Kuchyňa

Závesy do kuchyne s balkónovými dverami

Balkón v kuchyni je skvelým riešením na oddelenie pracovného priestoru od posedenia. Neoddeliteľným atribútom takejto miestnosti budú záclony, tylové alebo kuchynské závesy zladené s tónom. Na trhu je obrovské množstvo modelov textílií pre okná a balkónové dvere, ktoré by mali byť vybrané na základe štýlu interiéru..

7 fotografií

Špeciálne závesy sa líšia od tradičných niekoľkými spôsobmi. Po prvé, ich „štýl“ nezasahuje do prechodu na balkón, zaisťuje jeho ľahké otvorenie. Za druhé, tu nenájdete objemné, široké lambrequiny, flounces na leme. Hlavnou úlohou tých, ktorí súčasne zdobia otváranie okien a balkónov, je harmonická kombinácia dvoch úrovní, ktorá vytvára organickú kompozíciu. Nemalo by to pokaziť celkový interiér kuchyne, ale malo by to pôsobiť esteticky zo zadnej strany priehľadných dvierok..

7 fotografií

Možnosti dizajnu

Obrovský výber záclon, žalúzií a roliet vám umožní vybrať si hodnotnú voľbu pre váš byt. Niekto bude preferovať rímsku alebo grécku verziu záclon, iný bude robiť s ozdobnými niťami. Existujú aj tí, ktorí môžu zostaviť jedinečné súbory s tylom, závesmi, luxusnými ako v spálni, v obývacej izbe. Praktickou možnosťou sú stále vertikálne žalúzie, ktoré sa nezašpinia, pohodlne sa zatvárajú a v dome vytvárajú intímnu atmosféru.. Pred zdobením interiéru kuchyne závesmi musíte zvážiť:

  • plocha miestnosti;
  • typ okna a počet krídiel;
  • typ zasklenia;
  • výhľad na balkón (otvorený alebo zasklený);
  • extra priestor na stene.

So správnymi výpočtami riskujete, že v kuchyni vytvoríte neuveriteľnú atmosféru, v ktorej budete variť pre svoje potešenie a stráviť čas s celou rodinou..

9 fotografií

Žalúzie

Tento model má jednu dôležitú vlastnosť. Odtrhne sa pomocou šnúry, ktorá úhľadne visí zboku. To vám umožní ľahko zalievať kvety na parapete..

Dizajnéri odporúčajú zvoliť zvislé žalúzie, ktoré úplne zakrývajú okenný otvor, batériu a podľa toho aj balkónové dvere. Môžete tiež použiť kombináciu horizontálnych a vertikálnych dosiek. Jedinou podmienkou je použitie rovnakého kľúča..

Ak sa chcete zbaviť prísnosti a chladu, ktoré sú vlastné kanceláriám, použite látkové modely. V prípade, že nemáte čas na čistenie a každodenný život, urobia to kovové alebo plastové žalúzie. Zvlášť sú v súlade s usporiadaním, v ktorom je na stene voľný priestor s okenným otvorom..

Roleta

Ďalšou praktickou možnosťou pre návrh kuchyne sú rolety. Svoju popularitu získali relatívne nedávno, ale dozvedeli sa o nich už od čias starovekého Ríma. S ich pomocou bude možné zatvárať okno iba do stredu, čím sa budú hrať rôzne štýly: námorný, vintage, anglický, shabby-chic, pin-up atď. Moderná moderná, hi-tech-nylonová šnúra.

Výrobok nezachladí kuchyňu, pretože prepúšťa dostatočné množstvo slnečného svetla. Vďaka tomu bude miestnosť útulnejšia a štýlovejšia. Napríklad rímske rolety sú pripevnené nielen k rímse, ale aj k rámu, stene. Nemusíte ich odsúvať, pretože plátna môžu stúpať vo zvislej rovine. Kompozíciu vôbec nerozbijete, ak použijete krátky záves na okno a dlhý záves na balkón..

Kombinovaná možnosť

Kombinované závesy sú vynikajúcim riešením pre kuchynský balkón. Rozdeľte oblasť okien a dverí rímskymi vzormi a „japonskými“ panelmi. V tomto prípade je dôležité vybrať rovnakú tkaninu pre oba typy, aby nedošlo k narušeniu jednotného zloženia. Dávajte si tiež pozor na bežné dekoratívne doplnky: kontrastné lemovanie, výtlačky, vzory, šnúry atď. Atmosféra v dome okamžite získa orientálne poznámky s príjemným dizajnom.

Hotové možnosti sú pozoruhodné svojou rozmanitosťou. Skombinujte rôzne dĺžky a šírky závesov, hrajte s kontrastmi, zatienite celkový interiér kuchyne matnými alebo lesklými textúrami záclon. Textilný záves vždy vyzerá luxusne a harmonicky v každom štýle, od klasického po avantgardný, od gýča po konštruktivizmus..

Kombinácia dlhých a krátkych pláten pomôže „prispôsobiť“ funkčnosť otvárania a zatvárania balkónových dverí a odstraňovania prekážok. V tomto prípade môžu svorky pôsobiť okrem drapákov, pások, šnúr atď..

Kisei opona

Do kuchynského priestoru sa organicky zmestí mušelínová opona. Pôvodne zdobí okno s balkónom pomocou podväzkov, čo je neobvyklé rozdelenie do niekoľkých radov s rôznymi dĺžkami a umiestneniami. Takýto model, aj keď nechráni pred priamym slnečným žiarením, robí kuchyňu vizuálne širšou a ľahšou. Pomerne často sú kombinované s inými možnosťami záclon..

Vláknové závesy sú vyrobené z tkaniny s vysokou hustotou. Nite môžu byť tkané neobvyklým spôsobom. Sú vyrobené hlavne z lurexu, flitrov, korálikov.

Pre farebnú kuchyňu je lepšie použiť obyčajný mušelín, ktorý sa zakorení aj v hale, obývačke. Pre izbu zachovanú v jednej farbe, pre izbu v štúdiovom apartmáne si môžete vybrať dúhové závesy zo sklenených korálkov. Často sa im hovorí záclony-rezance, doplnené lurexom, perím. Pre avantgardu, pin-up štýl, shabby-chic-to je skutočný nález.

Závesové nite sa vyznačujú svojou univerzálnosťou: dokonale zonujú priestor, premenia interiér a sú vhodné pre drevený otvor. Kolosálna škála farieb predvádza najneočakávanejšie farby: popretkávané zlatom, striebrom atď. Paleta závesových nití má viac ako päťdesiat odtieňov, je možné ich samostatne doplniť lurexom a ich veľkosti sa pohybujú od 50 cm do 7 m. Lano opona je kombinovaná s príslušenstvom ako magnet, zdvihák, háčik.

Rakúske modely

Obľúbeným dizajnom jedálne, kuchyne s balkónom je rakúska opona. Vyzerá trochu teatrálne, kreatívne, očarujúco. Každý hosť, ktorý príde do vášho domu, určite hodí pár komplimentov v prospech takejto dekoratívnej techniky. Je to zaujímavá kombinácia, ktorá zahŕňa praktickosť rímskeho kusu a vážnosť francúzskeho kusu..

Štýlové „plátna“ sú ušité z prírodných tkanín, organzy bez tiaže alebo zo syntetických materiálov. Takéto umelecké dielo môžete ozdobiť pomocou ladných štetcov, prsteňov, originálnych čipiek. Účinok záhybov je hlavnou výhodou rakúskych záclon.

Tradičný záves

Klasika, hovorí sa, je nesmrteľná. Ale v akejkoľvek „klasike“ si môžete urobiť vlastné úpravy. Ak ste sa usadili na štandardných záclonách, vyberte na nich neobvyklý vzor, ​​ktorý harmonicky zapadne do celkového doprovodu..

Charakteristikou takýchto modelov zostáva potreba ich roztiahnuť od seba v rôznych smeroch, aby sa otvoril výhľad na ulicu a dovnútra sa dostalo slnečného svetla. Skúste na ne použiť svorky a tiež dobre používajte asymetriu. Vyberte si dlhé závesy na dvere a krátke závesy na okná. Na upevnenie výrobkov na rovnakej úrovni je možné použiť svorky.

Takéto modely môžete kombinovať aj pomocou lambrequinu. Po celej dĺžke zatvára balkónový otvor, maskuje rímsu. Neobvyklý rám na záclony dodá vášmu dizajnu kuchyne chuť. Správna dĺžka nebude zasahovať do voľného otvárania dverí. Krásne záclony do kuchyne s balkónovými dverami sa často vykonávajú v provensálskom, francúzskom, starožitnom, vidieckom atď..

Ako tkaninu je lepšie uprednostniť prírodné modely, ako sú chintz, bavlna, ľan. Nebude nadbytočné pridávať syntetickú niť, pretože závesy budú musieť byť zavesené v oblasti, kde je interiér v tesnom kontakte s vodou, UV žiarením, teplotnými extrémami. Aby sa ľahšie odstránili mastné škvrny, kvapky a špliechanie a aby sa samotný výrobok dal jednoducho žehliť, je lepšie použiť modely s malým percentom polyesteru, elastanu atď..

Tento „trik“ vám umožní zachovať jasnú farbu, bohatú tlač a vzor akéhokoľvek závesu. Bez ohľadu na to, do ktorej časti sveta sa vaše okno otvára, môžete si byť istí dlhodobou službou zakúpených záclon, záclon, tylu.

8 fotografií

Kresby a výtlačky

Vzhľadom na atmosféru v kuchyni stojí za zváženie ozdoby, vzory a aplikácie pre vaše záclony. V prípade jednofarebného produktu sa môžete obmedziť na kontrastné doplnky, ako sú farebné svorky, vzorované lambreky. Provensálsky, botanický, boho-chic štýl často používa malý kvetinový vzor, ​​jemnú paletu odtieňov šedej, béžovej, broskyňovej, krémovej, svetlo ružovej, tyrkysovej. Pre väčší luxus môžete použiť tonalitu indiga, kráľovskej modrej, ultramarínu. Upokojuje a upokojuje zelenú farbu, smaragd, ktorá dokonale zušľachťuje ekologický štýl.

Pre milovníkov modernej fúzie, hi-tech, moderného, ​​gýčového alebo loftového je vhodný tyl. Hodí sa k stenám z dreva, muriva, keramiky alebo tapetovaných povrchov. Dizajnéri odporúčajú nákup tylu po celej dĺžke balkónových dverí, v prípade potreby ho zdvihnite svorkami. Môžete sa dokonca obrátiť na koketný štýl Provence, country, vintage, pin-up, pomocou krátkych závesov do stredu okna. Tento štýl nebude zasahovať do zatvárania a otvárania dverí, prinesie hravú náladu do akéhokoľvek interiéru kuchyne.

8 fotografií

Ak sú vaše záclony hladké, dajú sa úspešne skombinovať s farebnými kravatami alebo lambrequinom. Rastlinné motívy sú najviac cenené v kuchyniach, ktoré dodávajú efekt Provence. Šachový vzor, ​​škandinávsky, exotický, vyzerá neporovnateľne medzi bielymi alebo svetlými stenami. Mimochodom, budete mať ozdobu s paisley uhorkou, technikou ombre. Matné závesy je možné použiť do interiérov s lesklými keramickými dlaždicami, sklenenými panelmi a diviakom.

Bude lepšie, ak sa štýl záclon zhoduje s inými textilnými prvkami: čalúnenie pohovky, kresla, vankúšov, farby pufu a dokonca aj uterákov, obrúskov. Dizajnéri radia, aby sa nevzdávali tečúceho saténu. Napriek tomu, že je vhodnejšia do spální, obývacích izieb, kuchyňa bude tiež vyzerať luxusne a vznešene na pozadí sotva lesklých „lesklých“ záclon. Akýkoľvek záves je možné vybrať s tematickou potlačou, napríklad s ovocím, zeleninou, sladkosťami a inými kulinárskymi majstrovskými dielami.

7 fotografií

Trendy

V poslednej dobe pribúdajú na vrchole obľúbených modelov praktické, pohodlné vertikálne žalúzie, ktoré sú vybavené diaľkovým ovládaním. Môžete ich posunúť ľubovoľným smerom, buď v kuchyni, alebo na balkóne. Pomocou žalúzií sa miestnosť vizuálne zväčší, rozšíri a zefektívni.

V snahe o stručnosť a minimalizmus môžete používať štýlové výrobky z roliek. Ich rozmery sa musia presne zhodovať s parametrami okna, balkónových dverí. Je lepšie venovať pozornosť špeciálnym tkaninám ošetreným nečistotami a zlúčeninami odpudzujúcimi prach. V ére, keď sa móda mení každú sezónu, dajte prednosť „nesmrteľným“ smerom baroka, modelom vyrobeným z metalických tkanín, luxusným riešením retro, country, Provence atď..

Vybraný materiál by mal byť ľahko čistiteľný, nemal by zasahovať do pohybu, nemal by byť ťažký, objemný. Milovníci exotiky budú milovať ekologické závesy, bambus. Neobvyklé väzby z prírodných vlákien nielen ozdobia interiéry v orientálnom štýle, ale tiež nebudú schopné spôsobiť alergie.

Bežný tyl s mimoriadnym vzorom sa nevzdáva polôh. Priesvitný, beztiažový, vytvára správne akcenty, prináša ľahkosť a sviežosť do každej miestnosti. Dajte prednosť objemným závesom v Provence alebo rustikálnom štýle. Ale stojí za to vzdať sa záclon, ktoré len zatemnia kuchyňu. Rakúske záclony s veľkolepými záhybmi, dosahujúce iba do stredu okna, budú vyzerať pekne.

7 fotografií

Asymetria je hlavným trendom

Mnoho textilných návrhov na návrh takého bloku sa vyrába na rôznych úrovniach. Tento druh asymetrie sa dosahuje podväzkami. Najzaujímavejšie zo všetkého je, že tento „štýl“ bude vyzerať s filmom z farebného skla. Vytvára veľa dekoratívnych riešení, atmosféru pohodlia a pohody.

Okno s dvojitým zasklením je vhodné doplniť vnútorným usporiadaním pomocou ozdobného profilu. Je teda ľahké dosiahnuť vytvorenie oblúkov, lúčov, štvorcov, kosoštvorcov a ďalších kučeravých kombinácií. Vysokokvalitné okná s dvojitým zasklením ozdobia interiér kuchyne, ako aj fasádu budovy. Zaujímavé vzorky a obrázky takýchto návrhov sú uvedené v špecializovaných predajniach, kde vám pomôžu vybrať si najlepšiu možnosť zdobenia kuchyne s oknom a balkónom.

7 fotografií

Ďalšie techniky na zdobenie okenného otvoru

Ak máte malé metre štvorcové, je načase sa závesov úplne vzdať. Vyzdobte miestnosť v modernom high-tech štýle falošnými krytmi. Ich šírka nepresahuje 25 mm. Samotný výrobok je prilepený k oknu s dvojitým zasklením a vzhľadom na profil môže mať lichobežníkový, štvorcový a polkruhový tvar. S týmto dizajnom máte k dispozícii expresívnu záväznú ilúziu..

Skúste tiež pieskovať okno, balkónové sklo. Dostanete rôzne dekorácie, od maľby, ozdôb a končiac nápismi, originálnymi obrázkami atď. Môžete si vybrať zo záclon s matným, metalickým odtieňom, vintage výtlačkov a kresieb, zrkadlového panelu alebo reliéfneho typu závesového materiálu..

7 fotografií

Ako skryť batériu?

Pri rozhodovaní o krásnom dizajne batérie, ktorý by vám nezarezal do očí pri každom vstupe do kuchyne, by ste mali použiť správnu dĺžku a textúru závesov. Dokonca aj priesvitný tyl je schopný skryť „chybu“ pod oknom, ak má štýlový ornament, ktorý šikovne maskuje liatinovú alebo oceľovú batériu. Rovnakým spôsobom môžete skryť akékoľvek drôty, komunikačné systémy vedené pozdĺž stien..

Ak chcete použiť jeden lambrequin alebo krátke žalúzie, skúste zariadiť dekoratívnu mriežku vyrobenú z dreva alebo kovu. Mal by byť v rovnakom štýle ako dokončovacie materiály v kuchyni. V tomto prípade budú dokonca aj rolety, rolety alebo bambus vyzerať harmonicky..

10 fotografií

Štýlové riešenia

Dizajnéri odporúčajú fanúšikom vidieckych, provensálskych, rustikálnych alebo ošarpaných štýlov hľadať romantické a skutočne inšpiratívne modely záclon. Napríklad záclony do kaviarne budú pôsobiť domácky a veľmi pohodlne. Sú vhodné do tých kuchýň, ktoré majú vo výzdobe ručne vyrobené predmety a ďalšie dekoratívne detaily. Ako kresbu môžete použiť pastelové pozadie, klietku, bodky, tenký pásik alebo kvetinovú tému..

Početné volánky, volániky sú vítané. Celkový vzhľad silne pripomína obraz „domu na dedine“, ktorý je vhodný pre romantické povahy, snílkov a snílkov.

7 fotografií

Poznámky Škandinávie, modernej klasiky, secesie alebo konštruktivizmu nájdete v zbierkach tenkých závesov zo saténu, organzy, saténu, chintzu. Všetky z nich môžu ľahko „natiahnuť“ výšku stropu. Pruhy by mali byť symetrické, rovnomerné a pripevnené k kovovej záclonovej tyči. Dôležitou výhodou modelov je mobilita, praktickosť, jednoduchosť starostlivosti. Populárne sa stávajú rôzne kontrastné podšívky, dokonale zladený vzor.

V rovnakých štýloch budú relevantné japonské záclony. Rovný kus priesvitných tkanín je zvyčajne pripevnený zhora, bez narušenia dokonale rovnomerného zloženia materiálu. Model je na leme držaný kovovými závažiami. Úprava dĺžky výrobku je ďalším plusom v prospech japonských záclon. Krásne „prekrytia“ priesvitných handier z látky umožnia hrať so svetlom a tieňmi, kontrastnými farbami a dokonca radikálne zmeniť dizajn kuchyne.

10 fotografií