Kuchyňa

Vstavaná chladnička so systémom No Frost

Chladnička je neoddeliteľnou súčasťou každej modernej kuchyne. Medzi mnohými úpravami takýchto zariadení si postupne získavajú obľubu vstavané modely. Sú inštalované v špeciálnych výklenkoch v kuchynskom nábytku. Táto technika dokonale zapadá do celkového interiéru. Mnoho modelov je doplnených špeciálnymi ozdobnými panelmi, ktoré je možné prispôsobiť celkovej farbe náhlavnej súpravy.

Vlastnosti systému “Bez námrazy”

Chladničky vybavené technológiou “Bez námrazy”, sa líšia od ostatných v princípe svojej práce. Štrukturálne je takýto systém veľmi podobný konvenčnému zariadeniu, ale počas jeho prevádzky voda nekondenzuje vo vnútri komôrok. Chladenie sa vykonáva prúdmi studeného vzduchu. Princíp fungovania takejto štruktúry možno opísať v niekoľkých po sebe nasledujúcich krokoch:

 • Kompresor kondenzuje chladivo, ktorý sa v tomto stave pohybuje špeciálnymi kanálmi.
 • Súčasne vzduch fúka špeciálny ventilátor, ktorý sa chladí prechodom cez potrubia chladiva. Potom plyn vstúpi do komôr a už v nich zníži teplotu..

Upozorňujeme, že v takýchto prevedeniach dochádza aj ku kondenzácii pary. Vykonáva sa vo vnútri stien, a preto sa voda nedostáva do mrazničky ani chladničky. Nevýhodou takéhoto systému je prítomnosť ventilátora, ktorý mierne zväčšuje rozmery chladničky a zvyšuje spotrebu energie..

Dôstojnosť

Výrobcovia takýchto vstavaných spotrebičov predstavujú mnohé z jeho úprav.. Môže sa radikálne líšiť nielen vo funkčnosti, ale aj vo veľkosti. Chladničky so systémom “Bez námrazy” má niekoľko pozitívnych aspektov:

 1. Jednoduché použitie a údržba. Všetky modely sú vyrobené z vysoko kvalitného plastu alebo kovu, ktoré sa ľahko čistia a nevypúšťajú škodlivé látky.
 2. Funkčnosť. Moderné zariadenia sú vybavené mnohými užitočnými technológiami (dotykové obrazovky, delené chladenie) na zjednodušenie práce..
 3. Zachovanie základného dizajnu kuchyne. To je uľahčené rôznymi farbami a možnosťou inštalácie stropných panelov..
 4. Nízka spotreba energie.
 5. Priestranné kamery.

Vstavané modely však majú niekoľko nevýhod:

 • Vysoká cena v porovnaní s konvenčnými modelmi.
 • Vlastné veľkosti. Na inštaláciu takýchto štruktúr kupujú špeciálne kuchynské súpravy..

Všeobecné technické parametre

Vstavané chladničky “Bez námrazy” svojou funkčnosťou sa prakticky nelíšia od bežných úprav. Ich jedinečnou vlastnosťou je prítomnosť špeciálnych upevňovacích prvkov po celom obvode zariadenia, ktoré umožňujú jeho pripevnenie k náhlavnej súprave. Chladničky tohto typu majú niekoľko spoločných vlastností:

 1. Kompresor. Takmer všetci výrobcovia prešli na používanie invertorových mechanizmov. Znižujú hladinu hluku a spotrebu energie systému. Väčšina modelov vstavaných chladničiek patrí do triedy A alebo vyššej (200-350 kW / rok).
 2. Počet kamier – 2, ale existujú aj viackomorové výrobky.
 3. Rozmery. Šírka a hĺbka chladničiek sa pohybuje od 50 do 60 cm, v závislosti od úpravy. Existujú jednotky s výškou 80 až 180 cm. Vo väčšine prípadov sa malé modely používajú ako mini-bary v stravovacích zariadeniach, kaviarňach, reštauráciách.
 4. Objem. Celková kapacita komôr dosahuje 50-300 litrov. mraznička pojme až 100 litrov v závislosti od modelu.

Existuje mnoho ďalších nuancií, ktoré sú prítomné iba u konkrétnych výrobcov. S ich pomocou sa pokúšajú rozlíšiť svoje produkty, aby upútali klienta..

Liebherr ICUNS 3314

Chladnička nemeckej výroby je pozoruhodná svojou vysoko kvalitnou montážou a modernou funkčnosťou. Náklady na produkt na trhu sa pohybujú v rozmedzí 890 USD. Dizajn je vybavený niekoľkými užitočnými funkciami:

 1. Technológie “Chladenie” slúži na rýchle chladenie čerstvých potravín.
 2. Systém “SuperFrost“. Táto funkcia umožňuje mrazenie potravín s minimálnou stratou vitamínov. To sa dosiahne rýchlym znížením teploty vo vnútri komory na -30.
 3. Alarm otvorených dverí. Výstraha sa zapne 60 sekúnd po otvorení chladničky.
 4. Ochrana dieťaťa zabraňuje náhodnému vypnutiu mechanizmu.
 5. Špeciálne podnosy, pomocou ktorého sa chlad udržuje v období, keď sú dvere otvorené.

Medzi výhody tohto modelu patrí niekoľko charakteristík:

 1. Jednoduché ovládanie. Všetky operácie nastavenia sa vykonávajú pomocou tlačidiel a intuitívnych akcií.
 2. Dostupnosť optických a akustických poruchové alarmy.
 3. Vysoký stupeň ochrany od detí.
 4. Moderné LED osvetlenie a optimálny systém usporiadania produktu. Schopnosť výškovo nastaviť polohu políc.
 5. Nízka spotreba elektrina – 212 kW / rok.

Nevýhody vstavanej chladničky zahŕňajú:

 1. Minimálny počet funkcií za relatívne vysokú cenu.
 2. Malý objem, čo pre veľkú rodinu nestačí.
 3. Objem. Hlučnosť sa pohybuje v rozmedzí 43 dB.
 4. Nedostatok zóny čerstvosti.

Hotpoint Ariston BCB 33 AA F

Talianska spoločnosť predstavuje vysokokvalitný model chladničky, ktorého cena začína od 670 USD. Je potrebné zdôrazniť niekoľko unikátnych funkcií, ktoré sú súčasťou tejto jednotky:

 1. Aktívny kyslík“. Táto technológia vám umožní predĺžiť čerstvosť skladovaných potravín až na 9 dní. Tento účinok sa dosiahne odstránením baktérií..
 2. Integrované chladiace systémy.
 3. Sada políc na rôzne účely. Tu nájdete odnímateľné prvky aj povrchy pre umiestnenie vína alebo fliaš..
 4. Schopnosť rýchleho zmrazenia alebo chladenie potravín.
 5. Režim “Dovolenka” vám umožňuje dlhodobo udržiavať potrebný stav jedla v neprítomnosti majiteľov.
 6. Nízka hladina hluku – nie viac ako 39 dB.

Celkový objem komôr je 268 litrov, medzi ktorými mraznička zaberá iba 54 litrov, čo je jedna z hlavných nevýhod tejto konštrukcie.. Medzi pozitívne aspekty patria nasledujúce funkcie:

 1. Veľký objem chladiacej komory. Ideálne pre rodinu 3-5.
 2. Police sú vyrobené z nárazuvzdorného materiálu sklo.
 3. Antibakteriálny povlak (špeciálne zlúčeniny striebra).
 4. Jednoduchosť prevádzky. Riadenie je intuitívne a vykonáva sa niekoľkými pohybmi.

Treba poznamenať nekvalitný záručný servis takýchto zariadení s častými poruchami. Ale táto hodnota za peniaze je jednou z najkrajších na dnešnom trhu..

Zanussi ZBB 47460 DA

Chladnička má veľkú kapacitu komôrok, ktorých celkový objem dosahuje 434 litrov. Mraznička má objem 96 litrov a chladiaci priestor zaberá 338 litrov. Zariadenie patrí do triedy “Vedľa seba“. Systém je vybavený takými funkciami, ako je zvuková a svetelná indikácia vysokej teploty, automatické odmrazovanie skladovacích komôr, nezávislá regulácia teploty v oddeleniach, schopnosť rýchlo ochladiť jedlo a mnoho ďalších..

Indikátory úspory energie chladničky patria do triedy A ++. Všetky police sú vyrobené z nárazuvzdorného skla.

LG GR-N309LLB

Jednotka sa vyznačuje spoľahlivosťou a produktivitou. Využiteľný objem chladiaceho priestoru je 188 litrov a mrazničiek 60 litrov.. Zariadenie je vybavené mnohými funkciami, medzi ktoré patrí:

 • Super zmrazenie.
 • Delená regulácia teploty.
 • Zóna čerstvosti.
 • Dezodorant.

Medzi konštrukčné prvky patrí prítomnosť políc z tvrdeného skla, niekoľko koľajníc na fľaše a špeciálne boxy na udržanie optimálneho obsahu vlhkosti.

Hansa BK 316.3 FA

Dvojkomorová vstavaná chladnička s spotrebou 279 kWh / rok. Objem mrazničky je 56 litrov a objem chladničky 190 litrov. Police sú vyrobené z vysoko kvalitného skla odolného voči nárazom. Medzi výhody patrí prítomnosť prevažujúcich dverí a antibakteriálneho povlaku. Chladnička je schopná udržať chlad 11 hodín a patrí do klimatickej triedy N-ST.

Whirpool art 963 / a + / nf

Chladnička je vyrobená v bielej farbe a je vybavená posuvnými systémami na upevnenie čiel. Celkový objem komôrok je 316 l. Medzi pozitívne aspekty patrí prítomnosť týchto funkcií:

 • Technológia chladenia “Čerstvá kontrola šiesteho zmyslu“.
 • Rýchle zmrazenie.
 • Režim “Ekologická noc a pohotovosť“.
 • Zvuková výstraha keď teplota vo vnútri komôr stúpne alebo keď vypadne elektrina.

Chladiaci priestor obsahuje 5 sklenených políc, úložný priestor na zeleninu a rozdeľovač potravín. Spotreba energie dosahuje 314 kWh / rok.

Siemens KI86NAD30

Dvojkomorová jednotka vybavená chladiacim systémom “Bez námrazy”. Celkový objem komôr je 257 litrov, z toho mraznička zaberá 68 litrov a priestor chladničky zaberá 189 litrov. Zariadenie je celkom ekonomické a spotrebuje asi 303 kWh / rok. Riadenie procesu – elektronické.

Hladina hluku nepresahuje 39 dB, vďaka čomu je výrobok celkom tichý. Ako materiál pre police sa používa sklo odolné voči nárazom. Rozmery chladničky sú 177 * 56 * 55 (v * š * h) cm. Hmotnosť – 69 kg. Medzi užitočné funkcie patrí prítomnosť LED displeja, police “Polička Vario”, mraziaci kalendár, možnosť opätovného zavesenia dverí a prázdninový režim. Minimálna teplota v mrazničke je -18 stupňov. Systém patrí do klimatickej triedy SN-ST.

Kamenivá tohto druhu sú veľmi obľúbené, čo viedlo k vzniku mnohých modifikácií. Pri výbere vstavanej chladničky do kuchyne by ste sa mali zoznámiť s ich technickými vlastnosťami a recenziami majiteľov. Môžete si teda kúpiť tovar s optimálnym pomerom ceny a kvality..