Kuchyňa

Rozmery rohovej kuchynskej skrinky

Rohová kuchynská skrinka je jednou z najoptimálnejších možností nábytku v takýchto miestnostiach, pretože vám umožňuje využiť takmer všetky dostupné miesta. Takéto návrhy sú vhodné pre priestranné kuchyne aj pre veľmi malé..

Rozmery rohovej sady často závisia od konkrétnych rozmerov miestnosti, ale je obzvlášť dôležité vybrať vhodný účel pre samotnú štruktúru. Môže byť vykonávaný v niekoľkých verziách, ktoré umožňujú umiestniť do nich rôzne prvky..

Účel

Tento dizajn nesie nielen estetické zaťaženie, ale aj schopnosť používať ho s rôznymi dekoratívnymi prvkami. Spodná skrinka je často navrhnutá tak, aby riešila tieto špecifické úlohy:

 1. Umiestnenie vo vnútri rámu kuchynského drezu. Upozorňujeme, že vo vnútri tohto podstavca je hlavné miesto obsadené rúrkami, ktoré sú spojené s týmto prvkom. To eliminuje využitie priestoru na umiestnenie ďalších políc do neho. V tejto skrini je vo väčšine prípadov umiestnený iba odpadkový kôš..
 2. Usporiadanie priestoru pomocou niekoľkých výsuvných podstavcov. Súbor tohto typu sa vyznačuje prítomnosťou komplexného systému štruktúr, ktoré sa pohybujú v smere, ktorý človek potrebuje. Upozorňujeme, že táto verzia rohovej skrinky bude stáť o niečo viac, pretože samotný proces jej výroby je komplikovanejší..
 3. Umiestnenie varnej dosky pomocou povrchu. Táto možnosť sa v kuchyni používa len zriedka, pretože si vyžaduje aj ďalšie úsilie. Takéto systémy sa niekedy môžu vykonávať v spojení s rúrou, ktorá je umiestnená pod horným povrchom..

Obrubník 90 * 90

Základná skrinka tohto typu sa používa na umiestnenie drezu alebo varnej dosky v nej. Tento systém je zároveň veľmi stabilný a má dobrú kapacitu. Takéto návrhy je možné rozdeliť na 2 hlavné typy:

 1. Skrine s vonkajšími stenami 520 mm a vnútornými systémami 450 mm. Výrobky tohto typu sú vybavené šesťhranným modulárnym dnom. Tento rám nemá zadnú stenu, čo výrazne zjednodušuje proces kladenia komunikácií. Štandardné systémy nie sú vybavené poličkou, čo znemožňuje efektívne využitie priestoru.
 2. Skrine s veľkosťou bočnice 520 mm. Vnútorné rozmery rovnakých prvkov môžu byť odlišné. Často dosahujú 838 alebo 854 mm, zatiaľ čo dno tvorí päťuholník. To umožňuje výrazne zvýšiť funkčnosť, ale pri inštalácii potrubí už musíte v stenách vytvoriť špeciálne otvory..

7 fotografií

S dvoma dverami

Rozmery takýchto skriniek sú tiež štandardné a merajú 90 * 90 cm. Ideálne na umiestnenie drezu alebo usporiadanie voľného priestoru pomocou výsuvných políc.

Upozorňujeme, že niektoré modely vám umožňujú otvoriť dvere jednotlivo alebo súčasne. Za týmto účelom sú na ne nainštalované špeciálne pánty, ktoré spájajú štruktúru do jedného celku..

Štandardné parametre pre skriňu v tvare L tohto typu sú nasledujúce:

 • bočná stena má veľkosť 520 mm;
 • zadná stena dosahuje veľkosť 854 mm. Upozorňujeme, že vnútorná bočná stena je spravidla len jedna a namiesto druhej je možné použiť dekoratívnu štruktúru z drevovláknitých dosiek;
 • dno je vyrobené vo forme šesťuholníka a má tvar L..

Dokovacie moduly

Takéto stojace skrinky sú celkom bežné, pretože sú vytvorené pomocou bežných podstavcov, ktoré sú prepojené špeciálnym ozdobným pásom. Treba poznamenať, že ich dizajn tiež predpokladá prítomnosť špeciálnych zásuviek, košov alebo umiestnenie bežných políc..

Rozmery týchto rohových výrobkov sú často štandardné:

 1. Veľkosť bočných stien v hlavnej skrini dosahuje 520 mm, pričom zadná stena úplne chýba. Vo väčšine prípadov je nahradený špeciálnou lištou. Dĺžka takejto skrinky závisí aj od rozmerov druhého dokovacieho modulu. Dno v takýchto podstavcoch je obdĺžnikové alebo štvorcové..
 2. Funkčná skrinka má rôzne rozmery, ktoré sú vyberané podľa konkrétnej požiadavky klienta. V takýchto štruktúrach sú zadné steny vyrobené z drevovláknitých dosiek a spodné rozmery môžu byť ľubovoľné..

Upozorňujeme, že ukotvenie niekoľkých skriniek sa vykonáva pomocou modulov rôznych veľkostí. To vedie k tomu, že môžu byť umiestnené rôznymi spôsobmi, zaberajú ľavý alebo pravý roh a tvoria hlavný kĺb..

Kĺbové moduly

Horné skrinky v rohových systémoch tiež zohrávajú dôležitú úlohu, pretože je tiež potrebné ich správne prispôsobiť konkrétnym podmienkam. Zvážte hlavné rozmery fasády 600 x 600:

 1. Bočné steny v takom module majú hĺbku 30 cm a výška je priamo zvolená v závislosti od typu miestnosti a želaní klienta..
 2. Vnútorné steny majú veľkosť 584 mm a sú približne o 32 mm kratšie ako predtým zvolená veľkosť skrinky. Ako hlavný materiál na ich usporiadanie sa používajú drevovláknité dosky..
 3. Horná a spodná časť skrinky sú päťuholníkové so štandardnými rozmermi 584 * 584 mm. Vo vnútri konštrukcie je možné použiť niekoľko vyberateľných políc, ktoré sú vyrobené z rovnakého materiálu ako samotný výrobok.

Charakteristické rysy

Pri výbere projektu rohovej skrinky do kuchyne by ste mali vziať do úvahy nielen typ materiálu, ale aj samotné rozmery. Je veľmi dôležité, aby boli všetky systémy umiestnené tak, aby ste bez väčších ťažkostí mali prístup k akejkoľvek skrini..

Pri výbere rohovej skrinky je možné zmeniť rozmery všetkých štruktúr, ich štandard. To sa deje v prípadoch, keď má vaša kuchyňa neštandardné parametre a potrebujete optimálne prispôsobiť všetky prvky..

Vysoko kvalitné štruktúry sú doplnené niekoľkými ďalšími podperami (to je obzvlášť dôležité pre rohový blok), čo zvyšuje stabilitu výrobku. Tvar takéhoto dizajnu závisí aj od niekoľkých faktorov, ktoré môže zákazník meniť a vyberať podľa jednotlivých parametrov..

Pri výbere rohovej skrinky musíte vziať do úvahy umiestnenie potrubia a inú podobnú komunikáciu. To umožní vo fáze návrhu určiť konkrétne umiestnenie skrinky a jej účel..

V modernej kuchyni sa rohové skrinky používajú pomerne často, pretože dokonale optimalizujú priestor a dodávajú nábytku, a tým aj miestnosti, originalitu..

7 fotografií