Kuchyňa

Kávovar Tassimo

Kávovar Tassimo

Ráno sa do práce veľa ľudí nezaobíde bez silnej kávy. Nedostatok času vás niekedy prinúti obetovať potešenie, miešaním rozpustného prášku vo vriacej vode. Automatický kávovar “Tassimo»Od spoločnosti Bosch jediným stlačením tlačidla si môžete okamžite pripraviť dávku lahodného povzbudzujúceho nápoja.

Výhody kávovaru

Agregáty Bosch “Tassimo”, relatívne nedávno vstúpili do nášho života, dnes zaujímajú vedúce postavenie na trhu zariadení pre domácnosť na výrobu kávy. Modely, ktoré stelesňujú systém kapsúl, prekonávajú podobné vzorky od iných výrobcov niekoľkými spôsobmi:

 • Inteligentný systém varenia s malým alebo žiadnym zásahom človeka. Na varenie sa používajú špeciálne uzavreté kapsuly, nazývané tiež T-disky, označené unikátnymi čiarovými kódmi. Sú vybavené technickými informáciami, ktoré stroju umožňujú automaticky určiť, ktorý nápoj sa má uvariť, na akú teplotu sa má voda ohriať, koľko vody je potrebné na šálku nápoja a čas potrebný na varenie..
 • Extrémne jednoduchý systém ovládania, čo vám umožní použiť jedno tlačidlo stlačením samotného pohára.
 • Veľký objem nádrže na vodu – od 0,8 do 2,0 l, čo vám umožní rýchlo pripraviť nápoje pre veľkú spoločnosť.
 • Vynikajúca kvalita a rozmanitosť výberu nápojov. Pomocou stroja môžete uvariť nielen klasickú kávu, ale aj aromatickú mliečnu kávu a čokoládové nápoje, čaj. Na extrakčný proces stačí pracovný tlak 3,3 baru, pretože káva v kapsule nie je stlačená a dobre uvoľňuje užitočné a aromatické látky..

Mlieko uzavreté v kapsulách nie je prášok, ale sterilizovaná tekutá látka, ktorá si zachovala všetky nutričné ​​vlastnosti prírodného produktu..

 • Pohodlný samočistiaci systém v dizajne.
 • Materiály karosérie najvyššej kvality. Premyslené prevedenie vo viacerých farbách, kompaktné rozmery, jednoduchosť a ergonómia ovládania.
 • Výškovo nastaviteľný stojan umožňuje používať jedlá akejkoľvek veľkosti – malý šálku na espresso i priestranný pohár na latte. Nalievanie a striekanie nápoja je vylúčené.
 • Úspora energie. Zariadenie je vybavené senzorom automatického vypnutia, systémom dávkovania vody a má schopnosť udržiavať požadovanú teplotu hotového nápoja.
 • Maximálna znížená hladina hluku.

Ako spravovať?

Každý kávovar Tassimo je dodávaný s návodom vo viacerých jazykoch, v ktorých je vysvetlený algoritmus bezpečnej prevádzky a starostlivosti a označený farebnými symbolmi. Nasledujú kľúčové body odporúčané výrobcom:

 • Stroj by sa mal uviesť do prevádzky až potom, ako bol skontrolovaný. zhoda parametrov elektrickej siete s charakteristikami uvedenými výrobcom.
 • Do nádoby na zadnej stene nalejte čistú vodu až po značku maxima, zapnite zariadenie do siete a stlačte tlačidlo 0-I umiestnené na bočnej stene.
 • Pri prvom štarte musíte spustiť jeden cyklus za účelom vyčistenia pracovnej komory a ďalších prvkov od prípadných mikročastíc a cudzích pachov.
 • Po otvorení horného krytu, vložením kapsuly do varnej komory a zatvorením veka sa kapsula prepichne, naskenuje sa čiarový kód a aktivujú sa parametre vhodného programu.
 • Za správnu prácu používajte kapsuly “Tassimo” alebo iné odporúčané značky.

 • Priebeh zariadenia je ľahko sledovateľný pomocou troch kontroliek: „Pripravené na obsluhu“, „Doplnenie“ a „Čistenie“.
 • Na odkvapkávaciu misku položte pohár vhodnej veľkosti, súčasným stlačením boku šálky na veľkom štartovacom tlačidle.
 • Po výdaji sa automatické dávkovanie horúcej vody zastaví a nádobu s hotovým nápojom je možné vybrať. Automatické vysúvanie a zber kapsúl nie je k dispozícii.
 • Pravidelné čistenie a odstraňovanie vodného kameňa by sa malo vykonávať na signál zodpovedajúceho snímača pomocou servisného T-disku, ktorý je súčasťou súpravy. Za týmto účelom vložte tabletu pracieho prostriedku do nádrže s vodou a potom zariadenie urobí všetko automaticky..
 • V prípade poruchy musíte sa obrátiť na servisné stredisko.

Modely a ceny

Klasická jednotka 1600 W zo sortimentu “Amia T-20”, vybavený signálnymi senzormi indikujúcimi fázu prípravy nápoja, má nádrž s objemom 1,5 litra. Zariadenie so schopnosťou meniť podiel vody a kontrolovať silu a umožní vám jednoducho pripraviť si obľúbený nápoj s lahodnými chuťovými vlastnosťami. Červený indikátor signalizuje potrebu naliehavého vyčistenia a odstránenia vodného kameňa. Súčasná cena zariadenia je asi 3 800 rubľov.

Kompaktný model z tohto radu „Slnečný T-32“ s objemom 0,8 l ušetrí miesto v malej miestnosti. Dizajnové riešenie puzdra prezentované v kombinácii červenej, bielej a modrej farby s ušľachtilou čiernou ozdobí kuchynský stôl. Technológia varenia vo vnútri kapsuly zabraňuje miešaniu chutí a vôní rôznych typov nápojov, eliminuje potrebu častého preplachovania systému. Náklady na model sú 3750-3800 rubľov.

Automatický „Tassimo“ zo zostavy “Fidelia TAS 40” možno ho nazvať rodinným kvôli dvojlitrovej nádrži na vodu, pretože uvarená káva stačí pre každého. Elegantný 1300 W stroj z čierneho, červeného, ​​bieleho alebo oranžového plastu je vybavený výškovo nastaviteľným stojanom s nerezovým podnosom na umiestnenie pohárov rôznych výšok. Majiteľ bude mať k dispozícii široký sortiment kávových nápojov od espressa so stabilnou penou až po latte macchiato. Náklady v maloobchodných reťazcoch sa pohybujú od 3 300 do 4 000 rubľov.

“Tassimo Joy Т-45” Ideálne na ľahké varenie perfektnej kávy a čaju s T-číselníkom a jednodotykovým ovládaním. Model vyrobený v lakonických bielych alebo čiernych farbách poteší všetkých členov rodiny deň čo deň. Cena modelu v rôznych obchodoch je od 7700 do 7850 rubľov.

Elegantné kávovary sú úplne jednoduché na obsluhu “Charmy T-55” Výkon 1300 W a objem nádrže 1,4-1,6 l, vyrobené v klasických bielych, čiernych a červených farbách, urobia každú šálku nápoja perfektnou. Inovatívny systém filtrácie vody a funkcia nastavenia koncentrácie chuti zaistia maximálne potešenie pri pití dobrej kávy, aromatického čaju a najlepšej horkej čokolády. Náklady na modely v internetovom obchode so značkou Bosch sú uvedené v rozmedzí od 4300 do 6 400 rubľov.

Neuveriteľne elegantný model “Tassimo Caddy Т-70” s objemom nádrže na vodu 1,2 litra je dodávaný s dvoma špeciálnymi držiakmi, z ktorých každý obsahuje 16 kapsúl. Je možné nainštalovať celkovo až 8 držiakov a uložiť 128 128 T-diskov, čo vám umožní vychutnať si rôzne príchute pri rannej káve alebo večernom čaji. 700 W stroj s možnosťou automatického vypnutia a odvápnenia stojí asi 9 750-3 300 rubľov.

Recenzie

Vďaka kombinácii relatívne lacných nákladov a tradičnej európskej kvality, rozmanitosti chutí a typov nápojov, jednoduchosti použitia a inteligencie majú kapsulové kávovary od spoločnosti Bosch mimoriadne nadšené recenzie od milovníkov kávy..

Spotrebitelia ocenili možnosť prípravy rôznych druhov aromatických káv a kakaa, možnosť varenia klasických, ako aj ochutených ovocných, bobuľových a bylinkových čajov.

Šálku nápoja s magickou chuťou môžete získať za menej ako jednu minútu.

S pomocou kávovaru je ľahké vziať do úvahy chuťové preferencie všetkých členov rodiny. Počas procesu prípravy sa chute a vône nápojov nikdy nemiešajú, stačí si vybrať správnu kapsulu. Šťastní majitelia považujú prítomnosť tohto kávovaru v dome za dôstojnú alternatívu k drahému kávovaru a výletom do kaviarne..

Mnoho kupujúcich poznamenáva, že sortiment a farebná rozmanitosť vám umožňujú kúpiť kávovar, ktorý dokonale zodpovedá dizajnu kuchynskej súpravy. Kompaktné zariadenie nezaberie veľa miesta v obmedzenom priestore. Jeho telo, ak je to potrebné, je možné ľahko vyčistiť obyčajnou vlhkou handričkou. Kávovar Bosch Tassimo je možné vybrať ako darček a je radosť ho dostávať ako darček.

Toto video ukazuje použitie kávovaru Tassimo Bosch na prípravu nápoja Latte Macchiato.