Kuchyňa

Parník Tefal a všetky jeho modely

Parník Tefal a všetky jeho modely

V dobe popularizácie zdravého životného štýlu a správnej výživy je používanie parníkov v kuchyni obzvlášť dôležité. Táto technika je schopná pripraviť jedlá a zachovať v nich maximum živín a vitamínov.. Spoločnosť Tefal ponúka široký sortiment týchto užitočných a funkčných zariadení.

Vlastnosti a výhody

Mnoho ľudí ocenilo pohodlie používania parníkov. Tieto zariadenia ponúkajú výhody a pohodlie, vďaka ktorým je táto technika veľmi obľúbená..

Výhody parníka:

 • takéto zariadenia vám umožňujú variť niekoľko druhov jedál naraz súčasne pomocou niekoľkých úrovní;
 • jedlo varené v dvojitom kotli, vyznačuje sa ľahkou stráviteľnosťou, zachováva sa v ňom veľa živín;
 • bude to pre tie rodiny užitočné, ktorí majú malé deti, pretože ich nemožno kŕmiť vyprážaným jedlom;
 • užitočné funkcie v podobe odloženého štartu, zahrievanie, udržiavanie teploty a dokonca aj mixér.

Ak hovoríme o nedostatkoch parníkov, potom je len jeden – takáto technika nie je schopná poskytnúť jedlu zlatú kôru..

technické údaje

Ak hovoríme o technických charakteristikách, môžeme ako príklad uviesť známy model Tefal VS 4003 "VitaCuisine Compact". Maximálny výkon takéhoto zariadenia je 1 800 W, existuje indikácia zapnutia spolu s časovačom vypnutia, ktorý dosahuje jednu hodinu. Tento model nie je vybavený odloženým štartom ani automatickým varením. V iných verziách však tieto možnosti môžu byť..

Rovnako ako ostatné modely má také zariadenie vypínací systém v neprítomnosti vody, ktorý chráni zariadenie pred prehriatím a poruchami. Rozmery produktu sú: 300x312x360 mm s hmotnosťou 4,8 kg. Objem parného koša je 10 litrov.

Zariadenie a princíp činnosti

Za hlavnú časť parníka sa považuje časť tela, v ktorej je umiestnená riadiaca jednotka, nádoba na plnenie vody. K puzdru je pripojený napájací kábel a zasúva sa do zásuvky. Keď sa do nádrže naleje voda, vykurovací systém začne variť kvapalinu, čo vedie k procesu odparovania. Para sa začne pohybovať cez otvory na to špeciálne určené, potom vstúpi do košov. Na vykurovaciu súčasť sú nasadené špeciálne krúžky, ktoré pomáhajú urýchliť proces uvoľňovania pary a šetria energiu.

Na časti tela je indikátor hladiny vody, vďaka ktorému je možné včas určiť, koľko kvapaliny je v nádobe. V niektorých modeloch parníka je varovný systém, ktorý signalizuje hladinu kvapaliny. Ak v zariadení dosiahne minimálnu značku, zaznie zvukový signál.

Riadenie práce sa vykonáva pomocou kontrolného mechanizmu. Elektrický parník môže byť vybavený mechanickým alebo elektronickým riadiacim systémom. Posledná možnosť bude optimálna pre znalcov pokročilých technológií. Sú vybavené obrazovkami, gombíkom časovača a vstavanými programami. Pomocou tlačidiel môžete zvoliť režim, časový interval a samotný program spracovania potravín.

Parné koše z plastu sú umiestnené nad paletou. K dispozícii sú matné a priehľadné koše, ako aj kovové misky. Plastové riady sú schopné odolať nárazu, nerozpadnú sa pri páde. Niektoré zariadenia majú špeciálnu misku na farbenie výrobkov.

Prevádzka jednotky závisí od jej výkonu. S výkonom 2 000 wattov pripravíte jedlo rýchlo. Malé ukazovatele sú prítomné v malých „detských“ modeloch. Priemerná úroveň výkonu pre parník s dvoma alebo tromi úrovňami je 850-1 000 W.

Podstata fungovania parníkov je založená na ohreve vody s následným odvádzaním horúcej pary do nádoby s jedlom. Vyhrievaná para nevyžaduje použitie olejov a tukov. Je schopný preniknúť do štruktúry potravín, takže sa počas celého procesu varenia nemusia obracať..

Pri spracovaní sa para čiastočne odstráni pomocou veka, zvyšok sa usadzuje na stenách vo forme kondenzácie. Po chvíli je kondenzát nasmerovaný na podnos, ktorý je umiestnený pod košom.. Medzi mriežkami sú malé otvory, vďaka ktorým je para rovnomerne rozložená po celej ploche koša..

Ako použiť

Zostavenie zariadenia je jednoduché. Stačí nainštalovať 3 úrovne košov, naložiť výrobky a umiestniť paletu. Aby bolo zaťaženie správne, musí sa vykonávať z nižšej úrovne. Táto metóda vám nedovolí urobiť chybu a všetky výrobky budú správne uvarené..

Naplňte vodu iba filtrovanou alebo balenou. Voda z vodovodu obsahuje množstvo prísad, ktoré prispievajú k tvorbe vodného kameňa. Nalievanie sa vykonáva až do strednej zóny, ktorá sa nachádza medzi značkou maxima a minima. Pri maximálnom naplnení tekutiny môže prístroj pracovať približne 45 minút. Počas tejto doby má čas na prípravu veľkého počtu jedál..

Niektoré modely parníkov Tefal majú pomocnú funkciu plnenia vodou, čo výrazne zjednodušuje samotný postup varenia..

Potom, čo ste naplnili vodu, môžete nainštalovať odkvapkávaciu misku, ktorá zachytáva kondenzáciu. Tu môžete tiež dať korenie na fumigáciu alebo rôzne odrody aromatických byliniek. Teraz môžete naložiť jedlo, nastaviť časovač a zapnúť naparovač. Keď je jedlo pripravené, budete počuť pípnutie a parný hrniec sa automaticky vypne. Domáce spotrebiče od spoločnosti Tefal majú funkcia udržiavania tepla po dobu 20 minút.

Niektoré modely parníkov sú vysoko špecializované. Je možné poznamenať, Tefal TD 7000, ktorý kombinuje všetky tradičné funkcie zariadenia spolu s možnosťou odmrazovania a vykurovania. Je vhodný aj do detskej výživy, ktorú si v ňom ľahko pripravíte..

Prehľad modelu

Tefal je na trhu malých domácich spotrebičov už nejaký čas a vyrába mnoho modelov. Populárny minikompakt Tefal VC 1301, ktorý má kompaktné rozmery. Je ideálny pre malú kuchyňu, ktorá nemá veľa miesta. Zariadenie je schopné pripraviť 7 litrov jedla v troch košoch.

 • Model "Vitamín+" názov dostal podľa funkcie rýchleho zahriatia, vďaka čomu sú vo výrobkoch zachované všetky živiny. Ocenia ho priaznivci zdravého jedla.. "Parná kuchyňa" má vstavané hodiny, vďaka ktorým môžete vždy sledovať aktuálny čas. Parník má možnosť odloženého štartu, automatické vypnutie v prípade nedostatku tekutiny v nádobe.

 • Parník Tefal VS 4003 "VitaCuisine Compact" patrí k moderným modelom s tromi úrovňami. Obsahuje špeciálne oddelenia na varenie vajec, podnosy na omáčku a marinádu. Spotrebič má tiež možnosť „Vitamín +“, ktorá zaručuje rýchle dodanie pary..

 • Model Tefal VC 1017 "Jednoducho vymýšľa" má dva koše, priehradky na varenie vajíčok. Výrobca tiež ponúka podobnú techniku, ale v kompaktnejších rozmeroch, nazývanú Tefal VC 1002. "Ultra kompaktný". Celkový objem košov je 9 litrov..

 • Je užitočné poznamenať kombinovaný parný mixér od známeho výrobcu. Tefal "Detský domov" má kompaktné rozmery a vie aj variť detské jedlo. V modeli je prítomná aj možnosť prípravy detskej výživy "Disney" Tefal TD7000, ktorý má mnoho funkcií. Vďaka vstavanému mixéru je schopný mlieť, mixovať a rozmrazovať potraviny. Sada oboch zariadení obsahuje recepty na detskú výživu, sklenené nádoby na to.

"Parný aquatimer" sa preslávil exkluzívnym systémom „Aquatimer“. Zariadenie má indikátor hladiny vody, ktorý sa rovná uvedenému času varenia. Jednotka sa automaticky vypne, keď dôjde voda v nádrži.

 • Veľký záujem je dvojitý kotol "Julia Vysotskaya", ktorá je pomenovaná podľa televízneho moderátora, ktorý vysiela program o varení. Tento model je vysoko kvalitný. Je kompletne vyrobený z nehrdzavejúcej ocele, má dva koše, dutiny pre vajíčka. Elektromechanické ovládanie v technológii, ktoré robí proces varenia ešte jednoduchším.

 • Parník Tefal VC3008 "Steam-n-light" má kompaktné rozmery a vynikajúcu kapacitu. Má tiež tri úrovne so schopnosťou variť nielen v sieťovom koši, ale aj v špeciálnych miskách na omáčku a marinádu..

 • Tefal VS 7001 "VitaCuisine Gourmand" je známy ako kombajn na zdravú výživu, ktorý dokázal zmeniť názor mnohých ľudí na jedlo v pare. Početné príslušenstvo vám umožní pripraviť takmer akékoľvek jedlo v zariadení.

cena

Cenová kategória parníkov Tefal je odlišná. Môžete si kúpiť kompaktný model za 3 000 rubľov alebo minúť na modernejšie zariadenie, ktorého cena bude 6 500 rubľov. Podľa svojich preferencií si môžete vybrať jednotku, ktorá bude zodpovedať vašim potrebám a finančnej situácii..

Ceny za parníky od známeho výrobcu sú v strednej kategórii, čo mnohým ľuďom umožňuje kúpiť si užitočný spotrebič. Vysoká kvalita, ktorá bola testovaná v priebehu rokov, spoľahlivosť a hodnotenie výrobcu, robia z tohto zariadenia lídra na ruskom trhu..

Recenzie

Pretože po naparovačoch Tefal je veľký dopyt, existuje veľa recenzií tohto produktu. Väčšina kupujúcich je so svojim nákupom spokojná a zanecháva pozitívne komentáre k tejto technike..

Mnoho ľudí hovorí o Tefal "VitaCuisine Compact" VS4003 ako kvalitnú a užitočnú techniku. Takýto dvojitý kotol sa vďaka svojim miniatúrnym parametrom perfektne hodí do interiéru malej kuchyne. Jednotka sa so svojimi úlohami vyrovná na „5+“. Napriek svojim malým rozmerom je zariadenie pomerne priestranné a má ďalšie možnosti, ktoré robia proces varenia ešte pohodlnejším. Väčšina kupujúcich sa zameriava na dostupné ceny v kombinácii s dobrou kvalitou.

Tí, ktorí si model kúpili Tefal VC 1001, oceniť jeho pohodlnú manipuláciu spolu s dlhodobou prevádzkou. Pre mnohých používateľov sa táto jednotka používa viac ako rok a naďalej teší všetky domácnosti zdravým jedlom..

"Detský domov" našiel uznanie medzi rodinami s malými deťmi. Tento parný hrniec má niekoľko funkcií, vstavaný mixér pomáha pri varení pre deti. Malá veľkosť vám umožňuje umiestniť zariadenie do malej kuchyne.

Veľký počet kupujúcich sa rozhodol kúpiť parník po predpísanej diéte. S jeho pomocou môžete variť chutné a zdravé jedlo jednoduchým stlačením niekoľkých tlačidiel. Získal pozitívne hodnotenia Tefal VS 7001. Používatelia oceňujú jeho dizajn, pohodlnú obsluhu a kvalitu pripravovaných produktov..