Nábytok

Konvertibilný písací stôl

Mnohí z nás žijú v malých bytoch, kde sa počíta každý centimeter priestoru. Nábytok, ktorý má schopnosť meniť svoju funkčnosť, si preto získava čoraz väčšiu obľubu. Medzi týmito produktmi je transformačný písací stôl..

Zvláštnosti

Sme zvyknutí na to, že stôl zvyčajne zaberá dosť veľký priestor. Transformujúce sa modely však túto okolnosť menia. V zloženom stave prakticky nezaberajú priestor v miestnosti.

Široká škála modelov umožňuje nastaviť tento atribút nábytku v akejkoľvek miestnosti v byte.

Pokročilá funkčnosť znižuje náklady na nábytok, pretože transformačný stôl zvyčajne obsahuje niekoľko kusov nábytku.

Tento atribút je zvyčajne možné ľahko rozšíriť bez použitia sily. Všetky mechanizmy takého kusu nábytku sú navrhnuté na každodenné použitie, a preto sú celkom spoľahlivé..

Transformačný stôl má však aj svoje nevýhody. Budete musieť venovať čas rozkladu a opätovnému zostaveniu. Väčšina modelov nemôže byť vybavená prenosným počítačom, pretože je potrebné ho zložiť, ale počítač je v prípade potreby možné ľahko nahradiť prenosným počítačom..

Materiály

Na výrobu transformátorových pultov sa používajú rôzne materiály.. Najbežnejšie z nich sú:

  • Drevotrieska (laminovaná drevotrieska). Tento materiál sa čoraz častejšie používa na výrobu nábytku. Je to predovšetkým kvôli jeho cene. Je niekoľkokrát nižší ako strom, ktorý vo všeobecnosti napodobňuje drevotriesku. Tento materiál má však svoje nevýhody. Drevotriesku je ľahké poškriabať, pričom je takmer nemožné ich obnoviť. Navyše pri kontakte s vodou napučiava. Tento materiál nie je spracovaný, preto nemôže mať pôvodné tvary ani rytiny. Okrem toho sa pri výrobe drevotrieskových dosiek používajú chemické živice, ktoré v priebehu času začínajú uvoľňovať toxické látky..

  • MDF. Tento materiál je tiež vyrobený zo zvyškov zo spracovania dreva, ale pri výrobe sa nepoužívajú toxické živice, takže je šetrnejší k životnému prostrediu. Náklady na MDF sú o niečo vyššie ako predchádzajúci materiál. Ale môže to mať akýkoľvek tvar, napodobňovať rezbárstvo. Tento materiál tiež v prípade potreby prechádza obnovou..
  • Drevo. Jedná sa o prírodný, ale dosť drahý materiál. Výrobky z neho sú trvanlivé. Interiér, kde je použitý nábytok z masívu, vždy vyzerá bohato a elegantne.

  • Sklo. Z tohto materiálu môže byť vyrobená aj doska stola transformačného písacieho stola. Sklo je šetrné k životnému prostrediu a nespôsobuje alergie. Pri neopatrnom zaobchádzaní sa však môže zlomiť. Okrem toho si vyžaduje ďalšiu starostlivosť, pretože je potrebné odstrániť odtlačky rúk zo sklenených povrchov, ktoré zostávajú pri práci na stole z tohto materiálu..
  • Kov. Nohy pri stole sú zvyčajne vyrobené z tohto materiálu, ako aj kovania, pomocou ktorých je rozložená konštrukcia. Kov je pomerne pevný materiál, ktorý odoláva zvýšenému zaťaženiu.

Zaujímavé modely

Na trhu je veľa konvertibilných stolov pre domácnosť. Tu sú najzaujímavejšie modely:

  • Vzorka zodpovedala posteli. Takýto stôl je možné ľahko nainštalovať do malého obydlia, napríklad do spálne. Stôl môžete používať počas dňa, a ak je to potrebné, prerobiť ho na posteľ. V takom prípade môžete na stole nechať lampu, dokumenty. Nebudú zasahovať do transformácie.

  • Skladacia komoda je možné nainštalovať do akejkoľvek miestnosti vášho domu. Bude to vhodné aj v štúdiovom apartmáne, kde je možné všetky obytné časti bytu ubytovať v jednej miestnosti. Z komody jedným pohybom vznikne plnohodnotný písací stôl..

  • Model s otočným vrchom pomôže zvýšiť pracovnú plochu tohto atribútu. Na stacionárnu časť môžete nainštalovať počítač a na otočnú časť napríklad hodiny. Po skončení triedy je druhá časť výrobku jednoducho odstránená pod stacionárnym stolom, pri pohybe po miestnosti nebude prekážať.
  • Polica s tajomstvom. Jedným pohybom sa jeho dolná lišta otvorí a vytvorí stôl, nad ktorým je niekoľko políc na knihy..

Recenzie

Podľa recenzií, ktoré sú k dispozícii o transformačných stoloch, ide o celkom výhodné atribúty vybavenia malých bytov. Umožňujú vám mať plnohodnotné pracovisko bez ohľadu na veľkosť miestnosti. Je pohodlné zaobchádzať s takýmito výrobkami, pri písaní je dostatok miesta na správnu polohu tela. Mechanizmus väčšiny modelov je skutočne spoľahlivý, dlho sa nerozbije, a to ani pri každodennom používaní. Ľahko sa rozkladá, taký stôl zvládne aj žena.

Negatívne recenzie si zaslúžili iba lacné modely transformujúcich sa stolov. Pri nákupe by ste preto mali uprednostniť známe továrne na nábytok, aj keď sú tieto stoly o niečo drahšie ako analógy..

V nasledujúcom videu uvidíte, ako vytvoriť transformačný stôl vlastnými rukami..