Kuchyňa

Chladničky Candy

Chladničky Candy

Talianske domáce spotrebiče si už dlho získavajú dôveru masového spotrebiteľa. Výnimkou nie je ani chladnička Candy, ktorá v sebe spája štýlový dizajn, kvalitu, priestornosť a cenovú dostupnosť..

Inteligentné spotrebiče talianskej značky

Spoločnosť Candy bola jednou z prvých lastovičiek v Taliansku, ktoré po druhej svetovej vojne opäť ožívalo. Rok založenia sa považuje za rok 1945. Práve vtedy Peppino, Enzo a Nizo Fumagalli ponúkli svojim krajanom prvé práčky navrhnuté a vyrobené v Taliansku.

Nie náhodou sa bratia rozhodli obsadiť práve toto miesto. Ešte pred vojnou vlastnil otec bratov Fumagalli niekoľko mechanických dielní, ktoré vyrábali všetky druhy strojov a zariadení. Po vojne sa však dopyt po týchto výrobkoch výrazne znížil a rodina musela hľadať iné druhy svojich aktivít. V tom čase vznikla myšlienka výroby domácich spotrebičov..

Z milánskej výstavy, kde bol predstavený prvý model práčky, sa začala história novej spoločnosti, na základe ktorej následne vznikla svetoznáma skupina Candy Group..

V novovytvorenej firme mal každý z bratov Fumagalli svoju vlastnú špecializáciu. Nizo sa teda zaoberal štúdiom a implementáciou všetkých druhov technických inovácií, za čo mu bolo dokonca udelené vysoké ocenenie – Cena Ženevskej univerzity.

Organizačná činnosť sa stala „dedičstvom“ Peppina, ktorý sa so svojimi povinnosťami vyrovnal „vynikajúco“.

Vďaka dobre koordinovanej práci bolo v roku 1954 podľa úsudku kupujúcich predložené prvé plne automatizované zariadenie.

História spoločnosti je príbehom úspechu a neustále rastúcej popularity. S rastúcim dopytom a rastom popularity sa začalo rozširovanie sortimentu výrobkov, medzi ktorými sa objavili prvé chladiace jednotky pre domácnosť. Súčasne sa začalo „dobývanie“ európskeho trhu.

V 70. rokoch minulého storočia začala rastúca spoločnosť rodiny Fumagalli „eliminovať“ konkurentov z trhu. Najprv sa pohltil malý miestny priemysel a potom sa začala fúzia so zahraničnými výrobcami domácich spotrebičov, čo viedlo k zrodu medzinárodnej skupiny firiem pod všeobecným názvom Candy Group..

V súčasnosti má spoločnosť sídlo v Brugeriu v Taliansku. A jeho továrne sú v mnohých krajinách sveta. V podnikoch medzinárodnej spoločnosti sa ročne vyrobí až 5 miliónov jednotiek rôznych výrobkov pre domácnosť (viac ako 12 500 odrôd), ktoré sa predávajú v 16 000 obchodoch po celom svete..

Chladničky zaberajú značnú časť „domácich pomocníkov“ z talianskej spoločnosti. V súčasnosti ich krajina pôvodu vyrába pod niekoľkými značkami: Candy, Zerowatt a Iberna.

Ale bez ohľadu na názov a krajinu, kde je zariadenie zostavené, má vysokú kvalitu a spoľahlivosť. Práve tieto ukazovatele v mnohých ohľadoch umožňujú značke udržať si pozíciu medzi obrovským počtom moderných výrobcov podobných výrobkov..

Charakteristické vlastnosti chladničiek Candy

Dlhodobý úspech a neustály rast popularity spoločnosti sú výsledkom šikovnej kombinácie mnohých charakteristík. Charakteristické vlastnosti chladničiek vyrábaných pod touto značkou sú teda:

 • Využívanie inovatívnych technológií. Od prvých dní vzniku až po súčasnosť vývojári a špecialisti spoločnosti starostlivo sledujú technologické inovácie (a mnohé z nich sami vyvíjajú) a úspešne ich zavádzajú do kuchynských spotrebičov, čím sa stávajú funkčnejšími a jednoduchšími na používanie, “múdry“. Vďaka ich použitiu umožňuje talianske kuchynské vybavenie udržať potraviny dlho čerstvé, môže pracovať v autonómnom režime, rýchlo zmrazuje a chladí nápoje, mäso, ovocie a zeleninu..
 • Vonkajší dizajn a montáž vzorky. Domáce chladničky Candy majú klasický tvar bez ozdôb. Súčasne sa používajú moderné bezpečné materiály s vynikajúcou absorpciou nárazov, ktoré počas prevádzky výrazne znižujú úroveň vibrácií a hluku. Chladničky sú spravidla namaľované v tradičných svetlých farbách a odtieňoch..
 • Ziskovosť. Ukážky tejto značky sú maximálne energeticky účinné, čo vám umožňuje pri ich použití výrazne ušetriť energiu.
 • Kvalita. V továrňach a továrňach spoločnosti bol vyvinutý viacúrovňový systém kontroly kvality – všetko sa kontroluje, či spĺňa vysoké štandardy, až po najmenšie prvky dekorácie interiéru chladničky. Tento prístup robí zariadenia spoľahlivými a zaručuje dlhú životnosť..
 • Bezpečnosť životného prostredia. Pri výrobe chladničiek sa používajú materiály, ktoré sú výhradne bezpečné pre ľudí a životné prostredie. Izobután (R600a) funguje predovšetkým ako chladivo. Tento plyn je pre ozónovú vrstvu Zeme úplne bezpečný..
 • Kapacita. Bez ohľadu na to, koľko komôr je v chladničke a bez ohľadu na veľkosť samotného zariadenia, jeho vnútorný priestor vždy umožňuje pojať veľké množstvo potravín. Je to do značnej miery spôsobené skutočnosťou, že vnútorné police je možné presúvať a vyberať, ako aj používaním systému "Multibox" na dverách.

Okrem všetkých ostatných výhod majú chladiace jednotky Candy aj široký cenový rozsah, vďaka ktorému sú cenovo dostupné pre spotrebiteľov s rôznymi finančnými možnosťami..

Modelová odroda

Moderný sortiment chladničiek Candy je dostatočne široký a dokáže uspokojiť akékoľvek požiadavky. Celú rozmanitosť vzoriek je navyše možné rozdeliť do dvoch veľkých skupín:

 • vstavaný;
 • voľne stojaci.

Sada s vybavením prvej kategórie môže obsahovať aj špeciálne obkladové panely – aby zariadenie čo najharmonickejšie zapadalo do celkového interiéru kuchyne. Všetky panely majú špeciálne upevňovacie prvky, ktoré uľahčujú ich inštaláciu.

Jednotky druhej kategórie môžu mať iné usporiadanie mrazničky. V malých štruktúrach je mraznička spravidla umiestnená na vrchu. Ale pre vysoké chladničky je charakteristické jeho nižšie umiestnenie..

Vstavané aj voľne stojace jednotky môžu mať súčasne rôzne „vypchávky“-od najjednoduchších povinných funkcií až po nové výrobky moderného technického myslenia..

Niektoré z rozdielov medzi vzorkami sa týkajú dizajnu ich vnútorného priestoru.. Poličky v oddelení na chladenie a skladovanie teda môžu byť:

 • vyrobené z plastu;
 • vo forme kovových mriežok;
 • vyrobené z odolného tvrdeného skla.

Ale bez ohľadu na to, z akého materiálu sú vyrobené, police vždy zostanú pevné, pod hmotnosťou riadu, ktorá je na ne položená, sa nerozbijú ani neprehnú. Súčasne sa dajú ľahko odstrániť a umyť..

Na dverách sú tiež špeciálne police so stojanmi na fľaše, kontajnery na skladovanie vajec, masla, konzervovaných potravín a ďalších výrobkov..

Pokiaľ ide o vonkajší dizajn, tu sa spoločnosť zaobišla bez ozdôb. Farebná škála je typická pre chladiace jednotky – od bielej po svetlo striebornú. V minimalistickom štýle sú vyrobené aj úchytky chladničky. Ich hlavnou úlohou je podľa vývojárov funkčnosť, nie dekoratívna funkcia..

Väčšina vzoriek zároveň predpokladá možnosť opätovného zavesenia dverí – pre maximálne pohodlie spotrebiteľov.

Modely sa líšia aj systémom odmrazovania – od automatického po manuálny.

Inovatívne technológie

S prihliadnutím na potreby moderného kupujúceho vývojári chladiacich zariadení neustále modernizujú zariadenia, pridávajú ich inovatívny vývoj a vybavujú ich novými funkciami.. Vo väčšine moderných zariadení na chladenie, skladovanie a mrazenie sa teda používa:

 • "Multibox". Inštaluje sa zvnútra na dvere priehradky na chladenie a skladovanie. Skladá sa z niekoľkých rôznych nádob na skladovanie vajec, masla a ďalších zásob potravín. Umožňuje umiestniť všetko s maximálnou kompaktnosťou a pohodlím. Všetky tieto nádoby sa navyše dajú ľahko odstrániť a dajú sa položiť na stôl a použiť namiesto špeciálnych riadov (napríklad ako olejnička).
 • Pobočka "Bio trezor" s funkciou "Biocold futura". Ukladanie potravín v tomto oddelení predlžuje jeho čerstvosť až 3 krát v porovnaní s konvenčným chladiacim priestorom. Zároveň nestratia ani svoju arómu, ani chuť..
 • "Turbo studené". Zaisťuje stálu cirkuláciu chladeného vzduchu v komorách, aby sa udržala optimálna vlhkosť a rovnomerné rozloženie chladu v oddeleniach. Vďaka tomuto systému sa po otvorení a zatvorení vo vnútri rýchlo obnoví požadovaná teplota. Umožňuje tiež krátkodobé chladenie fliaš stojacich na boku poličiek vo dverách..
 • "Dvojité prechladnutie". Ide o patentovaný vynález talianskej spoločnosti. Rozdeľuje chlad medzi oddeleniami čo najefektívnejšie. Smerové pôsobenie vám umožňuje pôsobiť presne tam, kde je to potrebné, a ovládať teplotný režim oddelene v každej komore.
 • "Žiadny mrazivý bio". Technológia, ktorá zvyšuje trvanlivosť výrobkov, čo im umožňuje lepšie ich uchovanie v priebehu času. Vďaka ventilačnému systému "Ovládanie vzduchu" prietoky vzduchu sú optimalizované. V chladničkách s touto technológiou sa odmrazovanie vykonáva automaticky.
 • Technológie "Bez námrazy +". Poskytuje schopnosť rýchlo ochladiť a zmraziť potraviny v akomkoľvek množstve.

Mnoho chladničiek talianskej spoločnosti je tiež navrhnutých tak, aby aj pri výpadku elektrickej energie dokázala chladnička udržať požadovanú teplotu vo vnútri dostatočne dlho. V zostave sú exempláre schopné udržať optimálne podmienky až 15-19 hodín v samostatnom režime..

Populárne vzorky

Každá rada chladničiek Candy má svojich fanúšikov. Najbežnejším a najobľúbenejším medzi spotrebiteľmi je vybavenie série "Soft Line" a "Krio vital evo". Pokiaľ ide o modely, najobľúbenejšie sú:

Voľne stojaci

CCM 400 SLX

Dvojkomorová jednotka so spodným mraziacim priestorom. S rozmermi 200x60x60 cm obsahuje 362 litrov, z toho 228 v chladiacom oddelení.

Patrí do najvyššej triedy spotreby energie a v prípade výpadku elektrickej energie vydrží vo vnútri chladný až 14 hodín.

 1. Typ ovládania – elektromechanický.
 2. Čo sa týka odmrazovania, potom má chladiaci priestor funkciu automatického odmrazovania po kvapkách a mraznička vyžaduje ručný zásah.
 3. Vnútri je vybavená horná priehradka tri sklenené police a "Multibox", a spodná má tri zásuvky.

CDD 350SL

Ďalší veľmi obľúbený dizajn je 1,7 metra vysoký, 0,6 metra široký a hlboký. Jeho celkový objem je 317 litrov, z toho 71 je v mraziacom priestore. Aj v automatickom režime dokáže udržať teplotu až 19 hodín.

Významným rozdielom od predchádzajúceho zariadenia je horné umiestnenie mrazničky.

CDD 250SL

Má relatívne malé rozmery a je ideálny pre malú rodinu. Jeho výška je iba 1,44 metra, hĺbka – 54, šírka – 60. Zároveň pojme 238 litrov, z toho 189 – oddelenie na chladenie. Jeho vnútorné vybavenie umožňuje umiestniť to, čo je potrebné, s maximálnou kompaktnosťou a využiť priestor s najväčšou účinnosťou..

CKBN 6200 DS

Najpopulárnejší dizajn série "Krio vital evo". Mraznička je umiestnená v spodnej časti. Celkový objem je 309 litrov. Vybavený LED displejom na ovládanie, funkciu odmrazovania "Bez námrazy", kontajner "Veľký box XL" – na dlhodobé skladovanie ovocia a zeleniny a sekcia "Bio trezor".

Výška je 2 metre, hĺbka a šírka je 60 cm.

CXSN 171 IXH

Najpopulárnejší typ jednotky "Vedľa seba" (mraznička je umiestnená na boku). Jeho rozmery sú 178 x 90 x 70 cm. Objem zariadenia je 556 litrov.

 1. Plne vybavené systémom automatického odmrazovania "Bez námrazy". Typ ovládania je elektronický. Potrebné parametre môžete nastaviť pomocou dotykového displeja.
 2. Vnútorné vybavenie chladničky obsahuje 5 sklenených políc a 4 kompaktné poličky vo dverách. Mraziaci priestor je zasa vybavený piatimi policami a jednou zásuvkou.

CCMN 7182IXS

Viacdverové zariadenie s celkovým objemom 421 litrov. Rozmery 180×74,5×70,4. Vybavený najnovšou technológiou odmrazovania, ovládania, osvetlenia a konzervácie.

Zabudované

CFBC 3180 A

Dvojkomorový. S výškou 177 cm, šírkou 54 a výškou 53 je bezpečne ukrytý vo výklenku a neruší umiestnenie iných domácich spotrebičov alebo nábytku v kuchyni. Objem chladiacej komory je 203 litrov a mrazničky 60 litrov..

 1. Mraziaci priestor umiestnený v spodnej časti. Rozmrazovanie sa vykonáva automaticky (odkvapkávanie v chladničke a v mrazničke – "Bez námrazy".
 2. Trieda energetickej účinnosti „A“. Mraziaca kapacita – až 3 kilogramy denne. Má funkciu "Turbo studené" a mechanické ovládanie.
 3. Vďaka špeciálnemu vývoju, dokáže odpojiť napájanie a udržať optimálnu vnútornú teplotu až 15 hodín.
 4. Vnútorný priestor chladiacej komory vybavené tromi výsuvnými policami a 4 na dverách. Vybavený priestorom na zachovanie čerstvosti. Mraznička sa skladá z troch oddelení, ktoré vám umožňujú pohodlne do nej umiestniť veľké množstvo najrozmanitejších produktov a v prípade potreby ich ľahko vybrať..

CFBC 3150 A

Model je takmer rovnaký ako predchádzajúci. Jediným podstatným rozdielom je, že odmrazovanie v mrazničke sa tu vykonáva ručne..

CRU 164 A. Jednokomorový

 1. Model, ktorý je ľahké umiestniť pod pracovnú dosku. Celkový objem chladničky je 120 litrov, z toho 101 v chladiacom priestore. Ten poskytuje automatické odmrazovanie. Ručné odmrazovanie mraziaceho priestoru.
 2. Rozmery jednotka 82×59,5×54,5 cm.
 3. Patrí do vyššej triedy úspora energie.

Názor odborníkov a kupujúcich

Žiadnu kontrolu kvality nemožno porovnávať s kontrolou kvality domácich spotrebičov spotrebiteľmi. Preto najvyššie hodnotenie pre všetkých výrobcov sú recenzie zákazníkov..

Pokiaľ ide o chladiace zariadenie Candy, recenzie spotrebiteľov sú takmer 100% pozitívne..

Šťastní majitelia talianskych chladničiek si v prvom rade všímajú ich spoľahlivosť a trvanlivosť – všetky systémy a komponenty sú navrhnuté tak, aby poskytovali dlhú životnosť..

Jedinou nevýhodou spotrebiteľov je relatívna krehkosť kľučiek dverí, ktoré sa dajú ľahko poškodiť, ak nevypočítate pevnosť. Tu, spravodlivo, stojí za zmienku, že na otvorenie dverí sa nevyžaduje vôbec veľké úsilie..

Kapacita talianskych chladničiek si zaslúži veľa pozitívnej spätnej väzby. Používatelia poznamenávajú, že aj tie najkompaktnejšie zariadenia môžu pojať značný počet produktov. Zároveň ani v najmenšom modeli a pri maximálnom naplnení nie je ťažké získať to, čo potrebujete..

Veľkým „plusom“ je tiež široký výber modelov a ich schopnosť organicky zapadnúť do akéhokoľvek interiéru.

Chladničky Candy si zaslúžia nemenej pozitívnu spätnú väzbu od opravárov chladiacich zariadení. Poznamenávajú, že tieto jednotky nevyžadujú špeciálnu údržbu a pri správnom použití len zriedka zlyhajú..