Nábytok

Kovové podstavce na postele

Základňa je najdôležitejšia časť postele. Je to akýsi základ. Ak ste si už vybrali matrac, musíte sa postarať o to, ako je rozložený pod základňou..

Nesprávne chyby pri montáži môžu prispieť k zlej kvalite spánku (a dokonca poškodiť chrbticu) a nekompatibilita podkladu a matraca vo veľkosti alebo vlastnostiach môže znížiť účinnosť.

Dnes budeme hovoriť o kovových podložkách..

Druhy

Existujú rôzne druhy železných základov. Majú svoju vlastnú štruktúru, určité vlastnosti, výhody a nevýhody.. Takéto základy sú rozdelené na:

 • Pevné – majú plochý, tvrdý povrch.
 • Rack – majú ortopedické vlastnosti.
 • Sieť je iba sieťovina, ktorá je pripevnená k rámu (túto položku je možné vynechať, najhoršia možnosť).

Vyrábajú výrobky rôznych veľkostí (140 × 200 – jeden a pol lôžka, 160 × 200, 180 × 200 – široké manželské postele, 90 × 190 – samostatné postele, zvyčajne pre deti), s nohami aj bez nich, všetky -zvárané a skladacie možnosti.

Zvláštnosti

Každý typ má svoje vlastné charakteristiky, štruktúru, výhody a nevýhody. Stojí za to ich podrobnejšie zvážiť..

klady

Železná základňa má dobrú trvanlivosť (20-30 rokov), vysokú pevnosť, šetrnosť k životnému prostrediu a odolnosť proti opotrebovaniu. Pri výrobe sa používa antikorózna oceľ, ktorá je potiahnutá polymérnou farbou, čo zvyšuje trvanlivosť a zlepšuje antikorózne vlastnosti. Kovová základňa sa časom nestane menej tuhou, nie je horľavá, odolná voči vlhkosti.

Mínusy

Kov je ťažký materiál (v porovnaní s drevom alebo plastom). Posteľ je ťažšie zostaviť. Celozváraná verzia sa ťažšie prepravuje. Ak je kovovou základňou hrebeň a pastorok, lamely pod tlakom sa mierne ohnú, čo zhoršuje vlastnosti ortopedického matraca.

Teraz stojí za to zvážiť konkrétne každý typ.

Pevná základňa

Je to najlepšia voľba pre akýkoľvek matrac (okrem ortopedického). K dispozícii s nohami alebo bez nich. Ak nie sú žiadne nohy, základňa by mala byť presne v horizontálnej polohe. Matrac by mal mať približne rovnakú výšku a šírku ako základňa.

Výhodou sú nízke náklady – dizajn je veľmi jednoduchý. Takýto výrobok je odolnejší voči opotrebovaniu v porovnaní s lamelovým podkladom..

Pri veľkej ploche (140 × 200, 180 × 200) je dôležitou vlastnosťou udržanie stability pri vysokom zaťažení. Rovný a tvrdý povrch je indikovaný na prevenciu a liečbu niektorých ochorení chrbtice (lordóza, kyfóza).

Nevýhodou tohto typu je zlé vetranie matraca., môže akumulovať vlhkosť, zadržiavať zápach a ak zvlhne, bude musieť vyschnúť. Bude potrebné častejšie vetrať, prevracať, čo spôsobuje zbytočné problémy. Z tohto dôvodu si musíte vybrať postele s nohami alebo otvormi, ktoré poskytujú prístup vzduchu. V prípade chýb je potrebné ho vymeniť ako celok. Ortopedické matrace na pevnom povrchu stratia niektoré z anatomických vlastností.

Ortopedická základňa

Rack – najlepšia voľba pre ortopedický matrac. Toto je najbežnejší typ lôžka. Lamely sú pripevnené lato držiakmi (vyrobenými z gumy, kovu alebo plastu), ktoré dodávajú latoflexu (lamele) tlmiace vlastnosti..

Existuje veľa možností: s klipmi, prepínačmi, rôznymi úrovňami flexibility atď. Existujú úzke výrobky (do 5 mm) a široké (5-12 mm). Sú pripevnené k rámu tak, aby šírka medzi nimi nebola väčšia ako šírka jednej koľajnice.

Ortopedická základňa má nasledujúce vlastnosti:

 • Ortopedický matrac sa k takejto základni perfektne hodí.
 • Zvyšuje jeho účinnosť a životnosť.
 • Dostatočné vetranie, vďaka ktorému je matrac odolnejší.
 • Kovový rám je odolný voči rôznym vonkajším vplyvom, vyzerá dekoratívne, nezapaľuje sa.
 • Flexibilný dizajn.
 • Telesná hmotnosť je rovnomerne rozložená po povrchu.
 • Tieto výrobky zvyšujú odpruženie lôžka (v porovnaní s inými druhmi základov). Je to najlepšia voľba pre kvalitný spánok.

nevýhody

Zvlášť môžete vyzdvihnúť zložitosť montáže. Cena takého produktu bude v porovnaní s inými druhmi vyššia. Čím je štruktúra zložitejšia, tým vyššia je pravdepodobnosť zlomenia, tým ťažšie je opraviť ju..

Lamely časom strácajú svoju pružnosť, upevňovacie prvky oslabujú, takže ich bude potrebné vymeniť. To všetko nepomáha ušetriť rozpočet, budete musieť výrobok opraviť vlastnými rukami (dobre alebo zavolajte majstra). Kovové lamely sa prakticky neohýbajú. Ak nie je správne pripevnený k rámu, môže časom začať škrípať. Pri tuhej fixácii dôjde k strate anatomickej funkčnosti.

Tipy na výber

Čo a ako kúpiť, je na samotnom kupujúcom. Potrebné informácie získate od predajcu.

Stojí však za to zvážiť niekoľko užitočných rád a pokúsiť sa porozumieť dôležitým nuansám:

 • Je potrebné venovať pozornosť typu rámu (pevný / prefabrikovaný).
 • Do úvahy sa berie druh kovu.
 • Dostupnosť moderných funkcií (systémy na skladanie a rozkladanie lôžka, zariadenia na vibračnú masáž, zdvíhací mechanizmus).
 • Ak sa zvažuje ortopedická základňa lôžka, potom budete musieť zistiť informácie o počte a veľkosti latoflexov.
 • Pre tých, ktorí majú radi zdravý a príjemný spánok, stojí za výber lamelový základ..
 • Dĺžka roštov (šírka základne) musí presahovať matrac o 4 centimetre.
 • Je lepšie vybrať si výrobky s nohami.

Najdôležitejšie je zvážiť typ matraca, ak ste si už základňu kúpili. Keď už matrac máte, dajte si záležať na výbere základne. Človek spí asi tretinu svojho života, takže stojí za to urobiť si spánok príjemný, zdravý – jednoducho nádherný.

Pozrite si video na podobnú tému.