Kuchyňa

Kombinácia farieb v kuchyni

Kuchyňa je dôležitou súčasťou každého domu. Práve tu sa rodia kulinárske majstrovské diela, ktoré zhromažďujú rodinu a hostí pri stole, tu sa diskutuje o najnovších správach a udalostiach dňa, tu vítajú ráno chutnými raňajkami a deň vidia výdatnou večerou. Preto je vybavenie kuchyne rovnako dôležité ako spálňa alebo obývačka..

7 fotografií

Kuchynský raj: výber prostredia

Kvalitný kuchynský nábytok, vynikajúce domáce spotrebiče, moderné kuchynské potreby, krásny riad a príbory. Na to a usporiadanie kuchyne je nahrané? Nie To je len niekoľko dôležitých prvkov, ktoré v interiéri vytvárajú útulnosť. V závislosti od zvoleného štýlu stojí za výber kvalitného a moderného nábytku do miestnosti..

8 fotografií

Mohla by to byť krásna biela kuchynská súprava. A potom sa oblasť bude zdať širšia a väčšia. Ak je kuchyňa malá, je vhodné vybrať nábytok v tónoch svetlých farieb. Stôl je možné sklopiť – je to pohodlná a veľmi mobilná možnosť. Ideálne sú pre neho skladacie stoličky. Dobrou voľbou je vstavaná skriňa na riad a domáce potreby.

Pracovný priestor je lepšie umiestniť do rohu, kde je umiestnená varná doska alebo plynový sporák, drez, rezací stôl. Tieto prvky je možné použiť na stavbu políc na príbory alebo dekoratívnych prvkov, ktoré ozdobia kuchyňu, urobia ju veľkolepou a krásnou..

7 fotografií

Študujeme farebnú schému

Farebná paleta kuchyne môže byť veľmi rôznorodá. Farebnú kombináciu by ste mali premyslieť vopred. Červená kuchyňa so zeleným nábytkom nebude vyzerať veľmi pekne. Ak však tieto farby oddelíte, môžete vyvinúť jedinečné možnosti dizajnu pre zdobenie miestnosti..

Zelená, svetlo zelená, svetlo béžová sú ideálnymi farbami a odtieňmi pre túto príležitosť. Niekomu sa môžu zdať nudné a nevkusné, ale každý z nich má svoje odtiene, ktoré pri správnom prístupe budú vyzerať výhodne. Rozhodnime sa napríklad pre zelenú. Veľmi oku lahodiaca farba, ktorá má priaznivý vplyv na pohodu, psychické pozadie a náladu. A pretože v kuchyni musíte stráviť veľa času, mali by ste dbať na rady, ako používať túto konkrétnu farebnú schému..

7 fotografií

zelená

Svetlo zelené alebo zelené steny v kuchyni a svetlé smaragdové panely na kuchynskom nábytku sú takmer vytvoreným obrazom, ktorý dáva pozitívny prístup a dobrú náladu. Klasický biely strop, ktorý môže byť natretý alebo natiahnutý, vizuálne zvýši priestor v miestnosti. Nezabudnite na osvetlenie. Svoju voľbu môžete zastaviť na centrálnom lustri zavesenom na strope alebo na LED žiarovkách umiestnených podľa vlastného uváženia na rôznych miestach.

Akékoľvek odtiene zelenej v tomto prípade môžu miestnosť oživiť, dodať jej špeciálne čaro a eleganciu. Pistácie, limetka, tmavozelená – hra odtieňov môže trvať večne. Prítomnosť farieb sa môže odraziť na lemovaní políc na riad, zásuviek na príbory, obrusov, obrúskov. Môžete použiť riad v jasne zelených tónoch alebo s kresbami bledých svetlo zelených odtieňov – vo všeobecnosti bude takáto kuchyňa vedená v jednej farebnej schéme, čo je dobrá správa..

10 fotografií

Béžová kombinácia

Ďalšia prijateľná možnosť pre kuchyňu, vhodná pre tých, ktorí sa neodvážia odvážiť byť svetlí a kreatívni – béžová kuchyňa. A okamžite predstavivosť nakreslí jasné slnečné ráno alebo jemné septembrové poludnie, keď príroda absorbuje všetky odtiene béžovej a prenesie ich na svoje okolie. Chcete svetlú slnečnú kuchyňu? Béžová je na to ideálna..

Väčšina výrobcov nábytku sa navyše zameriava na túto farebnú kombináciu. Ľahká nábytková zostava nebude tmavým bodom ani vo veľkej kuchyni, ani v malej. Svetlý stôl, pracovný priestor v béžových farbách, svetlé obrusy a jemné slnečné tapety – miestnosť bude pôsobiť teplo a útulne. Mimochodom, nebude ťažké získať všetky tieto interiérové ​​položky. A ak to predstavivosť dovolí, môžete použiť prírodné materiály..

9 fotografií

Napríklad štýl Provence – je chybou myslieť si, že ide o výlučne bielu kompozíciu pre izbu. V tomto prípade bude vaša kuchyňa pripomínať operačnú sálu. Rozšírená európska verzia zahŕňa použitie všetkých svetlých a teplých odtieňov v kombinácii. Špeciálne dekoračné prvky vám umožnia pridať svetlé fragmenty. Napríklad prútený nábytok, tienidlá na svetlé trstiny, rustikálne obrusy, vázy s trstinovými rastlinami.

9 fotografií

Každá kuchyňa odráža nielen finančnú pohodu svojich majiteľov, ale aj ich náladu. Správna farebná schéma a správne zvolený nábytok urobia z tejto miestnosti útulnú, krásnu a efektívnu..

7 fotografií