Kuchyňa

Kuchynské stoličky v rôznych štýloch

Na trhu s nábytkom nájdete obrovský výber kuchynských stoličiek, ktoré sa líšia nielen farbou, ale sú vyrobené aj v rôznych štylistických riešeniach. Pozrime sa na zvláštnosti konkrétneho štýlu, ktoré sa vzťahujú na tento atribút nábytku..

Názory

V kuchyni sa používajú tri typy stoličiek:

 1. Stolovanie Tento typ nábytku je výrobkom, ktorý má dostatočne vysoký operadlo, dobre podporuje operadlo a sedadlo. Tieto atribúty sú spravidla vybavené jedálenským kútom..
 2. Bar. Stolička má predĺžené nohy a krátky chrbát. Jeho výška je ideálna pre pohodlné umiestnenie za barový pult.
 3. Stolička. Toto je stolička bez operadla. Tento typ nábytku je vhodný do malých bytov, kde nie je možné umiestniť plné stoličky. Stoličku je vhodné zasunúť pod stôl a nebude prekážať v priechode a zaberá miesto, ak na nej nikto nesedí.

Štylistika

V každom štylistickom riešení majú stoličky množstvo charakteristických vlastností. Tu sú hlavné oblasti interiérového dizajnu:

Klasicizmus

Klasické stoličky do kuchyne majú spravidla dosť masívny vzhľad, často vyrobené vo forme kresiel s podrúčkami. Sú vyrobené z drahých drevín a majú prirodzenú farbu. V klasike sa stoličky najčastejšie používajú v tmavých farbách. Svoje miesto si tu nájde mahagón, buk, orech.

Zadná časť týchto kusov nábytku je vysoká, často zdobená rezbami..

Tu sú možnosti pre tieto kusy nábytku pre klasicizmus:

 • Chrbát, nohy a podrúčky sú zdobené monogrammi v zdržanlivých hnedých farbách – štandard pre tento štýl.
 • Rám výrobku má pomerne jednoduchý tvar, zatiaľ čo čalúnenie sedadla a operadla je vyrobené z drahého gobelínu zdobeného monogrammi..
 • V klasickom interiéri si svoje miesto nájdu aj nábytkové položky, ktorých operadlo a sedadlo sú potiahnuté prírodnou kožou a ozdobené trénerskou kravatou..

Provence

Tento štýl je charakteristický bielymi stoličkami s farebnými poťahmi sedadiel. Stoličky môžu byť tiež úplne pokryté poťahmi svetlých farieb s kvetinovými vzormi.

Materiál, z ktorého je tento atribút vyrobený, je prírodné drevo. Operadlá by tu mali byť dostatočne vysoké, aby dobre podopierali chrbát..

Tu sú použiteľné ako fúkané nohy, tak aj drevorezby. Tu sú vhodné aj starožitné modely..

Tu je niekoľko možností dizajnu stoličiek v štýle Provence:

 • Masívne výrobky, skôr ako kreslá s kvetinovým textilom na sedadle a operadle.
 • Biele drevené stoličky s koženými sedačkami bez akýchkoľvek ozdôb.
 • Atribúty nábytku, jednoduché formy, bez akýchkoľvek dekorácií, v bielej farbe, budú tiež celkom vhodné v štýle Provence..

Krajina

Tu je tiež prioritou prírodné drevo. Farba výrobkov môže byť ľubovoľná. Nájdete tu miesto pre neupravené drevo aj kusy nábytku v jasných farbách. Formuláre sú úplne jednoduché, bez použitia monogramov a zložitých rezieb. Textílie, ktoré sa zvyčajne používajú na orezanie sedadla a operadla, by mali byť vyrobené z prírodných tkanín s jednoduchým vzorom..

Skontrolujte, vyzlečte – najvhodnejšie ozdoby pre tento štýl.

Tu je niekoľko návrhov stoličiek vo vidieckom štýle:

 • Masívne stoličky z dreva, natreté na modro, zdobené vankúšmi v červeno -bielom kare.
 • Farebné atribúty nábytku rôznych tvarov sú vhodné aj pri zdobení kuchyne vo vidieckom štýle..
 • Stoličky s poťahmi, ktoré pokrývajú výrobky od chrbta po podlahu, ušité z ľanu, tiež pomôžu podporiť interiér v tomto štylistickom riešení..

Moderné

Pre daný štýl môžu mať atribúty úplne odlišné formy. Tu je dovolené používať na výrobu kuchynských stoličiek masívne drevo, kov a plast.. Všetko závisí od myšlienky dizajnu stelesnenej v miestnosti tohto štýlu:

 • Jednoduché stoličky z masívu vo farbe wenge, bez vlákna a čalúnené neutrálnou béžovou.
 • Výrobky s chrómovým telom a svetlým čalúnením z ekologickej kože.
 • Židle neobvyklého tvaru vyrobené z bieleho plastu sú celkom vhodné pre taký mimoriadny štýl..

Pokrokový

Stoličky, rovnako ako zvyšok štýlu, musia byť celkom technologické, s jednoduchými geometrickými tvarmi a inovatívnymi materiálmi. Jasné farby tu nie sú vôbec vhodné, ale celkom použiteľná bude biela, čierna a strieborná.

Tu sú pôvodné modely, ktoré sa hodia do interiéru tohto štýlu:

 • Biele hranaté kreslá na pochrómovanom stojane na nohy, vďaka ktorým je konštrukcia vizuálne veľmi ľahká a bez tiaže, sú perfektné na zdobenie priestrannej kuchyne v tomto štýle.
 • Odevy mimoriadnych kriviek, potiahnuté od podlahy po chrbát čiernou kožou, zdobí matná kovová opierka na nohy. Neuveriteľne technologický model.
 • Barové stoličky z kovu a plastu neobvyklého tvaru s nízkym chrbtom – ďalší model pre kuchyňu v štýle high -tech.

Podkrovie

Tento továrenský štýl vzdáva hold kusom nábytku z minulého storočia, ktoré boli relevantné v USA. A stoličky nie sú výnimkou. Starožitné modely používajúce jednoduché materiály: kov, drevo, sú celkom použiteľné v tomto štylistickom riešení pre kuchyňu:

 • Barová stolička s tenkým kovovým rámom a sedadlom vyrobeným z rozsypaného kusa dreva.
 • Kreslo-kreslo, ktorého sedadlo je vyrobené zo železných tyčí vpletených do siete.
 • Kovové stoličky z hliníka sú tiež vhodnou možnosťou pre kuchyňu v podkroví.

Škandinávsky štýl

Tento štylistický trend je charakterizovaný bielym nábytkom, ako aj atribútmi pastelových farieb. Používajú sa tu textílie z prírodných materiálov, ako je vlna, bavlna, ľan. Tvar stoličiek do kuchyne by mal byť jednoduchý, bez zbytočných prvkov..

Tu je niekoľko príkladov týchto výrobkov, ktoré sú vhodné na zdobenie škandinávskej kuchyne:

 • Najľahšou možnosťou sú biele plastové stoličky s tenkými drevenými nohami..
 • Drevené stoličky, tiež natreté na bielo a zdobené žltými vankúšmi, pomôžu v kuchyni tohto štýlu navodiť náladu a pohodu..
 • Drevené barové stoličky so zaujímavým operadlom vo farbe prírodného dreva dodajú interiéru nádych prírody.

Prehľad stoličky "Caesar" s kovovými nohami viď nižšie.