Kuchyňa

Odšťavovač Rossoshanka

Odšťavovač Rossoshanka

Ovocné a zeleninové šťavy sú považované za najcennejšie nápoje. Čerstvé, obsahujú veľké množstvo užitočných vitamínov, organických kyselín, minerálov, trieslovín a pektínových látok, éterických olejov.

Šťavy sú dobré pre kohokoľvek, najmä pre deti a pacientov v rekonvalescencii. Na extrakciu šťavy z ovocia a zeleniny používajte špeciálne zariadenia – odšťavovače. Odšťavovač Rossoshanka je jednou z najlepších možností z hľadiska pomeru ceny a výkonu.

Hlavné charakteristiky

Rossoshanka je zariadenie ruskej výroby vyrábané vo Voroneži. Dodáva sa s ním špeciálny montážny kľúč. Funguje v sieti a má vysoký výkon. Odšťavovač je vhodný na výrobu nápojov z tvrdej zeleniny a ovocia. Mäkké ovocie, ktoré tvorí pastu (mäkké hrušky, varené jablká, banány, čierne ríbezle) nie je vhodné na extrakciu šťavy. Nakladanie ovocia a zeleniny je zadarmo, bez potreby akýchkoľvek špeciálnych zariadení.

Menovitý príkon zariadenia je 180 W, čo znamená, že spotreba elektrickej energie je celkom ekonomická. Čistota získanej šťavy nie je nižšia ako 92%. Produktivita pre ovocie – 1 kg za minútu, pre zeleninu – 0,2 kg za minútu. Účinnosť odstreďovania je najmenej 50%. Prevádzkový režim – prerušovaný s trvaním pracovného cyklu 6 minút s celkovým cyklom 10 minút.

Napriek tomu, že Rossoshanka je výrobcom deklarovaná ako domáci spotrebič, môže byť použitý ako doma, tak aj vo výrobe. Je to nevyhnutné v letných chatkách a súkromných farmách vo vidieckych oblastiach..

Výhody

 1. Zvýšená produktivita. Za hodinu vytlačí až 70 litrov šťavy alebo vedro jabĺk za päť minút.
 2. Jablká je možné vložiť do zariadenia ako celok bez lúpania semien a šupiek.
 3. Výstupom je najčistejšia šťava, v ktorej podiel nečistôt nepresahuje 8%..
 4. Princíp činnosti odšťavovača nie je založený na tlaku na ovocie, ale na jeho starostlivom odštipnutí, čo vylučuje mletie semien a získavanie ich kyselín do šťavy.
 5. Telo zariadenia je vyrobené z odolného bieleho plastu. Upozorňujeme, že niektoré druhy ovocia a zeleniny obsahujú farbivá, ktoré môžu zmeniť farbu plastu, čo však nemá vplyv na prevádzku spotrebiča..
 6. Jednotka má pomerne tichý chod.
 7. Koláč sa vyberie bez veľkého úsilia, pretože je takmer suchý a na jeho extrakciu stačí odskrutkovať skrutku, odstrániť sito a zlikvidovať prebytočnú hmotu.
 8. Nízka cena odšťavovača ho robí dostupným pre každého.

nevýhody

 1. Dostatočne silné vibrácie počas odstreďovania. Zariadenie je najlepšie položiť na podlahu alebo na stôl, pričom odstraňujte predmety, ktoré môžu spadnúť.
 2. Pri starostlivosti o Rossoshanku môžu nastať ťažkosti, pretože nie všetky jej pracovné časti je možné odstrániť a umyť.
 3. Zariadenie nie je vhodné na výrobu šťavy z bobúľ a príliš mäkkého ovocia a zeleniny, pretože výstupom je tekuté pyré.
 4. Držiak na stôl nie je súčasťou balenia.

Bezpečnostné pravidlá pre prevádzku

 1. Zariadenie je potrebné iba zostaviť a rozobrať s odpojenou zástrčkou zo siete..
 2. Pred zapnutím odšťavovača sa uistite, že napätie uvedené na zariadení zodpovedá hodnote vo vašej sieti.
 3. Zostavte zariadenie podľa pokynov a len so správnou montážou začnite.
 4. Nikdy nezapínajte prístroj s odstráneným alebo nezabezpečeným krytom..
 5. Kryt nesmie byť odstránený ani počas prevádzky, pokiaľ sa stroj úplne nezastaví a nie je odpojený od elektrickej siete..
 6. Je zakázané dotýkať sa rotujúcich častí rukou alebo predmetmi.
 7. Nie je dovolené nakladať potraviny pred naštartovaním motora.
 8. Elektrický pohon nikdy neponárajte do vody ani ho nestriekajte..
 9. Vyhnite sa zahrievaniu plastových dielov na teplotu 40 stupňov.

Príprava zeleniny a ovocia na spracovanie

Ak chcete získať chutnú a aromatickú šťavu, vyberte si kvalitné suroviny. Plody musia byť zrelé, bez červích dier a hniloby.

Pred naložením ich treba poriadne opláchnuť, najlepšie prevarenou vodou. Zároveň dbajte na to, aby plody neboli namočené, pretože to môže viesť k vylúhovaniu vitamínov B a C. Ak majú plody jemnú konzistenciu, musia byť vložené do sita a opláchnuté ponorením do vody 3-4 krát.

Ovocie musí mať takú veľkosť, aby voľne zapadalo do otvoru na kŕmenie. V prípade potreby je možné ich rezať. Nie je potrebné odstraňovať semená a semená..

10 fotografií

Recenzie

Spotrebitelia nechávajú na odšťavovač Rossoshanka pozitívnu spätnú väzbu.

 • Je potrebné poznamenať, že zariadenie pracuje ticho, spracováva ovocie a zeleninu v obrovských množstvách, v dôsledku čoho sa získa čistá a takmer priehľadná šťava bez zbytočných nečistôt..
 • Vzhľad modelu nemusí pôsobiť moderne, ale to je viac ako vyvážené vysokým výkonom a kvalitou prevedenia. Zariadenie je ideálne na spracovanie veľkého množstva zeleniny a ovocia.
 • Konštrukcia zariadenia je jednoduchá a spoľahlivá. Jedinou nevýhodou, na ktorú spotrebitelia poukazujú, je nedostatok automatického vypúšťania koláča a operátor počas práce musí sledovať pradenie a dávať pozor na zvýšené vibrácie v dôsledku nerovnomerného rozloženia odpadu..

Mnoho používateľov odporúča používať odšťavovač Rossoshanka priamo v mieste zberu ovocia alebo zeleniny. To eliminuje potrebu prinášať suroviny do vášho domova a uľahčuje proces starostlivosti o zariadenie..

Ďalšie podrobnosti nájdete nižšie.