Kuchyňa

Kávovary Nivona

Kávovary Nivona

Na trhu je obrovské množstvo rôznych zariadení na varenie kávových zŕn. Niekedy môže byť ťažké vybrať ktorýkoľvek z nich a správne príslušenstvo kvôli rôznym faktorom. Vynikajúcou voľbou pre ľudí, ktorí chcú nájsť vysokokvalitný stroj za nízku cenu, je kávovar Nivona.

Bohatá chuť v každej šálke

Ako každá značka, kávovar Nivona obsahuje rad mnohých odrôd automatov. Najpopulárnejšie sú dnes modely Nivona 605, Nivona 757 a Nivona 855. Nezabudnite na model CafeRomatica, ktorý si na trhu rýchlo získal obľubu.. Stojí za to zvážiť zariadenia podrobnejšie:

  • Nivona 605 – tento model je oceňovaný prítomnosťou vstavaného mlynčeka na kávu. Intenzitu nápoja je možné nastaviť priamo počas prípravy – pomocou rozhrania stroja. Množstvo vody pre jednu porciu môžete upraviť. Kávovar nie je potrebné odvápňovať sám, robí sa to v automatickom režime.

Stroj je vybavený výrobníkom cappuccina, ktorý vám umožní rýchlo a chutne pripraviť latte alebo cappuccino priamo vo vašej kuchyni. K dispozícii je aj funkcia zahrievania šálok.

Tento model je multifunkčný a používanie je veľmi jednoduché..

  • Nivona 757 – v tomto modeli je až päť úrovní sily nápoja. Rovnako ako predchádzajúci model má integrovaný mlynček na kávu. K dispozícii je funkcia na ohrievanie šálok, ako aj systém na dodávku horúcej vody na čaj. Hlavnou črtou je prítomnosť úsporného režimu, ktorý vám do určitej miery umožní ušetriť energiu.. Výhodou tohto modelu je plná automatizácia a rýchlosť varenia.. Nemusíte tráviť veľa času čakaním na horúci nápoj, pretože kávovar Nivona pripraví kávu len za jednu minútu. Kvalita, aróma a chuť zároveň zostávajú na vynikajúcej úrovni. Na obsluhu kávovaru nie sú potrebné žiadne konkrétne znalosti a rozhranie zariadenia je veľmi pohodlné a zrozumiteľné aj pre tých najbežnejších používateľov..

Skvelá voľba pre domácnosť a kanceláriu. Medzi nevýhody patrí nedostatok indikátora, ktorý by varoval pred prázdnosťou nádržky na kávu. Filter tohto stroja nie je lacný, ale potreba jeho výmeny nevzniká príliš často..

  • Nivona 855 – novší model s niekoľkými dodatkami a vylepšeniami. Plne automatický kávovar. Jediným tlačidlom môžete rýchlo a chutne pripraviť akúkoľvek kávu požadovanej sily. Medzi dodatkami je možné poznamenať, že auto je v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi prakticky tiché. Existuje funkcia samočistenia z vodného kameňa – pomocou tabletu. Má špecifický názov – odvápnenie.

  • NivonaKaviareňRomatica»- jednou z výhod tohto kávovaru je, že má pomerne veľkú nádrž na vodu (v porovnaní s inými modelmi). K dispozícii je funkcia na vypnutie a zapnutie preplachovania kanálov. Keď je funkcia deaktivovaná, je možné ušetriť množstvo spotrebovanej vody. Je však lepšie túto funkciu povoliť, aby sa kanály neupchali príliš rýchlo. Jednoduché použitie možno považovať za dobrú výhodu tohto modelu. Nemá pamäť ani dotykový displej – čo možno nepoužívate. Je pravda, že tu je plne prítomný štandardný súbor funkcií, čo je viac ako dosť.

Výhodou tohto modelu je jednoduché a pohodlné ovládanie. Tlačidiel nie je veľa a silu kávy a jej výdaj je možné nastaviť priamo počas prípravy – pomocou špeciálnej páčky.

Výhody a nevýhody

Švajčiarsko je v skutočnosti výrobcom dielov, z ktorých je zostavený kávovar Nivona. Možno to pripísať plusom, pretože každý vie, že švajčiarsky priemysel bol vždy na vysokej úrovni kvality výroby..

Medzi hlavné výhody, ktoré je možné v tejto rade modelov zaznamenať, patrí bohatý sortiment. Tento aspekt umožňuje vybrať si kávovar pre konkrétne požiadavky zákazníkov, čo je veľmi výhodné.

Táto technika je teda švajčiarska, a preto nie je dôvod pochybovať o jej použiteľnosti. Zakúpený kávovar vám bude slúžiť dlho.

Široká škála rôznych funkcií – od ohrievacích šálok až po cappuccinatore a automatické odvápnenie.

Široká dostupnosť na trhu. Dostupnosť drahých, elitných modelov a jednoduchších, lacnejších modelov pre domáce použitie.

Existujú aj určité nevýhody:

  • V zásade sú všetky modely kávovarov Nivona veľké, že v prítomnosti malej miestnosti spôsobuje určité nepríjemnosti.
  • Výmena filtra vás to vyjde draho a potreba zmeny závisí od frekvencie prevádzky stroja.
  • Kávovary vybavené kapučínom, mať vysoká cena.

Tipy na výber

Pri kúpe kávovaru je dôležité zvážiť niekoľko faktorov. Ide napríklad o prítomnosť mechanického alebo automatického ovládania. Automatický kávovar je samozrejme oveľa pohodlnejší a praktickejší. Všetko v ňom je vyriešené pomocou niekoľkých tlačidiel, ale takéto modely sú drahšie..

Existujú stroje s pevným mechanizmom varenia. Sú celkom dobré, ale pri čistení spôsobujú určité nepríjemnosti, takže je lepšie vziať si zariadenia s odnímateľným mechanizmom..

Skúste si dávať pozor na kávovar so vstavaným mlynčekom. Je to veľmi praktické, pretože to ušetrí miesto a čas..

Ak ste milovníkom latte alebo cappuccina, postarajte sa o seba kávovar so vstavaným cappuccinom.

Služba

Ako každé zariadenie, aj kávovar Nivona potrebuje starostlivú starostlivosť. – ak chcete, aby stroj vydržal čo najdlhšie. Údržba takýchto strojov zvyčajne nie je príliš drahá, ale zahŕňa niekoľko nuancií, ktoré musíte vedieť a vziať do úvahy..

Jednou z príčin poruchy zariadenia je tvorba vodného kameňa. Je to spôsobené tvrdosťou tečúcej vody. Aby ste tomu zabránili, musíte si kúpiť špeciálne tablety na čistenie čajníka od kávových olejov. Charakteristickou črtou Nivony je samočistenie. Tabletu stačí vhodiť do pivovaru a spotrebič sa sám vyčistí. Vhodný pre všetky modely.

Čas od času je potrebné vymeniť filter kávovaru. Výmena filtra zaistí, že chuť kávy zostane rovnaká a prístroj bude chránený pred usadzovaním vodného kameňa. Pozitívom je, že filter vyhovuje celému radu Nivona. Tento filter vystačí na dva mesiace alebo 50 litrov vody.

Typické členenia

V prípade kávovarov na espresso je častou poruchou únik vody v dôsledku poruchy O-krúžku..

Upchaté potrubia, ktoré spôsobujú, že káva vyteká z trysiek. Na vyriešenie tohto problému je potrebné ich vyčistiť. K tomu dochádza najčastejšie kvôli tomu, že používateľ zabudne odvápniť zariadenie..

Ak kávovar prestane vyrábať nápoje, pravdepodobne dôvod spočíva v poruche elektronického systému. Ak nerozumiete schémam zapojenia, je lepšie vyhľadať odbornú pomoc..

Ak niektoré tlačidlá nefungujú, možno dôvod spočíva v ich kontaminácii – alebo je mikroobvod mimo prevádzky, kontakty sú upchaté.

Ak sa stroj nezapne, problém je takmer určite spojený s napájaním. Neodporúča sa, aby ste tento problém vyriešili sami..

Ak je vaše auto v záruke, na odstránenie akejkoľvek poruchy musíte kontaktovať iba špeciálne servisné stredisko, inak bude záručná doba zrušená.

Recenzie

Kupujúci zvyčajne nechávajú na kávovary Nivona pozitívnu spätnú väzbu. Mnohí z nich tvrdia, že sú s nákupom veľmi spokojní. Tieto zariadenia sa veľmi ľahko používajú. V každom prípade švajčiarsky výrobca nikdy nesklame svojich zákazníkov. Kvalita je vynikajúca a chuť a vôňa uvarenej kávy sú na rovnako vysokej úrovni. Sortiment rozpočtových a elitných modelov je jednoducho obrovský, čo umožňuje nákup vysokokvalitného kávovaru za nízku cenu..

Naučte sa variť espresso, cappuccino a latte s Nivona 830.