Nábytok

Drevené počítačové stolíky

Každý chce, aby jeho pracovisko bolo pohodlné a organizované. Preto veľa ľudí venuje výberu počítačového stola veľkú pozornosť. Takýto nábytok by mal byť nielen praktický, ale aj multifunkčný. A okrem toho, každý stôl by mal byť štýlový a ideálne sa hodí do konkrétneho interiéru..

Drevené počítačové stolíky možno považovať za klasiku, ktorá nikdy nevyjde z módy.

Zvláštnosti

Počítačový stôl vyrobený z dreva je multifunkčná konštrukcia vyrobená z radu rôznych druhov stromov. Takéto kusy nábytku sú považované za univerzálne, pretože sú vhodné do rôznych interiérov. Najlepšie sa však kombinujú s klasickými, pretože drevo je vždy spojené s bohatým interiérom, spoľahlivosťou a krásou..

Drevený nábytok je vynikajúci na organizáciu pracovísk, kancelárií a kancelárií. Najväčší dopyt je po stoloch z prírodného dreva, pretože umelé modely nie sú považované za také trvanlivé a spoľahlivé. Umelé možnosti sú však kvôli priaznivej cene nemenej žiadané..

Výhody a nevýhody

Ak ste sa už rozhodli kúpiť počítačový stôl z dreva, nemýlite sa, pretože nábytok z tohto materiálu má mnoho výhod:

 • Nábytkové výrobky z dreva sú veľmi trvanlivé a vysoko kvalitné, pretože masívne drevo má výlučne prírodné zloženie bez akýchkoľvek zbytočných prísad;
 • Nábytok tohto druhu je považovaný za bezpečný a ekologický nielen pre tých, ktorí ho používajú, ale aj pre životné prostredie;

 • Ak s takýmto nábytkom zaobchádzate správne a pravidelne sa oň staráte, bude vám slúžiť mnoho rokov. Nie nadarmo niektoré drevené písacie stoly, ktoré majú viac ako 100 rokov, stále zdobia múzeá a dedia sa;
 • Je tiež obrovskou výhodou, že drevené stoly vždy pôsobia módne, štýlovo a krásne. Nestanú sa nudnými a zbytočne nezaťažia interiér miestnosti..
 • Rôzne obchody s nábytkom a salóny dnes ponúkajú veľa možností pre počítačové a drevené stoly, ktoré rovnako dobre zapadnú do interiéru domu, bytu alebo letnej chaty. Navyše poteší obrovský sortiment odtieňov a modelov, medzi ktorými nájdu to, čo hľadali, aj tí najnáročnejší kupujúci..

 • Medzi nevýhody patrí skutočnosť, že drevo nemá rád vlhkosť a vodu, a preto je v miestnostiach, kde sú tieto ukazovatele nadhodnotené, najlepšie mať iný nábytok, pretože v dôsledku vlhkosti sa drevený stôl veľmi rýchlo stane nepoužiteľným a na ňom sa vytvorí forma. to. Napriek tomu, že drevené výrobky sú chránené špeciálnym náterom, nemali by ste to riskovať.
 • Tabuľky z prírodného dreva nie sú lacné potešenie, takže ak sa rozhodnete kúpiť multifunkčný stôl s množstvom zásuviek a políc na inventár, buďte pripravení minúť peniaze.

Veľká rozmanitosť

Drevené počítačové stoly sú vždy veľmi žiadané kvôli bohatému výberu najrozmanitejších modelov, vrátane nasledujúcich možností z rôznych druhov dreva:

 • Modely z masívneho duba. Takéto výrobky sú považované za dosť drahé, ale cena dubu sa vždy ospravedlňuje. Dosky používané na vytváranie dosiek a iných častí stola sú vždy husté a trvanlivé a navyše sa neboja vlhkosti, pretože sú impregnované špeciálnou látkou..

 • Masívne bukové stoly môže byť dôstojnou náhradou drahých dubových modelov. Farby tohto materiálu sú často jemné, najčastejšie broskyňové alebo béžové. Mnoho dizajnérov a dekoratérov má veľmi rád buk, pretože časom sa len mení. Ako sa hovorí, s vekom krásne starne.
 • Orechový nábytok považovaný za extrémne objemný a ťažký, stôl na organizovanie pracoviska z takého materiálu bude vyzerať veľmi draho a elitne, pretože orech je často zdobený rezbami.

 • Stoly z masívnej borovice sú považované za univerzálne, ale nevydržia veľké zaťaženie. Rovnako dobre sa hodia do pracovného priestoru domu, bytu alebo kancelárie. Vďaka špeciálnemu spracovaniu sa borovica nebojí vlhkosti a rozpadu. Mnoho odborníkov sa navyše domnieva, že borovica má veľa užitočných vlastností, a preto sa považuje za mimoriadne výhodné umiestniť takú tabuľku na prácu s počítačom. Tento druh stromu je vhodný aj pre alergikov..
 • Ash. Tento strom je oveľa tvrdší ako napríklad dub, takže počítačové stoly z neho budú niekoľkokrát stabilnejšie..

 • Masívna breza. Takéto stoly sú považované za veľmi trvanlivé, niekedy sa dá brezový nábytok dokonca porovnať s dubom. Pri výbere takejto tabuľky do pracovného priestoru však dávajte pozor na povrch stolovej dosky, mal by mať najvyššiu kvalitu, aby sa časom nezhoršoval..
 • Javorové stoly sú považované za veľmi neobvyklé, pretože majú rozmarnú textúru s luxusným leskom. Temnejšou stránkou tohto stromu je jeho silná náchylnosť k rozkladu, ale samotné drevo je husté, nebojí sa rôznych teplotných režimov a vlhkosti. Hlavnou vecou je správne sa o takýto nábytok starať a potom bude slúžiť mnoho rokov..

 • Exotické možnosti. Drahé možnosti luxusných počítačových stolov je možné zakúpiť od najneobvyklejších drevín. Budú drahé, ale splnia termín a stanú sa skutočným vrcholom pracoviska. Najpopulárnejšie modely luxusných stolov sú vyrobené z wenge a ružového dreva..
 • Z laminovanej drevotriesky. Takéto modely budú, samozrejme, stáť niekoľkokrát lacnejšie ako modely vyrobené z prírodného masívneho dreva, môžu však slúžiť aj počas predpísaného obdobia..

 • Vyrobené z MDF. Počítačové stoly vyrobené z tohto materiálu nie sú o nič menej obľúbené ako všetky predchádzajúce. Tieto stoly sa dodávajú vo všetkých tvaroch a veľkostiach a ceny vôbec nehryzú. Mnoho odborníkov poznamenáva, že tento materiál má dobré prevádzkové vlastnosti..

Možnosti interiéru

Aby ste si vybrali ten správny stôl do interiéru vášho domova, je veľmi dôležité vedieť, že akýkoľvek nábytok musí byť v súlade so všetkým okolo. Nezabudnite venovať pozornosť skutočnosti, že drevo je dodávané vo svetlých a tmavých odtieňoch. Medzi ľahké stromy patrí jaseň, hruška, borovica, smrekovec a niektoré ďalšie druhy stromov. Do tmy – červený dub, slivka, wenge. Je tiež dôležité poznamenať, že dnes existuje veľa techník dizajnu, keď sa farba stromu môže dramaticky zmeniť alebo umelo starnúť. Veľmi často sa to robí s dubom – výrobky z bieleného duba vždy ocenia skutoční znalci krásy.

Pre moderné interiéry je lepšie vybrať si stoly v minimalistickom štýle, v ktorom nie je nič nadbytočné. Doska stola, elegantné nohy a pár zásuviek vám ľahko pomôžu zorganizovať si osobný priestor vo vašej kancelárii alebo štúdiu..

Jemné odtiene dreva, ako je šedá, béžová, mliečna a ich kombinácie, dokonale doplnia pracovnú oblasť v škandinávskom štýle.

Stoly z tmavého dreva sú ako stvorené pre secesný štýl. Tabuľka navyše nemusí mať rovnakú farbu. Modely vyzerajú veľmi neobvykle, keď je doska stola tmavšia a napríklad nohy sú biele alebo kovové.

Pre klasický a anglický interiér je najlepšie zvoliť počítačové stoly vyrobené z prírodného dreva, prijateľné sú rozmerové možnosti, ktoré zdôraznia všetok luxus dekorácie miestnosti.

Pre štýl podkrovia si môžete vyzdvihnúť veľmi neobvyklé stoly z masívneho dreva v kombinácii so sklom. Alebo môžete venovať pozornosť výrobkom neobvyklých tvarov..

Počítačové stoly Art Deco sú často tiež kombinovanými možnosťami, keď je doska stola vyrobená z masívneho dreva a nohy sú vyrobené z kovu. Vítané sú tiež modely v štýle starožitností alebo s veľmi hladkým povrchom dosky. Pracovné stoly na organizovanie pracoviska v tomto štýle sú spravidla veľmi priestranné, takže môžu ľahko poskytnúť komfortnú zónu, kde je všetko po ruke..

Pre štýly Provence a krajiny výrobcovia vyrábajú veľa stolových modelov. Veľmi často nie sú jednofarebné, ale môžu mať malé rezby pozdĺž okraja dosky alebo na zásuvkách..

Vo všeobecnosti môžeme povedať, že počítačový stôl z dreva je vhodný na umiestnenie v akejkoľvek miestnosti a bez ohľadu na to, aký bude mať tvar. Pri inštalácii počítačového stola pre dieťa alebo teenagera je najlepšie uprednostniť svetlé odtiene dreva, pretože tmavšie sú vhodné pre osobný účet dospelého..

Pre štúdiové byty, kde je kombinovaná obývacia izba, stojí za to vybrať si stôl, ktorý ideálne zapadne do celkového štýlu miestnosti.

Ako si vybrať?

Dnes je nepravdepodobné, že by ste mali problémy s výberom stola pre počítač alebo prenosný počítač, pretože nielen zahraničné, ale aj domáce firmy vyrábajú veľa nábytkových výrobkov, medzi ktorými nájdete pohodlné výrobky na organizovanie pracoviska a umiestňovanie zariadení..

Pri výbere stola je najlepšie uprednostniť dôveryhodné firmy. Stôl by ste si mali vybrať aj osobne v obchode, a nie objednať si ho online. Len tým, že uvidíte nábytok naživo, môžete určite posúdiť, či vám to vyhovuje alebo nie. Je dôležité objasniť všetky podrobnosti a ako a kým bol stôl vyrobený, aké zaťaženie vydrží a ako sa oň správne starať.

Ako sa starať?

Aby každý nábytkový výrobok slúžil svojmu dátumu splatnosti a ešte viac, musí byť oň vhodne postarané. Napriek tomu, že niektoré plemená sa stále neboja vlhkosti, je lepšie znova nič nerozliať na dosku a takýto nábytok vôbec neumiestňovať do vlhkej miestnosti..

O drevený nábytok je potrebné pravidelne sa starať pomocou špeciálnej impregnácie určenej pre konkrétny typ. Rovnako je najlepšie neumiestňovať pracovisko hneď vedľa okna alebo vedľa batérie, pretože existuje riziko, že sa materiál v priebehu času vyhorí alebo znehodnotí..

Informácie o tom, ako vytvoriť počítačový stôl vlastnými rukami, nájdete v nasledujúcom videu..