Kuchyňa

Veľkosti stolov do kuchyne

Stôl je neoddeliteľnou súčasťou moderného interiéru kuchyne, vďaka čomu je oveľa praktickejší a pohodlnejší. Dnes na trhu nájdete pomerne veľa typov takýchto štruktúr, ktoré sa líšia tvarom aj dizajnom. Vďaka tomu je možné stoly prispôsobiť takmer akémukoľvek štýlu miestnosti a vytvoriť súlad so zvyškom nábytku..

Druhy materiálov

Výrobné stoly sú vyrobené z rôznych materiálov, medzi najobľúbenejšie patria výrobky z:

  • drevo. Tento materiál sa vyznačuje nielen vysokou pevnosťou, ale aj vynikajúcimi konštrukčnými vlastnosťami. Drevené stoly v interiéri je možné kombinovať s akýmkoľvek nábytkom. Alternatívnou verziou takéhoto výrobku je imitácia dreva dyhou. Tieto modely patria k rozpočtovým možnostiam, pretože vyžadujú neustálu starostlivosť a sú veľmi citlivé na účinky vlhkosti. Jednou z dôležitých vlastností drevených stolov je ich veľmi jednoduchý postup obnovy..
  • kov. Tieto typy stolov sú veľmi praktické, preto sa často inštalujú v reštauráciách alebo kaviarňach. Treba poznamenať, že dizajn týchto štruktúr môže byť celkom krásny, čo im umožňuje použiť ich ako dekoratívny prvok v kuchyni..
  • sklo. Takými výrobkami sú rám vyrobený z kovu, dreva alebo iného podobného materiálu s vrchnou doskou z tvrdeného skla. Tento materiál je perfektne kombinovaný s moderným interiérom a odoláva aj značnému zaťaženiu, čo ho robí celkom praktickým..
  • kameň. Takéto štruktúry sú dosť zriedkavé, pretože vyžadujú spoľahlivý základ. Ale zároveň majú kamenné stoly veľmi dobrú kvalitu a jedinečný vzhľad..

Určte veľkosť tabuliek

Podobné výrobky sa predávajú so štandardnými špecifikáciami. Rozmanitosť veľkostí stolov je však dostatočne široká, čo vám umožňuje vybrať si ich pre každú kuchyňu. Medzi všetkými týmito rôznymi prevedeniami existuje niekoľko štandardných technických charakteristík pre každý typ povrchu:

  1. Štvorcové stoly. Vyrábajú sa podľa špeciálnej normy, ktorá upravuje niekoľko veľkostí dosiek. Najbežnejšie sú teda prevedenia, ktorých dĺžka strany dosahuje 70, 80, 90 a 100 cm.Tieto typy stolov sú perfektné do kuchyne, pretože zaberajú málo miesta a sú celkom praktické..
  2. Obdĺžnikové. Rozmery stolov s týmto tvarom stolovej dosky sa môžu líšiť v niekoľkých rozsahoch. Takže za štandardnú šírku sa považuje štruktúra so stranou od 80 do 110 cm a klasická dĺžka v takýchto systémoch sa pohybuje od 110 do 240 cm Obdĺžnikové štýlové stoly sú jedným z najbežnejších a používajú sa v mnohých interiéroch. Takéto výrobky sú celkom jednoduché, čo vám umožňuje postaviť si ich sami..
  3. Okrúhly. Tieto typy stolov majú jedinečný vzhľad a používajú sa hlavne nielen ako jedálenské, ale aj ako dekoratívny prvok v mnohých kanceláriách. Veľkosti takýchto štruktúr sa líšia vo významnom rozmedzí. Jeden z najmenších stolov je teda považovaný za výrobok s priemerom 75 cm. Existujú však výrobky, v ktorých táto hodnota presahuje 150 cm. O takom stole už môže sedieť asi 8 ľudí.
  4. Oválne stoly sa dodávajú aj v rôznych veľkostiach, ktoré sa môžu líšiť v rovnakých rozsahoch ako predchádzajúci typ. Okrem toho sa vyznačujú predĺženým tvarom.

7 fotografií

Upozorňujeme, že výška kuchynskej linky závisí od výšky osoby. Tieto parametre sa často pohybujú v rozmedzí 100 cm, ale dajú sa nastaviť. Všetko závisí od výrobcu a priania kupujúceho..

Ako si vybrať

Existuje mnoho kritérií, podľa ktorých si môžete vybrať najlepšiu voľbu pre tento typ nábytku. Jednou z najdôležitejších je praktickosť a správna veľkosť, aby sa zmestili na výrobok v kuchyni..

Dávajte si pozor na to, z akého materiálu je stôl vyrobený a aké kovanie bolo na jeho výrobu použité. Upozorňujeme, že dnes návrhári poskytujú veľa nápadov pre malú kuchyňu, čo vám umožňuje kombinovať praktickosť a jednoduchosť..

Jedným z najdôležitejších kritérií je tiež priamy dizajn stolu, ktorý sa môže líšiť. Súčasne je veľmi dôležité zvážiť niekoľko možností pre stoličky, ktoré doplnia hlavný produkt. Tieto prevedenia môžu byť vyrobené z rovnakého materiálu ako samotný stôl, alebo môžu mať vynikajúci dizajn..

7 fotografií