Kuchyňa

Jednokomorová chladnička s mrazničkou

Chladnička je neoddeliteľnou súčasťou každej domácnosti, pretože umožňuje udržať potraviny dlho čerstvé. Moderný trh predstavuje mnoho odrôd takýchto zariadení, ktoré sa používajú v rôznych priemyselných odvetviach..

Pozoruhodným zástupcom je jednokomorová chladnička, ktorá sa vyznačuje malými rozmermi a plnou funkčnosťou..

Charakteristické rysy

Jednokomorové chladničky s mrazničkou sú zariadenia, ktoré vám umožňujú súčasne zmrazovať a chladiť potraviny. Takáto štruktúra pozostáva z niekoľkých hlavných častí:

 1. Kompresorový a potrubný systém, vo vnútri ktorého cirkuluje chladivo.
 2. Elektrický motor.
 3. Rám. Môže byť vyrobený kombináciou materiálov, ako je kov a plast. Charakteristickou črtou fotoaparátu je, že v skutočnosti je to jeden, ale vo vnútri je rozdelený na 2 oddelenia. Jeden z nich funguje ako chladiaca nádrž a druhý ako mraznička (vo väčšine prípadov je vybavený malými vnútornými dverami).

Táto štruktúra chladničky kombinuje dve hlavné funkcie dohromady, ktoré sú v dvojkomorových modeloch rozdelené do rôznych blokov..

Výhody a nevýhody

Chladničky s mrazničkou používajú všade mnohí majitelia súkromných domov, ale napriek tomu sú postupne nahrádzané pokročilejšími dvojkomorovými úpravami.. Jednokomorové systémy majú mnoho výhod, medzi ktorými je možné rozlíšiť niekoľko hlavných vlastností:

 1. Funkčné. Dizajn chladničky kombinuje všetky možnosti plnohodnotných dvojkomorových modelov, ktoré sú spojené na jednom mieste.
 2. Malá veľkosť. Tieto modely sú k dispozícii v rôznych veľkostiach, čo umožňuje ich inštaláciu aj do malých kuchýň. Malé chladničky s jednou komorou dokonale zapadnú do každého interiéru. Objem takýchto systémov sa pohybuje od 20 do 200 litrov, čo vám tiež umožňuje vybrať si najlepšiu možnosť riešenia konkrétnych problémov..
 3. Nízke náklady. Cena za jednokomorové modely je oveľa nižšia ako za ich dvojkomorové náprotivky. Táto vlastnosť je prítomná aj pri realizácii opráv, ktorých vykonanie je nielen jednoduchšie, ale aj o niečo lacnejšie..
 4. Nízka spotreba elektrickej energie. Táto funkcia je relatívna a závisí od konkrétneho modelu zariadenia..

Napriek tomu má táto technika mnoho významných nevýhod:

 1. Nepríjemnosť. Otváranie dverí ovplyvní obe komory, čo vo väčšine prípadov povedie k zvýšeniu teploty a potrebe jej zníženia. Vďaka tomu funguje celý systém..
 2. Strata tesnosti. Ak tesnenie dverí stratí svoje vlastnosti, povedie to k tomu, že obe komory budú trpieť súčasne..
 3. Relatívne malá veľkosť mraznička vám neumožňuje vložiť tam potrebné množstvo potravín. Na normálnu prevádzku je potrebné tieto systémy odmrazovať niekoľkokrát za rok, pretože ľad sa postupne hromadí v mrazničke..

Populárne modely

Moderný trh predstavuje mnoho modelov jednokomorových chladničiek s mrazničkou. Môžu byť použité nielen na riešenie každodenných úloh, ale aj ako malé mini bary v podnikoch verejného stravovania atď.. Zo všetkých týchto odrôd by malo byť zdôraznených niekoľko obľúbených úprav:

 1. Daewoo FN-15B2B. Dizajn je vyrobený v pôvodnej čiernej farbe a má objem 120 litrov.
 2. Liebherr T 1414. Mraznička má objem iba 15 litrov, pričom kapacita priestoru chladničky dosahuje 107 litrov. Dizajn sa vyznačuje vysokokvalitnými technickými vlastnosťami.
 3. Bosch KUL 15A50. Chladnička je vyrobená z kovu a dosahuje výšku 84 cm a šírka a výška sa pohybuje v rozmedzí 54-60 cm. Celkový objem komory je 125 litrov, z toho 15 litrov zaberá mraznička a 110 litre sú chladiaci priestor. Medzi charakteristiky možno rozlíšiť funkciu superzmrazovania.
 4. Indesit SD 125. Tento model zariadenia patrí k zvýšeným úpravám. Celkový objem komorového systému je 197 litrov, z toho 28 litrov zaberá mraznička.

Jednokomorové chladničky s mrazničkami sú všestranné zariadenia, ktoré môžu úplne nahradiť dvojkomorový systém. Ak sú pre vás dôležité náklady na zariadenie a nie je dôležitý objem, mali by ste uprednostniť tieto konkrétne úpravy..