Kúpeľňa

Podlahové vaňové batérie: konštrukčné prvky, typy a dizajn

Moderný interiér často vyžaduje netriviálne riešenia, a to aj v záležitostiach, ako je výber vaňovej batérie. Zariadenia, na ktoré sme zvyknutí a ktoré sú namontované priamo do steny, nie sú vhodné napríklad do vaní umiestnených v strede miestnosti. V tomto prípade sú podlahové mixéry jednoducho nenahraditeľné..

Navyše vyzerajú veľmi štýlovo a originálne..

Popis

Podlahový faucet je voľne stojaca konštrukcia zabudovaná priamo do podlahy, preto je pred inštaláciou podlahy potrebné vo fáze renovácie vykonať potrubie. Ak táto podmienka nebola splnená, pomôže vám maskovanie rúrok v špeciálnych škatuliach, ktoré budú prebiehať pozdĺž stien. Mixér je možné umiestniť na obe strany vane. Jeho poloha je obmedzená predstavivosťou majiteľa a zvláštnosťou priestorov. Podlahový mixér je pre našu krajinu dosť originálnym riešením, pretože vodovodný kohútik je často zabudovaný priamo do steny, zatiaľ čo vaňa musí vždy stáť pri stene. Kvalitné modely majú dlhú životnosť. Výrobcovia navyše nezabúdajú dbať na to, aby v prípade potreby bolo možné všetky opravy vykonávať s maximálnym komfortom..

Odrody

Ak vezmeme do úvahy odrody, nie je toľko typov podlahových batérií, a nie modelov alebo technických riešení. Zásadne sa líšia iba počtom potrubí. Môžu byť dve alebo jedna, preto sa im hovorí aj dvojnohé a jednonohé. Jediným rozdielom je spôsob dodávky vody. Dvojnohé modely majú oddelené potrubie pre teplú a studenú vodu. Na reguláciu teploty vody budete musieť otočiť dva ventily. Pri jednorúrkových verziách môžete prietok a optimálnu teplotu vody nastaviť jednou rukou.

Pokiaľ ide o ďalšie funkcie, technologické a konštrukčné riešenia, existuje niekoľko typov mixérov..

 • Kaskádové. Je to taký mixér, ktorý dokáže z obyčajnej vane urobiť skutočný vodopád. Dizajn vyrobený zo skla vyzerá obzvlášť ľahko a elegantne. Jemný prúd vody poteší nielen oči, ale aj telo. Výrobcovia zaistili, aby každý zákazník našiel model, ktorý vyhovuje veľkosti aj dizajnu.
 • Termostatické. Pre tých, ktorých unavuje ručné nastavovanie teploty vody otáčaním kohútikov a ventilov, ponúkame takú inováciu ako termostatický mixér. Špeciálny displej zobrazuje presnú teplotu a tlak. Tieto parametre zostanú v pamäti zariadenia, pri nasledujúcom zapnutí mixéra ich automaticky reprodukuje..

 • Bezkontaktné. Táto odroda sa často nachádza v kaviarňach alebo na iných verejných miestach. Obrovskou výhodou je, že sa používateľ nedotýka zariadenia, čo znamená, že na ňom nenecháva potenciálne nebezpečné mikróby, čo umožňuje každému používateľovi vyhnúť sa kontaktu s ním. Sú inštalované doma, aby šetrili vodou..
 • Elektronické. Táto odroda je v skutočnosti vylepšeným modelom bezkontaktných možností mixéra. Ich práca je založená aj na infračervených senzoroch. Užívateľ si môže nastaviť niekoľko najpoužívanejších režimov prietoku a teploty vody.
 • Kombinované. Ak vyššie uvedené modely dodávajú vodu iba do vane, potom sa táto štruktúra dá ľahko otočiť a nasmerovať do umývadla. Z uvedených poddruhov sa tento konkrétny model nemôže pochváliť odolnosťou..

Z čoho sú vyrobené??

Podlahové mixéry sa skladajú z dvoch hlavných častí: stĺpika a výtoku. Prvý je vyrobený z materiálov so zvýšenou pevnosťou. Je to ona, ktorá by mala slúžiť mnoho rokov. Keďže je namontovaný priamo do podlahy, v prípade poruchy hrozí pri jej výmene aj demontáž časti podlahy. Dizajn a konštrukcia výtoku sa môžu líšiť.

Vyrábajú sa predovšetkým z ocele s antikoróznymi prísadami. Povrch môže byť prezentovaný v rôznych dekoroch.

Najpopulárnejšie sú nasledujúce modely:

 • pochrómovaný – majú atraktívny vzhľad a dlhú životnosť, perfektne sa hodia takmer do každého interiéru;
 • pod zlatom – ak sa v dizajne kúpeľne použijú béžové, hnedé alebo zlaté tóny, potom taký mixér zdôrazní zvolený štýl a stane sa skutočnou ozdobou;
 • pod bronzom – ušľachtilý odtieň bronzu zdôrazní vycibrený vkus jeho majiteľa a pomôže vytvoriť atmosféru luxusu a pohodlia;
 • liatina – pôvodný čierny faucet, ladne zakrivený nad kúpeľňou, sa určite stane vrcholom interiéru.

klady

Podlahové vodovodné batérie si rýchlo získavajú obľubu vďaka mnohým výhodám.

Má niekoľko nepopierateľných cností..

 • Výška. Pretože je konštrukcia voľne stojaca, jej výška môže byť ľubovoľná. Hlavná vec je, že počas prevádzky je pre používateľov pohodlný. Rovnaká funkcia vám umožňuje urobiť konštrukciu dosť masívnou a odolnou, pričom na samotnú misku kúpeľa nebude vyvíjaný žiadny ďalší tlak..
 • Samostatná inštalácia a opravy. Ak potrebujete vymeniť alebo opraviť mixér, nemusíte kúpeľ rozoberať ani presúvať. Toto vhodné miesto poskytuje voľný prístup ku všetkým podrobnostiam o dizajne mixéra..
 • Pôsobnosť. Takýto mixér je možné nainštalovať nielen do kúpeľne, ale aj do blízkosti vonkajšieho bazéna, do sprchy (do vane a sauny) alebo na terasu..
 • Trvanlivosť. Výberom vysokokvalitného mixéra od spoľahlivých výrobcov a dodržiavaním všetkých inštalačných pravidiel môžete zaistiť dlhú životnosť výrobku..
 • Dizajn. Krásne, originálne podlahové mixéry sú k dispozícii vo všetkých druhoch prevedení. Nie je ťažké vybrať si taký, ktorý sa stane harmonickým doplnkom existujúceho interiéru alebo dokonca jeho vrcholom..

nevýhody

Nevýhody batérií stojacich na podlahe súvisia s finančnou stránkou problému. Vysokokvalitné modely sú dosť drahé a náklady na inštaláciu môžu byť nepríjemným prekvapením, ktoré je spojené s potrebou pripojiť vodné potrubia k určitému bodu v miestnosti. A tiež je potrebné mať na pamäti, že tieto modely sú navrhnuté skôr pre priestranné miestnosti, kde je možné v strede nainštalovať kúpeľ. Uskutoční sa aj samotný mixér.

Preto je ich použitie v štandardných rozloženiach veľmi obmedzené..

Ako nainštalovať?

Proces inštalácie podlahového mixéra nespôsobí žiadne ťažkosti, ak už boli potrubia pripojené k miestu, kde bude umiestnená voľne stojaca vaňa a mixér. Je lepšie sa o to postarať vo fáze obnovy, čím sa vyhnete dodatočným nákladom. Ešte pred poterom podlahy je potrebné vybrúsiť drážky, v ktorých sa budú skrývať potrubia s teplou a studenou vodou. Ak je dlaždica už položená a nechcete ju sňať, mali by ste zvážiť možnosti zdobenia a maskovania rúrok pomocou škatúľ. Ale v tomto prípade už nebude taký dokonalý obraz a ďalšie výčnelky v kúpeľni sú úplne zbytočné..

Profesionáli sú schopní rýchlo zvládnuť inštaláciu podlahového mixéra. Okrem toho majú všetky potrebné nástroje, materiály, a čo je najdôležitejšie, sú to skúsenosti. Všetku prácu môžete zvládnuť sami, ale bude to vyžadovať veľa trpezlivosti a času. Jednou z dôležitých podmienok úspešnej inštalácie je zaistenie mixéra tak, aby sa nekýval..

Ako sa starať?

Neexistujú žiadne špeciálne pokyny na obsluhu a údržbu stojanových mixérov. Pri správnej, ale jednoduchej údržbe mixér vydrží dlho..

Mali by ste dodržiavať nasledujúce jednoduché pravidlá:

 • nezabudnite pravidelne čistiť mixér pomocou špeciálne navrhnutých výrobkov, aj keď môžete použiť tekuté mydlo a jemnú handričku;
 • je lepšie odmietnuť používanie hrubých abrazívnych látok, pretože môžu poškriabať povrch;
 • faucety nemajú radi chlór a slanú vodu, preto si pred použitím čistiaceho prostriedku dôkladne preštudujte jeho zloženie.

Rada

Rozhodli sme sa pre originálne riešenie pre kúpeľňu ako podlahový mixér, mali by ste vziať do úvahy nasledujúce tipy:

 • odporúča sa kúpiť mixéry od výrobcov, ktorí sa na trhu dlhodobo a dobre etablovali;
 • je lepšie rozhodnúť o umiestnení kúpeľa a mixéra aj vo fáze opravy, čo pomôže vykonať všetky prípravné práce bez dodatočného úsilia a nákladov;
 • pri vlastnej inštalácii stojí za to použiť vysokokvalitné materiály a riadiť sa pokynmi; cena výrobku je pomerne vysoká, takže bude veľmi urážlivé, ak dôjde k poruche v dôsledku zlej kvality inštalácie alebo nedbalosti;
 • pri absencii skúseností s inštaláciou podlahového mixéra by ste sa mali obrátiť na špecialistu; volanie majstra je samozrejme dodatočné náklady, ale inštalácia bude vykonaná efektívne a spoľahlivo;
 • pri nákupe by ste mali výrobok starostlivo prezrieť na škrabance, preliačiny, škrabance. Ak ich nájdete, bez váhania by ste mali požadovať výmenu.

   Podlahové batérie sú čerstvým riešením pre kúpeľňu. Nie je to však také know-how. Inšpirovaní príkladmi z minulosti, výrobcovia dávajú slobodu vybrať si miesto pre vaňu a batériu. Ak rozmery miestnosti umožňujú realizáciu takejto dizajnovej myšlienky, potom v každom prípade vyhrá vlastník bytu. Podlahový faucet je nielen pohodlný a praktický, ale aj neuveriteľne krásny.

   Informácie o inštalácii podlahového mixéra nájdete v nasledujúcom videu.