Kuchyňa

Vestel chladničky

V dnešnej dobe je ťažké nájsť nenahraditeľnejší domáci spotrebič ako chladnička.. Koniec koncov, môžete to urobiť bez práčky a dokonca aj bez sporáka, ale nič nemôže nahradiť chladničku, najmä v horúcom lete.

Ženy v domácnosti kladú pri výbere na tento spotrebič pre domácnosť mnoho požiadaviek – musí byť priestranný, mať estetický vzhľad, nespotrebovávať veľa elektriny a spĺňať hygienické normy – pravidelne mraziť, netiecť, mať zápach.

Na tom všetkom závisí kvalita produktov, ktoré sú v ňom uložené, a zdravie všetkých členov rodiny..

Moderné chladničky Vestel plne spĺňajú všetky tieto požiadavky a na ruskom trhu sú už mnoho rokov veľmi žiadané. Vyznačujú sa štýlovým lakonickým dizajnom, ktorý sa ľahko zmestí do akéhokoľvek interiéru, a množstvo modelov vám umožní vybrať si možnosť, ktorá spĺňa všetky požiadavky.

O spoločnosti

Vestel Group je turecká značka s 19 spoločnosťami. Má pobočky v mnohých európskych krajinách, na Taiwane, v Hongkongu, Rusku a USA. Ako krajina výroby týchto domácich spotrebičov je obvykle uvádzané Turecko, ale mnoho komponentov vrátane tých do chladničiek sa v našej krajine vyrába od roku 2006. Takýto výrobný systém vám umožňuje znížiť náklady na výrobky, čo ich robí atraktívnymi pre veľký počet kupujúcich..

Spoločnosť Vestel poskytuje na vyrobené výrobky trojročnú záruku. Servisné strediská sa nachádzajú v mnohých mestách Ruska, čo zaisťuje včasnú záručnú opravu.

Celá výroba je automatizovaná, prebieha na modernom zariadení s vysokou úrovňou kontroly kvality, čo potvrdzujú medzinárodné certifikáty. Výroba a vyrobené výrobky tiež spĺňajú európske normy bezpečnosti životného prostredia..

Všeobecné charakteristiky

Väčšina modelov sa vyznačuje nasledujúcimi indikátormi:

 • klimatická trieda N. (to znamená, že zariadenie je navrhnuté tak, aby pracovalo v miestnosti, kde je teplota od 16 ° C do 32 ° C);
 • energetická trieda A. (od 0,17 do 0,19 kWh / kg);
 • manuálny systém na odmrazovanie mrazničky;
 • odkvapkávací systém na rozmrazovanie priestoru chladničky (toto je metóda automatického odmrazovania, ktorá nevyžaduje odpojenie zariadenia od elektrickej energie);
 • použité chladivo – R600a (izobután).

Vnútri chladiaceho priestoru všetkých modelov je termostat na nastavenie požadovanej hodnoty teploty v závislosti od množstva a typov potravín, ktoré sú v ňom uložené..

Nezabudnite, že cyklická prevádzka zariadenia závisí od správne nastavenej teploty a správne umiestnených výrobkov a v dôsledku toho od spotreby energie.

Súprava sa obvykle dodáva s 2 alebo 3 policami z plastu a jednou z tvrdeného skla. Plastový rám pre police chráni potraviny, najmä sklenené nádoby, pred skĺznutím. Vďaka špeciálnym vodítkam sa dajú ľahko vybrať a usporiadať na požadovanú úroveň. Tiež obsahuje stojan na 10 vajec a formu na mrazenie ľadu.

VDD 260 VW

Najkompaktnejší z moderných modelov tejto značky. Vďaka výške 144 cm a malým rozmerom 54 x 60 cm je vhodný na inštaláciu do malých miestností s nízkymi stropmi. Súčasne je celkom priestranný – celkový vnútorný objem je 235 litrov, z toho 187 litrov je objem chladiaceho priestoru. Mraznička má jednu priehradku umiestnenú na vrchu, ktorá vyžaduje ručné odmrazovanie.

Z výhod treba poznamenať, že teplota sa udržuje dlho po odpojení od elektriny – 930 minút. Spotreba energie je relatívne nízka – 288 kW / rok. Tento model je celkom ekonomický a je vhodný pre malú rodinu – 2-3 osoby.

VCB 274 VW

Rovnako ako predchádzajúca verzia je to relatívne kompaktná chladnička s výškou 152 cm, ale s menším vnútorným objemom – iba 215 litrov. Mraznička tohto modelu je umiestnená v spodnej časti a je celkom priestranná – 56 litrov a je vybavená tromi výsuvnými plastovými zásuvkami. Hladina hluku nepresahuje 41 dB, denne sa spotrebuje 0,782 kW elektrickej energie.

VCB 276 VW

Pomerne veľký vnútorný objem tejto chladničky – 248 litrov – je vytvorený vďaka výške 170 cm a súčasne má priestrannú mrazničku s tromi zásuvkami s celkovým objemom 67 litrov. Mraziaca kapacita komory – 3,5 kg / 24 hod. Doba uchovania teploty bez elektriny – viac ako 10 hodín.

Model je dosť úzky, má 54 cm na šírku a 61 cm do hĺbky a má zadné kolieska a nastaviteľné nožičky, ktoré uľahčujú inštaláciu a pohyb. Vo všeobecnosti je to všestranná, pohodlná a dosť ekonomická možnosť pre rodinu 3-4 ľudí.

VCB 330 VW

Veľkoformátový model s rozmermi 170x60x60 cm a celkovým objemom 279 litrov. V chladničke je 188 litrov a v mrazničke 91 litrov. Mraziaca kapacita komory je 6 kg / 24 h. Hladina hluku môže dosiahnuť 44 dB, spotreba energie za deň je 0,9 kW.

Takáto chladnička je ideálna pre veľkú rodinu a pre tých, ktorí radi zmrazujú veľké množstvo čerstvej zeleniny alebo kupujú mäso a ryby na budúce použitie..

Aby bola zaistená správna činnosť mrazničky, pamätajte na to, že potraviny musíte najskôr vložiť do hornej zásuvky a až po 24 hodinách vložiť do dolných zásuviek..

VCB 365 FH

Tento model je podobný svojimi vlastnosťami VCB 330 VW, ale s veľkou chladiacou komorou – 228 litrov. Charakteristickou črtou je štýlová tmavo strieborná farba. Táto chladnička bude vyzerať skvele v priestrannej kuchyni s prísnym, udržateľným interiérom vo veľkom štýle "podkrovie", minimalizmus resp "pokrokový".

Všetky police chladiaceho priestoru tohto modelu sú vyrobené zo skla, nie z plastu. Je tiež vybavený súpravou na zavesenie dverí, to znamená, že v prípade potreby je možné pánty posunúť na druhú stranu a dvere sa dajú otvoriť vľavo, nie vpravo, ako v továrenskom nastavení..

Výška tohto modelu je 185 cm. Pri inštalácii v kuchyni nezabudnite, že vzdialenosť od horného panelu k stropu musí byť najmenej 15 cm..

VCB 365 VW

Tento model so všetkými svojimi vlastnosťami je úplným analógom modelu VCB 365 FH, ale je vyrobený v klasickom bielom prevedení, vďaka ktorému je všestrannejší.

VDD 345 VW

Najpriestrannejšia verzia s objemom 312 litrov, z toho 242 litrov tvorí chladiaci priestor. Zo všetkých predstavených modelov má najdlhší čas uchovania teploty bez elektriny – 1140 minút. Úroveň spotreby elektrickej energie je 0,91 kW / deň.

Veľký mraziaci priestor – 70 litrov – je umiestnený v hornej časti a je jedným oddelením bez zásuviek. Mraziaca kapacita je 3,5 kg / 24 h.

Na dverách sú štyri police, ktoré sú vhodné na umiestnenie veľkého množstva potravín, ktoré vyžadujú skladovaciu teplotu vyššiu ako v samotnej chladničke (napríklad krmivo pre mačky, omáčky, detskú výživu).

VNF 366 MWE

Na rozdiel od všetkých ostatných, mraziace a chladiace komory tohto modelu sú vybavené systémom automatického odmrazovania. "Bez námrazy". Na dverách hornej komory je elektronický displej na nastavenie chodu chladničky a ovládanie teploty. Obrazovka zobrazuje teplotu v každej komore, čo je veľmi výhodné na zaistenie správnych skladovacích podmienok pre potraviny.

Chladnička pracuje s priemernou prípustnou hladinou hluku 46 dB a spotrebuje 1,042 kW elektrickej energie za deň.

cena

Chladničky, rovnako ako ostatné domáce spotrebiče spoločnosti Vestel, patria do stredného cenového segmentu. Najlacnejší a najmenší model VDD 260 VW je možné kúpiť za 17 500 rubľov. v oficiálnom internetovom obchode spoločnosti. Cena za väčšie modely VCB 274 VW a VDD 345 VW je 18 990 rubľov. Modely s veľkými mrazničkami VCB 276 VW a VCB 330 VW cena 19 990 rubľov. a 21 590 rubľov. resp.

Jeden z najdrahších modelov – VNF 366 MWE. Môžete si ho kúpiť za 28 500 rubľov. Strieborná chladnička VCB 365 FH stojí 23 990 rubľov, jej biely náprotivok VCB 365 VW o niečo lacnejšie – 22 690 rubľov.

Prevádzkové podmienky

Na zaistenie dlhej a bezproblémovej prevádzky chladničky je potrebné dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel:

 • položte na rovný povrch (v prípade nerovnej podlahy to možno napraviť úpravou výšky nôh);
 • neinštalujte v bezprostrednej blízkosti zdrojov tepla (batérie, radiátory, sporáky a elektrické sporáky) tak, aby bol vystavený priamemu slnečnému žiareniu;
 • nevkladajte horúce jedlo dovnútra;

 • dodržiavajte pravidlá pre umiestnenie potravín a nepreťažujte komory veľkými objemami (optimálne, ak nie sú komory naplnené viac ako z 2/3);
 • sledovať hodnotu nastavenej teploty;
 • neotvárajte dvere príliš často, pretože to vedie k porušeniu teplotného režimu;
 • ak odpojíte chladničku od elektriny na dlhší čas, nechajte dvere otvorené, aby ste sa vyhli nepríjemnému zápachu.

Tipy na výber

Pri výbere chladničky je potrebné zvážiť niekoľko vecí:

 • Rozmery kuchyne. Nemyslite si, že do malej kuchyne je povolená iba malá chladnička. Moderný sortiment chladničiek Vestel vám umožňuje vybrať si najlepšiu voľbu pre miestnosti akejkoľvek veľkosti – od nízkych s malou mrazničkou až po priestranné dvojkomorové, vysoké a úzke, ktoré tiež nezaberajú veľa miesta..

 • Počet ľudí v rodine. Je zrejmé, že čím väčšia je rodina, tým väčšia je chladnička potrebná. Ak je v dome malé dieťa, potom je často potrebná veľká mraznička na skladovanie čerstvej mrazenej zeleniny alebo špeciálna časť pre detskú výživu (častejšie sú to len dverné police).

 • Interiér. Tento domáci spotrebič je dôležitým prvkom interiéru kuchyne a nemal by vyčnievať zo všeobecného štýlu. A ak sa klasická biela verzia hodí takmer všade, potom pri výbere čiernej alebo jasnej farby by ste mali premýšľať alebo sa poradiť s návrhárom. Nezabudnite tiež, že jasné farby iba povzbudzujú chuť do jedla, zatiaľ čo biela upokojuje..

Recenzie

Kupujúci nechávajú na chladničky tejto značky protichodné recenzie. Hlavné výhody sú zvyčajne naznačované relatívne nízkymi nákladmi a dlhou životnosťou (až sedem rokov alebo viac), ako aj záručnou dobou 3 roky. Mnohým ľuďom sa páči ľahká manipulácia a tichá prevádzka, že sa perfektne hodia aj do malých kuchýň.

Sťažnosti sú často spôsobené tým, že v prípade opravy je ťažké získať potrebné diely.. Často sa musia objednávať z Turecka, čo oneskoruje opravy a spôsobuje, že sú veľmi drahé.. Zákazníci sa sťažujú na centrá pomalých služieb a zlé služby.

Často dochádza aj k drobným poruchám – praskliny skla alebo plastové praskliny na policiach, niekedy odchádza tesnenie na dverách. Na takéto prípady sa nevzťahuje záruka a diely nemožno vymeniť..

Používatelia sa vo všeobecnosti zhodujú na tom, že kvalita chladničiek Vestel je celkom v súlade s ich cenou a že sú úplne prijateľnou možnosťou rozpočtu..