Kuchyňa

Rozmery chladničky

Nájdenie chladničky vo vašej kuchyni môže byť náročná úloha.. Koniec koncov, tu sa musíte rozhodnúť pre farbu, model a veľkosť. Na poslednú menovanú by sa mala zamerať obzvlášť veľká pozornosť, pretože veľkosť chladničky bude závisieť od toho, ako v kuchyni vyzerá a ako pohodlne sa s ňou interagujete..

14 fotografií

Druhy

Celkovo existuje päť typov chladničiek:

 • Jednokomorová;
 • Dvojkomorový;
 • Trojkomorové;
 • "Vedľa seba";
 • "Francúzske dvere".

Jednokomorová chladnička má jednoduché zariadenie – má jedny dvere, za ktorými sa nachádza chladnička aj mraznička. Existujú aj modely, kde vôbec nie je mraziaci priestor. Samostatný typ jednokomorovej chladničky je iba mraznička.

Dvojkomorová chladnička má dvoje dvere – pre mrazničku a hlavný priestor. V rôznych modeloch môže byť mraznička umiestnená v spodnej časti aj v hornej časti. Vnútri hlavnej priehradky je niekoľko priehradiek na uloženie rôznych produktov..

Trojkomorové modely majú tri dvere: hlavný priestor, mraziaci priestor a "nulová komora". Ten bol vytvorený špeciálne na dlhodobé skladovanie výrobkov, pretože teplota v ňom je nula stupňov. Jedlo tak môže zostať čerstvé veľmi dlho. Niektorí "nulové kamery" majú rozdelenie na suchú sviežosť s nízkym obsahom vlhkosti a mokrú sviežosť s vysokým obsahom vlhkosti. Jedlo v jednom z oddelení by sa malo skladovať v závislosti od odporúčaní.

"Vedľa seba" – modely s rovnako veľkými krídlovými dverami do mrazničky a hlavného priestoru. Tieto chladničky majú veľa políc a obrovské množstvo priestoru, sú vysoké a veľké..

Typ modelov "Francúzske dvere" majú priestor chladničky s dvoma otváracími dverami a pod nimi – mrazničku, ktorej dvere sa posúvajú dopredu. Je to veľmi výhodné, pretože sa stráca menej chladu, ale je dosť ťažké nájsť výrobky, ak je zásuvka plná. Teraz však existujú priehradky s niekoľkými zásuvkami, čo uľahčuje ich nájdenie. Chladničky tohto typu zaberajú oveľa menej miesta ako predchádzajúci model, ale zároveň sú veľmi priestranné..

Rozmery rôznych modelov

Rozmery chladničky závisia aj od jej typu. Najmenšími modelmi sú minibary. Často ich možno vidieť v hotelových izbách, ale môžete si ich ľahko kúpiť doma. Sú malé a vhodné na skladovanie nápojov a malého občerstvenia a dokonale sa hodia na každé malé miesto, navyše sú veľmi plytké. Jeho rozmery sú päťdesiat centimetrov široké a až stodvadsať na výšku – podľa modelov.

Po detskej chladničke sú tu stredne veľké chladničky.. Spravidla sú jednodverové a nie príliš vysoké, niečo ako chladničky pre domácnosť, najmä ak vezmete do úvahy ich objem, nie viac ako jeden a pol metra, aspoň s mrazničkou umiestnenou v hornej časti. Takéto modely sa perfektne zmestia do malej kuchyne, pretože majú malé rozmery a hĺbku 40-45 cm..

Potom sú tu stredne vysoké modely, dosahujúce až stoosemdesiat centimetrov na výšku.. Sú k dispozícii s dvoma dverami a jedným. Mraznička môže byť tiež nad alebo pod. Takéto chladničky sa často používajú ako vstavané spotrebiče..

Veľké dvojdverové chladničky nie sú vhodné pre nízkych ľudí, pretože sú zvyčajne vysoké viac ako dva metre a v takom prípade môže byť dosiahnutie horných políc veľmi ťažké.. Je tiež veľmi široký. Tieto modely majú štandardnú hĺbku 50-60 cm.

Najväčšia v našom zozname je dvojitá chladnička vedľa seba.. Pôsobivé rozmery: šírka môže dosiahnuť až jeden meter, ale o štandardnej hĺbke je to veľa. Je tiež veľmi vysoký. Takéto jednotky sa kupujú pre veľkú kuchyňu a pre veľkú rodinu a majú tiež veľmi veľkú váhu..

Štandardy vstavaného spotrebiča

Výber moderných chladničiek nie je jednoduchý, ale ak si kúpite celú kuchynskú súpravu, bude to jednoduchšie. Pri nákupe budete s najväčšou pravdepodobnosťou požiadaní o inštaláciu vstavanej chladničky, pretože bude ladiť so všetkým ostatným nábytkom a skrinkami. Nevýhodou tohto riešenia je, že vstavané chladničky majú zvyčajne rovnakú veľkosť a nebudete si môcť nechať starú chladničku alebo si vybrať takú, ktorá sa vám skutočne páči..

Ak sa však niečo pokazí, so službou nebudú žiadne problémy..

Pretože spravidla jedna spoločnosť sa zaoberá všetkými kuchynskými súpravami, ktoré poskytujú špecialistu na opravy. Vo veľkých spoločnostiach sú opravy spravidla kvalitné a rýchle.

Niektoré pravidlá pre inštaláciu vstavaných spotrebičov:

 • Musíte nainštalovať model najmenej päťdesiat metrov od batérie a sporáka;
 • Nemali by ste ho vkladať chrbtom k sebe do umývadla;
 • Je lepšie vložiť vybraný model mimo okna, aby naň nespadalo veľa slnečného svetla;
 • Od steny k chladničke musí existovať určitá vzdialenosť – nemôžete k nej umiestniť jednotku;
 • Nezabudnite skontrolovať, či sú dvere otvorené chladnička cestu neblokovala.

8 fotografií

Neštandardné modely

Ak je vaša kuchyňa veľmi malá, vždy si môžete vyzdvihnúť modely neštandardných veľkostí. Niektoré sú vyrobené na objednávku, ale budú stáť mnohonásobne viac. Pozrime sa lepšie na možnosti nízkopodlažných chladničiek, ktoré už sú k dispozícii..

V mnohých obchodoch nájdete modely s malou šírkou – asi štyridsať centimetrov a približne rovnakou malou hĺbkou. Existujú modely pre alkohol a pivo a pre celú rodinu, aj keď tam nie je príliš veľa miesta..

Najlepší predstavitelia takýchto neštandardných chladničiek – Ardo COG 1410 SA a Whirlpool ARC 2000. Tiež, ak potrebujete veľkú chladničku, v tomto prípade existujú najvyššie, tie, v ktorých hĺbka dosahuje takmer meter. Musíte však pochopiť, že takéto modely sa nebudú hodiť všade, zaberú veľa miesta a je nepravdepodobné, že by ste ho vyplnili do konca..

Prehľad rôznych modelov

Vybrať si medzi značkami je dosť ťažké. Každý ponúka niečo iné. Preto sme vybrali niekoľko popredných značiek a urobili sme všeobecný prehľad.

 • Chladničky Panasonic sú k dispozícii v rôznych veľkostiach, aby vyhovovali všetkým typom kuchýň. Existujú dvojdverové aj trojdverové, ako aj modely "Vedľa seba" pre veľké miestnosti. Vedúce farby – sivá a biela. Používatelia sú väčšinou spokojní so zakúpeným modelom, berú na vedomie absenciu cudzích pachov, kapacitu veľkých chladničiek a ich spoľahlivosť. Viacdverová chladnička s priehradkou "nulové zmrazenie" je možné ho premiestniť blízko steny kvôli prítomnosti kompresora.

Dokonca aj obyčajná dvojkomorová chladnička Panasonic NR-B591BR-N4 veľmi priestranný, ale mnohí sa sťažujú na jeho hlasný chod a nepohodlie zavesenia políc.

 • "Svijaga" vyrába výhradne mrazničky. Existujú veľmi rozdielne veľkosti modelov – od malých, ktoré môžete nosiť so sebou, až po celkom veľké veľkosti, ktoré v kuchyni zaujmú svoje miesto. Majú tiež jednu výnimku-jednokomorovú vitrínu chladničky, ktorej dvere sú vyrobené výlučne zo skla. Nie je to veľmi priestorné, ale ak žijete sami, môže vám to stačiť..

Zákazníci si mrazničky veľmi pochvaľujú – dobre chladia a pracujú ticho. Niektoré nemajú regulátor teploty, ale väčšina používateľov tvrdí, že to nie je potrebné..

 • Chladnička "Dobre" – stará sovietska jednotka, ktorá ťahala veľkosťou priemernú výšku a šírku. Má dvoje dvere, pre hlavnú komoru a pre mrazničku. Od tohto výrobcu existujú aj samostatné mrazničky. Napriek celkom obyčajnému dizajnu a nízkym nákladom získala táto chladnička veľa pozitívnych recenzií..

Ľudia hovoria, že je odolný, hodí sa do akéhokoľvek interiéru a má tiež pohodlný regulátor teploty..

 • Spoločnosť "Pól" vyrába chladiace zariadenia pre reštaurácie a obchody. Majú veľké chladničky a mrazničky, ako aj vitríny s regulátorom teploty. To všetko je možné objednať za dobrú cenu a tým, ktorí nakupujú vo veľkom, sa ponúka zľava.

 • Výrobca Beko má obrovský výber modelov. Ide o štandardné dvojkomorové chladničky a samostatné mrazničky a modely "Vedľa seba". K dispozícii sú tiež viacdverové chladničky s dávkovačom ľadu a umiestnením mrazničky v spodnej časti a niekedy aj v hornej časti. Prevládajúce farby tohto výrobcu sú oceľ a biela. S modelom sú obzvlášť spokojní zákazníci Beko RCNK 400E20 ZX, ktorý má špeciálny pachový ionizátor a samostatný "zóna čerstvosti" na dlhodobé skladovanie potravín. Jedinou sťažnosťou je, že chladnička vytvára veľký hluk. Vo všeobecnosti sú sťažnosti na hluk konštantné, dokonca aj pri iných modeloch. Kupujúci navyše nezaznamenali žiadne konkrétne nedostatky..

Každému sa tiež páčila mraznička – perfektne zamrzne a vďaka priehľadným zásuvkám je vhodné získať všetko. Nevýhodou tohto modelu je, že vo vnútri nie je žiadne podsvietenie. A všetko by bolo v poriadku, ale výrobca deklaroval LED osvetlenie.

 • Indesit tiež ponúka užívateľom obrovský výber. Majú všetky vyššie popísané modely a majú aj samostatnú mrazničku. Je to praktické, pretože vždy nájdete správnu chladničku pre každú izbu a cenovú kategóriu. Prevládajúca farba modelov tejto spoločnosti je biely.

Chladničky so špičkovou mrazničkou sú podľa recenzií zákazníkov celkom dobré.

Fungujú spoľahlivo a dlho, zriedka sa zlomia, ale samy o sebe nie sú príliš veľké a mraznička je veľmi malá.. Mrazničky tiež dokonale zamrznú, jedinou nevýhodou je, že spôsobujú veľký hluk.

Malá jednodverová chladnička je obľúbená u majiteľov hotelov a tých, ktorí sa často sťahujú. Je vhodné ho prepravovať, nezaberie veľa miesta, dobre zamrzne. Jedinou nevýhodou je, že časom začína byť hlasnejší. Pokiaľ ide o chladničku so spodnou komorou, recenzie sú veľmi rozporuplné.. Na jednej strane má každý rád všetko, dobre chladí, konzervuje potraviny a odstraňuje zápach a na strane druhej je dostatok sťažností na jeho rozbitie v priebehu niekoľkých dní alebo týždňov..

Tipy na dizajn

Samotný výber chladničky nie je taký náročný, je ťažšie ju zaradiť do interiéru kuchyne. Tu potrebujete kompetentný výber a pomerne dôkladnú štúdiu svojej vlastnej kuchyne.. Dizajnéri ponúkajú niekoľko tipov, ako to uľahčiť..

 • Veľkosť chladničky v kuchyni má veľký význam, najmä v malých bytoch.. Celkové rozmery by mali byť pre jednotku určenú pre malú miestnosť. Dizajn malej kuchyne predpokladá veľkú funkčnosť s malou veľkosťou. Vstavaná chladnička s rozmermi úzkej chladničky vyzerá dobre v takýchto miestnostiach, kde je toho dosť.

V Chruščove spravidla nie je veľa miesta a kuchyňa nepresahuje 8-10 metrov štvorcových, takže budete potrebovať chladničku asi šesťdesiat centimetrov na šírku a hĺbku..

Veľkosť výklenku pre vstavanú skriňu môže byť ešte menšia. Stredne veľká jednotka bude vyhovovať väčšej kuchyni a už nie je potrebné ju vstavať – ​​jednoducho ju umiestnite do rohu alebo do stredu miestnosti. Domáce modely, najmä ak sú veľké, môžu byť nadrozmerné, odporúča sa však nepreháňať to a kupovať si modelku, ktorú môžete naplniť potravinami..

Na letné sídlo je jednodverová chladnička perfektná, najmä ak tam prídete z času na čas..

 • Dôležitá je aj výška chladničky, ktorá by mala byť zvolená na rovnakej úrovni ako ostatné súpravy.. Ak je chladiaca jednotka oveľa vyššia alebo nižšia, bude to vyzerať škaredo.

Za zváženie stojí aj rast všetkých domácností a kúpa modelu, aby sa každý dostal na najvyššiu poličku..

Štandardná chladnička, v ktorej je každý pohodlný – 1,5 metra. Okrem toho by ste nemali kupovať príliš nízku chladničku, inak sa budete musieť neustále ohýbať a dostávať sa do nej, čo nie je práve najlepšie. Ak je však vaša kuchyňa veľmi malá, bolo by vhodné zaobstarať si malú jednotku o veľkosti bežného sporáka..

 • Objem je pri výbere dôležitá vec. Tu je dôležité zachovať rovnováhu medzi príliš preplnenou a príliš prázdnou komorou. Zvážte nielen počet svojej domácnosti, ale aj to, ako často musíte potraviny nakupovať, ako aj ich množstvo. Priemerná veľkosť, ktorá mnohým vyhovuje, je zhruba tristo litrov.
 • Počet kamier v konkrétnom modeli závisí nielen od jeho objemu, ale aj od rôznych funkcií.. Samozrejme, ak je vaša kuchyňa malá, kúpte si radšej jednokomorovú alebo dvojkomorovú chladničku, ale ak je miesta o niečo viac, môžete zvážiť ďalšie možnosti.. Veľmi obľúbená je nulová komora, v ktorej môžete dlhodobo skladovať rôzne druhy potravín a udržiavať ich tak čerstvé..

V niektorých modeloch má rozdelenie na ryby, mäso a zeleninu. Veľká mraznička môže prísť vhod, ak máte radi mrazenie bobúľ a húb na zimu..

Pred kúpou chladničky si dôkladne preštudujte jej funkcie a sami sa rozhodnite, či ich potrebujete alebo nie..

 • Vzhľad konkrétneho modelu má veľký význam.. Okrem toho sa teraz objavili chladničky rôznych farieb a rôznych povlakov. Podobnú jednotku si teda môžete vybrať do akéhokoľvek interiéru. Okrem toho sa musíte uistiť, že model po niekoľkých mesiacoch nestratí svoj vzhľad..

Obzvlášť obľúbené sú chladničky s naliatým skleneným povlakom, ktorý nezanecháva odtlačky prstov. Ideálne, ak máte vo svojom byte deti.

 • Poličky v hlavnej priehradke sú rovnako dôležité ako zvonku. Mali by byť funkčné a ľahko premiestniteľné alebo aspoň odstrániteľné. Za prítomnosti veľkého počtu materiálov na police sa stále odporúča zvoliť si mriežky, pretože voľne prechádzajú vzduchom..
 • Mnoho výrobcov dnes ponúka modely s antibakteriálnym povlakom.. Je to dobrý spôsob, ako sa zbaviť mikróbov, ale aj odstrániť nepríjemný zápach v chladničke..

10 fotografií