Nábytok

Dizajnové konferenčné stolíky

Dizajnové konferenčné stolíky

Konferenčný stolík nesmie chýbať v žiadnej obývačke. Môžete naň položiť šálku kávy alebo čaju, časopis alebo knihu. Ale okrem funkčného použitia, tento kus nábytku nesie čisto estetickú úlohu: bez konferenčného stolíka bude obraz neúplný. Originálny a pohodlný dizajnový kus nábytku, ktorý môže byť dominantou celého dizajnu.

Moderné trendy

Dizajn a dizajn konferenčného stolíka je výrazne ovplyvnený všetkými konceptmi dnešnej interiérovej módy. Koniec koncov, táto dekoratívna položka je najviac dekoratívnym prvkom v miestnosti. Pri vytváraní takéhoto nábytku používajú dizajnéri niekoľko záludných techník na vytvorenie skutočne jedinečných interiérových predmetov..

Priemyselný štýl

Podkrovný trend je dnes v interiérovom dizajne mimoriadne obľúbený. V tomto štýle je vyrobený aj nábytok. Konferenčný stolík v tomto štýle by mal mať všetky vlastnosti umeleckého predmetu. Vzhľad takého výrobku sa vyznačuje originalitou: napríklad kovové rúrky v kombinácii so sklenenými alebo stromovými ozdobami, rovnomerne rozrezané a tvoriace rovinu. Môžu byť použité aj iné extravagantné možnosti..

Druhý život

Táto myšlienka nie je vôbec originálna. V našej krajine je už dlho každý zvyknutý používať rôzne veci, ktoré nie sú v móde alebo s malým poškodením, na iné účely, čím im dáva druhý život. Tu však návrhári išli ďalej a vytvorili veľmi neočakávané interiérové ​​položky..

Z malého konferenčného stolíka sa môže stať čokoľvek. Napríklad drevené dverné krídlo odstránené z pántov, ku ktorým boli pridané nohy. Starý náter zámerne nie je čistený, ale naopak lakovaný, čím sa zachovávajú „stopy času“. Zámok alebo kľučku môžete nechať. Analogicky ako na dosku stola si môžete vziať drevené okno umiestnením tvrdeného skla do rámu.

Stôl si môžete vyrobiť sami z obyčajného kufra. Vďaka rozmanitosti modelov bude úplne jedinečný. Zostáva iba skrutkovať nohy alebo kolesá.

Jednoduché drevené boxy je možné použiť na stôl ako konštruktér. Zo šiestich zásuviek je možné vytvoriť dobrý funkčný konferenčný stolík, ktorý pojme knihy, albumy a disky. Stačí naniesť vrstvu vysokokvalitnej farby, ktorá staré škatule premení na nepoznanie..

Mobilita

Premena stacionárneho kusu nábytku na mobilný sa stala módnym trendom. Valce tu nie sú len dopravným prostriedkom, ale stávajú sa efektným dizajnovým akcentom. Kolesá môžu byť zámerne veľké, existujú dizajnérske modely s kolesami na bicykel. Tieto stoly je veľmi vhodné používať ako servírovacie stolíky..

Pokrokový

Práve naopak, čo znamená používanie najnovších technológií. Pozoruhodným príkladom je stolový tablet ako súčasť konferenčného stolíka. Veľkolepé žulové modely s oceľovou povrchovou úpravou v high-tech štýle. Povrch dosky je vybavený osvetlením citlivým na dotyk, ktoré je jedinečné vo svojom druhu.

Nezvyčajné tvary

Nie sú to len neobvyklé, ale neidentifikované formy. Nábytok vylisovaný zo skla a plastu má iba malú vodorovnú plochu. Táto položka nepripomína nič iné.

Konferenčný stolík s doskou akvária zapôsobí na každého. Akvárium nie je malé, skutočné, plávajú v ňom ryby a živé rastliny. Tento detail v interiéri bude nepochybne najpamätnejší.

Rozmanitosť štýlov a materiálov

Konštrukcia konferenčného stolíka závisí od mnohých faktorov. Zvlášť dôležitý je štýl konkrétneho interiéru. V poslednej dobe sú etnické motívy veľmi populárne..

Existujú rôzne možnosti:

  • sklenená doska s prelamovanou oceľovou základňou pripomínajúcou prenasledovanie orientálnych majstrov;
  • stôl vyrobený z kovu a kameňa vyzerá ako obrovská šperkovnica.

Pri navrhovaní takýchto tabuliek sa ľahko používa kov. Tu sa do popredia dostáva meď, ktorá vytláča oceľ. Starožitný plechový stôl v indickom štýle vyzerá ako originálna starožitnosť.

Podkrovie je teraz tiež populárny, a preto vzrástol záujem o výrobky z dreva, zámerne hrubé, nespracované a staré drevo. Jedná sa o masívne výrobky, ukončené starými doskami s lakovaným povrchom..

Z Japonska sme dostali stoly, ktoré sú o 15-30 centimetrov nižšie ako obvykle. Tieto modely sú dosť lakonické a majú priame uhly. Dodávajú sa s nohami alebo bez nich, líšia sa textúrou dreva alebo kože. Paleta farieb je však obmedzená. Také nízke modely dokonale zapadajú do akéhokoľvek moderného smeru, kde je šetrnosť k životnému prostrediu a minimalizmus v dekore.

Tabuľky na hrudi sa dobre hodia k štýlu country alebo klasika. Niekedy skutočná hruď plní úlohu konferenčného stolíka. To vytvára ďalšie pohodlie, pretože vo vnútri môžete usporiadať úložný systém pre rôzne položky a tiež zariadiť domáci bar.

Eko štýl v poslednej dobe získava na obľube. Je možné tu použiť prútené konferenčné stolíky-koše, ktoré vytvoria pocit terasy. Ako exkluzívny nápad môžu fanúšikovia tohto štýlu použiť textúrovaný drevený rám, ktorý bude stáť niekoľkokrát lacnejšie ako hotový model (alebo dokonca zadarmo).

Klasický model stôl vyrobený z dreva s rôznymi prevedeniami: model môže mať klasický modul s dekorom alebo môže vyzerať ako veľká lavica.

Je dosť ťažké vybrať si konferenčný stolík do interiéru obývačky. Obvykle je kombinovaný s iným nábytkom a je v súlade s celkovým štýlom miestnosti. Existujú však určité výnimky. Stáva sa, že extravagantný vintage predmet ako konferenčný stolík je celkom vhodný a dokonca potrebný v strede modernej obývačky. Toto rozhodnutie môže byť úplne odôvodnené vašou víziou a vyzerať perfektne..

Dizajnéri často používajú techniku ​​párovania, ktorá niekedy dáva nečakane pozitívne výsledky. Vyberajú si teda žiarovky, vázy, predložky a tiež konferenčné stolíky. Tieto položky musia byť úplne identické. Tento prístup prispieva k vytvoreniu originálneho interiéru, pohodliu a rýchlej zmene scenérie: môžete ich posúvať dohromady a vytvárať veľkú plochu, napríklad pri prijímaní veľkého počtu hostí. Veľmi veľké miestnosti môžu mať viac rovnakých stolov.

Konferenčný stolík môže vykonávať takmer všetko, čo má vodorovný povrch. Napríklad taburetka na pufy, ktorá vykonáva obe funkcie súčasne: používa sa ako miniatúrna pohovka a môžete na ňu položiť podnos so službou kávy. Takéto výrobky majú rôzne tvary: okrúhle, obdĺžnikové..

Ak dávate prednosť tradičnému nábytku, potom ide o klasické modely s obdĺžnikovými alebo oválnymi doskami, štyrmi nohami, podstavcom alebo soklom..

Materiál použitý pri výrobe konferenčných stolíkov závisí aj od štýlu..

Doska a základňa stola sú vyrobené z rôznych materiálov. Drahé výrobky sú vyrobené z masívneho prírodného dreva a dokonca aj z polodrahokamov. Existuje viac rozpočtových výrobkov, na výrobu ktorých sa používa plast, drevotrieska, MDF, dyha, sklo, kov. Tabuľky sú vyrobené z jedného druhu materiálov a kombinované modely kombinujú dva alebo viac rôznych typov. Veľmi odolná verzia konferenčného stolíka je vyrobená z prírodných materiálov – dreva s kamenným dekorom. Jedná sa samozrejme o drahý model, ale perfektne sa hodí do klasického interiéru, vidieckeho štýlu aj do retro.

Zaujímavé sú kombinácie materiálov ako sklo s drevom, sklo s kovom. Úplne sklenený model bude vyzerať veľkolepo takmer v každom štýle. Je prakticky neviditeľný, vôbec nepreťažuje priestor, vyzerá ľahko a bez tiaže. Na také dizajnové objekty sa používa tvrdené sklo, ktoré vydrží značné zaťaženie..

Sklenené dosky sú možno najviac žiadané medzi dekoratérmi a dizajnérmi. Sklo je možné kombinovať s rôznymi materiálmi. Na podperu skleneného stolu môžu slúžiť rôzne obrázky: skutočné jelenie parohy, vyrezávané medvede z dreva, delfíny z bronzu alebo úžasne krásne vinuté rastliny. Tieto možnosti sú ideálne pre moderné, klasické a vidiecke štýly.

Drevený konferenčný stolík sa hodí do každého interiéru Je to obľúbená a praktická možnosť. Tu je dôležité zvoliť odtieň dreva pre harmonickú kombináciu s iným nábytkom v miestnosti. V tomto prípade je lepšie, aby bol taký model vyrobený v príslušnom štýle..

Výrobky z dreva majú pozitívne aj negatívne vlastnosti..

Klady:

  • rôzne druhy dreva (mäkké, tvrdé, supertvrdé);
  • obrovská paleta farieb a textúr;
  • nekomplikované spracovanie;
  • materiál šetrný k životnému prostrediu;
  • perfektne sa hodí do každého interiéru.

Mínusy:

  • väčšinou drahý materiál;
  • vystavené mechanickej deformácii.

Moderní dizajnéri vytvárajú skutočne jedinečné výrobky, sú také rozmanité, že si môžete vybrať akýkoľvek výrobok, ktorý sa vám páči, pre každý konkrétny interiér.

Ešte ďalšie druhy dizajnérskych konferenčných stolíkov nájdete v nasledujúcom videu..