazničku. Odborníci sa postarali o vytvorenie antibakteriálneho povlaku komory a použitie P600a ako chladiva. Pohodlná a jednoduchá obsluha nespôsobuje problémy.

Chladiaci priestor je určený pre veľký objem výrobkov; má police a zásuvky na jednoduché skladovanie..

Firma tiež berie do úvahy vplyv moderných trendov. Napríklad vznik systému "Bez námrazy" bol vzatý do úvahy a po chvíli bol aplikovaný takmer vo všetkých jednotkách.

Hlučnosť zariadenia je o niečo vyššia ako u iných výrobcov, ale to nemá negatívny vplyv na jeho činnosť.. Ďalšou vlastnosťou chladničiek Beko je, že výrobca je stále nezabezpečil možnosť zavesenia dverí zariadenia na druhú stranu vo všetkých vyrobených modeloch. Vzhľadom na vývojové trendy spoločnosti však možno predpokladať, že v blízkej budúcnosti budú tieto problémy odstránené..

technické údaje

Jeho výber do značnej miery určujú technické vlastnosti zariadenia. Preto by ste im pri výbere mali venovať osobitnú pozornosť. Pre pohodlie spotrebiteľov sú všetky uvedené v technickom liste zariadenia..

Každý nepochybne chce získať to najmodernejšie zariadenie, ktoré má úplne všetky funkcie. Ale nie všetky z nich použijete.. Na čo si teda musíte dať pozor:

 • Kapacita produktu. Tento údaj sa môže líšiť u rôznych ľudí.. Napríklad, ak ste zvyknutí vyrábať veľké zásoby zeleniny, bobúľ a mäsa na zimu a nielen, potom potrebujete jednotku s veľkou mrazničkou.

Malo by sa tiež pamätať na to, že pre veľkú rodinu bude množstvo jedla mnohonásobne vyššie ako pre jednu osobu..

 • Rozmery. Pred odchodom do obchodu a kúpou zariadenia si dajte pozor na miesto, kde bude stáť. V opačnom prípade jednoducho nemôže vstúpiť do vášho domu.. A tu potrebujete vedieť nielen rozmery dverí, ale aj oblasť, kde bude umiestnená: je tam dostatok priestoru na prechod, či sa dvere voľne otvárajú, či je elektrická zásuvka blízko.

 • Počet kamier. Rozhodnite sa, či potrebujete mrazničku. Ak to potrebujete, je lepšie zvoliť dvojkomorovú chladničku. Ak netolerujete mrazenie a uprednostňujete iba čerstvé potraviny, potom potrebujete jednokomorovú chladničku. Tiež nepotrebujete mrazničku, ak už máte samostatnú mrazničku..

 • Trieda energetickej účinnosti. Toto je možno jedno z najzákladnejších výberových kritérií. Celkovo sa rozlišuje 7 tried energetickej účinnosti: A – najekonomickejšia, G – najnáročnejšia. Toto je číslo v kW a udáva, koľko energie spotrebič spotrebuje počas prevádzky. Čím vyššia je trieda, tým je zariadenie ekonomickejšie. A to výrazne zníži náklady na platbu za elektrickú energiu. Okrem triedy A v súčasnosti existujú podtriedy A +a A ++, ktoré sú ešte úspornejšie..

 • Dizajn. Pri výbere chladničky zohráva dôležitú úlohu jej vonkajší a vnútorný vzhľad. Každý zákazník chce, aby zariadenie harmonicky ladilo s interiérom. Pokiaľ ide o interiérový dizajn, mala by sa vaša pozornosť venovať prítomnosti políc, zásuviek, ich materiálu a umiestnenia.. Police by mali byť vyrobené z odolného skla, mali by byť ľahko vyberateľné na čistenie a mali by ste byť schopní ich usporiadať, ako uznáte za vhodné..

Boxy by mali byť tiež vyrobené z kvalitných materiálov, dostatočne priestranné, vhodne umiestnené.

 • Odmrazovanie. S nástupom systému "Bez námrazy" táto otázka prakticky zmizla, pretože zmizla samotná potreba ručného odmrazovania. Ale nie všetky modely majú túto funkciu. Ak teda nechcete strácať čas ručným odmrazovaním, potom sa uistite, že je táto funkcia prítomná v zariadení, ktoré ste si vybrali. Nemusíte však zľavovať z toho, že je potrebné z času na čas stroj umyť a vyčistiť..

 • cena. Toto je konečný rozhodujúci faktor, od ktorého závisí rozhodnutie o kúpe. Cena zahŕňa náklady na každý detail. Ak teda poznáte zoznam základných funkcií, ktoré by zariadenie, ktoré potrebujete, malo mať, potom dávajte pozor na absenciu ďalších funkcií. Patria sem: neobvyklý dizajn, vstavaný televízor alebo displej, dodávané príslušenstvo.

S jasným vedomím, aké parametre by zariadenie malo mať pre vaše pohodlie, si môžete vybrať, s čím budete spokojní.

Ako nastaviť

Ďalším krokom po kúpe chladničky je jej inštalácia a konfigurácia. S inštaláciou je všetko viac -menej jasné: vyčistite zariadenie od cudzích predmetov, opláchnite ho vo vnútri, upravte výšku nôh a zapojte ho. Pri nastavovaní zariadenia sa však môžete stretnúť s niektorými otázkami a ťažkosťami, ktoré môžu narušiť správne fungovanie zariadenia. Aby ste tomu zabránili, mali by ste si nejaký čas naštudovať pokyny a nakonfigurovať zariadenie..

Po pripojení k sieti začne zariadenie fungovať. Dôkazom toho je: zahrnutie žiarovky do chladničky, hukot kompresora. To znamená, že jedlo môžete dať za niekoľko hodín. Existuje však aj nuansa, ktorá priamo ovplyvňuje činnosť zariadenia teplotný režim komôrok.

Pri prvom zapnutí sa spravidla automaticky nastaví režim teploty média. Je potrebné ho prispôsobiť vašim požiadavkám..

Teplota v chladiacom priestore musí byť zvolená tak, aby bola zachovaná čerstvosť výrobkov a jedál z nich pripravených po dlhú dobu.. Optimálnym rozsahom by bol interval od 0 do +5. Pri teplotách pod bodom mrazu potraviny zamrznú, čo vám nebude robiť veľkú radosť, keď budete chcieť niečo uvariť.

Pri teplotách nad +5 sa vaše jedlo rýchlo znehodnotí. Preto nastavte požadovanú teplotu pomocou regulátora teploty.

Mraznička musí rýchlo premeniť jedlo na „kameň“, ale zároveň sa nesmie v komore vytvoriť kôra ľadu, inak dôjde k premrznutiu.. Najoptimálnejšia teplota je -18, pretože pri tejto hodnote produkt rýchlo zamrzne, zachováva si užitočné vlastnosti a spotreba elektrickej energie bude minimálna.

Trvanie čerstvosti vašich zásob, úspora spotreby energie a životnosť teda závisia od správnej inštalácie zariadenia a jeho nastavení..

Čas od času by ste mali skontrolovať teplotnú rovnováhu a v prípade potreby ju upraviť..

Zostava

Ochranná známka Beko si už dlho získala svoje miesto vo výrobe domácich spotrebičov, najmä chladiacich jednotiek. Moderné technológie urobili veľký pokrok vpred a rozmanitosť vyrábaného vybavenia nemôže zostať bez povšimnutia. Široká škála modelov vám umožňuje vybrať si zariadenie, ktoré harmonicky zapadne do vášho života. Zoznámime sa teda s najvýznamnejšími predstaviteľmi chladničiek Beko.

Začnime s prehľadom modelov Vedľa seba. Jedná sa o dvojdverové zariadenie s pomerne veľkými rozmermi. Jedny dvere skrývajú chladiaci priestor, druhé – mrazničku. Zariadenie je vybavené filtrami a ionizátorom vzduchu, ktoré ničia choroboplodné zárodky a mikroorganizmy, v dôsledku ktorých sa zhoršujú vlastnosti potravinárskych výrobkov. Napriek pomerne veľkým rozmerom trieda spotreby energie zodpovedá A, A +, čo je veľmi ekonomické. Vďaka funkcii "Bez námrazy", ktorý je prítomný v oboch komorách, nemusíte sa starať o odmrazovanie, pretože v komorách sa netvorí ľad. Výrobky sú chránené pred poškodením pri neočakávaných výpadkoch napájania, pretože vysokokvalitné materiály umožňujú udržiavať teplotu 21 hodín po výpadku napájania. Výrobca navyše poskytol možnosť úspory energie vďaka režimu „dovolenka“. Dizajn je lakonický, moderný. Farebné spektrum: biela a strieborná.

Pre malé rodiny alebo pre vidiecky dom je jednokomorová chladnička perfektná.

Má malú veľkosť, ale napriek tomu sa hodí pre dostatočný objem výrobkov.. Mraziaci priestor je umiestnený v hornej časti a nie je v ňom nainštalovaný systém. "Bez námrazy". To znamená, že s odmrazovaním sa budete musieť vysporiadať ručne. Chladiaci priestor je vybavený policami, ktoré si môžete dať podľa vlastného uváženia. Energetická trieda zodpovedá typu A, A +, čo šetrí náklady. Príjemnou doplnkovou funkciou je možnosť posunúť dvere na druhú stranu. Vzhľad zariadenia je klasicky striktný a farba je biela.

Ako je uvedené vyššie, takmer vo všetkých modeloch mraznička je umiestnená v hornej časti. Ale existuje séria KN, kde je mraznička umiestnená v spodnej časti. Zariadenia tejto série majú triedu energetickej účinnosti A + a dokážu udržať prevádzkovú teplotu 17 hodín po výpadku napájania. Oba fotoaparáty sú vybavené touto funkciou "Bez námrazy", chladiace systémy sú na sebe nezávislé, čo zabraňuje prenikaniu pachov z oddelenia do oddelenia. Police sú sklenené a dajú sa výškovo nastaviť. Farby sú o niečo pestrejšie: biela, strieborná, čierna.

Ak vám kuchynský priestor neumožňuje kúpiť veľké zariadenie, obráťte svoju pozornosť na úzku chladničku.

Jeho šírka nebude väčšia ako 55 cm.Výrobca vytvoril niekoľko úzkych sérií, ktoré sa líšia počtom komôr (dve alebo jedna), systémom odmrazovania (manuálnym alebo No Frost). Okrem veľkosti však existujú aj niektoré spoločné vlastnosti. Jedná sa o jednokruhový chladiaci systém, tichú prevádzku, veľký objem skladovaných produktov, biele prevedenie, vysokokvalitné materiály a triedu vysokej energetickej účinnosti A (A +). V niektorých modeloch je možné zmeniť stranu otvoru dverí.

Rád by som tiež poznamenal novinku firmy "Beko" – systém "Aktívne modré svetlo". Je to určené aby sa predĺžila trvanlivosť zeleniny a ovocia. To je zaistené prítomnosťou oddeleného zdroja modrého svetla v oddelení.. Vďaka tomuto svetlu prebiehajú procesy fotosyntézy, vďaka ktorým sú vitamíny a užitočné mikroelementy lepšie zachované. Tento systém sa aktívne používa v najnovších modeloch..

Komponenty a príslušenstvo

Chladiace zariadenie, bez ohľadu na veľkosť a sériu, je možné doplniť rôznym príslušenstvom. Niektoré z nich môžu byť v základnej konfigurácii – miska na kocky ľadu, stojan na vajíčka a tak ďalej, a niektoré si môžete kúpiť aj sami.

Takmer vo všetkých moderných modeloch sa veľká pozornosť venuje hygiene vnútorného priestoru..

Prítomnosť antibakteriálneho filtra už preto nikoho neprekvapuje. Vďaka nemu sú zničené všetky choroboplodné zárodky a nepríjemné pachy..

Výsuvné police z vysokokvalitného skla vám umožnia usporiadať interiér podľa vašich predstáv. Prítomnosť bokov vám umožní zabrániť šíreniu náhodne rozliatej tekutiny do iných políc.

Rukoväť dverí chladničky môže byť integrovaná, to znamená, že je pre oko neviditeľná alebo vonkajšia. Ich dizajn sa môže líšiť veľkosťou, tvarom a farbou..

V závislosti od modelu môže balík obsahovať:

 • skladací kontajner, čo vám umožňuje skladovať malé potraviny alebo občerstvenie;
 • držiak na fľašu – bude bezpečne držať fľaše, nedovolí im, aby sa odvalili alebo zlomili;
 • dávkovač vody a ľadu – umožňuje vám získať studenú vodu a ľad bez otvorenia dverí chladničky;
 • otočný kontajner – špeciálne zariadenie, ktoré vám umožní získať z neho čokoľvek, bez ohľadu na jeho umiestnenie;
 • výsuvný mraziaci kontajner – prítomnosť takýchto nádob umožňuje najpohodlnejšie a najoptimálnejšie využitie objemu komory a je veľmi vhodné ich vybrať, naplniť a umyť.
 • mini bar – špeciálna priehradka s výklopnými dverami na nápoje.

Recenzie

Chladiace jednotky značky Beko si už dlho získavajú dôveru spotrebiteľov a oprávnene zaujímajú vedúce postavenie..

Zákazníci milujú stabilný a spoľahlivý výkon zariadenia. Poruchy zariadenia nie sú veľmi časté a nie sú veľmi závažné, nie je ťažké nájsť a vymeniť potrebnú časť. Bezhlučnosť práce ocenili rodiny s malými deťmi.

Najpopulárnejšie sú dvojkomorové zariadenia, ktoré poskytujú funkciu "Bez námrazy". Ich použitie je veľmi jednoduché, manuálne odmrazovanie nevyžaduje čas. Vynikajúci moderný dizajn vám umožňuje vybrať si model, ktorý dokonale zapadne do interiéru. Rozmanitosť modelov: od veľkých po malé, od úzkych po bok po boku, priťahovala svojich zákazníkov. Každý mohol nájsť zariadenie, ktoré spĺňa jeho požiadavky.

Podľa ľudí sa jednokomorové chladničky stali vynikajúcim ekonomickým riešením pre vidiecke domy. Sú dostatočne priestranné, a preto vám umožnia uložiť potrebné zásoby jedla, ktoré je počas krátkeho pobytu na dovolenke, čo je počas dlhého pobytu v krajine..

Police chladničky sú vyrobené z nárazuvzdorného skla. Je vhodné ich obliecť a vybrať a umiestniť akékoľvek položky; ľahko sa čistí a je bez šmúh. To urobilo gazdinkám veľkú radosť z hygieny priestoru..

Vnútri zariadenia výrobca nainštaloval príjemné podsvietenie, ktoré jemne presvetlí celý interiér a nedráždi oči..

Zvuková indikácia pri otvorených dverách bude fungovať do minúty, čo zákazníkom pripomenie, že ich zabudli zavrieť alebo úplne nezatvorili..

Pohodlie v regulácii teploty chladničiek a mrazničiek zaznamenávajú všetci majitelia domácich spotrebičov značky Beko. Obzvlášť spokojný s príslušenstvom, ktoré je súčasťou balenia: nádoby, držiaky na fľaše, držiaky na vajíčka.

Mnoho modelov má elektronický displej umiestnený v hornej časti. Jednoducho môže monitorovať stav všetkých kamier zariadenia.. Na displeji môžete tiež zapnúť potrebné režimy: režim „dovolenka“ (necháva fungovať iba mrazničku), režim „dovolenka“ (umožňuje vám minimalizovať spotrebu energie). Tieto výhody priniesli určité výhody v prevádzke zariadenia..

V modeloch, kde nie je k dispozícii displej, nie je tiež ťažké regulovať teplotný režim vďaka špeciálnym regulátorom.

Šetrní kupujúci poznamenali, že tvrdenia o energetickej účinnosti sú v súlade so skutočnosťou, takže chladiaca jednotka pri platení účtov neničí rozpočet domácnosti..

A najväčšou výhodou, ktorú zaznamenali všetci majitelia chladničiek Beko, bola pomerne dostupná cena zariadení..

Ochranná známka Beko je na ruskom trhu už niekoľko rokov a konkuruje na slušnej úrovni iným spoločnostiam, ktoré vyrábajú domáce spotrebiče. Výrobky spoločnosti spĺňajú všetky moderné požiadavky na kvalitu. Najnovší vývoj zameraný na uľahčenie ľudského života sa aktívne zavádza do výroby, ktorá si získava stále viac sympatií a dôvery spotrebiteľov. Kúpou chladiacej jednotky Beko bezpochyby získate spoľahlivé zariadenie, ktoré vás svojou prácou poteší..