Kuchyňa

Kuchynské skrinky Ikea

Pri zdobení kuchyne je dôležitý každý detail – od kuchynskej zostavy až po závesy. Ak chcete, aby vaša kuchyňa vyzerala elegantne, potom by ste k výberu nábytku mali pristupovať zodpovedne. Niekedy je ťažké vybrať položky, ktoré sú vhodné pre dizajn a cenu – na trhu s tovarom je obrovské množstvo spoločností a nikto nechce zákazníkov minúť. Ale dnes budeme hovoriť o jednej z najobľúbenejších a najväčších firiem – o „Ikea“.

Ako si vybrať

V kuchynských skriniach je spravidla uložené doslova všetko – od kuchynského riadu po rôzne drobnosti. Preto je veľmi dôležité vybrať si skrinky, ktoré vám budú vyhovovať. Prvá vec, na ktorú by ste si mali dať pozor, je praktickosť. Kuchynské skrinky by sa mali dať ľahko čistiť, pretože ich nemôžete dať na chemické čistenie – musíte ich umyť sami. Pri správnej starostlivosti vám kuchynská sada môže vydržať desať až dvadsať rokov..

Skrine by mali byť priestranné – to znamená funkčné. Môžete si kúpiť pár veľkých skriniek s mnohými policami a vetvami, alebo si môžete kúpiť niekoľko malých – to je čisto osobná záležitosť. Mali by tiež zodpovedať dizajnu kuchyne a zaberať malé množstvo miesta. To platí najmä pre malé kuchynky..

Zvláštnosti

Kuchynské skrinky Ikea sú nepochybnými lídrami vo svete kuchynských súprav a vo všeobecnosti vo výrobe nábytku. Sú jedinečnou symbiózou funkčnosti a štýlového dizajnu, spoľahlivé a praktické. Jedným slovom, sú vynikajúcou voľbou pre každého, dokonca aj pre najnáročnejšiu ženu v domácnosti..

Mimochodom, všetok nábytok Ikea prechádza povinným testom pevnosti, odolnosti voči vysokým a nízkym teplotám a interakcie s vlhkosťou. Ak si teda vyberiete túto konkrétnu spoločnosť, neurobíte chybu. Ikea tiež poskytuje záruku na svoje výrobky – od päť do dvadsaťpäť rokov..

Skrinku si môžete kúpiť za peniaze alebo nákup na úver – obchodná spoločnosť Ikea vás vždy stretne. K dispozícii je aj taká služba ako „kuchyňa na kľúč“.

Vlastnosti kuchynských skriniek od Ikea:

  1. Obrovský sortiment produktov. Dizajnéri spoločnosti predali každý rok na predaj niekoľko nových kuchýň; lakonické a pokojné, svetlé a efektívne. Obdĺžnikové skrine, rohové skrine, nástenné, stojace … Každý zákazník si nájde to svoje.
  2. Spoločnosť Ikea má najunikátnejšie typy skriniek – napríklad v ich sortimente sú poschodové kuchynské skrinky závesné až po strop. Teplé, studené odtiene, ako aj so sklenenými dverami – kde inde nájdete takú krásu?
  3. Neštandardný formulár. Ľuďom, ktorí sú unavení z každodenného života v interiéri, sa to bude len páčiť. Jedinečnosť spočíva v rôznych hĺbkach skriniek, ich umiestnení v priestore a samozrejme v rôznych geometrických tvaroch. Spolu so skrinkami Ikea sa môžete vzdialiť od nudného dizajnu a vyskúšať niečo nové..

7 fotografií

Typy skriniek

Aby ste ušetrili miesto, odporúča sa bližšie sa pozrieť na tento typ skrinky ako nástenné skrinky. Od bežných sa líšia tým, že sú umiestnené vo vyššej výške a sú pripevnené k stenám. Bude to skvelé riešenie na vizuálne odľahčenie spodnej časti kuchyne. Ale aj v prípade výberu nástenných skriniek existuje množstvo funkcií – v prvom rade je to výška ich umiestnenia a rast majiteľa. Pre osoby do 160 cm by mali byť skrinky zavesené vo výške maximálne 150 cm od podlahy, pre osoby do 175 cm – nie viac ako 185 cm od podlahy, pre osoby do 190 cm – asi 200 cm od podlahy. Navyše, do nástenných skriniek môžete umiestniť odkvapkávač riadu alebo usporiadať poháre s kyslou uhorkou.

Nezabudnite na spodné skrinky. Jedná sa o klasickú multifunkčnú možnosť, pretože v podlahových skrinkách môžete nielen ukladať riad, ale tiež ich používať ako prídavnú dosku na stôl a ukladať akékoľvek veci na ich povrch. Podlahové stojany môžu mať tiež rôzne veľkosti – pred kúpou by sa mala zmerať výška a šírka, ako v prípade akéhokoľvek nábytku.

K dispozícii sú aj vstavané skrinky – môžu drasticky ušetriť miesto. Najčastejšie sú vo forme výsuvných stojanov alebo skriniek pre invalidné vozíky. Vstavané skrine samozrejme zaberajú oveľa menej miesta, ale majte na pamäti, že stále budú potrebovať priestor na rozklad..

A modulárne skrine sú tie, ktoré sa líšia rôznymi variáciami umiestnenia jednotlivých častí..

Roh

Rohová skrinka je skvelou voľbou pre ľudí, ktorí chcú rozšíriť svoj kuchynský priestor. Rohové skrinky spravidla zaberajú oveľa menej miesta ako rovné. Sú praktické, univerzálne a sú skvelým doplnkom každého interiéru – veľkých aj malých kuchýň. Rohová súprava navyše vizuálne rozdelí kuchyňu na jedálenský a jedálenský kút..

Rohové skrinky Ikea môžu byť namontované na stenu aj na podlahu. Obdĺžnikový, v tvare L, lichobežníkový alebo so skoseným rohom.

Akákoľvek rohová kuchyňa je založená na princípe trojuholníka. Spočíva v tom, že celý jedálenský kút je možné podmienene rozdeliť na tri časti. Prvý je pod chladničkou, priestor na skladovanie potravín. Druhá je ideálna na pranie a tretia je takzvaná „požiarna“ zóna, najmä na varenie.

Výhody rohových kuchýň:

  1. Praktickosť vyplnenia kuchynského priestoru. V malých kuchyniach sa počíta každý meter a rohové skrinky sú skvelým riešením tohto problému..
  2. Rohové skrinky stojace na zemi sú veľmi praktické vďaka spodným poličkám a pracovným doskám, ktoré je možné použiť namiesto oddelených rezacích stolov, čo je opäť veľká úspora miesta.

Pokiaľ ide o nevýhody rohových kuchýň, zahŕňajú nepríjemnosti spojené s blízkym umiestnením všetkých skriniek a políc. Niekedy je v takej kuchyni absolútne nemožné otočiť sa. Preto, ak si chcete objednať presne rohový nábytok do kuchyne, urobte starostlivé merania a premyslite si, koľko ľudí bude súčasne maximálne v jedálni – len aby mal každý dostatok miesta.

Element po prvku

Kuchynské skrinky sú klasifikované ako modulárne kuchynské súpravy. Spravidla sú z celej škály kuchynských súprav cenovo najdostupnejšie. Skrinky po jednotlivých prvkoch vám umožňujú ušetriť miesto v kuchyni vďaka rôznym spôsobom usporiadania. A fanúšikom experimentov sa tiež bude páčiť možnosť kedykoľvek zmeniť dizajn kuchyne – vďaka odlišnému usporiadaniu skriniek bude priestor trblietať úplne inými farbami..

Existujú tu však aj nevýhody. Napríklad krátka životnosť. Základná kuchyňa vydrží v priemere asi desať rokov, čo v porovnaní s inými druhmi kuchýň nie je veľmi dlho. Je však na každom, aby sa rozhodol, ako dlho chce „žiť“ s jednou kuchynskou súpravou – koniec koncov, móda sa neustále mení.

Kuchyňa Elemento sa však často vyberá do malých vidieckych kuchýň. Je to skvelé riešenie pre tých, ktorí sa často sťahujú alebo bývajú v prenajatých bytoch. Pomocou modulov môžete miestnosť transformovať, optimalizovať.

Peračníky

Toto je klasika. Púzdra na ceruzky sú okrem skladovania riadu a kuchynského náčinia vhodné aj pre vstavané domáce spotrebiče. Sú nepostrádateľné pre ľudí, ktorí chcú ušetriť kuchynský priestor. Ako je praktické umiestniť do kuchyne chladničku, multivark a rúru a súčasne nechať priestor ľuďom? V tomto prípade sú peračníky skvelými pomocníkmi..

Existuje niekoľko typov peračníkov, z ktorých každý je vhodný na „ukrytie“ určitých domácich spotrebičov. Na tieto účely sa napríklad najčastejšie používa stĺpček-peračník Ikea. Je to nevyhnutné pre práčku, ktorú chcete skryť medzi mnohými skrinkami v kuchyni, alebo pre umývačku riadu.

Ale vysoký peračník s dverami je pre chladničku ako stvorený..

Peračník je samozrejme vhodný aj na bežné skladovanie kuchynského náčinia. Používa sa dokonca aj na dekoratívne účely, ako aj na skladovanie rôznych uhoriek alebo pohárov s korením a bylinkami. Obrovskou výhodou peračníkov je, že je všetko na očiach, nemusíte hodiny hľadať jeden tanier..

Vyplnenie kuchynského priestoru jednotlivými detailmi je veľmi zaujímavá činnosť. A dôležité. Nálada majiteľov a ich chuť do jedla skutočne závisia od toho, ako je miestnosť vyzdobená. Kuchyne z Ikea budú určite vyhovovať vášmu vkusu.

7 fotografií