Nábytok

Barové skrinky

V mnohých moderných bytoch a domoch je miesto pre útulný kútik na spoločné chvíle. Dobrý alkohol pomáha ešte viac spríjemniť večery s priateľmi alebo príbuznými, na uskladnenie ktorých budete potrebovať barovú skrinku.

Vlastnosti a výhody

Barová skrinka je ideálnym miestom pre znalcov kvalitného alkoholu alebo zberateľov. Dobré nápoje spravidla vyžadujú špeciálne skladovacie podmienky. Víno by nemalo byť uchovávané v chladničke, pretože musí dozrieť pri mrazivých teplotách. V barovej skrini je všetko premyslené špeciálne tak, aby si vaše nápoje zachovali kvalitu a chuť..

Je tiež dôležité, aby sa správne zvolený úložný priestor na alkohol stal štýlovým doplnkom vášho interiéru..

Teraz existuje veľa krásnych skriniek, ktoré sa ľahko zmestia do klasického aj moderného interiéru. Štýlová šatníková skriňa, podobne ako barový pult, dobre zapadne do interiéru vašej obývačky alebo kuchyne. Môžete experimentovať s kombináciou rôznych detailov a vytvoriť tak útulné miesto pre rodinnú dovolenku, ako aj územie pre hlučné večierky.

Odrody

Existujú barové skrinky, ktoré sa líšia nielen svojim vzhľadom, ale aj materiálom. Najbežnejšou možnosťou je prírodné drevo. Má to mnoho výhod. Po prvé, drevo je prírodný materiál, čo znamená, že je šetrné k životnému prostrediu a nepoškodzuje životné prostredie. Za druhé, skrinky vyrobené z dreva vydržia oveľa dlhšie ako ostatné..

Kvalitný materiál príjemne poteší nielen vás, ale aj vašich potomkov – ak s ním budete zaobchádzať opatrne.

Medzi plusy patrí rozmanitosť dizajnu. Drevorezba vám umožňuje vytvárať na dverách a základni konštrukcie skutočne krásne vzory. Skrinku na alkohol je možné predať kompletne s ďalšími položkami. Napríklad s barovým pultom, ktorý vám umožní vytvoriť malý útulný bar priamo vo vašej obývačke.

Populárne sú aj všetky druhy možností kompaktného nábytku. Môže to byť praktická nástenná skrinka, transformátor. V druhom prípade získate pohodlný a priestorný úložný priestor na koňak a whisky, ktorý vám (okrem svojej hlavnej funkcie) môže slúžiť aj ako stôl. Je to veľmi praktické, najmä v malých bytoch..

Skrinky na víno sa rozlišujú oddelene. Spravidla majú špeciálny ventilačný systém a teplotný režim..

To umožňuje, aby sa chuť vína počas skladovania čo najviac rozvinula. Skriňa na tento ušľachtilý nápoj musí byť vhodná. Znalci často kupujú drahé starožitnosti, ktoré vyzerajú luxusne a zdôrazňujú dobrý vkus majiteľa..

Funkcie a doplnkové funkcie

Je možné vyčleniť nielen klasické možnosti, ale aj mnoho zaujímavých barových skriniek, ktoré príjemne prekvapia svojou funkčnosťou. Mnoho ľudí sa snaží diverzifikovať dizajn takéhoto nábytku..

Sklopné dvere

Tento zdanlivo jednoduchý prvok je v skutočnosti veľmi užitočný v každodennom živote. Ak je to nevyhnutné sklopné dvere je možné použiť ako dosku stola. Bude pre vás výhodné naliať alkohol alebo si naň jednoducho dať poháre. V niektorých prípadoch si takýto prípad použitia vopred premyslia a štylizujú vnútorný povrch dverí tak, aby vyzerali ako barový pult..

Zrkadlový povrch

Ďalším zaujímavým dizajnovým ťahom je použitie reflexných materiálov na ozdobu interiéru skrinky. Vyzerá to veľmi pôsobivo. Zrkadlá vám navyše umožňujú vizuálne rozšíriť priestor, čo znamená, že váš šatník bude zvnútra pôsobiť väčší..

Ďalšie priehradky

Skladovanie klasických destilátov by malo byť rozdelené na niekoľko častí, aby ste na jednom mieste mohli zbierať whisky, víno a likéry. V niektorých prípadoch však návrhári idú ešte ďalej a dopĺňajú svoje návrhy sklenenými policami, priehradkami na uloženie obrúskov, vývrtkami a inými drobnosťami. Je to veľmi praktické, pretože všetko, čo potrebujete, budete mať vždy na dosah..

8 fotografií

S chladničkou

Veľkou výhodou pre mnohých je prítomnosť chladiaceho priestoru. Je to praktické: ak plánujete piť niečo, čo sa zvyčajne podáva studené, môžete nápoj v požadovanej teplote priniesť priamo do barovej skrinky. V takýchto štruktúrach môžete spravidla nezávisle regulovať teplotný režim. Okrem toho môžete do chladničky umiestniť nielen alkohol, ale aj nejaké občerstvenie..

Ako si vybrať?

Pri výbere vhodnej skrinky by ste sa mali zamerať na niekoľko základných parametrov naraz..

Veľkosť

Najzákladnejšou z nich je veľkosť štruktúry. To platí najmä pre tých, ktorí žijú v malom byte, ale napriek tomu chcú vybaviť útulný kútik na relaxáciu. Nekupujte objemný nábytok, postačí vám kompaktný výrobok.

Dobrou možnosťou by bola rohová barová skrinka alebo transformátor..

Ale v priestrannom dome bude užitočná masívna starožitná skriňa, ktorú je možné nainštalovať do haly. Ak ho navyše doplníte starožitnými stoličkami a barovým pultom, získate útulné miesto na oddych..

Vzhľad

Keď ste sa rozhodli pre parametre, môžete pristúpiť k štúdiu obrázkov. Barová skrinka by mala harmonicky zapadnúť do interiéru a dopĺňať ho – ako každý iný nábytok. Je to celkom jednoduché, pretože existuje veľké množstvo hotového nábytku..

Ak sa vám vôbec nič nepáči, vždy si môžete vyrobiť nábytok na mieru..

V miestnosti zariadenej v klasickom štýle vyzerá drevená konštrukcia dobre. Ale v modernom byte v secesnom štýle budú takéto starožitnosti pôsobiť nemiestne. Je lepšie ho nahradiť módnym nábytkom z kovu, plastu, skla..

Kvalita

Kvalita by samozrejme nemala byť vašou poslednou prioritou. Čím lepší produkt ste si kúpili, tým dlhšie vydrží.

Pred nákupom si vždy skontrolujte, ako fungujú všetky mechanizmy. Dvere by sa mali dať ľahko otvoriť a police by mali byť silné.

Dobrá barová skrinka je dosť drahá, ale tento nákup sa určite ospravedlní, pretože vám takýto nábytok neustále prináša pozitívne emócie.

Registrácia

Stojí za to hovoriť o takom dôležitom bode, akým je dizajn. Aby bolo vaše sedenie štýlové a atraktívne, musíte skriňu vyzdobiť nielen fľašami drahého alkoholu, ale aj ďalším príslušenstvom. Stojí za to postarať sa o výber osvetlenia..

Odborníci odporúčajú používať žiarovky s rôznymi teplotnými podmienkami, aby sa neskôr dali prispôsobiť podľa situácie. To je veľmi výhodné, ako hovorí veľa ľudí..

Ak sa chystáte do veľkej spoločnosti, môžete si zapnúť jasnejšie a chladnejšie svetlo. Ak zostanete sami so svojou polovičkou, môžete prepnúť na tlmené svetlá. Môžete skúsiť ozdobiť skrinku zvnútra LED žiarovkami. Takto môžete svoju zbierku neustále kontrolovať – ​​bez problémov..

Pokiaľ ide o príslušenstvo, je lepšie diverzifikovať obsah skrinky. Čím drahšie nápoje, poháre na víno a ďalšie zaujímavé detaily obsahuje, tým príjemnejšie bude skúmanie obsahu. Odporúča sa tiež nemiešať fľaše z drahého a lacného alkoholu v jednom sklade..

Dávajte si pozor na to, čo dáte do barovej skrinky.

Keď si vyberiete krásny drevený výrobok a ozdobíte ho svojim obľúbeným alkoholom, môžete zdôrazniť svoj dobrý vkus a urobiť aj malú a nenápadnú izbu luxusnou. Vyberajte iba nábytok od dôveryhodných výrobcov – ako si budete istí, že dostanete kvalitný výrobok, ktorý vám bude slúžiť tak dlho, ako to len bude možné.

Prehľad barovej skrinky si môžete pozrieť v nasledujúcom videu: