Kuchyňa

Prvky kuchynských skriniek a skriniek

Kuchyňa je jedným z najdôležitejších a často navštevovaných miest v každej domácnosti. Nie je prekvapujúce, že každá žena v domácnosti sníva o krásnej, pohodlnej a útulnej kuchyni. Bez ohľadu na veľkosť a tvar miestnosti má kuchyňa vždy skrinky. Samozrejme, mali by byť vizuálne príťažlivé, funkčné a priestorné. Zvážte typy kuchynských skriniek a ich vlastnosti.

Závesné a podlahové

Stojace na podlahe

Skrinky majú najčastejšie priestor pre umývadlá, dosky a vstavané spotrebiče (napríklad rúra, varná doska). V zásade sa tieto skrinky používajú na skladovanie hrncov rôznych veľkostí, panvíc, kuchynských spotrebičov (napríklad kuchynský robot alebo odšťavovač) a iných veľkých a ťažkých predmetov. Dobrým riešením by bola skrinka s nastaviteľnými nohami, ktorá vám umožní nechať priestor medzi podlahou a samotnou skrinkou. Tento priestor pomôže uľahčiť čistenie v kuchyni a minimalizuje kontakt spodnej skrinky s vodou pri čistení podláh, a preto zvýši životnosť nábytku..

nástenný

Horné skrinky slúžia na odkladanie predmetov, ku ktorým by mal byť prístup čo najrýchlejší a najpohodlnejší. Či už je to riad alebo suché jedlo, v závesnej skrini to všetko dobre dopadne. Výška takýchto skriniek môže byť rôzna a môže sa líšiť od 360 do 920 mm..

Na prvý pohľad sa môžu zdať horné police vysokých skriniek nepohodlné a pre svoju nedostupnosť úplne zbytočné, ale tento problém sa dá ľahko vyriešiť uložením málo používaných predmetov na ne. Niektoré zo závesných skriniek je možné otvoriť. Krásne jedlá potešia oko každý deň, ak sú uložené na otvorených policiach. Zloženie kuchyne je možné doplniť rôznymi dekoratívnymi prvkami. Na závesných skrinkách sa najčastejšie nachádzajú kvetináče, figúrky, fotorámčeky. Akékoľvek dizajnové riešenie sa perfektne zmestí do otvorenej závesnej skrinky, čo vám umožní ukázať predstavivosť a vytvoriť atmosféru pohodlia.

Roh

Ak ste majiteľom malej kuchyne, ale zároveň vyznávačom ergonomického dizajnu, potom vám rohové skrinky pomôžu priestor čo najviac optimalizovať. Sú dolné aj horné. Použitím rohu uvoľníte miesto a vizuálne urobíte kuchyňu jemnejšou, pohodlnejšou a útulnejšou. Takýto šatník je dosť priestranný a umožňuje vám usporiadať obrovské množstvo kuchynského náčinia..

Vonkajšie bude skrinka vyzerať veľmi organicky bez preplnenia kuchynského priestoru. Rohová skrinka sa najčastejšie nachádza bližšie k pracovnému priestoru a umývadlu, čo hostiteľke poskytuje ďalšie pohodlie, pretože všetko, čo potrebujete, je teraz po ruke. Menej často je rohová skrinka prispôsobená umývadlu alebo varnej doske. „Výplne“ rohových skriniek môžu byť rôzne: od základných políc až po „kolotočový“ systém. Závesnú rohovú skrinku je možné otvoriť a diverzifikovať pomocou roztomilých, útulných vecí..

Samostatne je potrebné poznamenať, že vysoké rohové skrinky môžu dokonale skryť nedokonalosti miestnosti: chyby, nepravidelnosti stien, skryť vedenie. Stručne povedané, táto možnosť je skvelá pre tých, ktorí radi dobre využívajú priestor a ktorým záleží na estetike kuchynskej miestnosti ako celku..

Materiály pre kuchynské linky

Kuchynské linky sú, samozrejme, vyrobené z rôznych druhov materiálov. Voľba do značnej miery závisí od sumy, ktorú plánujete minúť na nákup kuchynského nábytku, a od osobných preferencií. Zvážte niektoré materiály.

7 fotografií

MDF

Kuchyne vyrobené z tohto materiálu sú jedným z najobľúbenejších typov kuchýň. MDF je pomerne lacný, spoľahlivý a odolný materiál. Medzi jeho výhody patrí aj odolnosť voči zmenám teploty a vlhkosti, čo zvyšuje životnosť. Okrem toho je výrobná technológia MDF (menovite nezahrnutá v zložení lignínu a formaldehydu) ekologická, čo by sa malo vziať do úvahy aj pri výbere skrinky.

Drevotrieska

Tento materiál je tiež lacný a jeho hlavnou výhodou je možnosť výberu rôznych prevedení. Drevotrieska dokonale napodobňuje rôzne druhy dreva a kameňa. Materiál sa ľahko čistí, je praktický, odolný, odolný voči rôznym čistiacim prostriedkom (vrátane abrazívnych), vlhkosti a teplotám.

Drevo

Prírodné drevo je spoľahlivé, trvanlivé, vyzerá skvele a je právom považované za elitu. Na výrobu nábytku sa zvyčajne používa rad brezových, borovicových, orechových, dubových a mahagónových. Medzi výhody patrí šetrnosť k životnému prostrediu, ktorá je tiež dôležitým faktorom. Ale, bohužiaľ, vyžaduje starostlivú údržbu, bojí sa poškodenia a je dosť drahý..

8 fotografií

Voľba

Na prvý pohľad sa vám môže zdať, že výber kuchynských liniek nie je taká náročná úloha, ale nie je tomu tak. Najpopulárnejšie miesto v dome vyžaduje kompetentný prístup a premyslený interiérový dizajn. Pri výbere kuchynských skriniek by ste mali dbať nielen na jej vzhľad, dizajn a doplnky, ale aj na pevnosť materiálov, spojovacích prvkov, priestrannosť, kompaktnosť a mnoho ďalších. Stručne povedané, vezmite do úvahy mnoho rôznych faktorov.

Na začiatok stojí za zmienku, že ešte pred kúpou skriniek a kuchynského nábytku vo všeobecnosti sa musíte rozhodnúť, koľko interiérových predmetov potrebujete. Bude napríklad zahrnutá jedálenská časť a ako bude navrhnutá: s písmenom „p“ alebo pod uhlom pozdĺž obvodu stien.

Je dôležité vybrať si, aké zariadenie bude zabudované do skriniek, určiť usporiadanie, zmerať miestnosť, naznačiť, koľko peňazí ste ochotní minúť. Nemali by ste sa riadiť nákladmi „za meter“, pretože cena bude skôr približná. Po zohľadnení všetkých nuancií urobte najzaujímavejšiu vec – výber nábytku.

Vyberanie skriniek. stojí za to zvážiť ich štýl, textúru materiálu, veľkosť a funkčnosť. Ďalej vypočítame výšku zavesenia nábytku, pričom vezmeme do úvahy výšku hostesky. Aby sa kuchyňa stala multifunkčnou, je potrebné rozhodnúť o usporiadaní interiérových predmetov. Je dôležité pochopiť, že kuchynské potreby, ktoré uľahčujú varenie a život rodinného kuchára, sú nevyhnutné. Rôzne police, boxy, kontajnery, žiarovky, závesné trubice na zavesenie korenia a nožov. Kompetentná distribúcia vám umožní využiť každý centimeter kuchynskej plochy.

Rozumným výberom kuchyne získate miesto, kde sa nielen pripravuje jedlo, ale aj organizuje rodinné oslavy, stretnutia s priateľmi a oslavuje sviatky. Toto je miesto, kde sa začína deň akejkoľvek osoby.

9 fotografií