Kuchyňa

Kávovar na kapsuly

Kávovar na kapsuly

Lahodná a aromatická káva vyrobená doma vám spríjemní každý deň. Ak chcete začať deň voňavým silným nápojom, zaobstarajte si dobrý kávovar. To vám ušetrí čas i peniaze, ktoré v bežnom živote míňate na nápoje. Teraz sú kapsulové kávovary veľmi obľúbené, takže o nich bude reč v tomto článku..

Čo sa líši od kávovaru?

Hlavný rozdiel medzi kávovarom a kávovarom je v tom, že kávovar má oveľa viac funkcií.. Bez vášho pričinenia je schopná urobiť takmer čokoľvek. To je určite plus, pretože nemusíte ovládať proces a príprava kávy ráno v pracovný deň vás nenechá meškať..

Stroj dokáže pomlieť zrnká, uvariť kávu a dokonca vám pripomenie, aby ste ju vyčistili. Cena takýchto inteligentných zariadení je však oveľa vyššia..

Nemožno tiež nespomenúť, že kávovar varí kávu prechodom horúcej pary vrstvou kávových zŕn.. A preto takto pripravená káva získa bohatšiu chuť a vôňu. Kapsulový kávovar produkuje menej intenzívnu chuť. Kávovary ale nemožno nazvať niečím jednoznačne nepraktickým a nepohodlným. Zaberajú menej miesta, pohodlne sa používajú a ľahko sa s nimi pracuje, dokonca aj pre prvé variče kávy.

Kávovary sú vo všeobecnosti vnímané ako niečo profesionálnejšie, zatiaľ čo kávovary sa často kupujú na domáce použitie. Obrovský a výkonný stroj je ideálnou voľbou do kancelárie alebo kaviarne, ale doma si jednoducho vystačíte s kompaktným kávovarom.

Zariadenie

Teraz sa pozrime na to, z čoho pozostáva klasický kapsulový kávovar a ako funguje. Funguje prostredníctvom strukov, čo sú špeciálne kapsuly. Kapsule s kávou a ďalšími príchuťami je možné kúpiť samostatne, čo je tiež celkom praktické, pretože si môžete vždy vybrať hotové kombinácie chutí, ktoré sa vám páčia, a nemyslieť na to, ako doplniť svoj obvyklý nápoj..

Telo takéhoto zariadenia pozostáva z robustného rámu, na ktorom je umiestnený riadiaci systém aj ďalšie prídavné komponenty. V niektorých prípadoch je tento prípad tiež doplnený o veľkolepú povrchovú úpravu, ktorá vám umožní zapadnúť do vašej modernej kuchyne.

Ďalšou dôležitou súčasťou je kotol, ktorý je zodpovedný za to, že sa voda ohrieva. Voda sa tam dostane vďaka dávkovaču. Vysoký tlak vo vnútri zariadenia dosahuje čerpadlo. Celý tento systém je ovládaný blokom umiestneným na základe tela. Ukazuje čas varenia kávy, teplotu a ďalšie potrebné detaily..

Zásady práce

Kapsulový kávovar sa veľmi ľahko používa. Princíp jeho účinku je, že mechanizmus spracováva špeciálne kapsuly. Vložia sa do kávovaru a po spustení mechanizmu špeciálna ihla prepichne lusk. Vďaka tomu aróma a chuť kávy nasýti vodu a získa sa lahodný nápoj..

Počas procesu varenia sa voda dodáva z kotla pri dostatočne vysokom tlaku. Vďaka tomu je káva pripravená rýchlo. A keď je nápoj pripravený a kapsula sa spotrebuje, automaticky klesne do zásobníka. To znamená, že nemusíte tráviť viac času neustálym čistením kávovaru..

Kapsulové kávovary môžeme rozdeliť na multifunkčné a jednoduchšie. Jednoduchší stroj je skvelou voľbou do domácnosti, najmä ak nemáte veľkú rodinu milovníkov kávy. S týmto prístrojom môžete pripraviť iba dva alebo tri druhy kávy. Obvykle je to klasické espresso, americano a niečo ľahšie ako cappuccino alebo latte. Ale s multifunkčným kávovarom môžete opakovať zložité recepty od svojho obľúbeného baristu.

Výhody a nevýhody

Rovnako ako kávovary, aj tieto majú svoje výhody a nevýhody. Začnime s pozitívami.

  • Prvá vec, ktorú treba poznamenať, je, že v dobrom kapsulovom kávovare získate veľmi chutnú a aromatickú kávu. Pretože je výrobok skladovaný vo vnútri kapsuly, nestráca svoju chuť a príjemnú vôňu ani po dlhšiu dobu. Navyše príprava kávy týmto spôsobom bude čo najjednoduchšia. Ak teda nemáte žiadne baristické schopnosti, dobrý kávovar vám pomôže naučiť sa variť lahodnú kávu bez námahy..
  • Mnoho strojov má tiež zabudovaný výrobník cappuccina. Jeho prítomnosť vám umožňuje pripraviť si doma lahodné kávové nápoje s mliekom. Ak teda máte radi cappuccino alebo latte, potom je najlepšie kúpiť si práve taký stroj..

A v ideálnom prípade by ste mali okamžite vziať kávovar schopný šľahať mlieko do lahodnej aromatickej peny.

  • Kávovary sú skvelé aj preto, že ich netreba čistiť.. Kapsula sa sama zničí a vy nemusíte strácať čas čistením auta. Samozrejme, z času na čas budete musieť odvápniť, ale nebudete musieť neustále odstraňovať použitú základňu na prípravu kávy..

Súčasne existujú určité nevýhody., kvôli ktorému mnoho ľudí odmietne kúpiť kávovar.

  1. Nájdenie správnych kapsúl pre váš model môže byť náročné. Môžete si vybrať dokonalú príchuť, ale nakoniec budete sklamaní, že z tejto kapsuly nemôžete dostať kávový nápoj..
  2. Kvalitné pod kávovary bývajú poriadne drahéO. Ak si teda chcete kúpiť dobrý model a pravidelne sa potešiť lahodnou kávou, budete musieť zaplatiť vysokú sumu.

Na čo si dať pozor pri výbere?

Pri výbere kávovaru by ste mali dbať na mnoho parametrov. Najdôležitejšie je, že zariadenie umožňuje získať chutnú a aromatickú kávu. Ostatné parametre si musíte zvoliť podľa vlastného uváženia..

Množstvo kávy

Ak je pre vás dôležité, aby ste dokázali pripraviť veľa kávových nápojov naraz, potom potrebujete dobrý výkonný kávovar. Ak ale ráno vypijete iba jednu šálku kávy, potom vám bude stačiť jednoduchý a nie najsilnejší model. Doma bude stačiť jednoduchý model, nenechajte sa preto uniesť radosťou a kúpte si model, z ktorého stále nemôžete vziať všetko..

Rôznorodosť

Ďalším dôležitým bodom je, že s jedným jednoduchým kávovarom môžete pripraviť niekoľko odrôd kávových nápojov naraz. Ak nemáte radi espresso a americano, potom nemá zmysel kupovať model, ktorý dokáže pripraviť len také nápoje..

Vyhliadnite si modely s výrobníkom cappuccina na prípravu obľúbeného latte alebo kávy s bujnou mliečnou penou.

cena

Kupujúci však často nevenujú pozornosť ďalším funkciám, ale cene. Ale nepopierajte si príležitosť piť lahodné latte – dobré zariadenia teraz nájdete takmer v akejkoľvek cenovej kategórii. Je preto lepšie listovať v zozname spotrebičov rôznych značiek, aby ste našli presne to, čo sa vám páči a vyhovuje vášmu rozpočtu..

Ako vidíte, s výberom kvalitného kávovaru by ste nemali mať žiadne problémy. Zamerajte sa na základné funkcie, vyberte si model, ktorý budete skutočne používať vy, a nielen stojte na kuchynskej polici. V takom prípade nebudete z nákupu sklamaní..

Prehľad výrobcov

Kapsulový kávovar bol vytvorený už dávno – ešte v roku 1980, ale táto technická novinka sa k nám, ako vždy, nedostala hneď. Prvé značky, ktoré u nás predstavili kapsulové kávovary, sú Dolce chuť, Tassimo a Nespresso. Neskôr sa na trhu objavili takí veľkí výrobcovia ako Squesito., Zepter, Nescafe, Lavazza, Bork, Redmond, Gaggia iné. Pozrime sa na najlepšie možnosti v rôznych cenových kategóriách so všetkými ich výhodami a nevýhodami..

Tassimo

Stojí za to začať kontrolu so spoločnosťou Tassimo. Je to značka amerického pôvodu. Ich kávovary boli vyvinuté spoločnosťou Kraft Foods. Tie majú od najsilnejších kávovarov ďaleko. Ale to nie je zlé, pretože tieto zariadenia majú svoju vlastnú zvláštnosť. Na prípravu kávy používajú špeciálne kapsule. Sú ploché a majú tvar disku. To znamená, že na získanie aromatickej kávy nie je potrebný žiadny ďalší tlak. Káva vo vnútri takýchto kapsúl nie je stlačená a je jej o niečo viac ako v štandardných luskoch..

Dolce chuť

Táto značka pochádza z Francúzska. Na rozdiel od svojich amerických konkurentov vyrábajú viac klasických kávovarov. Zariadenia tejto značky majú s Nespresso veľa spoločného. To nie je prekvapujúce, pretože majú jedného vývojára. Ale zároveň sú francúzske kávovary niekoľkonásobne lacnejšie. To znamená, že aj keď máte malý rozpočet, stále si môžete dovoliť dobrý kávovar a poskytnúť si lahodnú a aromatickú kávu..

Ak máte radi pestrosť, tak prístroje tejto značky vás určite potešia, pretože s ich pomocou môžete pripraviť viac ako tucet rôznych druhov kávových nápojov. Toto sú štandardné možnosti pre silnú kávu a čokoládové alebo mliečne dobroty. Ak teda milujete všetky druhy hipsterských kaviarní s neobvyklými možnosťami kávy, tak takýto stroj rozhodne potrebujete..

Dobré kapsulové kávovary vyrába aj Taliansko, respektíve rôzne značky, ktoré sa nachádzajú v tejto teplej krajine. Ak je pre vás ťažké rozhodnúť sa, môžete bezpečne dôverovať národnému hodnoteniu, medzi ktorým zaujímajú vedúce pozície talianski výrobcovia..

Hodnotenia zákazníkov

Názor tých, ktorým sa už podarilo výrobok použiť, skutočne uľahčuje výberový proces a umožňuje nájsť presne to, čo potrebujete. A keď hľadáte dobrý kávovar, aj toto stojí za to mať na pamäti. Pod kávovary od rôznych výrobcov sú medzi zákazníkmi veľmi uznávané. Toto je jedna z najlepších možností na prípravu kávy doma. Sú veľmi vhodné do domácnosti, pretože nezaberajú veľa miesta a majú základné funkcie. Môžete si teda uvariť rôzne druhy kávy a uspokojiť tak aj exotické priania svojich hostí.

Tieto stroje na prípravu kávových nápojov majú vo všeobecnosti oveľa viac výhod ako nevýhod. Kúpte si dobré kapsulové kávovary, pretože nie sú príliš drahé a príjemne potešia svojou kvalitou a jednoduchou starostlivosťou..

Ďalšie podrobnosti nájdete nižšie.