Kuchyňa

Kuchynská váha známych značiek

Kuchynská váha je nepostrádateľným zariadením na varenie, ktoré pomáha s maximálnou presnosťou určiť hmotnosť výrobku. V súčasnej dobe je to jediná pomôcka, ktorá dokáže určiť hmotnosť produktu s presnosťou na gram..

Kuchynské váhy možno rozdeliť do dvoch skupín: elektronické a mechanické. Nepochybná výhoda zostáva pri elektronických – majú vyššiu presnosť merania a množstvo ďalších funkcií, sú predmetom odvážnych a zaujímavých dizajnových riešení. Modely sú prezentované vo všetkých druhoch možností: rôznych veľkostí, materiálov, farieb a tvarov – v závislosti od ich účelu.

Elektronické kuchynské váhy majú nasledujúce vlastnosti:

  • Tara. Existujú dva typy nádob, v ktorých sa výrobok odváži: misa a plošina. V miske je jednoduchšie odvážiť sypké látky (napríklad obilniny) a kvapaliny. Na plošinu je možné umiestniť pevné jedlo, ako aj nádoby (napríklad misku polievky alebo cesta). Plošinová váha s odnímateľnou miskou je najlepšou možnosťou na váženie akýchkoľvek látok alebo produktov..
  • Horná hranica hmotnosti je maximálna hmotnosť výrobku, ktorú môže váha zmerať. V priemere je to asi 5 kg, ale pri profesionálnych modeloch môže dosiahnuť 15 a viac.
  • Chyba váženia Čím presnejšia je kuchynská váha, tým menšia je chyba pri vážení výrobkov. Je žiaduce, aby nepresahoval 1-2 g.
  • Doplnkové funkcie. Rôzne modely môžu mať hodiny, kompenzáciu tarovania a tarovania (váženie produktu bez obalu, ako čistá hmotnosť), funkciu počítania kalórií, sekvenčné váženie, teplomer, hodiny, časovač, dotykové ovládanie, teplomer a mnoho ďalších funkcií.

Prehľad známych značiek

Pri výbere kuchynskej váhy musíte určiť, čo je potrebné vážiť: obilniny, tuhé látky alebo kvapaliny. Je potrebné počítať kalórie alebo previesť gramy na mililitre? Potrebujete dotykové ovládanie alebo bežné tlačidlo, s touto možnosťou si poradíte?

Nasleduje stručný prehľad moderných modelov elektronických kuchynských váh, všetky ich výhody, nevýhody a vlastnosti, ako aj recenzie zákazníkov..

Soehnle

67080 Page Profi je profesionálna elektronická kuchynská váha. Prakticky nemajú žiadne slabé stránky, a to ani z hľadiska funkčnosti, ani z hľadiska dizajnu. Medzi nevýhody takýchto váh používatelia poznamenávajú nemožnosť váženia do 5 g a nepohodlný dizajn nôh. Medzi výhody patrí: limit hmotnosti 15 kg a chyba 1 g, povrch vyrobený z materiálu odolného voči nárazom a jeho veľká plocha, podsvietený displej. Medzi ďalšie možnosti patrí funkcia automatického vypnutia.

Dizajnovo veľmi zaujímavým modelom je 65055 Model Digital. Váha je sklenený kotúč, ktorý je pripevnený k plastovej nožičke. Majú všetky základné funkcie a štandardné vlastnosti: horná hranica hmotnosti je 5 kg, chyba je 1 g. Z mínusov – hmotnosť váženého produktu sa mení v závislosti od umiestnenia do centra, čo je uvedené v recenziách zákazníkov.

Beurer

Štýlové skladacie váhy Beurer majú zaujímavú vlastnosť: montáž na stenu, ktorá šetrí miesto. Majú malú okrúhlu plošinu na váženie skla (limit 5 kg), štandardné špecifikácie, automatické vypnutie, meranie kvapaliny, indikáciu času a vybitú batériu. Takéto kuchynské váhy sú prezentované iba v bielej farbe.

Joseph joseph triscale

Možno je to dnes jeden z najzaujímavejších modelov elektronických kuchynských váh. Skladacie váhy v rozloženom stave pripomínajú „znak slobody“ alebo znak Mercedes – Benz, v zloženom stave zaberajú takmer viac miesta ako nôž alebo vývrtka. Tieto váhy nielenže držia krok s inými modelmi, pokiaľ ide o technické vlastnosti, ale sú vybavené najmodernejšími funkciami: dotykovým ovládaním, počítaním kalórií a kontrolou pomerov zložiek. Váhy sú k dispozícii v dvoch farbách: olivovej a bielej. Pomerne vysoká cena zodpovedá kvalite a multifunkčnosti.

Supra

Váhy Supra BSS -4085 – najlepšia možnosť na váženie kvapalín a sypkých materiálov: majú veľmi praktickú okrúhlu misku so zakrivenými okrajmi, ktoré pomáhajú látke nešpliechať. Ďalšie funkcie: funkcia prevodu gramov na mililitre. Jedinou nevýhodou, ktorú používatelia poznamenávajú, je to, že tento model vyžaduje „veľkú“ batériu CR2032 (do kuchynských váh sa zvyčajne používajú prstové batérie), čo spôsobuje, že prevádzka je trochu nákladná..

BSS-4097 je model elektronických senzorových váh na platforme s atraktívnym dizajnom. Plus – kompenzácia zubného kameňa, mínus – žiadne meranie objemu kvapaliny.

Zelmer

KS1600 je model s odnímateľnou miskou z nehrdzavejúcej ocele, vybavený podsvieteným displejom a množstvom základných funkcií. Negatívne – nedostatok konzistentného váženia.

Funkciou modelu Zelmer 34Z051 je schopnosť prevádzať hmotnosti na iné merné jednotky – libry, unce atď. Sada obsahuje vyberateľnú misku, ktorú je možné ľahko čistiť. Ďalším plusom je indikátor vybitia. Technické vlastnosti sú štandardné: limit hmotnosti je 5 kg, chyba je 1 gram. Jedinou nevýhodou je rýchle automatické vypnutie.

Maxwell

Jeden z najobľúbenejších modelov kuchynských váh s miskou je dnes Maxwell MW-1451. Má možnosť váženia kvapalín, štýlový dizajn. Jedinou nevýhodou sú ťažkosti pri výmene batérií (nepohodlný slot).

Maxwell MW-1452 je ideálny pre váženie malých hmotností vďaka svojej vysokej presnosti merania a malej ploche sklenenej plošiny. Pros – prítomnosť hodín, kalibrácia, meranie objemu kvapaliny, automatické vypnutie, pekný dizajn. Mínus – žiadne konzistentné váženie.

Starwind

Starwind ponúka rad lacných kuchynských váh, vybavených všetkými potrebnými funkciami a štandardnými špecifikáciami..

Najzaujímavejším z pomerne rozsiahlej zostavy Starwind je stupnica bieleho skla SSK3359 na platforme s vyobrazením bobuľových kociek. Vďaka zaujímavému dizajnovému riešeniu skvele doplnia interiér kuchyne. SSK3359 má funkcie tarovania a automatického vypínania.

Rolsen

Rolsen KS-2907 je model, ktorý je spolu s Maxwellom medzi kupujúcimi veľmi obľúbený. Má jednoduché funkcie a štandardné funkcie, spojené s relatívne nízkymi nákladmi. Pros – dotykové ovládanie, plošina z tvrdeného skla odolného voči nárazom, kalibrácia. Nevýhody – žiadne tlačidlo vypnutia.

Rolsen KS-2911 je váha pripomínajúca delenú dosku: platforma je vyrobená z prírodného bambusu. Výhody – automatické vypnutie, prepočet gramov na unce, indikácia nabitia batérie. Mínus – žiadne meranie objemu kvapaliny.

Gorenje

Gorenje, ako používatelia píšu v recenziách, je jednou z najspoľahlivejších a osvedčených spoločností. Sortiment kuchynských váh Gorenje predstavuje relatívna rozmanitosť: predstavujú sa modely na sklenenej plošine a modely s miskami z rôznych materiálov, prevedení a farieb..

Pohodlie modelu KT 05 NB používatelia webovej stránky Comfy vysoko ocenili – nie je potrebné používať misku, stačí nainštalovať akékoľvek ľahké misky (napríklad plastovú nádobu). Model je vyrobený z plastu, čo uľahčuje jeho prenášanie.

Ďalším zaujímavým modelom je KT 05 GB II. Medzi výhody patrí elegantný dizajn, vysoká presnosť merania, automatické vypnutie. Malá kozmetická nevýhoda – priehradka na batériu nie je pevne nainštalovaná.

Bosch

Kompaktný model Bosch MKW 0180 má misku z nehrdzavejúcej ocele, pogumované nožičky a množstvo ďalších funkcií: sekvenčné váženie, tarovanie, automatické vypínanie. Mínus – relatívne malý limit hmotnosti (iba 2 kg).

Camry

Camry EN102 je elektronická kuchynská váha, ktorá má nielen funkciu počítania kalórií (určuje nutričnú hodnotu 999 výrobkov), ale aj proteíny, tuky, sacharidy, sietnicu, soľ a cholesterol oddelene. Ďalšie funkcie – tarovanie, časovač a platforma z nehrdzavejúcej ocele, pohodlné ovládanie pomocou tlačidla, atraktívny dizajn. Ideálne pre fitness nadšencov.

EK3130 je pomerne rozpočtový a kompaktný model so sklenenou miskou. Výhody – indikácia nabitia batérie, preťaženia, kalibrácie a automatického vypnutia, nevýhody – krehké puzdro a bez batérie.

Saturn

Značka Saturn je z hľadiska funkčnosti a dizajnu reprezentovaná veľmi širokou škálou modelov. ST-KS7800 je model v tvare čajníka alebo kanvice. Telo je vyrobené z bieleho plastu, ovládacie prvky sú umiestnené na držadle. Výhody – jednoduché použitie, meranie objemu kvapaliny, vysoká presnosť merania a kompenzácia tarov, nevýhody – nedostatok dôsledného váženia.

ST-KS7808 je oválna plastová váha s plošinou ako kontajner. Výhody – kompenzácia zubného kameňa, automatické vypnutie, indikácia nabitia a preťaženia. Nevýhody sú rovnaké ako v predchádzajúcom modeli.

Usmej sa

Kuchynské váhy Smile budget sa vyznačujú malou veľkosťou a relatívne nízkymi nákladmi. KSE 3216 je kompaktná okrúhla váha z bieleho skla s obrázkom. Majú množstvo užitočných funkcií: indikácia nabitia batérie, kompenzácia tarovania, meranie objemu a sekvenčné váženie. Malé chyby – neexistuje časovač a hodiny.

KSE 3211, okrem praktickej plastovej misy, má zaujímavú funkciu fixácie hmotnosti, na jej použitie musíte stlačiť tlačidlo „podržať“. Mínus – žiadne konzistentné váženie.

Kambrook

Sklenené elektronické váhy ASC401 sa vyznačujú neobvyklou farebnou schémou: kombinácia zelených čísel s bielym povlakom. Výhody – dotykové ovládanie, automatické vypnutie. V recenziách si užívatelia všimli rozpor medzi cenou a kvalitou – medzi nedostatky patrí vysoká miera vybíjania a veľmi krátka doba automatického vypnutia.

Bork

Model Bork N780 je skutočne revolučný – vyznačuje sa schopnosťou synchronizácie so špeciálnou aplikáciou vo vašom smartfóne, ktorá vám pomôže správne vypočítať kalórie s prihliadnutím na bielkoviny, tuky a uhľohydráty. Váha je okrem tárovania vybavená celým radom ďalších funkcií. Nevýhoda – vyžadujú 4 batérie AAA naraz a patria k najdrahším na súčasnom trhu..

Lumme

Spolu so spoločnosťami Starwind a Smile vyrába Lumme lacnú a ľahko použiteľnú kuchynskú váhu. Pozoruhodným príkladom je LU -1318 – okrem niekoľkých základných charakteristík má množstvo farieb: akvamarín, titán, zlato, čiernu. Nevýhody – žiadne dôsledné váženie a meranie objemu kvapaliny.