Kuchyňa

Dlhé závesy do kuchyne

Pri premýšľaní o dizajne miestnosti nemožno ignorovať otázku, ako v nej bude vyzerať okno. Aj v tej najkrajšie zariadenej miestnosti bude neformované okno pôsobiť nepríjemným dojmom neúplnosti. Kuchyňa nie je výnimkou. Správne vybrané záclony nielen chránia pred jasným slnkom, ale tiež zdobia miestnosť, vytvárajú útulnosť.

Kuchyňa je navyše miestom, kde sa často stretáva rodina, konajú sa malé recepcie priateľov, takže pohodlie v kuchyni je veľmi dôležité..

Zvláštnosti

Krátke biele alebo bodkované závesy určite vyzerajú roztomilo. Moderný štýlový dizajn však vyžaduje iný prístup. Preto by mala byť voľba zastavená na dlhých závesoch. To je o to viac potrebné, ak má kuchyňa balkón..

Krátke záclony, ktoré nezakrývajú balkónové dvere, pôsobia smiešne.

Dlhé závesy poskytujú vynikajúce možnosti dizajnu miestnosti. Môžu byť závesné, kombinované vo farbe, kombinované s krátkymi.

Ak viete, ako šiť, pomocou predstavivosti môžete vytvoriť jedinečnú individuálnu chuť. Moderný priemysel ponúka obrovskú škálu materiálov a vybrať si ten správny pre svoje nápady nie je ťažké..

Šitie si vyžaduje čas a úsilie. Ak si to nemôžete dovoliť, môžete si kúpiť krásne hotové výrobky.. Navštívte špeciálne obchody alebo internetové obchody – široký sortiment vás prekvapí. Uvidíte rôzne farby a štýly. Vašej pozornosti budú ponúknuté diskrétne klasické záclony a vyrobené v módnych smeroch.

Pozrite sa bližšie na dizajnové riešenia – a určite nájdete vhodnú voľbu pre váš interiér.

Módne smery

Moderný trend – záclony vo vidieckom štýle. Obvykle sú vyrobené z ľahkých prírodných tkanín v pastelových farbách. Často používané odtiene sú béžová, marhuľová, modrá. Na tkanine sú malé vzory kvetinových úprav, geometrické ornamenty. Záclony je možné aj kontrolovať alebo pruhovať.

Štýl Provence sa tiež vyznačuje jednoduchosťou a eleganciou, ale má viac dekoratívnych prvkov.. Záclony sú ozdobené volánmi a volánmi, sú zložené v záhyboch.

Moderné a high-tech štýly sa líšia v novosti. Moderná sa vyznačuje jasnými akcentmi. Kuchynské závesy majú chytľavé potlače, vzory používajú sýte farby..

V minimalistickom štýle sú však záclony najčastejšie monochromatické. Látka môže mať tenký pásik alebo vzácne matné výtlačky, geometrické vzory. Na závesoch nie sú žiadne dekorácie. Fungujú dobre s vertikálnymi aj horizontálnymi žalúziami.

High-tech záclony majú tiež malú alebo žiadnu výzdobu. Pre nich sa používajú sivé, modré, strieborné a béžové tóny. Čierna je povolená a svetlé farby sú zriedkavé.

Nové položky

Nepochybnými novinkami sú závesy s fotografickými kresbami a závesmi so závitom..

Najnovšia technológia – kresba fotografie na záclonu – vám umožní vytvoriť jedinečný dizajn kuchyne, pretože je tu možné široko uplatniť predstavivosť.

Na veľkosti plátna nezáleží. A špeciálne workshopy vám splnia fantáziu.

Závitové závesy sú perfektné do kuchyne. Ich ďalšie meno je mušelín. Skladajú sa z nití zozbieraných v hornej časti na špeciálnej tyči a voľne visiacich nadol..

Sú originálne a veľmi praktické, pretože sú menej špinavé ako ostatné typy záclon, neabsorbujú pachy z jedla a ľahko sa perú. Nite sú dobré pre vzduch a svetlo, čo je dôležité pre kuchyňu, ale zároveň dokonale chránia pred jasným slnečným žiarením.

7 fotografií

Vláknové závesy sú ľahké a vzdušné, nezaťažujú celkový dizajn kuchyne, nie je ťažké s nimi použiť balkónové dvere.

Kiseya vyzerá skvele s akýmikoľvek dekormi: korálky, strapce, mašle, ozdoby na stuhy.

Kiseya sa hodí k akémukoľvek štýlu interiéru. Sama o sebe vyzerá skvele. Napriek tomu je možné v prípade potreby kombinovať s tylom alebo žalúziami..

Navyše je celkom možné vyrobiť také záclony sami. Tipy a návody môžete ľahko nájsť na internete. A počas výroby môžete použiť farebnú schému, ktorá vyhovuje vašim preferenciám..

Ako si vybrať

Aby ste sa nemýlili v sortimente, ktorý ponúkajú obchody, v prvom rade rozhodnite o štýle. Samozrejme, malo by byť kombinované s interiérom kuchyne..

Ďalším dôležitým krokom je výber farebnej schémy. To môže byť rovnaké s radom nábytku a stien alebo môže byť kontrastné, ale v každom prípade by farby mali byť navzájom kombinované..

Nezabudnite vziať do úvahy veľkosť kuchyne a samotného okna..

Ak je kuchyňa veľká, potom môžu byť povolené akékoľvek farby a odtiene. Malá miestnosť bude na vizuálne zväčšenie priestoru vyžadovať záclony svetlých farieb..

Vďaka zvislému vzoru na záclonách bude vaše okno pôsobiť vyššie.