Kuchyňa

Závesný luster do kuchyne

Každá žena v domácnosti trávi v kuchyni najviac času. Je to miesto, kde sa stretáva celá rodina, kde prijímajú hostí, oslavujú sviatky. Preto je veľmi dôležité zorganizovať v tejto miestnosti pohodlné osvetlenie. Pri tejto príležitosti sú závesné lustre vynikajúcou voľbou. Dnes je to najbežnejšia možnosť pre kuchyňu..

Prívesný luster je svietidlo s jedným alebo viacerými tienidlami, ktoré sú pripevnené k šnúre, reťazi, káblu atď. Pomocou takýchto žiaroviek môžete rozdeliť jedálenský a pracovný priestor, zamerať sa na prvky interiéru alebo dekor. Správny výber závesného lustra pomôže urobiť vašu kuchyňu pohodlnejšou a útulnejšou..

8 fotografií

Ako si vybrať

V súčasnosti je na trhu obrovská škála žiaroviek do akéhokoľvek interiéru kuchyne.. Aby ste sa nestratili vo výbere a nedostali skutočne potrebnú a kvalitnú vec, mali by ste sa riadiť niektorými pravidlami.

  1. Musíte vedieť veľkosť kuchyne a výšku stropov. Pretože čím väčšia je kuchyňa, tým by mal byť luster výraznejší a objemnejší a naopak..
  2. Zdroje prirodzeného svetla (okná) a ich veľkosti. Čím viac ich je, tým by mal byť luster objemnejší; po obvode stropu je možné použiť niekoľko závesných lustrov s jedným tienidlom. Takže miestnosť bude v tme harmonicky osvetlená..
  3. Interiér kuchyne. Na základe toho si rýchlo vyberiete požadovaný dizajn lustra..

Tiež stojí za to pamätať na materiály lustrových tienidiel. Toto je veľmi dôležitý faktor, ak v kuchyni nie je odsávač pár. V tomto prípade sa na lustri a tienidlách usadia častice tuku a prachu. Vyberte si modely žiaroviek so sklenenými alebo plastovými tienidlami, dajú sa ľahko a rýchlo umývať bez obáv, že by ste zničili povrch. Lustre z ryžového papiera a papyrusu sú veľmi náročné na údržbu, pretože tieto materiály veľmi rýchlo absorbujú pachy a mastnotu. Látkové tienidlá a tienidlá na žiarovky tiež ľahko absorbujú pachy a znečistia sa, preto sa tieto modely najlepšie kupujú do veľkých jedální, kde je pracovný priestor oddelený od jedálne.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať zaveseniu lustrov. Nastaviteľná dĺžka je pohodlnejšia na vytváranie difúzneho alebo výkonnejšieho osvetlenia nad stolom. Takýto luster je zavesený na reťazi, drôte alebo kábli. Závesné modely sa najčastejšie používajú v miestnostiach s vysokými stropmi, ktoré nie sú nižšie ako 3,2 metra. Luster tak bude vyzerať harmonicky v celkovom interiéri kuchyne, nebude vám prekážať vo vašej práci. Závesné lustre s malými odtieňmi sa perfektne hodia do malých a úzkych kuchýň. Takéto modely vizuálne rozšíria priestor. Masívnejšie modely budú vyzerať výhodne v priestrannej miestnosti..

Technické nuansy

Závesné lustre je možné namontovať dvoma spôsobmi:

  1. Zavesenie na háčik je jednoduchšia metóda, pri ktorej je možné luster ľahko odstrániť na čistenie.
  2. Skrutkovanie na strop je najbezpečnejší spôsob, ale z hľadiska funkčnosti nepohodlnejší. V tomto prípade mnohé ženy v domácnosti oddelene odstraňujú odtiene na čistenie a samostatne umývajú samotnú suspenziu..

Musíte si uvedomiť, že ak máte v kuchyni strečový strop, potom by lustrové tienidlá mali smerovať do strán alebo nadol. Ak svetlo smeruje nahor, stropný plech môže stmavnúť a dokonca sa deformovať pri konštantnom vystavení vysokým teplotám..

V malej kuchyni, kde je hlavným osvetlením jeden luster, môžete použiť špeciálny spínač, ktorý upravuje intenzitu svetla. Budete môcť nastaviť požadovaný jas svetla nielen v závislosti od dennej doby, ale dokonca aj od vašej nálady. Do kuchyne sa odporúča zvoliť teplé žiarovky, ktoré budú príjemné pre oči, jedlo s týmto svetlom vyzerá chutnejšie a samotná miestnosť sa stane pohodlnejšou.

Štýly

Štýl lustra musí byť vybraný na základe interiéru. Kuchynské a jedálenské súpravy sú tým, na čo by ste mali v prvom rade venovať pozornosť.

  • Pre modernú kuchyňu moderné závesné lustre budú vynikajúcim štylistickým riešením. Spravidla majú zaujímavé tvary vyrobené z najmodernejších materiálov. Môžu to byť neobvyklé dizajnové riešenia alebo napríklad odtiene vo forme guličiek, valcov, kociek rôznych veľkostí..

  • Ak je kuchyňa vyrobená v klasickom štýle, potom vám budú vyhovovať lustre na svietniky s príveskami.. Takéto modely sú vyrobené z kryštálového, farebného a priehľadného skla. Niekedy návrhári používajú odtiene tkanín v klasických modeloch. Tieto lustre sú samozrejme vhodnejšie špeciálne pre jedálenský kút alebo jedáleň, pretože v miestnosti, kde sa jedlo priamo pripravuje, sa tieto lustre veľmi rýchlo znečistia..

  • Kované lustre, ktoré majú žiarovky vo forme „sviečok“, sú perfektné pre kuchyne v štýle country a Provence. Také modely je možné použiť aj v umelo starnutom interiéri, kde prevládajú prvky striebra a bronzu..

Etno-lustre vyrobené z dreva s odtieňmi ryžového papiera a papyrusu sa perfektne hodia do kuchýň v etnických štýloch, napríklad v japončine.

Mnoho dizajnérov ponúka viac dôverovať svojej intuícii, zapnúť predstavivosť a vyskúšať rôzne kombinácie štýlov v jednom interiéri.. Ide o takzvaný fúzny štýl, ktorý hrá na kontrastoch, kombinuje prvky rôznych štýlov.. V takom prípade môžete urobiť svoju kuchyňu výraznejšou a efektívnejšou..