Kuchyňa

Rozmery pre vstavanú chladničku

Rozmery vstavanej chladničky musia byť také, aby sa zariadenie voľne zmestilo do výklenku alebo skrinky. Vstavané chladničky si získavajú na obľube. Takéto modely kuchynských spotrebičov sa ešte nerozšírili, takže výroba týchto zariadení sa považuje za inovatívnu..

8 fotografií

Modely sa perfektne hodia do každého moderného interiéru, ale sú drahé.

Vlastnosti a výhody

Vstavaná chladnička v kuchyni vyzerá štýlovo a šetrí miesto v miestnosti. Na modernom trhu je predstavená široká škála praktických a funkčných domácich spotrebičov do kuchyne – voľne stojace aj vstavané (chladničky, varné dosky, rúry, umývačky riadu). Vstavané kuchynské modely sú v poslednej dobe veľmi žiadané, pretože vám umožňujú ušetriť miesto, ale pokiaľ ide o pohodlie a spoľahlivosť, nie sú absolútne nižšie ako konvenčné.. Kuchyňa so vstavanými spotrebičmi je moderné a ergonomické riešenie, ktoré uprednostňujú znalci pohodlia a inovácií..

11 fotografií

Rôzni výrobcovia dnes ponúkajú rôzne možnosti vstavaných chladničiek..

Môžu to byť jednokomorové modely, veľkí zástupcovia s niekoľkými kamerami. Niektoré modely sú plne integrované do kuchynskej zostavy a sú skryté za dvierkami skrinky. Existujú modely, ktoré sú čiastočne zabudované, to znamená, že samotné zariadenie je skryté vo výklenku, ale dvere nie sú maskované. Nezabudnite však, že vstavané zariadenie musí poskytovať dobré vetranie a hrubšiu vrstvu tepelnej izolácie.. Medzi vlastnosti vstavaných chladničiek patria:

 • Všestranný dizajn. Moderné chladničky sa vo väčšine prípadov vyrábajú vo svetlých farbách, takže pri inštalácii v kuchyni vždy vyniknú. Vstavaný model je možné skryť a harmonicky zapadnúť do interiéru, napríklad doplnením náhlavnej súpravy alebo dosiek vo farbe..
 • Priestrannosť. Vstavané zariadenia majú zvyčajne malú veľkosť, ale zároveň sú dostatočne priestranné.
 • Dopyt. Moderné modely vstavaných chladničiek sa používajú nielen v domácich kuchyniach, ale aj v obývačkách, v mnohých kanceláriách spoločnosti..
 • Krásny dizajn. Hlavnou a hlavnou výhodou vstavaných spotrebičov je univerzálnosť pre akýkoľvek dizajn kuchyne. Ľahko sa zmestia do interiéru. Kuchyňa, ktorá používa vstavané spotrebiče, je harmonickejšia a útulnejšia, preto pripomína domácu obývačku alebo jedáleň..
 • Veľký výber modelov. Moderný výrobca ponúka veľa originálnych riešení. Koniec koncov, v prípade potreby si môžete kúpiť model mini chladničky, ktorý je možné ľahko namontovať pod bežnú dosku..

Nezabudnite, že vstavané modely sú vytvárané špeciálnym spôsobom a cítite sa skvele aj v skrini alebo špeciálnom boxe (na rozdiel od bežnej chladničky).

Toto usporiadanie žiadnym spôsobom neovplyvňuje životnosť a funkčnosť zariadenia. Rozmery vstavanej jednotky sú menšie ako obvykle. Jeho špeciálne vnútorné usporiadanie vám však umožní zmestiť všetky potrebné produkty. Moderné vstavané modely je možné dokonca nainštalovať aj do auta. Posledná možnosť je obzvlášť vhodná napríklad na dlhé cesty.. Môžete dokonca vytvoriť skriňu alebo box pre vstavanú chladničku vlastnými rukami. To vám umožní vytvoriť presne ten model, ktorý je ideálny z hľadiska dizajnu a veľkosti..

12 fotografií

Rozmery

Vstavaný model chladničky sa dá ľahko odlíšiť od klasického. Ak štandardné chladničky ohromujú predstavivosť rôznymi možnosťami dizajnu a farbami, potom vstavané modely vyzerajú oveľa skromnejšie. A toto je odôvodnené rozhodnutie: voľne stojace modely sú navrhnuté tak, aby zdobili kuchyňu, zatiaľ čo vstavané sú naopak čo najviac ukryté v kuchynskom nábytku.

Rozmery plnohodnotnej vstavanej chladničky by mali zodpovedať výklenku kuchynskej linky.

Pri vykonávaní meraní je potrebné vziať do úvahy potrebné technologické tolerancie. Väčšina modelov vstavaných chladničiek má šírku 54-58 cm a hĺbku 53-55 cm (hĺbka môže byť 40 cm). Je to štandard pre vstavané zariadenia. Pokiaľ ide o veľkosť na výšku, výber na trhu je dosť široký. Nájdete tu vstavaný model až do 80 cm a širokú chladničku – 70 cm, 45 cm, 80 cm, 50 cm, 60 cm a presahujúcu výšku jeden a pol metra.

Šírka modelov môže byť ľubovoľná: v závislosti od toho, či sú potrebné úzke alebo široké chladničky.

Výrobcovia to predpokladali, takže výška vstavaných chladiacich zariadení dosahuje 200 cm.Vysoká chladnička – 185 cm, 190 cm, 2 metre je vhodná do kuchyne s vysokými stropmi. Dvojkomorový nízky – 90 cm alebo 120 m. Ideálne pre malé kuchyne. Bez ohľadu na to, ktorá jednotka je potrebná – vysoká alebo nízka, na trhu kuchynských spotrebičov sú lacné a drahé modely..

Nízke chladničky sú veľmi pohodlne zabudované pod kuchynskou doskou, okrem toho si medzi nimi môžete vybrať obidve dvojkomorové zariadenia s malým objemom chladiacej a mraziacej komory a samostatne si vybrať možnosť zo vstavanej chladiacej a mraziacej komory. Rovnakú kombináciu nájdete aj medzi vyššími modelmi vstavaných zariadení. Všeobecné pravidlo, ktoré by ste mali dodržiavať pri výbere rozmerov chladničky: musíte to urobiť súčasne s objednávkou nábytku alebo po meraní.

Ak chcete, aby bola vstavaná chladnička používaná dlho a bez porúch, budete musieť vybrať správnu skrinku na jej umiestnenie..

Môže byť malý alebo dvojnásobný – všetko závisí od modelu zariadenia. Ak je objem chladiaceho zariadenia malý, potom by mal byť objem výklenku skrinky s rezervou. Existuje veľa nuancií, ktoré by ste mali vziať do úvahy nielen pri nákupe, ale aj pri vytváraní skrinky vlastnými rukami..

Na výrobu zadnej steny výklenku je možné použiť rôzne materiály. Veľkosť škatule by mala byť väčšia ako samotné zariadenie: šírka je najmenej o 3 cm väčšia, dĺžka je 8-9 cm a hĺbka je 10-12 cm Fasádu je možné vyrobiť pod doskou. Hlavnou podmienkou sú skryté dvere a voľný odstup od stien. Je povinné mať dve police, z ktorých jedna by mala byť umiestnená nad hlavným oddelením a druhá pod ním. Vyrobený nábytok s prihliadnutím na tieto parametre poskytne zariadeniu dostatočné vetranie a výrazne predĺži jeho životnosť..

Pamätajte si, že pre fronty v kuchyni musíte vybrať odolné materiály, ktoré budú chrániť zariadenie a nebudú vo vnútri vytvárať skleníkový efekt..

Inštalácia zahŕňa umiestnenie chladničiek rôznych veľkostí, vrátane chladničiek s veľkou mrazničkou. Možnosť otvárania dverí skrinky ako puzdra na ceruzku je vhodná pre veľký model s dvojitými dverami.

8 fotografií

Ako nainštalovať

Vo fáze prípravy na inštaláciu zariadenia a počas inštalácie vstavanej chladničky stojí za zváženie niekoľko určitých nuancií. Medzi najvýznamnejšie z nich patria:

 • Pri výbere miesta na umiestnenie chladničky by ste mali vziať do úvahy rozmery samotného zariadenia a skrinky (výklenku) preň.. Pretože hlavnou úlohou pri používaní vstavaných domácich spotrebičov je presne šetriť miesto, nainštalovaná chladnička by nemala zasahovať do voľného pohybu po kuchyni.
 • Na výrobu skrinky pre chladničku sa používa množstvo materiálov. – Drevotrieska, sadrokartón, prírodné drevo. Drevotrieska je najľahšie a najlacnejšie na spracovanie, pri výbere materiálu by ste sa však mali zamerať na celkový dizajn kuchyne: farba dosky, podlahy, stien a ďalších prvkov.
 • Parametre krabice musia byť väčšie ako rozmery samotného zariadenia: dĺžka – 8-9 cm, hĺbka – 12-15 cm, šírka – 3 cm. To zabezpečí dobrú cirkuláciu vzduchu v konštrukcii a ochráni zariadenie pred prehriatím, čím sa predĺži jeho životnosť.
 • Na zadnej strane skrinky a v spodnej časti by mali byť špeciálne vetracie otvory., umiestnené tak, aby celková plocha vzduchovej chodby nebola menšia ako 200 cm.
 • Pri inštalácii veľkých dvojkomorových vstavaných chladničiek musí byť nainštalovaný samostatný ventilátor na odvádzanie ohriateho vzduchu z korpusu skrinky.
 • Zaistite, aby bol napájací kábel vedený von a zapojený do zásuvky., na to musíte do krabice urobiť dieru.

Je dôležité si uvedomiť, že odborníci neodporúčajú inštalovať a pripájať vstavanú chladničku bez príslušných schopností, znalostí a nástrojov – v tomto prípade je lepšie požiadať o pomoc majstra.

Hodnotenie najlepších modelov

Vstavané chladničky sa od seba výrazne líšia. Majú rôzne kapacity, farby a funkčnosť. Môžu sa tiež líšiť v spotrebe energie. Ak má vstavaná chladnička dobrú kapacitu a niekoľko nevýhod, bude to drahé. Lacné modely môžu vytvárať hluk, mať nedostatočnú kapacitu a tiež ďalšie nevýhody..

 • Atlant. Pomerne lacná bieloruská vstavaná chladnička. Model Atlant XM 4307-000 dvojkomorový, mraznička je umiestnená v spodnej časti. Izobután sa používa ako chladivo. Zariadenie používa systém odmrazovania po kvapkách. Zariadenie prakticky nerobí hluk. Hlavné výhody: spoľahlivé sklenené police vo vnútri, schopnosť udržať vnútri chladných šestnásť hodín, jednoduchá obsluha, stredná veľkosť, objem hlavnej komory je 168 litrov.
 • Smeg. Vstavané chladničky Smeg s vysokou účinnosťou sú ideálnym riešením pre ľudí, ktorí hľadajú zariadenie, ktoré možno ľahko integrovať do kuchynskej súpravy. Modely sú k dispozícii v rôznych objemoch a veľkostiach. Interiér chladničky bol špeciálne navrhnutý tak, aby maximálne využil vnútornú priehradku. Okrem toho existujú dve možnosti vloženia: posuvné koľajnice (ľahko sa inštalujú) a pevné pánty (unesú väčšiu hmotnosť a majú veľký uhol otvorenia dverí).
 • Gorenje. Model chladničky Gorenje RKI 4181 AW osloví tých, ktorí radšej šetria elektrickou energiou. Zariadenie patrí do triedy energetickej účinnosti „A +“. Z mínusov: objem mrazničky je tu iba 61 litrov, ale priestor chladničky sa zvýšil na 223 litrov a to bude stačiť pre veľkú rodinu. Výhody zariadenia: elektromechanické ovládanie, nízka spotreba energie, veľká chladiaca komora, sklenené police vydržia akékoľvek zaťaženie.

 • Triedenie. Model KSI 17850 CF jednoduché a klasické. Ovládanie je tu obsiahnuté v konvenčnom regulátore teploty. Zariadenie sa skladá z dvoch komôr, z ktorých každá je umiestnená za vlastnými dverami. Neexistuje žiadny systém „No Frost“, takže z času na čas budete musieť odmraziť. Vnútri chladničky sú sklenené police. Celkový objem vnútorného priestoru je 274 litrov. Mraznička má 70 litrov. Zariadenie patrí do energetickej triedy A +. Od kladov: jednoduchá obsluha, priestranný priestor chladničky, spoľahlivé sklenené police.
 • Asko. Model RFN2247I – vynikajúca vstavaná chladnička, ktorá ročne spotrebuje malé množstvo elektrickej energie. Nízka spotreba energie je hlavnou výhodou zariadenia. V opačnom prípade je to typická chladnička, ktorá je nižšia ako voľne stojace modely. Má malý objem mrazničky, neexistuje žiadna technológia „No Frost“ (je iba v mrazničke). Zariadenie je elektronicky riadené, vďaka čomu mohol výrobca zaviesť indikáciu teploty. Zariadenie má nízku hladinu hluku.
 • LG. Model GR-N319 LLC – jedna zo vstavaných chladničiek, ktorá plne podporuje technológiu „No Frost“. Zariadenie patrí do energetickej triedy „A“. Rok spotrebuje nie najmenšie množstvo elektriny. Chladnička má mnoho výhod. K dispozícii sú dve zóny čerstvosti, zvuková indikácia otvorených dverí, schopnosť rozpoznať aktuálnu teplotu vo vnútri zariadenia, podsvietenie.
 • Model Siemens KI39FP60 – slušné nemecké zariadenie, ktoré je lacné. Jeho hlavnou výhodou je nízka spotreba energie, zariadenie patrí do triedy A ++. Využíva elektronické ovládanie, takže si môžete nastaviť určitú teplotu. Celkový objem agregátu je 251 litrov. Tento spotrebič môže uložiť veľké množstvo ovocia kvôli objemu hlavnej komory. Zariadenie sa odmrazuje a mraznička podporuje technológiu “Bez námrazy “.

Zaujímavé riešenie interiéru

Je potrebné pripomenúť, že v obchodoch je väčšina vstavaných chladničiek prezentovaná vo veľmi skromnom prevedení. Je to spôsobené tým, že získavajú svoj konečný vzhľad až po inštalácii dekoratívnych panelov na povrch. Preto si najskôr musíte vybrať chladničku, ktorá je funkčne a rozmerovo vhodná, a až potom sa starať o dizajn časti konštrukcie, ktorú je možné vyrobiť v akejkoľvek farbe a štýle. Vstavaná chladnička, ktorá svojim vzhľadom pripomína všetok kuchynský nábytok, bude jej skvelým doplnkom. Náklady na tieto modely sú o niečo vyššie ako štandardné, ale tento moment je kompenzovaný pohodlím, nehlučnosťou a vysokou ergonómiou..

Napriek vysokej cene ponúkajú výrobcovia modernému kupujúcemu rôzne modely: vstavané chladničky čierna, modrá, biela, ružová. Zvyčajne, farebná verzia sa najlepšie používa na čiastočne vstavaný nábytok. Ak je kuchyňa veľká a svetlá, ideálnou možnosťou by bola veľká chladnička úplne skrytá za dverami skrinky. Ak má takýto model oddelenú priehradku na nápoje, môže to byť priehľadné s podsvietením. Táto chladnička vyzerá luxusne. Pre čierny nábytok v kuchyni je rozumné vybrať si model v čiernej alebo sivej farbe..

Jednokomorové a dvojkomorové monofunkčné modely sú dnes kupujúcemu k dispozícii..

V prvom prípade sa vnútorný objem môže pohybovať od niekoľkých desiatok do niekoľko stoviek litrov. Väčšina výrobkov má jednu komoru: chladničku alebo mrazničku. Ak v miestnosti nie je dostatok priestoru na špičkové technológie, je vhodné vstavať monofunkčné spotrebiče oddelene do spodného poschodia kuchyne.. Vnútorný priestor chladiarenských skladov môže byť vybavený sklenenými policami, oceľovými mriežkami a zásuvkami.

Pre dvojkomorové vstavané chladničky vnútorná organizácia sa podobá klasickým modelom. Vnútri – rozdelenie na chladiacu zónu a mrazničku. Umiestnenie mrazničky môže byť hore alebo dole. Dizajnéri odporúčajú uprednostniť modely s dvoma dverami: tieto chladničky sú úspornejšie. Pri otvorení dverí nedôjde k strate prevádzkovej teploty v susednej komore. Medzi vstavanými chladničkami prakticky neexistujú žiadne modely s prídavnou treťou komorou..

Maximálna výška chladničky je obmedzená štandardnou výškou nábytku, ktorá je 2,1 metra.

Okrem chladničiek a mrazničiek ponúkajú výrobcovia nové jednokomorové modely na skladovanie čerstvých potravín, ovocia a zeleniny. Samostatnou skupinou sú vstavané chladiace zariadenia na skladovanie nápojov. Vnútorná komora je rozdelená nízkymi policami s vybraniami, teplota vo vnútri je regulovaná.