Kuchyňa

Kremenné drezy do kuchyne

Kremeň, ktorý sa používa na výrobu kuchynského nábytku, je umelý materiál. Sú z nej vyrobené umývadlá a kuchynské dosky. Kremenné drezy majú mnoho výhod. Sú oceňované predovšetkým pre svoju trvanlivosť a estetický vzhľad..

Ako každý iný materiál, aj kremeň má svoje nevýhody. Preto pred rozhodnutím o kúpe kremenného nábytku by ste si mali preštudovať všetky klady a zápory tohto materiálu. Bude tiež užitočné študovať recenzie tých, ktorí už majú skúsenosti s prevádzkou kremenných výrobkov. Okrem toho stojí za to zistiť analógy – napríklad mramor alebo žulu..

7 fotografií

Výrobná technológia

Výrobný proces kremičitého aglomerátu je pomerne zložitý a viacstupňový. Umelý kameň je založený na piesku s prídavkom prírodných prírodných kremenných drvín a rôznych farbív. Ako spojivo sa používajú polyesterové živice.

 1. Vopred drvený kamenný kremeň sa zmieša s inými zložkami v stavebných miešačkách. V tomto prípade je podiel priamo kremenných čipov až 90% z celkového objemu kompozície.
 2. Potom sa zmes vloží do formy, kde sa pomocou vákuového vibračného lisu uvedie do homogénneho stavu, aby sa následne zabránilo vzniku mikropórov a prasklín..
 3. Po poskytnutí požadovaného tvaru sa výrobok vypáli v peci pri teplote asi 100 stupňov. V procese vypaľovania živica tvrdne a získava tuhú tvrdosť, pre ktorú sú kremenné výrobky cenené.

Rovnako ako každý iný materiál, kremenný aglomerát má svoje výhody a nevýhody. Zvážte hlavné výhody a nevýhody tohto materiálu.

8 fotografií

Pozitívne stránky

 1. Kremeň je obzvlášť trvanlivý a v tomto ukazovateli je na druhom mieste za diamantmi a korundom. Je odolný voči trieskam, poškriabaniu a inému mechanickému poškodeniu.
 2. Drez vyrobený z tohto materiálu sa nebojí vlhkosti a pary.
 3. Na rozdiel od niektorých prírodných kameňov kremeň neabsorbuje pachy a je odolný voči škvrnám od kávy, vína, oleja a iných potravín. Nebojí sa ani zástupcov domácich chemikálií obsahujúcich alkálie..
 4. Tepelná odolnosť. Aglomerátové výrobky odolávajú teplotám až do + 280 ° C. Preto môžete horúcu panvicu bezpečne spustiť do umývadla a naliať vriacou vodou.
 5. Ticho. Mnoho recenzií poznamenáva, že na rozdiel od kovového povrchu voda a riad pri kontakte s kremenným drezom nevydáva zvuky, ktoré mnohých obťažujú.

Poťah Gelcoat poskytuje lesk a vizuálnu príťažlivosť. Vďaka nemu zostane drez necitlivý aj na UV svetlo. Kremenné výrobky majú drahý vzhľad, perfektne sa hodia do akéhokoľvek štýlového riešenia interiéru kuchyne. Kremennému povrchu môže byť daná absolútne ľubovoľná farba a textúra, ktorá sa hodí k nábytkovej zostave. Môže to byť obyčajný povrch, alebo to môže byť šikovná imitácia mramoru alebo žuly, alebo iný druh kameňa..

Trvanlivosť. Svedomitý výrobca dáva na drezy a ďalšie výrobky z kremenného aglomerátu záruku v priemere 10 rokov. Vďaka špeciálnym výrobným technológiám povrch kremeňa nepraská, a preto sa na ňom nevytvára bakteriálny povlak. To umožňuje použitie kremenných drezov nielen v súkromných domoch a bytoch, ale aj vo verejných inštitúciách – kaviarňach, reštauráciách, priemyselných a školských jedálňach, zdravotníckych zariadeniach atď..

12 fotografií

nevýhody

 1. V prvom rade cena. Náklady sú niekoľkonásobne vyššie ako demokratickejšia verzia nehrdzavejúcej ocele.
 2. Veľká hmotnosť hotového výrobku. Preto existujú určité problémy s jeho prepravou.
 3. Kremenný povrch nielenže vytvára pocit chladu, ale je aj príjemný na dotyk. Preto by ste mali starostlivo zvážiť farbu a dizajn objednaného drezu..
 4. Kompozitný aglomerát napriek svojej pevnosti môže byť stále poškodený. V tomto prípade nie je možné nezávisle opraviť čip na povrchu, pretože brúsenie kremenných výrobkov sa vykonáva na strojoch.
 5. Ťažkosti v práci. Pri spracovaní kremeňa sa používajú diamantové frézy, ktoré sa zahrievajú a musia sa pravidelne chladiť v studenej vode.
 6. Vzhľadom na potrebu používať komplexné technické zariadenia na výrobu hotových výrobkov z kompozitu trvá veľa času, kým im dajú určitý tvar. Toto je potrebné vziať do úvahy pri objednávke umývadla neštandardného tvaru..

Rozmanitosť tvarov a veľkostí

Umelé kremenné drezy je možné prispôsobiť ľubovoľnému tvaru a farbe. Na doske sú veľmi obľúbené výrobky okrúhleho tvaru so zníženou hĺbkou 45 cm a viac. Drezy s odkvapkávačom na čistý riad sa veľmi pohodlne používajú. Pre pohodlie spotrebiteľa niektorí výrobcovia nerobia otvor pre mixér tak, aby bolo možné krídlo otáčať akýmkoľvek smerom.

Pokiaľ ide o drezy namontované na doske, určite vyzerajú veľmi pekne a organicky. Ale vzhľadom na náročnosť spracovania uvedeného materiálu existuje na ich výrobu množstvo obmedzení. Napríklad hotové dosky kremeňa sa prakticky nevyrábajú viac ako 300 cm, preto odborníci odporúčajú uprednostniť oddelené vstavané drezy pred vstavanými. Vďaka tomu je oprava jednoduchšia a výmena lacnejšia..

Voliteľne si môžete objednať umývadlo s obdĺžnikovou alebo štvorcovou miskou. Navyše moderní výrobcovia ponúkajú zákazníkom výber umývadiel s dvoma oddeleniami. Hlavná priehradka je určená priamo na špinavý riad – hrnce, taniere a iné kuchynské potreby. Ďalšiu priehradku je možné použiť na uloženie príborov alebo jemných predmetov, ako sú šálky na čaj, sklenené poháre.

Farebná schéma kremenných drezov, na rozdiel od kovových, poteší svojou rozmanitosťou. Podľa farby kuchynskej linky si môžete vybrať medzi neutrálnou bielou alebo sýto tmavou. Kremeň môže opakovať absolútne akúkoľvek textúru – či už je to žula alebo vápenec. Existujú úplne efektné farby s malými kvapkami trblietok, ktoré transformujú vzhľad kuchyne..

Vzhľadom na bohatosť výberu farieb môžu byť kremenné drezy použité v interiéri akéhokoľvek štýlu – či už studeného high -tech alebo demokratického Provence. Pokiaľ ide o textúru umývadla z umelého kameňa. To sa robí hlavne matné. Existujú však aj lesklé povrchy, aj keď ich výber nie je taký rozmanitý..

Napriek svojmu umelému pôvodu sa tieto výrobky dokonale hodia do škandinávskeho aj japonského štýlu, známeho svojou vášňou pre všetko prírodné. Moderná technológia vám navyše umožňuje vybrať si batérie tak, aby zodpovedali umývadlu, takže umývadlo aj batéria budú vyzerať ako jeden celok..

Starostlivosť

Aby vám drez robil radosť dlhé roky, nezaškodí si zaobstarať ďalšie príslušenstvo, ktoré ochráni povrch drezu pred prípadným mechanickým poškodením. To platí najmä pre lacné výrobky, ktoré môžu mať nižšiu kvalitu ako drahšie náprotivky..

Aby ste predišli náhodnému vykĺznutiu riadu z rúk, aby ste nepoškodili povrch umývadla, zakúpte si kovový kôš, ktorý bude slúžiť ako druh nárazníka pre drez. Tento košík je možné použiť aj na umývanie zeleniny a ovocia. Pravidlá starostlivosti o povrch Quartz:

 1. Po každom umývaní utrite celý povrch drezu špongiou a tekutým alebo gélovým čističom..
 2. Aby ste sa vyhli stopám opálenia, neumiestňujte do umývadla horúce jedlá. Buď ho schlaďte pod studenou vodou alebo použite špeciálny stojan.
 3. Aby ste zabránili tomu, že stopy a pruhy od vody budú kaziť vzhľad drezu, po každom použití čistiacich prostriedkov ho opláchnite a utrite dosucha..
 4. Do drezu nelejte kyslé chemikálie, ako je acetón a iné rozpúšťadlá.

7 fotografií