Nábytok

Biele lesklé skrinky

Akýkoľvek nábytok v dome by mal byť nielen funkčný, ale aj krásny a rafinovaný. Táto možnosť je biela lesklá skrinka. Určite poteší každého, kto v interiéri ocení veľké množstvo svetla a pocit priestoru. Tento typ nábytku dodá miestnosti sofistikovanosť a štýl..

Vlastnosti použitia farieb v interiéri

Biela je právom považovaná za najuniverzálnejšiu farbu, pretože je to on, kto sa ideálne kombinuje s akýmikoľvek inými odtieňmi v interiéri. Biela lesklá skriňa sa preto perfektne zmestí do absolútne akéhokoľvek štýlu interiéru – od klasického po ultramoderný minimalistický.

Biela farba sa hodí k iným farbám, a to ako s podobnými odtieňmi – sivou a béžovou, tak aj s kontrastnými tónmi – modrá, červená, zelená, oranžová a ďalšie.

Za hlavné výhody bieleho nábytku v interiéri možno považovať:

 • Schopnosť zvýšiť množstvo svetla aj v tmavých interiéroch;
 • Schopnosť vizuálne zväčšiť miestnosť s jej pomocou;
 • Ideálne na použitie v rôznych miestnostiach – biely šatník môžete nainštalovať do detských aj dospelých spální, obývacích izieb alebo chodieb;
 • Táto farba vytvára pocit dokonalej čistoty, slobody a priestoru..
 • Mnoho žien v domácnosti mylne považuje biely nábytok za nepraktický a je to úplne márne – prach na bielej lesklej skrini nebude o nič výraznejší ako na nábytku inej farby. Včasné čistenie preto vyrieši všetky problémy..

Ale ak máte stále veľké obavy, že biela farba bude príliš ľahko znečistená, môžete sa rozhodnúť pre iné svetlé odtiene – krémovú, béžovú, mliečnu, karamelovú, svetlošedú a mnoho ďalších. Všetky tieto tóny sú tiež považované za veľmi univerzálne a ľahko sa zmestia do rôznych štýlov interiéru..

Názory

Nábytok ako šatník je skvelý do všetkých typov priestorov. Bude však k dispozícii v rôznych veľkostiach, vzhľade a funkciách..

Napríklad, vyzdvihnutie kuchynského nábytku, najlepšou možnosťou by bola nástenná skrinka na ukladanie riadu, obilnín, korenia a iného kuchynského príslušenstva.

Do spálne šatník s fasádami je považovaný za voľbu číslo jeden. Biela farba takéhoto nábytku urobí spálňu vizuálne jasnejšou, priestrannejšou a pohodlnejšou. Je tiež veľmi výhodné, keď je vo dverách šatníka namontované zrkadlo po celej dĺžke.

Do škôlky V spálni si môžete kúpiť trojdielnu šatníkovú skriňu s krídlovými dverami na oblečenie a tiež bielu knižnicu. Tento nábytok nielenže miestnosť presvetlí, ale tiež naučí svojho mladého majiteľa objednávať..

Ak hľadáte nábytok do chodby, Môžete sa tiež rozhodnúť pre biely šatník. Stojí však za to vybrať si model, ktorý bude mať otvorené police, na ktoré môžete uložiť topánky a klobúky. Zrkadlo vo dverách šatníka tiež nebude na chodbe nadbytočné..

A tu do obývačky miestnosti, najlepšou možnosťou by bola biela šatník otvoreného typu s priesvitnými dverami. Na jeho police je najlepšie umiestniť všetky druhy dekoratívnych doplnkov (figúrky, vázy, krásne sviečky, fotografie a ďalšie maličkosti, ktoré sú srdcu blízke).

Druhy materiálov

Biele skrinky sú vyrobené z rovnakých výrobných materiálov, ktoré sú nám všetkým známe ako ostatné druhy nábytku.

Najpopulárnejšie sú tieto:

 • Prírodné masívne drevo;
 • MDF;
 • Drevotrieska;
 • Drevovláknitá doska.

Pri výbere produktu vyrobeného z prírodného masívneho dreva nebude k dispozícii biela farba, ale môžete si vybrať možnosť v iných svetlých farbách.

Všetky ostatné materiály skriniek sú k dispozícii v bielej farbe, pretože zvyčajne majú špeciálnu podšívku, ktorá dodáva skrini krásny biely lesklý vzhľad. Na jeho implementáciu sa spravidla používa PVC fólia, akrylový plast alebo špeciálny lak, ktorý vytvára lesklý lesk..

Možnosti dizajnu

Biela sa najčastejšie nachádza v štýloch ako neoklasicizmus, minimalizmus a škandinávsky. A ak si naozaj chcete vybrať biely nábytok v jednom z týchto smerov, musíte si vybrať modely, v ktorých bude minimum kučeravých tvarov a chytľavých doplnkov. Najlepšie je, ak sú v dizajne prítomné rovné čiary, vzhľad by mal byť trochu prísny, jednoduchý a zároveň veľmi štýlový..

Ak ste vyznávačom takých smerov, akými sú barok alebo klasika, vyberte si biely model skrinky, ktorý bude doplnený mnohými ozdobnými prvkami, napríklad vyrezávanými dverami a nohami, lištami, zlatými vložkami, originálnymi úchytkami a podobne..

Etnické štýly umožňujú aj biely nábytok. Môže to byť napríklad japonský štýl, pre ktorý je ideálny nízky biely šatník s prísnym dizajnom, ktorého dekoratívne prvky môžu úplne chýbať..

Aby sa biela skrinka harmonicky hodila do akéhokoľvek interiéru, musíte dodržať nasledujúce rady:

 • Je dôležité, aby v interiéri miestnosti bol nielen šatník biely. Do miestnosti umiestnite ďalšie biele kusy nábytku. Alebo môžu byť v tejto farbe ozdobené steny miestnosti alebo strop;
 • Použite jasné akcenty – je to skvelé riešenie na zriedenie bieleho interiéru miestnosti. Pri návrhu miestnosti používajte vložky jasných farieb, napríklad si vyberte modely s vložkami z hodvábnej obrazovky, svetlé nálepky môžete použiť aj v detskej spálni;
 • Do malých priestorov zvoľte malý nábytok. Toto je dôležité pravidlo, pretože aj keď biela farba robí miestnosť vizuálne priestrannejšou, prítomnosť objemnej skrinky v malej úzkej chodbe alebo chodbe ju úplne znepríjemní. V takejto situácii je lepšie nainštalovať mini-skrinku so zrkadlom;
 • Ak ste si vybrali zdržanlivejší a strohejší model bielej skrinky, môžete si dovoliť ozdobiť zvyšok interiéru miestnosti pomocou rôznych dekoratívnych drobností. A naopak – keď je šatník ozdobený mnohými dekoratívnymi prvkami, zvyšok interiéru by mal byť zdržanlivejší..

Ako sa starať?

Ako už bolo spomenuté, starostlivosť o biely nábytok sa prakticky nelíši od starostlivosti o nábytok v iných farbách. Usadzovanie prachu nebude výraznejšie ako na nábytku iných farieb.

Základným postupom údržby je pravidelné čistenie mierne navlhčenou handričkou z mäkkých materiálov. Aby ste predišli vzniku pruhov, je najlepšie nábytok potom utrieť suchou handričkou..

Je veľmi dôležité rýchlo odstrániť žlté škvrny, ktoré sa môžu objaviť na kuchynskom nábytku, ak sa do nich dostane mastnota. Na tieto účely je najlepšie použiť teplú vodu a univerzálne čistiace prostriedky..

Lesklé výrobky vyžadujú trochu väčšiu pozornosť..

Výrobcovia zvyčajne ošetrujú lesklé povrchy nábytku špeciálnymi riešeniami, ktoré chránia výrobky pred všetkými druhmi nečistôt, škvŕn a pruhov. Takéto problémy s leskom sa však pravidelne vyskytujú. Dôležitým pravidlom pre tento typ povrchu je používanie jemných, jemných čistiacich prostriedkov. Príliš agresívne činidlá môžu spôsobiť nenapraviteľné škody na lesklých povrchoch nábytku..

Keď to zhrnieme, môžeme povedať, že kus nábytku, akým je biely šatník, je štýlová, moderná a funkčná možnosť, ktorá sa perfektne hodí do každého interiéru..

Viac o bielych lesklých skrinkách sa dozviete v nasledujúcom videu..