Kuchyňa

Šírka chladničky

Chladnička je jedným z najdôležitejších zariadení v každodennom živote človeka, okrem toho sa používa v každodennom živote.. Jeho rozmery priamo súvisia s funkčnosťou a výkonom zariadenia. Veľkosti by sa mali vypočítať na základe kuchynskej plochy, počtu obyvateľov bytu, ich kúpnej sily a rozpočtu..

11 fotografií

Aké sú šírky?

Na začiatok bude užitočné zistiť, aké veľkosti má tento kľúčový kuchynský spotrebič.. Priemerné parametre domácich spotrebičov tohto druhu na území Ruska sa menia v nasledujúcich intervaloch:

  • Výška je 85-210 cm. V tejto kategórii je rozdelenie na malé-do 135 cm, stredne veľké skrinky, ktorých výška je 140-185 cm, a veľké chladničky presahujú výšku 190 centimetrov.
  • TOlassic, ktorého šírka sa pohybuje v rozmedzí 45-65 cm, prezentované v troch rôznych kategóriách. Patria sem chladiace skrine európskej, ázijskej a americkej triedy. Príslušnosť k americkému typu je daná ich veľkou veľkosťou: široké a vysoké modely so šírkou 58-65 cm a výškou asi dva metre, to znamená, že sa líšia rozmermi nad priemerom. Ázijské zariadenia sú agregátmi priemerných rozmerov, zatiaľ čo európsky typ sa vyznačuje svojou výškou a úzkosťou..
  • Keď hovoríme o hĺbke, poznamenávame, že sa pohybuje medzi 50-70 cm., zriedka dosahuje 76 cm Chladničky sú klasifikované podľa tohto parametra, minimálna hĺbka je 45-50 cm (v zriedkavých prípadoch 40-42),-takéto zariadenia sa nepovažujú za hlboké. Sú tiež štandardné s hĺbkou 60 cm a veľkými rozmermi, ktorých rozmery dosahujú až 1 200 mm, čo sa rovná 1,2 metra.

Pomerne často sa vytvárajú mini-chladničky, ktorých rozmery sú oveľa menšie ako bežné. Často sú inštalované v obývacej izbe alebo v špeciálnom oddelení kuchynskej linky. Ich šírka je zvyčajne 45-48 centimetrov, hĺbka je v najlepšom prípade 52-56 cm a výška nepresahuje meter..

Ergonómia domácich spotrebičov je určená jeho objemom, kapacitou, ktorá priamo súvisí s prítomnosťou oddelení v chladničke alebo jednoduchšie v chladiacich komorách. Štandardná kapacita zariadenia je 250-350 litrov, ktorá je rozdelená medzi hlavnú, tj. Chladničku a mrazničku. Tento pomer sa rovná 150-210 litrom a 50-140 litrom. Medzi najobľúbenejšie typy chladiacich skríň sa nazývajú nízke (asi 50-120 centimetrov), jednokomorové spotrebiče strednej šírky s jednou komorou a nižším objemom mrazničky asi 50 litrov, pričom kapacita hlavnej komory v takýchto prípadoch je 150 litrov. Hĺbka týchto zariadení je 53-57 centimetrov..

Hlavnou výhodou jednotiek tohto typu je, že sú perfektné na aktívne použitie niekoľkými ľuďmi, pretože je to celkom výhodné kvôli svojej malej veľkosti, ale slušnej priestrannosti.

Na druhej strane, ak je rodina veľká, bude oveľa účelnejšie použiť dvojkomorové chladničky špeciálne navrhnuté pre mnohých používateľov. Majú dva kompresory, ktoré zaisťujú plný chod mraziaceho a chladiaceho priestoru. Ich priemerné parametre sú 700-800 milimetrov na šírku, 150-210 cm na výšku a 54-65 centimetrov do hĺbky. Hlavnou výhodou je však jeho kapacita, dosahujúca až 380 litrov. Z týchto čísel je zrejmé, že takéto kuchynské potreby majú veľkú funkčnosť a čo je dôležité, sú v nich zabudované oddelené fúkacie systémy dvoch oddelení. Pri tomto všetkom má tento typ technológie značnú nevýhodu – jeho masívnosť.

K dnešnému dňu bolo zaznamenané, že takzvané „chladničky Side by Side“ získavajú vysokú popularitu..

Ihneď poznamenávame, že takáto technika nie je kategoricky vhodná pre byty s malou kuchyňou, pretože sú určené buď pre obytné miestnosti s veľkým kuchynským kútom, napríklad pre súkromné ​​domy, štúdiové byty alebo priestranné byty.

Dôvodom ich popularity je to, že na trhu s týmito domácimi spotrebičmi majú najkompletnejšiu sadu funkcií vrátane funkcie No Frost. Okrem toho poskytujú: vákuové skladovanie, zónu čerstvosti, výrobník ľadu a niekedy dokonca aj vstavaný televízor. Typické rozmery tohto zariadenia sú nasledujúce: 180 cm vysoký, 100 cm široký, 75-80 (a niekedy 90) centimetrov hlboký. Vďaka tomu všetkému je kapacita 450-900 litrov. Funkčnosť dovedená k dokonalosti a špeciálne usporiadanie komôr v skrini umožňuje zlepšiť kvalitu skladovania potravín, pretože pre každú triedu výrobkov je vyhradené špeciálne oddelenie. Tento typ techniky je navyše pohodlný a ľahko sa používa..

Ako si vybrať správnu veľkosť?

V Rusku a SNŠ je veľký dopyt po vybavení európskej kategórie, ktoré je na trhu prezentované vo forme širokej škály modelov.. Napriek tomu, že druh kuchynského riadu a jeho známe priemerné parametre už boli stanovené, rozmery chladničky stále zostávajú jedným z najdôležitejších kritérií, na ktoré sa ľudia pri výbere spotrebiča do kuchyne spoliehajú..

Pri nákupe sa ľudia pokúšajú kúpiť chladničku, ktorá nielen udrží potraviny čerstvé, ale bude mať aj širokú funkčnosť a relatívne malú veľkosť. Kuchynské spotrebiče sa väčšinou hodia do veľkosti kuchyne tak, aby otváranie dverí nespôsobovalo žiadne ťažkosti v podobe nedostatku miesta. Ako to urobiť a ako nájsť najlepšiu voľbu vhodnú pre obytný priestor, prečítajte si nižšie.

Závisí to nielen od kvantitatívnych parametrov bytu, ale aj od preferencií jeho nájomcov..

Ak teda majú radi najčerstvejšie možné potraviny, je lepšie uprednostniť veľký priestor chladničky, aj keď je to na úkor objemu mrazničky.. Naopak, ak sa mraziaci priestor často používa, zvážte možnosti s veľkým mraziacim priestorom..

Voľba je navyše ovplyvnená frekvenciou výletov do obchodu, pretože ak si málokedy kupujete jedlo, ale vo veľkom množstve, budete samozrejme potrebovať dostatočne veľkú hĺbku chladiacich komôr. A ak sa výlety do obchodu konajú každý deň, ale nakupujú sa iba najnutnejšie výrobky, môžete ušetriť na takom parametri, akým je hĺbka. Ak nie je potrebné a zvykom kupovať veľa produktov včas, môže byť vhodné zaobstarať si menšie, ekonomickejšie zariadenie. Pre ľudí s touto úrovňou potrieb je vhodná kompaktná jednokomorová chladnička..

Je dôležité vedieť, že pri nákupe sa berú do úvahy dva objemy jednotky: existuje celkový objem, čo znamená vnútornú kapacitu prázdnej skrinky, pričom existuje aj takzvaný „použiteľný“ objem, ktorý ukazuje koľko produktov je možné umiestniť do konkrétneho oddelenia. Pri výbere zariadenia dávajte pozor na druhý parameter, pretože ten naznačuje skutočnú kapacitu jednotky..

13 fotografií

Vstavané modely

Často sa stáva, že pri objednávke kuchynského nábytku výrobca ponúka objednať vstavanú chladničku. Funguje to teda ako vstavaná technika, ktorá sa vyrába podľa určitých štandardných vzorov. Umožňujú vám dokončiť kuchynskú súpravu a tiež vytvoriť jednotný dizajn pre všetky nádoby. Súčasne nebudú žiadne problémy s meraním dĺžky, šírky a ďalších rozmerov potrebných na zabudovanie zariadenia. Okrem toho bude služba vždy na vysokej úrovni, pretože výrobcovia kuchynského nábytku úzko spolupracujú s výrobcami domácich potrieb, ktoré majú veľké servisné strediská..

Preto je vstavaná chladnička jednou z najuniverzálnejších, najpraktickejších a preto vhodných pre mnoho bytov a kuchýň. Na druhej strane to kupujúceho pripravuje o možnosť voľby, pretože si možno bude chcieť kúpiť akékoľvek ďalšie modely, ktoré považuje za atraktívne z hľadiska štýlu a ceny. A zdanlivo požadované inžinierske a štylistické riešenie má svoje nevýhody, napríklad zvýšené náklady s malým objemom.

Aj keď voľne stojaca chladnička má mnoho pozitívnych aspektov, napríklad nie je potrebné spotrebič prispôsobovať veľkosti kuchynského nábytku a schopnosť umiestniť ho podľa vlastného uváženia..

10 fotografií

Pri nákupe by ste mali venovať pozornosť takým nuansám, akými sú materiál políc, počet kompresorov, energetická trieda a klimatická trieda, ktoré musia zodpovedať regiónu, v ktorom sa zariadenie bude používať..

Keď ste si vybrali vstavanú alebo voľne stojacu chladiacu skrinku a vstúpili ste do štvorcových metrov miestnosti, musíte ju nainštalovať.. To sa dá ľahko dosiahnuť podľa týchto jednoduchých pokynov:

  • Je potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia, zariadenie by preto malo byť umiestnené v dostatočnej vzdialenosti od kachlí a vykurovacej batérie. Vzdialenosť medzi nimi musí byť najmenej 50 centimetrov. Nezabudnite, že v lete by naň nemalo dopadať veľa slnečného svetla, čo môže viesť k jeho rozpadu..
  • Veľmi nežiaduce umiestnite chladničku blízko umývadla.
  • Ešte jedno „nie“: neumiestňujte skrinku blízko steny – je lepšie nechať medzi nimi malú medzeru.
  • V prípade bytov s malou kuchynkou budú obzvlášť dôležité nasledujúce rady: snažte sa neumiestňovať predmet takým spôsobom, že keď otvoríte jeho dvere, bude ťažké vstúpiť do miestnosti.

Je zrejmé, že taká položka, ako je chladnička v modernom svete, je najdôležitejším kuchynským spotrebičom, od ktorého do určitej miery závisí životná činnosť osoby alebo rodiny..

Bez tejto položky sa v každodennom živote nezaobídete, preto by ste mali vážne pristupovať k výberu a starostlivo si preštudovať trh, ktorý ponúka celú škálu možností, cenovo aj rozmerovo, pretože dnes nie je pre kupujúceho také ťažké nájsť jedna alebo iná úprava chladničky, ktorá bude fungovať efektívne a spĺňa potreby.

14 fotografií