Kuchyňa

Chladničky Daewoo

Naši predkovia sa nejako zaobišli bez chladničiek, teraz si to nemožno predstaviť, dokonca ani s pivnicou. Chladnička je nevyhnutná v každej kuchyni. Pri všetkej rozmanitosti modelov si musíte vybrať ten, ktorý je vhodný nielen dizajnom, veľkosťou a kvalitou, ale aj funkciami a cenou. Kórejská spoločnosť Daewoo pomôže urobiť optimálne rozhodnutie, ktoré zaručuje desaťročnú bezchybnú prevádzku chladiacich zariadení..

Značka Daewoo začala svoju činnosť s výrobou oblečenia v roku 1967.

Koncom deväťdesiatych rokov bola spoločnosť v dôsledku ázijskej krízy reorganizovaná. Po zmene vedenia v nasledujúcich rokoch začala vyrábať vysokokvalitné zariadenia a vyvíjať a používať nové technológie. Hlavnými oblasťami činnosti v súčasnosti je výroba všetkých druhov domácich a dokonca aj automobilových zariadení. Spoločnosť je súčasťou americkej spoločnosti General Motors.

Zvláštnosti

Chladničky Daewoo od mini mrazničiek pre letné chaty, jednokomorové, štandardné dvojkomorové a prémiové chladničky "Vedľa seba" sú veľmi žiadané Je obľúbený nielen v Kórei, ale aj v Rusku..

Pri širokej škále modelov tejto značky je potrebné určiť model, dizajn, veľkosť.

Chladničky Daewoo sú odolné, spoľahlivé a vysoko kvalitné. Pokiaľ ide o technické vlastnosti, chladničky majú predovšetkým vysoko účinnú energetickú triedu A, A +, klimatickú triedu T, prístupné elektronické ovládanie. Typ kompresora je možné zvoliť ľubovoľne. Kórejčania ponúkajú piestový invertorový kompresor, ktorý nepretržite pracuje na udržiavaní optimálnej teploty. Iba prepätie v sieti negatívne ovplyvňuje jeho činnosť. Kompresory lineárneho typu sa vypínajú pri dosiahnutí nastavenej teploty a zapínajú sa pri stúpaní. Väčšina chladiacich jednotiek je potiahnutá antibakteriálnym nano-striebrom, ktoré zabraňuje množeniu baktérií vo vlhkom prostredí. Pomáha zachovať vitamíny a čerstvosť potravín..

Dvojkomorový

O dvojkomorové chladničky tejto značky je najväčší dopyt po celom svete a zodpovedajú európskym normám.. Môžu byť vstavané alebo voľne stojace. Výhodou vstavaných spotrebičov je, že nevyžaduje kombináciu s dizajnom kuchyne, ale voľne stojacu jednotku je možné prestavať kdekoľvek.

Mraznička môže byť umiestnená v hornej aj spodnej časti skrinky. Spoľahlivosť je porovnateľná s cenou. Väčšina modelov má systém automatického odmrazovania, detskú ochranu, signál otvorených dverí. Izobután sa používa ako chladivo. Prítomnosť špeciálneho ventilátora zabraňuje usadzovaniu námrazy na stenách komory, čo vedie k rovnomernému rozloženiu studeného vzduchu v celom objeme komory a zachováva čerstvosť produktov.

Chladiace jednotky Daewoo sú vyrobené z kvalitných materiálov v rôznych farbách..

Môžete si vybrať, v závislosti od dizajnu kuchyne, od bielej, striebornej po farebnú a čiernu.

Napríklad, Daewoo Electronics FGK51WFG a Daewoo Electronics FGK56EFG dvojkomorové biele a strieborné, obe mrazničky sú umiestnené v hornej časti. Tieto jednotky majú klimatickú triedu T (od +18 stupňov do 43 stupňov Celzia), LED osvetlenie, automatické odmrazovanie.

Čierne sklo sa stane ozdobou každej kuchyne. Charakteristickým znakom tohto modelu sú čierne elegantné reflexné sklenené dvere. Vďaka LED osvetleniu vidíte na celý priestor. Jedná sa o dvojkomorovú chladničku Daewoo Electronics FNT650NPB, celkový objem je asi 500 litrov. Dá sa charakterizovať nasledovne:

 • mraznička je umiestnená v hornej časti;
 • "zóna čerstvosti";
 • energetická trieda A +;
 • klimatická trieda T;
 • sklenené police;
 • automatické odmrazovanie;
 • funkcia rýchleho chladenia;
 • turbo chladenie;
 • autonómne uchovanie chladu až 13 hodín;
 • mraziaca kapacita – 6,5 kg za deň;
 • funkcia rýchleho zmrazovania výrobkov;
 • otočný podnos na ľad;
 • zvukový alarm.

Spodné umiestnenie mrazničky-pri dvojkomorovom Daewoo Electronics RN-402.

Jeho výška je 195 centimetrov, ale objem je menší ako u FNT650NPB (360 litrov). Mrazničku môžete rozmraziť manuálne a odkvapkávací odmrazovací systém pomôže udržať nastavenú teplotu v chladiacom priestore. So systémom kvapkového odmrazovania je spotreba elektrickej energie nižšia ako pri automatickom. Vlhkosť kondenzuje na stene komory a preteká otvorom do vaničky v spodnej časti chladničky. Táto chladnička má elektromechanické ovládanie, otočné dvere, sklenené police, mraziaci výkon až 5 kg za deň a minimálna teplota mrazenia dosahuje 18 stupňov..

Trieda "prémie"

Pre veľkú kuchyňu a veľkú rodinu je chladnička Daewoo vhodná "Vedľa seba". Jeho zvláštnosťou je, že mraziace a chladiace komory sú umiestnené zvisle. Celkový objem chladničky je viac ako 500 litrov. Prítomnosť funkcie autonómneho uchovávania chladu až 24 hodín. "Zóna čerstvosti" zaisťuje čerstvosť potravín bez hlbokého mrazenia, pretože tu je konštantná teplota asi 0 stupňov. Pre túto zónu je vyhradené špeciálne oddelenie, nemali by ste si ho zamieňať so samostatným podnosom na zeleninu..

Existujú dva druhy "zóny čerstvosti" – suché a mokré. Suchá zóna uchováva čerstvé mäso a ryby bez mrazenia viac ako dva dni. Mokré je určené na skladovanie zeleniny, byliniek, šalátov, ovocia. Pri skladovaní v tejto zóne nevysychajú ani nevädnú, čo umožňuje zachovať ich živiny na dlhší čas..

Rôzne značky nazývajú toto oddelenie inak, preto si musíte pozorne prečítať pokyny. Prítomnosť funkcií turbo režimu, super chladenia a super mrazenia vám umožní udržať jedlo dlho. Pohodlné elektronické ovládanie s displejom umožňuje regulovať teplotu vo vnútri. Na drahých modeloch je nainštalovaný displej z tekutých kryštálov. Výhodou takýchto modelov je tichý chod jednotky. Napríklad biely Daewoo "Vedľa seba" FRS-U20BGW, s celkovým objemom 618 litrov a výškou 190 cm, sa veľmi ľahko ovláda. Na prednej strane má displej, ukazovateľ teploty. Vnútri komory sú nainštalované sklenené police. Napriek prítomnosti funkcie automatického odmrazovania v chladničke a mrazničke je jednotka ekonomická z hľadiska spotreby energie.

Daewoo čierne lakované "Vedľa seba" FRS-U20BEB menší objem a veľkosť (541 l, 179 cm), ale navyše má funkciu signalizácie otvorených dverí a antibakteriálny povlak. Umožňuje vám zmraziť až 10 kilogramov jedla denne.

Strieborné Daewoo "Vedľa seba" FRS-U20HES sa líši od predchádzajúcich inštalácií prítomnosťou dávkovača, automatického výrobníka ľadu. Balíček obsahuje domácu lištu, LED displej, elektronické senzory na zber informácií.

Jednokomorová

Jednokomorové minichladničky sú veľmi praktické pri presune autom a pre letné chaty môžu byť použité ako bar. 45 -litrová komora dobre uchováva potraviny. Tieto lacné chladiace jednotky majú nízku spotrebu energie. Jednokomorové chladničky do výšky 51 centimetrov a objemu až 60 litrov sa vyrábajú bez mrazničky a s mrazničkou. Napríklad, Daewoo FR-052AIXR strieborná farba s elektromechanickým ovládaním nemá mrazničku, ale jej trieda spotreby energie zodpovedá triede A +, dvere sú prevážené na druhú stranu. Kovové police vo vnútri komory.

Biele Daewoo FR-061A, s energetickou triedou C je možné používať chladničku aj mrazničku.

Strieborná, jednokomorová s mraziacim priestorom umiestneným na vrchu, Daewoo FR-082AIX má klimatickú triedu SN, T, ručné odmrazovanie, plastové police, mechanické ovládanie, otočné dvere z nehrdzavejúcej ocele. Podobná chladnička je Daewoo FR-093R, líši sa však prítomnosťou kovových políc a funkciou detskej poistky.

Daewoo Electronics FN15B2B – mechanicky ovládané jednokomorové zariadenie s čiernymi zrkadlovými dverami.

Chladničkypre Daewoo Electronics FN15A2W – biela, ktorá obsahuje zrkadlové dvere, nerozbitné plastové police s ochranou proti rozliatiu, veľkokapacitná polica na fľaše.

Nevýhodou väčšiny juhokórejských chladničiek je klimatická trieda T (pre Rusko je vhodnejší N alebo SN), výrobca môže tieto modely upraviť tak, aby fungovali v Rusku..

Starostlivosť

Údržba chladničky je s touto funkciou zjednodušená "Bez námrazy". Nie je potrebné ho pravidelne odmrazovať, stačí, aby bola komora čistá a pružina čistá niekoľkokrát za rok..

V prípade poruchy sa musíte obrátiť na servisné strediská, náhradné diely je možné ľahko kúpiť v Rusku.

Recenzie

Zariadenie, ktorého krajinou je Kórea, má iba pozitívne recenzie.. Chladiace jednotky tejto spoločnosti sa páčia svojimi vnútornými rozmermi, dobrou priestornosťou, dverami, ktoré je možné prevážiť na druhú stranu, tichým chodom a účinnosťou. U niektorých používateľov funguje kórejské zariadenie viac ako 10-12 rokov, potom začnú problémy, ale záruka výrobcu je zachovaná. Každý má rád automatické odmrazovanie, preskupené sklenené police, ktoré je možné prispôsobiť veľkosti riadu, zásuvky mrazničky, spoľahlivé elektronické riadiace jednotky, vonkajší a vnútorný dizajn.

Negatívne recenzie, hlavne na vybavenie ruského a čínskeho zhromaždenia.

Nevýhodou tejto značky je slabá služba v Rusku.. Nespokojní používatelia by chceli mať vo svojej mini chladničke mrazničku. Z celej rady modelov chladiacich jednotiek Daewoo si môžete vybrať ten, ktorý vyhovuje technickým vlastnostiam a cene.

10 fotografií