Nábytok

Make-up stolíky so zrkadlom a osvetlením

V dnešnej dobe sú rozšírené také profesie ako vizážista a stylista. Avšak aj bežné moderné ženy, ktoré sú zvyknuté vyzerať štýlovo, považujú za svoju povinnosť správne zaobchádzať s kozmetikou, ako aj mať v dome špeciálny nábytok, ktorý výrazne uľahčí beh maratónu. Ich voľba často padá na profesionálne vizážistické stolíky, ktoré používajú hviezdy a ich známi vizážisti. Takýto nábytok sa stane nielen nepostrádateľným asistentom, ktorý zabezpečí správny proces nanášania make -upu, ale stane sa aj najštýlovejším a najzaujímavejším doplnkom interiéru miestnosti..

Zvláštnosti

Presný dátum vynálezu toaletného stolíka nie je známy, rovnako ako jeho tvorca. Je ale známe, že sa aktívne používalo aj počas vzniku prvých cestovateľských cirkusov, kde bol make-up neoddeliteľnou súčasťou úspešného predstavenia. Teraz, vďaka svojim zvláštnostiam, sa bez tohto atribútu nezaobíde žiadna hviezdna šatňa. Takýto stôl, ktorý v priebehu času prešiel len malými zmenami dizajnu, sa teraz aktívne používa pri nanášaní profesionálneho make-upu..

Najvýznamnejšie výhody takéhoto nábytku sú:

 • dostupnosť. Napriek tomu, že takýto stôl je nástrojom profesionálnych vizážistov a stylistov, každý si ho môže kúpiť v špecializovanom obchode. Vzhľadom na špeciálny dizajn a niektoré ďalšie funkcie bude jeho cena samozrejme výrazne vyššia ako bežný toaletný stolík, ale taká akvizícia stojí za to. Okrem toho sa perfektne zmestí do pracovného prostredia salónu alebo šatne a do každodenného interiéru spálne;

 • prídavný svetelný zdroj. Takmer všetky modely toaletného stolíka majú okolo zrkadla symetricky umiestnené žiarovky. Ich hlavný účel je praktický. S pomocou osvetlenia je možné najobjektívnejšie posúdiť správnosť použitého make -upu a tiež včas odstrániť všetky jeho nedostatky. Dodatočné svetlo má navyše aj estetickú funkciu, vďaka ktorej je schopné vniesť do interiéru atmosféru pohodlia a milosti. V prípade potreby v spojení s nástennou alebo podlahovou lampou môžu make-upové stolné žiarovky pomôcť odlíšiť jednu oblasť v miestnosti od druhej;
 • zrkadlo. Tento atribút je nevyhnutným prvkom každého toaletného stolíka. Stôl vizážistky však musí obsahovať zrkadlo s rozmermi najmenej 50×50. Veľká veľkosť zaručuje svojmu majiteľovi pohodlie, vďaka ktorému bude možné vidieť, ako krásne sú kombinované napríklad červenanie s rúžom, ktoré nie je možné vidieť v odraze malých zrkadiel;

 • veľký počet ďalších oddelení. V závislosti od profesionálnej úrovne kozmetického stolíka by mal obsahovať dostatočný počet zásuviek a políc na ergonomické umiestnenie kozmetiky potrebnej na starostlivosť a líčenie. Všetko, čo potrebujete, tak budete mať vždy po ruke, na dosah. Niektoré zásuvky majú tiež plastové vložky, ktoré zvyšujú pohodlie pri rozdeľovaní priestoru na malé priehradky, do ktorých sa ľahko zmestia malé fľaštičky alebo nástroje na líčenie;

 • dizajn. Osvetlený toaletný stolík s veľkým zrkadlom nepochybne vyzerá oveľa zaujímavejšie a elegantnejšie ako klasické tradičné možnosti toaletného stolíka. Moderní výrobcovia predstavujú širokú škálu modelov. Vďaka tejto rozmanitosti je toaletný stolík hodnotnou ozdobou miestností rôznych štýlov..

V súčasnej dobe dekoratéri používajú vizážové stolíky na vyzdobenie izieb mladých dievčat v modernom štýle, ako aj elegantných spální luxusných zrelých žien..

Účinnosť a pohodlie ich dizajnu do značnej miery závisí od niektorých parametrov, ktorým by sa mala venovať pozornosť aj pri výbere najvhodnejšej možnosti pre konkrétnu miestnosť..

Názory

Mnoho veľkých značiek ponúka svojim zákazníkom veľmi pôsobivé možnosti dizajnu stolov, ktoré ozdobia každú miestnosť a urobia proces osobnej starostlivosti čo najpohodlnejším a najpríjemnejším. Bez ohľadu na to, kde bude stôl použitý – v šatni alebo v dome – ich nasledujúcu klasifikáciu je možné rozlíšiť podľa rôznych parametrov.

Materiály

 • Plast. Stôl z tohto materiálu zvyčajne kupujú profesionálni vizážisti na čisto pracovné účely. Takéto modely sú cenovo najdostupnejšie a najpohodlnejšie sa o ne starajú, pretože všetky nežiaduce škvrny sa ľahko zmývajú z povrchu vlhkými obrúskami. Sú však odolnejšie a ľahko sa mechanicky poškodia..

 • Drevotrieska. Najbežnejší materiál pre skriňový nábytok v strednom cenovom segmente. Takéto modely majú zvyčajne akrylový alebo laminovaný nástrek alebo lesklý povrch..
 • Drevo. Výrobky z masívu sú drahšie, ale zároveň pôsobia veľmi luxusne a draho. Na dekoráciu spální sa zvyčajne používajú make-upové stoly vyrobené z dreva, preto sa kupujú v rovnakom dizajne a palete s iným skriňovým nábytkom v miestnosti..

 • Sklo. V praktickosti nie je horší ako plastové modely, ale zároveň nie je vhodný na použitie v šatniach kvôli ľahko znečistenému hladkému povrchu. V poslednej dobe sú možnosti so zrkadlovým povrchom, ktoré efektívne interagujú s ďalšími svetelnými zdrojmi, rovnomerne rozptylujúce svetlo, obzvlášť obľúbené pri zdobení miestností v moderných štýloch..
 • Kov. Kované predmety sa stávajú hlavnou ozdobou odvážneho interiéru. Často sa používa v šatniach v nočných kluboch alebo baroch, pričom udržuje celkovú atmosféru jednoduchosti a dôvery.

Rozmery

Je veľmi dôležité, aby zrkadlo nebolo príliš malé. Jeho štandardná veľkosť je 50 x 50 cm. Zrkadlá na toaletné stolíky sa v súčasnosti spravidla nevyrábajú menej ako tento parameter, ak ide však skutočne o vizážny stôl, a nielen o dizajnový trik, ako urobiť obyčajný toaletný stolík veľkolepým. . Veľké zrkadlá s rozmermi 100 x 50 cm sa zvyčajne používajú v salónoch alebo profesionálnych šatniach, kde bude hrať podpornú úlohu nielen pre model, ale aj pre samotného stylistu, ktorý uvidí proces svojej práce v odraze.

Dôležitým bodom, ktorý je potrebné pri nákupe zvážiť, je dostupnosť voľného miesta na nohy.

Samotné zásuvky budú spravidla umiestnené na bokoch a v samotnej doske môže byť špeciálna priehradka s posuvným mechanizmom. Ich veľkosť by mala byť určená stupňom používania a dostupnosti kozmetiky majiteľom. Na každodenné domáce použitie sú teda vhodné stoly štandardnej veľkosti: 80 – 100 cm – dĺžka, 30 – 40 – šírka. Rovnaké modely je možné použiť aj v šatniach s jednou hviezdičkou a v salónoch často vidíte výrobky s parametrami: 130 cm – dĺžka, 50 cm – šírka. Štandardná výška týchto stolov je zvyčajne 75 cm..

Farby

 • Klasika. Biela, čierna, šedá a ich odtiene sú zahrnuté v klasickej palete a sú schopné zdôrazniť eleganciu interiéru miestnosti. Pomocou týchto tónov sa najčastejšie zdôrazňuje dizajn veľkých salónov alebo šatní. V domácej výzdobe tieto možnosti príliš vyniknú zo všeobecného kontextu, kvôli ktorému atmosféra miestnosti stratí svoju útulnosť a šarm..
 • Svetlé. Čerešňová, olivová a tmavomodrá sú na vrchole. Sú schopní zdôrazniť originalitu miestnosti. Profesionáli odporúčajú zaviesť skriňový nábytok takýchto jasných odtieňov do priestranných miestností vyrobených v rovnakej farebnej schéme..

 • Jemné. Modrá, ružová, svetlo zelená je skvelý spôsob, ako zdôrazniť ženskosť a eleganciu dizajnu. Najúčinnejšie sa budú hodiť do romantického, jemného štýlu, v ktorom bude tento tón vynikajúci v ostatných položkách..
 • Bicolor. Červeno-čierna, modro-biela, ružovo-šedá a ďalšie zodpovedajúce farby dokonale doplnia interiér a tiež urobia vzhľad toaletného stolíka zaujímavejším.

Ako si vybrať?

Pri kúpe stola pre vizážistu by ste v prvom rade mali premýšľať o tom, ako hladko sa zmestí do interiéru miestnosti. Napríklad úhľadné stoly so samostatným zrkadlom sú vhodné pre multifunkčné interiéry ako „minimalizmus“ alebo „high-tech“. Špeciálnymi skrutkami alebo lepidlom je pripevnený k stene nad stolom v takej vzdialenosti od podlahy, ktorá bude vhodná pre majiteľa miestnosti. Okolo neho sú umiestnené žiarovky, ktoré pri líčení vytvárajú osvetlenie najvyššej kvality.

Pri hľadaní najuniverzálnejšej možnosti by ste sa mali bližšie pozrieť na toaletné stolíky s ďalšou skrinkou, ktorú je možné umiestniť vedľa alebo v inej časti miestnosti. Zariadenie stola so zásuvkami bude teda minimálne, preto ho v prípade potreby možno použiť ako bežný konferenčný stolík..

Osobitná pozornosť by sa mala venovať možnostiam so vstavanými tajnými skrinkami. Budú užitočným doplnkom pre tie dámy, ktoré chcú, aby ich šperky boli vždy na dosah, ale zároveň bezpečné. Vrátane od detí.

Pre najprofesionálnejšiu a najpresnejšiu aplikáciu make-upu by ste si mali kúpiť make-up stolík, ktorý bude vybavený nielen osvetlením, ale aj pohyblivou mrežou.

S jeho pomocou môžete vidieť svoj vlastný odraz zo všetkých strán, aby ste sa uistili, že váš vzhľad je perfektný..

Príklady

Vďaka širokej škále modelov, ktoré ponúkajú výrobcovia, nájdete klasické aj zaujímavejšie a originálne výrobky..

Tradičné

Obsahuje široký stôl pre pohodlie, osvetlenie, veľké zrkadlo a zásuvky na kozmetiku. Spravidla sa vyznačujú úhľadným dizajnom a obsahujú minimálne množstvo dekorácií, ktoré umožňujú majiteľovi zamerať sa na svoj vlastný vzhľad. Paleta farieb je monochromatická. Obvykle sa takéto modely používajú v šatniach alebo salónoch profesionálnych stylistov..

Moderné

Jednoduchosť v kombinácii s elegantnými detailmi robia tieto stoly najobľúbenejšími pri zdobení miestností v štýloch „chata“, „moderné“, „provence“. Často sú vyrobené z dreva, čo dodáva ich vzhľadu luxus. Na doskách a zásuvkách je často vyrezávané ozdoba a kučeravé nohy. Pri výrobe takýchto výrobkov by farebná paleta mala vylúčiť jasné a jedovaté farby – prirodzenosť je vítaná.

Originál

Tí, ktorí radi vyrábajú nábytok vlastnými rukami, často predstavujú zaujímavé a jedinečné modely na veľtrhoch, ktoré najúčinnejšie doplnia moderný interiér. Vzhľadom na vysoký dopyt je možné vyrobiť si aj make-up stolík na mieru s osvetlením podľa vlastných výkresov..

nástenný

Pri hľadaní vhodných možností výber mnohých kupujúcich padá na stoly, ktoré majú schopnosť pripevniť na stenu. Vďaka tomu si môže ich výšku nad podlahou prispôsobiť aj sám majiteľ. Navyše sú tieto možnosti stabilnejšie a nezaberajú veľa miesta, čo je pre mnohých plus. Ak je to žiaduce, komodu alebo zásuvky je možné umiestniť pod dosku, a preto sa spravidla takéto modely kozmetických stolíkov kupujú na zdobenie malých miestností.

Oddelené

V tomto prípade ide doska stolu a zrkadlo oddelene. Môžu byť z jednej sady, a ak je to žiaduce, majiteľ si ich môže kúpiť oddelene od seba. Sú výhodné v tom, že kupujúci má možnosť nezávisle si vybrať rozmery stola a veľkosť zrkadla tak, aby vyhovovali jeho potrebám. Zrkadlo môže mať navyše rôzne tvary a žiarovky môžu byť pripevnené okolo neho alebo už môžu byť zabudované do samotného výrobku..

Make-upové stolíky pre vizážistky majú praktické a estetické výhody, preto sú veľmi obľúbené u všetkých žien, ktoré chcú vyzerať krásne a diverzifikovať svoju izbu nábytkom s dodatočným osvetlením.

Prehľad zaujímavého toaletného stolíka nájdete v nasledujúcom videu.